Rapid in campionatul 2004/2005

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

Mesajde eyewitness » Sâm Sep 25, 2004 7:31 am

...continua cu aliuta in forma de zile mari, cel putin asear si cu inbunatatiri in registru tactic
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

si fu' gloria (?)

Mesajde haifi » Sâm Sep 25, 2004 8:04 am

Rapid-Gloria Bistritza : 3-1
amu' eu nu prea stiu ce sa zic sau sa cred de meciul asta, doar ca a trecut si sa speram ( ca doar atat putem face) ca o sa avem cat de cat o linie de aparare....
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Sâm Sep 25, 2004 11:21 am

cred ca toata lumea se astepta ca rapidul sa obtina victoria
aliuta si nicolae au decis meciul
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde h0va » Lun Sep 27, 2004 1:23 pm

ai vazut bre nene baixinho ca e'am faqt mutchi pe bistritzeni!..ce tze'am zis eo..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Sep 27, 2004 1:35 pm

personal ma deranjeaza declaratiile lu copos din ultima vreme , gen "echipa nu juaca la nivelul de locul 1", "anul asta nu avem obiectiv canpionatu" si altele la fel de idioate. parca steaua a jucat ceva in meciu cu sportu si nu numai ,totusi becali nu scapa nici un interviu fara sa spuna ca steaua va lua titlul si ca sunt galacticii romaniei.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Sep 27, 2004 4:07 pm

copos stie ca rapid nu are forta de a continua campionatul cum a inceput
rapidul merita campionatul dar...........
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Sep 27, 2004 4:20 pm

rapidul merita campionatul dar

merita campeonatul pentru ca............????????
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Sep 27, 2004 4:22 pm

...pentru ca in primu rand ie mai buna decat stiaua cel putin din prizma rezultatului derect ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Sep 27, 2004 4:28 pm

eu nu sunt stelist
sunt neutru
mi-a placut rapid ,are un patron generos, nu cred ca a facut blaturi in trecut,
dar uite ce joc face cu jucatori de prima calitate ,jocul nu convige,multe greseli in aparare,pardon jocul nu este stabil,nu tine 90 minute si de aceea orice se poate intampla
si nu e prima data,dintotdeauna se intampla asa si de aceea nu am incredere in continuitatea unui campionat bun.curand imi va confirma teoria
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Sep 27, 2004 4:33 pm

pe bune sper ca rapidul sa chistige anul asta
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

ciuk bataii

Mesajde haifi » Sâm Noi 20, 2004 8:43 pm

Farul-Rapid 2:0
no comment
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Noi 20, 2004 9:15 pm

eyewitness scrie:...derect ~p


se scrie decret ~r

N-am vazut tot meciul rapidului cu farul dar am prins finalul, rapidul a avut ceva actiuni cursive care chiar mi-au placut. Ce s-a intamplat in rest?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

show must go on (!?)

Mesajde haifi » Sâm Noi 27, 2004 12:17 pm

zmei acasa, cu apararea schwaitzer, am invins Sportul cu 3-0, doua bare, dar au fost momente in care manjii din Regie s-au jucat cu apararea noastra ( dar, oare cine din campionat n-a facut-o?)...
nu stiu ce va aduce pauza campionatului insa vom avea de tras daca vrem sa aratam a Echipa...
baietii joaca din amintiri si din "scheme" sedimentate printre neuroni si prin iarba Giulestiului...
se pare ca ne luam "Ramas bun!" de la Manu Godfroid...eu ii multumesc pentru ce a facut la Rapid si deja il regret!
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

retur

Mesajde haifi » Lun Apr 04, 2005 4:31 pm

Rapid-Poli Iasi 2-0;Rapid-CFR Cluj 3-0,si clujenii nu-s o echipa de 0-3 sau mai slaba decat Iasiul..regret asta dar sper sa-si revina ...
suntem modesti si inteligenti, n-avem valori dar suntem o familie care incearca sa reabiliteze ideea de joc de echipa si de fotbal.
HAI RAPID!
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde TorsionGril » Vin Apr 08, 2005 7:28 pm

meci cu national..national e o echipa frumoasa..imi pare rau ca trebuie sa o batem...
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Apr 09, 2005 8:29 am

suntem modesti si inteligenti


hai sa nu exageram , da? :D (vezi declaratiile lu copos)

e aberant insa ca razvan lucescu sa declare ca nu-l intereseaza rezultatul din partida steaua-dinamo atata timp cat orice calcul matematic demonstreaza ca rapid este avantajata de un meci egal (in conditiile in care le bate pe amandoua in intalnirile directe)

rapid are sanse la titlu duar daca va scoate puncte si afara unde in tur nu prea a facut-o

national e o echipa frumoasa


adevarat , oricand jucatorii nationalului pot participa la concursuri de mister sau supermodele :D

serios vorbind, cel putin din meciurile pe care le-am urmarit , nationalul mi s-a parut o echipa cu un fotbal incalcit, nespectaculos, oportunist si fara o viziune tactica . poti spune ca un fotbal frumos (din pacate de multe ori ineficient :D) juaca sportu studentesc.

hai sportu ! :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

replici

Mesajde haifi » Sâm Apr 09, 2005 8:57 am

ca sa facem un spirit de polemica :),hai sa replicam:
cand vorbeam de modestie, in nici un caz nu ma refeream(gandeam) la copos-vezi ortografia- ci doar la echipa si la jucatorii care o alcatuiesc;
Rapid avantajata de program?Cand stai pe bara 3(trei) saptamani dupa prima etapa,numai avantaj nu e ; de-aia le merge prost la altii prin vest ca joaca la 3 zile un meci...si de-aia Villarealu' Stelei a luat bataie acasa de la olandezi,dupa ce a defilat prin fata stelistilor...poate ca era in advantaju' (sic!) stelutzei sa joace etapele normal si sa mai ia viteza...altfel nu mai se aglomera cu meciuri (singurele,de altfel din campionat), tari,cu Rapid si cu Dinamo
Razvan cred ca e mai interesat la meciul de azi cu National-daca nu batem,poa' sa-si ia adio de la orice obiectiv-chiar cu victorie pe Ghencea.Calcule aritimetice(cu babaroasele la perete) poa' sa faca doar pifurca pt nationala.
Si, la urma urmei, cred ca s-a molipsit si el - ca e tare contagios in prostia&megalomania lui - de la nea jiji oeru'.
despre sportisti, numa de bine..da' cu patron "jidan" - var cu fra'so, man'sa lu' copos- numai de bine...daca scapa anu' asta, la anu sigur pica...nu mai ramane nimic din ei.La talcioc,baieti!
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde TorsionGril » Sâm Apr 09, 2005 10:15 am

am zis ca nationalul este o echipa frumoasa, nu ca joaca un fotbal frumos!!!
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Apr 10, 2005 7:23 am

cu apararea pe care o avem, sa fim multumiti daca terminam meciul pe locul 3. scuza ca nu am mai jucat un meci de o luna cade, pentru ca greselile facute de cei trei corifei nu trebuie facute nici la U-17. Cel putin, la faza golului de 3-3 a fost ceva ce nu mi-as fi dorit sa vad vreodata la Rapid: fundasul il scoate din ofsaid pe atacant dandu-i pasa. in ritmul asta, sa dam cep la butoaiele cu vin daca facem egal in Ghencea.

edit: "daca terminam campionatul pe locul 3", nu "daca terminam meciul pe locul 3".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Coma(n) 3-3

Mesajde haifi » Dum Apr 10, 2005 8:25 am

Un lucru e sigur, avem portar
Alta certitudine: cand vrem si suntem concentrati, chiar cu echipa asta pestrita,facem treaba buna.Altfel cum se justifica prestatia Nationalului cu o adunatura,dupa ce au dat cam tot ce era mai bun la ei.
Nationalul cred ca a facut cel mai bun joc de pana acum,sper sa-l repete si cu Dinamo :).
Si sunt convins ca vom face meci mare cu Steaua.
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Apr 10, 2005 11:04 am

cu echipa asta pestrita facem o mare varza. in prima repriza National putea sa dea lejer de tot patru goluri. rolul portarului este acela de a bloca mingile, rolul fundasilor este de a nu lasa atacantii adversi sa isi creeze ocazii de gol, nu sa dea pe langa minge, rolul mijlocasilor este fie de a organiza jocul in linia mediana, fie de a stopa actiunile adversarilor, fie de a ajuta apararea (sau atacul) atunci cand este cazul, iar rolul atacantilor este sa marcheze. din ce am vazut aseara, portarul, mijlocasii si atacantii si-au facut datoria.
nu pot sa imi dau seama cam in ce masura este vina lui Razvan Lucescu, atat de criticat ca foloseste o aparare cu trei oameni. cand dai pe langa minge sau pasezi adversarului poti sa joci si in 11 in defensiva.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde SOD » Dum Apr 10, 2005 4:02 pm

e vorba de atitudine. este imposibil sa joci in asha maniera cand ai 3-0 cu 17 minute inainte de final. cred ca deja rapidu se si visa cu sampania curgand in cap si curvele pe sub mese la doi cocosi.

io personal daca as fi copos sau vama as umbla puternic la taiteii platitzi jucatorilor.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

apararea cea mai buna...

Mesajde haifi » Dum Apr 10, 2005 5:33 pm

..este atacul,sau inteligenta ; mai buni decat asa,Razvan nu poate sa-i faca,lucreaza cu "materialul clientului"..cred ca are si el partea lui de vina, putea sa le dea cateva indicatii la 3-2...macar ca intram toti in poarta,deh...dar asta e Rapidul ...aduceti-va aminte de Anderlecht...sau, cine a citit "Glasul rotilor de tren" are destule exemple acolo...
adevarul e ca de la plecarea lui Iencsi,apararea e intr-o continua lipsa de inspiratie
ca si la meciul cu CFR Cluj...mingi lobate peste aparare = pericol pentru noi; in repriza a 2-a au fost bulevarde pe centrul apararii...si a jucat si Moldovan...
5 fundasi cred ca ar fi ideal pt noi acum :)
cred ca o mai buna organizare a jocului,cu sustinere si pressing ..90 min :) ar fi compensarea lipsei ...valorii
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde TorsionGril » Dum Apr 10, 2005 6:10 pm

:) apararea noastra chiar e bulevard...meciu a fost de infarct...in orice caz, inpardonabil este si sa dai in bara singur cu portarul la 3-2...ca sa nu mai spunem ca poate daca dadea pe langa/peste poarta, poate cat se chinuia portarul sa repuna mingea ne asezam si noi in aparare (nu ma intrebati care)...atacul a fost ok...trebuie sa revizuim si mentalitatea, altfel vor fi mari probleme in meicul cu steaua...putea fi si 4-3 pt national, dar foarte bine, daca nu ratam atat, putea fi 5-0...
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Apr 10, 2005 6:37 pm

personal daca as fi copos sau vama


mai bine nu ca nu te mai recunosteam de prieten :D

asear la 3-0 pt rapid mi-am zis "gata, ie macel" sh-am schinbat programu. mai tarziu la stiri cand am auzit ca fu 3-3 nu mi-a vanit sa cred . e o performanta oricum.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

miercuri

Mesajde haifi » Lun Apr 11, 2005 7:21 pm

mizeaza cineva pe victoria noastra?
ce ziceti de un 3-1 pentru noi, asa, ca pentru sufletul nostru? :G
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Apr 11, 2005 9:28 pm

depinde care zi de miercuri.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde TorsionGril » Joi Apr 14, 2005 5:44 pm

o-o rapid merita sa castige...steaua n-ar trebui sa mai aibe voie sa joace pe ghencea...acolo sunt transee, nu e teren!!!
tu esti mircea?NU...
Avatar utilizator
TorsionGril
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Mar 08, 2005 12:00 am

miercuri ...13 !

Mesajde haifi » Joi Apr 14, 2005 8:08 pm

buna asta cu "miercuri"
noroc ca am simtul umorului, altminteri tineam cu dinamo sau cu steaua
:)
si,13 e cifra mea, dar, nu ne-a adus noroc
in ciuda tuturor declaratiilor, prima repriza a fost,per ansamlu, a noastra; a doua, am cam cedat initiativa si...pe undeva se explica 0-0
si, in ciuda altor pareri, norvegianu "fu' " greoi si depasit de meci...numai la cate suturi in cap a luat Malda'...sau, comedia intrarilor lui P.Marin...despre dorinel munteanu,a fost..n-a ajuns...e atins de becalomanie
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

bacau....

Mesajde subzero » Dum Apr 17, 2005 12:04 am

Azi ne intalnim cu fc bacau si sper sa ne razbunam cu varf si indesat, ca nici nu imi mai aduc aminte de cand nu i-am mai batut la ei acasa... :con:

P.S. zicea cineva ceva de neste vin daca facem egal in ghencea??? :rolleyes:
"Natura se infioara de placere atunci cand spiritul se inclina prin omagiu in fata fumusetii."
Avatar utilizator
subzero
Junior Member
 
Mesaje: 37
Membru din: Mar Aug 19, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori