sportsangerosIII o dejectie a muzici romanesti????

ce-a fost pe Muzici o data

sportsangerosIII o dejectie a muzici romanesti????

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Mar 18, 2002 9:22 am

bah am ales formatia asta ca nominalizata la titlul de dejectie a muzicii rom din mai multe motive!
1.suna graznic de rau live...i-am vazut la craiova in dec....ei vor sa cante un ska-punk dupa cum declara....ceea ce iese se numeste "varaza"....
2.tipii dau in muzica dens si balarii de genu' asta si cand colo saxofonistu'&tropeta cant in formatia el negroo(singura formatie de ragaee din romania,da' mai sunt inca 5,da' ei se cred singurii;ei nu canta ragaee cum nu sunt eu bob marley,e un dens cu tente ragaee)
3.acelasi tropetist prieten bun cu mult gingasa trupa bambi(care nu canta dens,nu-i asa?),pana la urma apare in videoclipul fetitzelor!
4.aditza mare chitarist,actor si ce mai e....o are femeia pe una din foamatia amadeus,tipele alea cu viori care canta un dens pe teme clasice ....
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Kryszti » Lun Mar 18, 2002 10:28 am

Fara a ma baga in detalii, si mie mi se pare o mare aberatie aceasta trupa...
Numai mistouri care repetate la nesfarsit devin ieftine... Iar ce ma intriga e ca repeta versurile. Aceleasi 2 versuri sunt folosite in 3 cantece...
Jenant!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: sportsangerosIII o dejectie a muzici romanesti????

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Mar 18, 2002 2:51 pm

Initial trimis de Rockeru'Somer
suna graznic de rau live...

numai live? :con:
eu cred ca cea mai mare realizare a lor este faptul ca si-au scris numele pe multe blocuri si garduri din Bucuresti... shtiti voi zicala :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Re: Re: sportsangerosIII o dejectie a muzici romanesti????

Mesajde gaga » Lun Mar 18, 2002 3:18 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1

eu cred ca cea mai mare realizare a lor este faptul ca si-au scris numele pe multe blocuri si garduri din Bucuresti... shtiti voi zicala :D


Numele prostului pe toate gardurile?

mwoa ce culta sunt ;D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Mar 18, 2002 5:43 pm

iesti :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Zgubilici » Mar Mar 19, 2002 8:08 am

In muzica, prin definitie, fan-ul este acea entitate care in numele formatiei preferate are dezlegare la imaginatie. Merge la concerte cu numele formatiei scris pe piept cu tempera (tablou la care munceste de regula intreaga familie), se organizeaza in fan club-uri, face de paza pe unde se plimba membrii trupei s.a.m.d. Iar cand simt ca nu mai pot tine aceasta dragoste intre cei patru pereti ai casei lor, o intind pe alti pereti!

Pe peretii din Bucuresti da bine rock-ul. "ab4" si "Sport Sangeros III" sunt cele mai la "moda" inscriptii de pe cladirile din capitala. Cine n-a trecut inca pe langa una, e clar ca nu umbla pe unde ar trebui! Fanny, pictorita "Sporturilor Sangeroase" a folosit un spray rosu pe care a dat 54 de mii. Cea mai cunoscuta "gravura" ramane cea de pe pe peretii Arhitecturii, iar cea mai periculoasa zice Fanny a fost cea de pe rondul cu "La Multi Ani" amenajat in Piata Universitatii de Primarie. Acolo, ea si Mary, desenatoarea de "ab4-uri" au adaugat: "Sport Sangeros va ureaza si "ab4 va ureaza" deasupra traditionalei urari. S-au intalnit cu Politia, dar "pentru ca eram fete, doar ne-au luat spray-urile". Dar cum dragostea de trupa nu se duce pe dunga spray-ului, ele si-au continuat munca cu aceeasi pasiune.

La o alta intalnire, Politia le-a mai taxat cu 200.000 de lei amenda dupa ce au "zugravit" o scara de bloc fara a fi solicitate. "Romania Libera" le-a catalogat drept sataniste pentru desenele pe de Arhitectura, iar Filip, solistul de la "Sport Sangeros III" nu vrea decat ca "satanistele sa-si continue treaba".

Morala acestei povesti e la mintea cocosului. Unde-s fani, vai de perete!


asa se explica numele lor pe garduri!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

din pacate...

Mesajde Rockeru'Somer » Mar Mar 19, 2002 10:15 am

Initial trimis de Zgubilici
In muzica, prin definitie, fan-ul este acea entitate care in numele formatiei preferate are dezlegare la imaginatie. Merge la concerte cu numele formatiei scris pe piept cu tempera (tablou la care munceste de regula intreaga familie), se organizeaza in fan club-uri, face de paza pe unde se plimba membrii trupei s.a.m.d. Iar cand simt ca nu mai pot tine aceasta dragoste intre cei patru pereti ai casei lor, o intind pe alti pereti!

Pe peretii din Bucuresti da bine rock-ul. "ab4" si "Sport Sangeros III" sunt cele mai la "moda" inscriptii de pe cladirile din capitala. Cine n-a trecut inca pe langa una, e clar ca nu umbla pe unde ar trebui! Fanny, pictorita "Sporturilor Sangeroase" a folosit un spray rosu pe care a dat 54 de mii. Cea mai cunoscuta "gravura" ramane cea de pe pe peretii Arhitecturii, iar cea mai periculoasa zice Fanny a fost cea de pe rondul cu "La Multi Ani" amenajat in Piata Universitatii de Primarie. Acolo, ea si Mary, desenatoarea de "ab4-uri" au adaugat: "Sport Sangeros va ureaza si "ab4 va ureaza" deasupra traditionalei urari. S-au intalnit cu Politia, dar "pentru ca eram fete, doar ne-au luat spray-urile". Dar cum dragostea de trupa nu se duce pe dunga spray-ului, ele si-au continuat munca cu aceeasi pasiune.

La o alta intalnire, Politia le-a mai taxat cu 200.000 de lei amenda dupa ce au "zugravit" o scara de bloc fara a fi solicitate. "Romania Libera" le-a catalogat drept sataniste pentru desenele pe de Arhitectura, iar Filip, solistul de la "Sport Sangeros III" nu vrea decat ca "satanistele sa-si continue treaba".

Morala acestei povesti e la mintea cocosului. Unde-s fani, vai de perete!


asa se explica numele lor pe garduri!



din pacate le-am cunoscut pe "fanele" la craiova....mi se pare dezgustator ce fac....tot felu' de faze gen dobitoace xyz de aceea nu cred ca sunt fane...ele vor sa fie bagate in seama sa le futa si pe ele careva din gurpurile amintite,da' sunt urate(si nu vorbeste mister romania 2002)...si ceea ce fac cu mazgalalei mi se pare de rpsot gust fac concurenta lu' bugmafia ...hai sa fim serios....daca sport.. vruiau reclama nu trebuia sa recurga la minte labila a unor tipe....
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Mar 19, 2002 10:24 am

ce nume de tot kktul: Sport Sangeros 3. Si nu pot sa nu zic acelasi lucru si despre muzica si membrii formatiei... iar dupa cum zice Rockeru' Shomer... si despre fane :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Zgubilici » Mar Mar 19, 2002 10:46 am

Si eu le stiu pe "artiste", au fost si la marca inregistrata pe tema asta. ele stiu cam tot ce se intampla in cercul trupelor domnului Cristi Busuioc: Sport Sangeros 3, omul cu sobolani, ab4, si restul de trupe nu foarte cunoscute...
E adevarat ca nu prea iau nimic in serios, dar chiar proaste nu as putea spune si daca omu' vrea sa se exprime, sa o faca, atata timp cat asta le influenteaza numai pe ele.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Kryszti » Mar Mar 19, 2002 11:29 am

lol, zgubilici...
Cristi Busuioc nu a fost cumva coleg cu moisescu la profm?! nu ne spune ca era un subiect nemaipomenit de publicitate, ci ca moisescu a vrut sa-l ajute pe busuioc cu promotia trupelor...
Doar n-om fi copii sa credem ca vopsitul asta chiar a fost al fanelor si ca trupa n-are legatura cu asta...
Ca n-o fi ss3 (ca sa zic asa, ca tot e la moda sa se prescurteze trupele in 3 litere) trupa aia care sa aiba atatia fani si atat de maniaci... Nici animalutza_x nu mazgaleste toti peretii cu "animal x"
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Zgubilici » Mar Mar 19, 2002 11:41 am

Ha ha ha, bine mai Kryszti, chiar crezi ca le stii pe toate!
Toata intiativa a fost de partea celor doua "acuzate" si anume Cosmina - Fanny Flint si Maria - rip666. Crede-ma ca stiu despre ce vorbesc, fetele astea sunt maniace cu spray-urile colorate si cum le plac formatiile astea, cu precadere ss3 (na ca scriu si eu asa, nu conteaza daca e la moda).
La marca inregistrata au aparut pentru gluma cu Primaria Bucuresti, ab4 si sport sangeros 3 va ureaza la multi ani!
Uite ce a aparut pe site.
27/01/2002. De Sarbatori, am plecat si noi ca tot omul la cumparaturi. Blocati in trafic, printre sanii cu multi reni putere, am fost surprinsi de guerrilla promo-ul formatiei AB4. Cu cosul in mana, ne-am oprit in fata unui poster cool pentru TOMI Nights. In timp ce suspinam dupa supermagazinele italiene Esselunga, de pe raft ne-a sarit in brate un porcusor turcoaz. Satui de toate promotiile cu mosi, am agreat ca si ironiile adresate consumerismului au rostul lor. Obositi, am poposit pe web, sa admiram cel mai bun site corporate din Romania, dar nu inainte de a rasfoi revistele in cautare de bani, branza si peste! Vrei si tu?

Eu nu as rade, fetele asetea stiu ce vor si pleaca dupa formatiile prefreate prin toata tara, nu ca altii care stau si comenteaza!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Mar 19, 2002 12:38 pm

Initial trimis de Zgubilici
fetele asetea stiu ce vor...

O fata desteapta incepe la timp :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Rolf » Mar Mar 19, 2002 1:55 pm

In plus fata de ce am zis si pe 'muzica alternativa', ultimu lor clip se cam aseamana cu 'telenovelas' a lu ZOB.

Nu e kiar o dejectie, da cum nu era inca o trupa la noi care sa adopte stilu asta, s-a inventat ss3. Tiu minte acu fo 4 ani prindeam un canal polonez de muzici. La noi inca nu existau canale de muzica, clipuri, show-biz, mii de trupe. Ce m-a mirat la polonezi: fiecare clip (respectiv trupa) se asemana pina la copiere cu cite o aparitie de pe MTV. Aveau polonezii aia si Backstreet boysu lor, si Nirvana lor, si 2 Unlimited etc.... E, uite ca si noi o lom tot in directia aia.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Mar 19, 2002 2:32 pm

Initial trimis de Rolf
si noi o lom...
o "loati" voi, ca io nu ma bag...

hai bah, ca sughitza la greu aia de cat se barfeste aici :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Rolf » Mar Mar 19, 2002 2:56 pm

Ce ma, ce? Crezi ca nu stiu ca corect e luom? Am zis la caterinca :D

Eu iau, tu iei, el iea, noi luom, voi loati, ei ieau! Na! :p
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Mar 19, 2002 3:02 pm

nu am zis ca nu ai scris corect ;b... desi... luom... :D
Sunt de acord cu conjugarea, mai putin cu partea "eu iau" si "noi luom"... tzi-am zis, eu nu iau, eu dau :D
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Mar Mar 19, 2002 3:06 pm

Sport Sangeros III sunteti cei mai tari, sunteti cei mai buni, va iubesc... sunteti mai buni decat Sport Sangeros II si mai slabi decat Sport Sangeros IV, dar cu toate astea, noi, fanii vostrii, va iubim si... vreau si io un autograf :D

- mesaj menit sa mai aduca o sperantza de viatza fanilor ("fane"lor) SS3 :D

Orice asemanare cu realitatea este adevarata si indelung studiata ;n
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

sa ma prezint?

Mesajde theriotingsonyo » Mar Mar 19, 2002 4:41 pm

putezti sa nu va mai simtzitzi atat de prost ca ne vorbitzi pe la spate. acum shtim. vor stii si ss3... sau nu. ce pot sa zic? in afara de zgubilici (am scris bine?) suntetzi totzi nishte snobi si facetzi exact ce fac oamenii pe care pretindetzi ca ii detestatzi atat si deasupra carora credetzi ca suntetzi- judecatzi ce nu intzelegetzi. nu spun ca gusturile nu se discuta, pentru ca e valabil numai cand nu coincid. treaba voastra, nu va spun eu cum sa va petrecetzi timpu si faptu ca voi imi reprosatzi cum mi-l petrec nu ma impresioneaza. parerea voastra e una comlet deplasata, va bazatzi pe cliseul fanelor innebunite dupa idolii care lesina la concerte... pot sa spun ca am intalnit doar vreo 2-3 persoane de genul asta, restul sunt chiar dezgustate de idee... dar v-atzi gandit voi macar la posibilitatea asta? normal ca nu...






[
theriotingsonyo
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Mar 19, 2002 11:21 am
Localitate: buc

Mesajde Kryszti » Mar Mar 19, 2002 5:50 pm

asa e... Bine ca s-a inventat ss3 sa aduca un aer nou in peisajul muzicii romanesti, nu?! M-am saturat de mistocareal aperpetua, intelgi? Parc atoti fac totul la misto, incat astept ca cineva chiar sa faca ceva serios l aun moment dat... Intelegi de ce nu imi placxe formatia asta? Nimic original, totul impins de la spate si acum.. uite unde se ascundeau vedetele!
Muzic a"contra curentului"... Cred ca ascult ipr, luna amara sma, care nu e chiar muzica comerciala, cred...
Got it? ;D
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Re: sa ma prezint?

Mesajde Aliosha » Mar Mar 19, 2002 6:01 pm

Initial trimis de theriotingsonyo

putezti sa nu va mai simtzitzi atat de prost ca ne vorbitzi pe la spate. acum shtim. vor stii si ss3... sau nu. ce pot sa zic? in afara de zgubilici (am scris bine?) suntetzi totzi nishte snobi si facetzi exact ce fac oamenii pe care pretindetzi ca ii detestatzi atat si deasupra carora credetzi ca suntetzi- judecatzi ce nu intzelegetzi. nu spun ca gusturile nu se discuta, pentru ca e valabil numai cand nu coincid. treaba voastra, nu va spun eu cum sa va petrecetzi timpu si faptu ca voi imi reprosatzi cum mi-l petrec nu ma impresioneaza. parerea voastra e una comlet deplasata, va bazatzi pe cliseul fanelor innebunite dupa idolii care lesina la concerte... pot sa spun ca am intalnit doar vreo 2-3 persoane de genul asta, restul sunt chiar dezgustate de idee... dar v-atzi gandit voi macar la posibilitatea asta? normal ca nu...




Si cine ar fi persoana din spatele nickului??

PS: scuze pentru "editul" de mai sus am apasat aiurea.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Rolf » Mar Mar 19, 2002 6:05 pm

Cred ca una din cele 2 pictorite. Acu sunt vorbite pe la fata...
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Zgubilici » Mar Mar 19, 2002 7:57 pm

Da, autoarea measjului este una dintre cele doua care au fost "barfite" pe aici.
In privinta ss3, recunosc ca s-a ajuns cu ironia cam prea departe dar de cat o porcarie, mai bine ceva care face misto de porcarie! Kryszti, asculti muzica serioasa, unii prefera muzica haioasa, aici nu e nimic de comentat, sau de acuzat...
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Mar 19, 2002 8:26 pm

Ha ha Zgubilici acum am vazut postul tau detaliat de mai sus.
Pictorite.... :D
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Re: sa ma prezint?

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Mar 20, 2002 4:03 am

Initial trimis de theriotingsonyo

putezti sa nu va mai simtzitzi atat de prost ca ne vorbitzi pe la spate. acum shtim. vor stii si ss3... sau nu. ce pot sa zic? in afara de zgubilici (am scris bine?) suntetzi totzi nishte snobi si facetzi exact ce fac oamenii pe care pretindetzi ca ii detestatzi atat si deasupra carora credetzi ca suntetzi- judecatzi ce nu intzelegetzi. nu spun ca gusturile nu se discuta, pentru ca e valabil numai cand nu coincid. treaba voastra, nu va spun eu cum sa va petrecetzi timpu si faptu ca voi imi reprosatzi cum mi-l petrec nu ma impresioneaza. parerea voastra e una comlet deplasata, va bazatzi pe cliseul fanelor innebunite dupa idolii care lesina la concerte... pot sa spun ca am intalnit doar vreo 2-3 persoane de genul asta, restul sunt chiar dezgustate de idee... dar v-atzi gandit voi macar la posibilitatea asta? normal ca nu...






[
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

ce zici Sopra?

Mesajde Zgubilici » Mie Mar 20, 2002 7:47 am

Aliosha, pai picteaza -> pictorite
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Mar 20, 2002 9:00 am

Am urmarit cu interes acest thread deschis de amicul shomer de dierna (schimba mah semnatura, lasa-mi cainele in pace) si am urmatoarele comentarii:

Sopra: ce draq e cu ultimul tau mesaj? Daca ai ceva de zis zi... :j

Restul: cine poa sa explice (mai bine decat Kryszti, I gotchya) ce a vrut sa spuna theriotingsonyo si mai ales care e shpilul cu nickul asta...

the riot in gsonyo ... wtf? :con:
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rolf » Mie Mar 20, 2002 10:13 am

Cred ca e the rioting sonyo, adica scandalagiu' sonyo, cine o mai fi si sonyo...

Da cine le-a barfit ma, s-a vorbit doar nitel la misto despre numele ss3 pe toti peretii..... Da las ca e bine, ia uite citi urmaresc forumu asta, da se baga in zeama doar cind e vorba despre ei.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Zgubilici » Mie Mar 20, 2002 10:37 am

mai Rolf, nu mai spune daca nu stii! heriotingsonyo a venit aici pentur ca a fost anuntata de prezenta acestei discutii pe forum, poate si observi ca a avut un singur mesaj aici!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Mie Mar 20, 2002 10:43 am

Pai de aia (mesaje=1) credeam ca citea forumu pina acu si acu, cind s-a simtit lezata, a intervenit, e simplu.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Kryszti » Mie Mar 20, 2002 3:43 pm

Si scorul este 8-9 la 1, asa ca rokeru somer pare a avea dreptate...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Următorul

Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator