Cui ii place biliardul ?

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Cui ii place biliardul ?

Mesajde Serban » Mar Sep 14, 2004 8:27 pm

Suntem foarte multi carora ne place biliardul, suntem multi care am vrea sa jucam cu altii mai buni decat noi si totusi....suntem greu de gasit...de aceea am urmarit ca prin crearea acestui thread poate ne gasim si poate organizam si un concurs ... cine stie....sa vedem cati suntem si ce jucam...bila 8 sau bila 9 ?
Serban
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 am
Localitate: PE LUNA

Mesajde Cristy » Mar Sep 14, 2004 8:42 pm

sunt un mare fan al biliardului .. pe YM .. I kick a*s :) .. joc doar bila 8 .. bila 9 nu'mi place ..
Moved away.
Cristy
 
Mesaje: 888
Membru din: Joi Iul 08, 2004 11:00 pm

Mesajde Serban » Mar Sep 14, 2004 8:53 pm

Pai si eu tot bila 8 joc pentru ca majoritatea joaca acest tip de biliard... si in ultimul timp a inceput sa ma bata gandul sa imi cumpar un tac de biliard.
Serban
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 am
Localitate: PE LUNA

Mesajde Titina » Mar Sep 14, 2004 9:11 pm

eu am jucat de cateva ori,da' nu-mi place....ma cam plictiseshte
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Serban » Mar Sep 14, 2004 9:15 pm

Te plictiseste biliardul ? Inseamna ca nu prea cunosti sentimentul cand iti intra o bila in gaura pe care cei din jurul tau nu banuie ca o sa intre ! *p *p *p
Serban
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 am
Localitate: PE LUNA

Mesajde Asassinu » Mar Sep 14, 2004 9:27 pm

Pai.
Rock Chick, depinde cu cine ai jucat. Deci io cand sunt la biliard cu mai multa lume(cum obisnuiesc prietenii mei sa se adune) ma plictisesc de moarte...daca sunt doar cu baieti si suntem un numar mai mic....adica sa zicem 4(2 joaca si doi asteapta) e chiar f misto. Adica intru calumea in joc. Nu stiu daca joc bine sau daca am noroc, dar reusesc sa bag bilele din cele mai complicate situatii. Astia cu care joc raman uimiti si zic "mama ce bulan", mai ales ca le dau tare si nu stau prea mult pe ganduri.
Nu ma laud pt ca n-am de ce, fiindca de cele mai multe ori pierd. Joc spectaculos dar nu prea castig des. Mai ales ca prietenii mei sunt pasionati de biliard si joaca bine.
De ceva vreme imi place snookerul. E greu dar frumos...de finetze. M-am delectat cu asa ceva prima data cu o zi inainte de BAC :D frumos joc.
peace
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Serban » Mar Sep 14, 2004 9:34 pm

E misto si snooker-ul dar e greu sa il joci fara arbitru ! Daca vrei sa joci snooker si nu "boca-boca" ! Incepi sa te certi cu partenerul la unele faze si de aceea mi se pare mai interesant bila 8 si bila 9 ! ...mai mult bila 8...
Si faptul ca joci spectaculos...e bine pentru cei din jur...ca ii lasi uluiti...da' ar fi bine daca ai si anunta dinainte miscarea care vrei sa o faci ca sa nu mai creada ca este bulan...si asa iti creste cota ! :)
Serban
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 am
Localitate: PE LUNA

Mesajde Asassinu » Mar Sep 14, 2004 9:44 pm

Da ma, asa e, tre sa anunt, mai fac asta din cand in cand, dar una peste alta nu castig:D deci nu prea sunt bun. mai castig io, dar rar, pt ca astia cu care mai joc sunt buni de tot.
oricum, biliardul mi se pare un joc misto, l-am practicat foarte tare in timpul orelor de curs in clasele a 11a si a 12a....ca doar nu stateam la ore:D
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Serban » Mar Sep 14, 2004 9:51 pm

Te-ai specializat in biliard in timpul liceului ! :) Lasa ca e bine ! Macar ai avut de invatat ceva ! Cum sa pierzi ! CA la liceu oricum nu cred ca invatai mare lucru ! :)
Serban
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 am
Localitate: PE LUNA

Mesajde Mtz » Mar Sep 14, 2004 10:00 pm

Eu ar trebui sa mai invatz....ca nu-s decat o amatoare, dar stiu sentimentul ala cand iti intra o bila in gaura iar ceilati 5 baieti din jurul tau nici nu se gandeau la asa ceva *P erau 2 intr-un sg colt si trebuia sa dau ca oricum imi intra una, dar mai multe nu spuneau EI si norocul prostului, adica eu...au intrat amandoua! ;D Lucky me! :yD
*"Oamenii cer libertatea de exprimare ca o compensatie pentru libertatea gandirii pe care o folosesc rar"-Soren Kierkegaard
*"In order to understand something, you mustn't try to understand everything."-Weinberg - Lump Law


oPsedatii stiu de ce
Avatar utilizator
Mtz
 
Mesaje: 522
Membru din: Mie Iun 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Serban » Mar Sep 14, 2004 10:05 pm

Orice sport isi are amatorii ! Si culmea ironiei este ca atunci cand joci biliard cu un amator ai impresia ca o sa il bati fara probleme...da' de fapt iti complica toata situatia ! :) Mi s-a intamplat de mai multe ori ! Evident ca am castigat, pierd foarte rar, dar trebuie sa recunosc ca un amator te pune intr-o situatie complicata fara sa vrea ! :) In comparatie cu un jucator de biliard, care pur si simplu stie de la inceput ce urmareste si stii si tu ceea ce va incerca sa faca ! Inainte de concursuri mari e bine sa joci si vreo 2-3 ore cu amatori ! :)
Serban
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 am
Localitate: PE LUNA

Mesajde Mtz » Mar Sep 14, 2004 10:12 pm

stii d c te pun in dificultate amatorii? pt ca tu te gandesti ce ai face si cum ai da teoretic si din punctul de vedere al unui profesionist si deci nu gandesti ca el amatorul, care nu stie de ce se duce bila in partea cealalta a calculelor lui! So...incerca sa nu gandesti cand joci cu un amator, sa vezi ca o sa-l intelegi! Oricum acum e prea greu pt tine, dupa atata antrenament iti intra in piele si mai e mai greu.... *p
*"Oamenii cer libertatea de exprimare ca o compensatie pentru libertatea gandirii pe care o folosesc rar"-Soren Kierkegaard
*"In order to understand something, you mustn't try to understand everything."-Weinberg - Lump Law


oPsedatii stiu de ce
Avatar utilizator
Mtz
 
Mesaje: 522
Membru din: Mie Iun 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Serban » Mar Sep 14, 2004 10:18 pm

Pai tocmai asta era si ideea mea, numai ca am luat-o mai pe ocolite ! Trebuie sa joci cand iti vine randu' si sa nu mai stai sa gandesti ce lovitura vei executa dupa ce va da amatorul, pentru ca iti epuizezi energia intelectuala degeaba ! :) Oricum un lucru e sigur...amatorii iti complica situatia chiar si atunci cand crezi si zici ca mai rau de atat nu se poate ! Ba se poate - e replica amatorului ! In orice caz...sansele sunt minime sa castige...da' jocul poate dura mai mult decat cu un jucator de biliard !
Serban
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 am
Localitate: PE LUNA

Mesajde Serban » Mie Sep 15, 2004 10:22 pm

Biliardul.........joc de societate ? Asa auzisem la un moment dat....eu nu cred !
Serban
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 am
Localitate: PE LUNA

Mesajde Black Eyes » Mie Sep 15, 2004 10:32 pm

Eu joc biliard de la varsta de 4 ani. :)
Eram as...ma invatase tata toate smecheriile, cum e cu manta etc.
Insa, nu am mai jucat de vreun an, deci am cam uitat.
Oricum, imi place mult, si chiar mi-ati adus voi aminte sa mai trec si eu pe la o sala de biliard cand am timp. :)
[font=Times New Roman]No one knows what it's like to be the bad man , to be the sad man , behind black eyes[/font]
Avatar utilizator
Black Eyes
Junior Member
 
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Serban » Mie Sep 15, 2004 10:33 pm

Am uitat sa scriu la inceputul threadului ceva important !
Pentru toti jucatorii de biliard care vor sa zica ceva pe acest thread trebuie sa fie membri FanClub, daca nu esti membru nu poti posta nici un mesaj. E o chestiune de regulament interior ! Eu v-as propune sa va inregistrati ca nu va ia mai mult de 5 minute si dupa ce primiti activarea contului pe casuta voastra de email va puteti alatura acestui subiect si cine stie poate facem o bila...... si pana atunci ne mai dam aici cu parerea despre tot ce tine de biliard, cluburi de biliard beton din toata tara si din Bucuresti, firme care produc accesorii de biliard si orice altceva ce e legat de biliard ! Asa ca nu va mai pierdeti timpul citind, e timpul sa spuneti ce aveti de spus ! Astept o provocare din partea unui jucator de biliard........
Serban
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 am
Localitate: PE LUNA

Mesajde Asassinu » Mie Sep 15, 2004 10:39 pm

Pai, ai vazut tu vreun post de la vreun vizitator neinregistrat? Io n-am vazut.
Despre cluburi, pot spune ca in Texas am jucat in ultimu timp cel mai mult....imi place.
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Serban » Mie Sep 15, 2004 10:46 pm

:) Pai nici nu aveam cum sa vad pentru ca nu are acces datorita regulamentului interior al siteului ! Da' am observat cate afisari au fost si imi dau seama ca pe aici au trecut multi vizitatori care au citit si probabil ca ar fi vrut sa zica si ei ceva dar nu stiau ce sa faca ! Si cum eu am uitat sa zic de la inceput chestiunea asta, am scris-o in seara asta ! Sa fie si ei pe faza !.......cum pot posta mesaje....
Serban
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 am
Localitate: PE LUNA

Mesajde kahlan » Joi Sep 16, 2004 4:57 am

sa zicem ca asa si asa, n'am avut ocazia sa joc live decat o data, in rest am jucat mai mult pe yahoo...mah...merge, tre sa mai invat totush...ca pap bataee:D
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Sep 16, 2004 7:24 am

Serban, Mtz, luati-va culorile din semnatura.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Sep 16, 2004 8:37 am

cui ii place biliardul? mie, mie :)
n-am jucat decat de vreo trei-patru ori, dar e interesant, da... simt o mica bucurie cand reusesc si io o lovitura mai reusita, joc prost desigur :D prietenii cu care jucam erau buni, park era mai frumos sa ii privesc pe ei :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Serban » Vin Sep 17, 2004 4:54 pm

Am deschis subiectul asta si pana acum nu a aparut nimeni care sa stie biliard ?
:) E culmea. Observ ca sunt amatori de biliard, da' ma intreb cand o sa apara si cei care stiu biliard !
Cred ca subiectul e deschis la generalitati si nu prea e de gasit, ar trebui sa il fi deschis la sporturi ! Oricum daca nu apar si cativa "biliardisti: , :), cred ca o sa incerc sa deschis pe la sectiunea Sport.
Serban
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Sâm Sep 11, 2004 11:00 am
Localitate: PE LUNA

Mesajde indigo » Lun Noi 22, 2004 11:55 am

si pe cand ne intrunim?
Avatar utilizator
indigo
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Noi 21, 2004 12:00 am

Ciudat...

Mesajde Aurolacul » Lun Noi 22, 2004 12:12 pm

Singurul biliad care il mai joc este cand mai merg shi eu prin Romania. Aicea in Anglia la moda e snooker-ul dar e al dracului de greu. Am jucat cu niste prieteni shi intodeauna mi s-a parut greu ca trebuie sa bagi intaii bilele rosii, dupa aia celellalte culori.

La billiard nu sunt bun, zic ca sunt mediocru. Vara asta am facut progrese, l-am batut pe un prieten destul de multe ori, avand in vedere ca inainte, el ma batea de ma rupea.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Noi 22, 2004 12:20 pm

ca trebuie sa bagi intaii bilele rosii, dupa aia celellalte culori.


nu bre, le baji alternativ, una rosie, una colorata, una rosie , una colorata ....pana scapi de tuate alea rosii si p-orma joci la alea coloratele. alea coloratele cat tinp ie bile rosii pe masa le pui la locshoru lor pe masa dupe ce le baji si numa dupe ce le-ai termenat pe-alea rosii le lasi in saculete dupe ce le baji. te-ai prins?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Noi 22, 2004 12:27 pm

bila rosie are un punct, cea galbena - 2p, cea verde - 3p, cea maro - 4p, cea albastra - 5p, cea roz - 6p si cea neagra 7p. break-ul maxim la snooker este de 147 p.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Da...

Mesajde Aurolacul » Lun Noi 22, 2004 12:29 pm

Trebuia sa zic ca trebuie sa bagi intai toate bilele rosii. Dupa ce bagi o bila rosie, trebuie sa bagi o bila de culoare shi iar o bila rosi, pana nu mai sunt bile rosii pe masa. Dupa aceea, se baga bilele de celelalte culori in ordinea in care a zis-o baicsu.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde indigo » Lun Noi 22, 2004 3:07 pm

Serbane!!!!!
io joc biliard!!!!!
bine de tot!!!!
Avatar utilizator
indigo
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Noi 21, 2004 12:00 am

Mesajde mafte » Dum Feb 05, 2006 12:39 pm

un biliard ..real cand jucam ? poate la city mall la sala aia noua ;) ...dati un pm sa vorbim .
mafte
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Ian 24, 2006 10:06 am
Localitate: Giurgiu

Mesajde ClipsDePar » Dum Feb 05, 2006 6:18 pm

Sau in London Club-ul din Piata Lahovari, ca au mese noi ...
ClipsDePar
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Feb 04, 2006 2:21 am
Localitate: London

Următorul

Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori