Mi-e dor de...

subiecte clasice

Mi-e dor de...

Mesajde dan83euthanesia » Mar Sep 14, 2004 1:17 am

Threadul asta e pt toti care au dor de ceva tare rau si vor sa vorbeasca aici despre el/ea si poate mai trece durerea atunci...
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde dan83euthanesia » Mar Sep 14, 2004 2:04 am

Cread ca am facut multe greseli gramaticale mai sus dar whatever asta nici nu e topicul aici!
Am dechis threadul asta si nu sunt sigur daca mai exista undeva aici pe fan-club dar anyway....
Motivul adevarat a fost ca mi-e tare dor de romania! Tareeeee rau :(((( sunt de 10 ani aici(berlin) si nu am avut pina astazi posibilitatea sa fac o vizita acasa :'( din cauza financiara dar in ultimu timp din cauza nemtilor care nu i-mi dau pasaportul sau o viza mai lunga..ca sa pot sa ma intorc aici in berlin :(( am invatat multe aici si in romania si cred ca nu asi fi omul asta astazi daca nu traiam in romania si in strainatate...dar va zic la toti!!!!! Nu plecati de acasa ca nu o sa gasitzi nicaeri pe pamint ce va dat romania!! Believe meeeee! Respectul meu cel mai mare il au romaninii care au ramas in romania si se descurc cu viatza chiar intro tara saracutza :'( am invatat ca daca ai totul ce iti doresti nu e asa cum a fost cind erai sarac si nu aveai bani de ele...de exemplu: cind eram mai mic muream dupa adidasi nike! Ma strigau si nike aia de la scoala! Si astazi port nike si nu ma mai intereseaza neaparat ce adidasi am in picioare :-/ azi asi purta si un papuc si nu ari fi asa important pt. mine...
Daca gasesti ceva positiv in strainatate atunci chestia asta: te trezesti si vezi ce este important in viatza asta...important e ca traiesti...nu ce adidas ai in picioare..important sunt chestiile care nu poate sa ti le ia nimeni...amintirile,tot ce ai invatat despre viatza sau despre oameni,humorul si toate chestiile care nu poti sa le cumperi cu bani...astea sunt superimportante...
I-mi mai este tare dor de timpul din copilarie si stiu ca sunt foarte melancolic,i-mi este dor de oamenii din romania! Nu va imaginatzi cit de rece a devenit lumea din germania!:(( Daca toti prieteni mei sunt straini cred ca nu mai trebuie sa explic nimic...
Mi-e dor de cartierul meu de strazile mele
Mi-e dor de scara mea la care stateam si nu ma gindeam la nimic
Mi-e dor de temperaturile mari din romania
Mi-e dor de timpul ala cind beam pepsi si ma bucuram ca nu aveam bani sa il beau in fiecare zi
Mi-e dor de fetele din romania(brunete ca mam saturat de blond)
Mi-e dor de craciunul romanesc cu salam de sibiu si cioarba de burta
Mi-e dor de toata familia mea...
Mi-e dor!!!!
Puteti sa ma credeti dar prima chestie care o so fac cind revin in bucuresti este: o sa i-mi iau bicicleta si o sa ma plimb singur prin tot cartierul meu pina se face noapte
Uufffffffffff :'( cite nopti am plins din cauza asta :'(
scuzati-ma ca am scris asa mult si sper sa aveti un timp bun pe threadul asta...
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde IrC » Mie Sep 15, 2004 9:14 pm

Pai, mie mi-e dor de jocurile copilariei.Cand mergeam si furam cirese, caise, etc, sau cand jucam leapsa, si alergam k nebunii.Acum cand ma urc intr-un copac, numai simt placerea de atunci.Mai tin minte cand ma jucam cu masinutele toata ziua.Ce frumos era.Acum cand i-au o masinuta in mana, numai simt satisfactia aia de atunci.Parca mi-e dor de copilarie, de jocurile ei, de viata fara griji.Asta e.Se pare k o sa raman cu dorul.
pace
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde dan83euthanesia » Joi Sep 16, 2004 3:30 am

Sper ca nai furat cirese si caipse de la blocul meu ca atunci ma supar :-P :-D :-)
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde Asassinu » Lun Sep 20, 2004 12:33 pm

Mi-e tare dor de Romania in momentele astea....
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde IrC » Lun Sep 20, 2004 9:18 pm

Tu unde stateai in Dr.Taberei?Pot sa zic k am "furat" cirese cam de peste tot, dar nu stiu dak am ajuns la blocul tau :D.Oricum mi-e dor de copilarie.
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Mar Sep 21, 2004 10:30 pm

si mie mi-e dor de copilarie.. de zilele cand ieseam pe afara la joaca cu prietenii si ne jucam cu mingea sau inelushul si alte jocuri de gen. dar mai imi este dor si sa am cu cine vorbi in romaneste corect fara sa inceapa sa imi zica un cuvant romanesc si unu in engleza ca vezi doamne daca au plecat din ro. se fac imediat ca si-au uitat limba toti de parca ar fi o rusine.. partea nasoala e ca si in casa au inceput sa ma ia toti in engleza sa mai invete si ei mei mai bine :cry: nu mai suport :cry:
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde J'adore » Vin Sep 24, 2004 2:07 am

E clar imi e dor de romania, m`am saturat sa ma vada toti ca pe o straina,imi e dor de momentele cand ma simt acasa. De clipele cand imi fac griji ca am cheltuit prea multi bani si nu mai am bani de distractie pt maine.
Vreau acasa
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Asassinu » Vin Sep 24, 2004 2:51 am

mi-e dor de liceu(oarecum)....
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde old lord » Sâm Sep 25, 2004 12:46 pm

:cry: am23 de ani
si tare mie dor de perioada cand aveam12-13 ani
ma pe mine fetele nu ma interesau deloc.daca aveam o minge de fotbal si vreo 4-5 amici aveam totul ;P
ce greu ma dadeam dus in casa la masa sau pe la treaba :u
vai ce fain sa joci fotbal , vai ce fain sa faci sport,vai ce fain sa poti face totul si faceam totul
daca stiam ce pierd niciodata nu ma lasam atras de ce am fost atras
mai ce bine sa fi intelept
as da orice sa mai am o data 123ani :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
:nope:
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Sâm Sep 25, 2004 12:51 pm

mai nu va inteleg cum va poate fi dor de romania o tara cu asa oameni dificili si atat de saraca si atat de corupta si atat de lipsita de morala
voi nu stiti ce vreti ati dat de prea multi bani si nu stiti cum sa-i cheltuiti
sunt sigur ca nu puteti renunta la occident pentru romania
eu as da multe sa traiesc acolo
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde IrC » Sâm Sep 25, 2004 1:41 pm

Mie mi-e dor de vacanta de vara acum si de fostii mei colegi din generala.
Inteligente
Rime
Compun
"Mii de pusti in centru la concertul Wu-Tang/Mii de taguri, pe-alocuri/Statui cu Sugarhill Gang."
"Cel ce fara de pacat sa arunce primul cu piatra"
Avatar utilizator
IrC
Junior Member
 
Mesaje: 260
Membru din: Vin Iul 02, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Sâm Sep 25, 2004 10:59 pm

nu e vorba de bani mai....mi-e dor de romania pt ca aici unde sunt acum sunt printre oameni care nu prea ma inteleg, niste oameni reci...si nu ma simt bine...deci mie dor de romania, si abia astept sa vin...mai am putin....o zi si-un pic;)
mi-e dor de o persoana foarte draga mie....
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde dan83euthanesia » Sâm Noi 20, 2004 3:03 pm

Mi-e dor de posturile vechi care erau aici si care le mai citeam cind ma plictiseam sau cind i-mi era dor de ceva :D
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde Titina » Sâm Noi 20, 2004 9:44 pm

mi-e cam dor d cls. 5-8 :) park atunci eram mai prieteni intre noi toti...nush,da la liceu sunt cam nepasatori unii.Poate shi din cauza liceului in care sunt...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Dum Noi 21, 2004 9:50 pm

mi-e dor de liceu
de matematica
de algebra superioara
de colegi
de profesorii care ma amenitau cu corigenta
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Matrashita » Mie Noi 24, 2004 8:26 pm

Vad ca multor useri plecati in afara le este dor de Romania....eu am crezut in visul meu,ca odata plecata din tzara nu imi va mai pasa de problemele pe care le aveam acolo si de "rautatea" romanilor.
Sunt in a-5-a saptamana in Anglia si imi place aici dar imi este atat de dor de Romania,si de putinii prieteni adevarati care m-au incurajat sa ajung aici.
Imi este dor de zilele in care nu aveam bani(pt ca nu indrazneam sa cer) si mancam paine cu Pepsi si tzigari toata ziua.
Mi-e dor de patul meu de acasa,chiar daca ma trezeam cu dureri de spate groaznice,macar puteam sa dorm linistita.
Mi-e dor de momentele in care bagam cheia in usha si intram in casa,inchideam usha si simteam ca am ajuns "ACASA".
Mi-e dor de Revelionul de anul trecut,cel mai frumos Revelion,cand eu si prietena mea ne-am furisat in camara sa bem cea mai buna sticla de vin.
Mi-e dor de mama!
Mi-e atat de dor.....oare tuturor ne este la un moment dat dor de ceva?
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde dan83euthanesia » Joi Noi 25, 2004 9:23 pm

Totusi Matrashita sa apreciezi experientza asta ca e totul adevarat ce ai scris! Exista numai un loc unde te simtzi acasa!si numai un loc unde gasesti oameni care te inteleg...chestia este ca oamenii romani in conditii nasoale nu pot aprecia tara noastra cand stomacu face hrrrrr hrrrrrrrr!logic! Dar citeodata putin e mai mult! si cu bani nu poti cumpara in nici o taraa ce ti-a dat romania....cred ca nimeni nu ar fii asa timpit si ar pleca din tara daca acasa ari fii conditii mai bune!;) totusi nu fii trista ca timpul petrecut nu til ia nimeni :) ;) peaz
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde wwritza » Vin Noi 26, 2004 12:17 am

Matrashita, daca dupa 5 saptamani te-a luat doru' de alea alea, mai vorbim peste vreo 50 :yD Bafta oricum, o sa ai nevoie!!

si sa nu fiu off topic:
-Mi-e dorrrrrr de zaaapadaaaa, de ski, de munteee, de braziiii :cry:
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Vin Noi 26, 2004 10:43 am

wwritzo, fa schimb cu uamenii din zonele patriei noastre, alea acoperite de nametzi, ca aia saracii sa saturat de zapada inainte sa vina 1 dec. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Vin Noi 26, 2004 6:37 pm

azi s-au implinit 2 ani de cand andreea a plecat definitiv in canada.
mi-e dor de andreea...:cry:
d'abia astept data de 20 decembrie cand aceasta va reveni in tara :)
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde dan83euthanesia » Sâm Noi 27, 2004 12:15 pm

Naspa gabuba! Dar ce inseamna definitiv??? Cine stie ce aduce tipul viitor? Poate se satura de canada si vine acasa in citiva ani! Never say never! Totusi eu ma bucur ca nu sunt asa departe de bucuresti si ma bucur ca berlinu' e cam singuru' oras in europa care are cam aceasi mentalitate ca bucurestiu! :) deci eu nu a-si zice definitiv! Chiar daca nu ma intorc decit in vizita eu nu sunt plecat nici o data din bucuresti! Inima mea a ramas in bucuresti si asa e bine!
Mi-e dor de zilele de iarna mai ales la weekend cind stateam de dimineatza pina seara la cuptor in casa si vedeam cum ninge afara :) ;) marfaaaaa citeodata ieseam afara si ne jucam in zapada dar asta era numai la prima zi cind venea zapada! Sau ieseam cu sania si mamae ma tragea pe ghiatza ca un cal :) :-D saraca....:) sau ma duceam la parcu moghiorosi si ma dadeam cu sania de pe dealurile alea inalte de ajungeam la vreo viteza de 40km/h cu saniutzele! Parca eram machetuze de la matchbox cu saniutzele alea :) :-D ;) nebunie mare....bucuresti/romania pe viatza....peazzz
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde Mihai VDF » Sâm Noi 27, 2004 12:37 pm

Mi-e dor de un somn bun de 8 ore pe noapte si implicit de vremea cand aveam doar vreo 16 ani si nu "dadusem piept" cu inconvenientele maturitatii.
Mi-e dor de perioada in care nu cunoscusem inca marshavia, ipocrizia, conditionarea si rigorile societatii.
Pledez pentru intoarcerea la inocenta pierduta ... daca nu pe cale reala, macar prin intermediul introspectiei.
Shtiu ca e o minciuna ..... Dar e o minciuna frumoasa ....
.... Sa ne salvam de NOI prin NOI insine .... :(
Life is a bitch and ... than you die!Live and let live !
Avatar utilizator
Mihai VDF
Junior Member
 
Mesaje: 88
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Sâm Noi 27, 2004 12:41 pm

mie dor de perioada cand jucam fotbal
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Catzelusha » Mar Noi 30, 2004 3:18 pm

Mi-e dor de.....un desen animat rusesc
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Mar Noi 30, 2004 5:08 pm

na zaietz na pagadi? :D

mie mi-e dor de Patratel... ce harnic era el.... hai-de Pa-tra-tel! ;n

cred ca de fapt mi-e dor de inocenta copilariei... ;a
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde usualflow » Lun Feb 14, 2005 2:05 am

...ca bine zici Catzelusha! :) Erau marfa, pe vremea cand nu prindeam decat rusii cu o antena dibacita si montata cu grija de tata pe balcon... cate amintiri!...

Insa acum mie mi-e mai dor de alte lucruri decat mi-a fost pe vremuri de copilarie... O piesa f frumoasa spune "If you never/say goodbye/to the best things/in your life/there are things/you don't appreciate/at all"
So... ma gandesc ca am reusit sa las deoparte copilaria, Paradisul vietii in fond, nu-mi mai este dor de ea. Nu plang ca s-a terminat, ma bucur ca s-a petrecut!

In schimb mi-e dor... de mine. Mi-e dor sa traiesc la fel cum o faceam acum un an, mi-e dor de visele mele, mi-e dor de sperante, mi-e dor de problemele de atunci... Dar si mai dor mi-e de oamenii pe care ii iubesc - prietenii mei - si de locurile in care simt ca mi-a fost locul. Pentru ca nu exista nimic mai ingraditor decat sentimentul ca nu ai un loc al tau, ca nu te integrezi intr-un anumit spatiu. Se spune ca oamenii sunt ca vantul, ca nu au radacini. Ei bine, mie imi este dor sa prind radacini. Abia atunci o sa simt ca sunt libera si voi putea pretui acel sentiment. Mi-e dor de amintiri si de gandul ca intr-o zi le-as pierde.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde Amaterasu » Mar Feb 15, 2005 2:07 pm

Imi este dor de EL...
De "C.B" al meu....

pseu: sa-mi fie iertat, va rog, acest puseu de sinceritate, sensibilitate, sirop...
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde the_curse » Mar Feb 15, 2005 2:14 pm

mi-e dor de ozana cea frumos curgatoare si limpede ca cristalul :))
Avatar utilizator
the_curse
Junior Member
 
Mesaje: 181
Membru din: Dum Mar 28, 2004 12:00 am

Mesajde nocturna » Mar Feb 15, 2005 2:21 pm

oleo, o-nviat creanga. era shi timpu.

petopic: mi-e dor de scrierile aurolacului de la jurnal.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la Aici e Scoala Veche

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron