Fotbal American

Forum dedicat principalelor competitii profesioniste de peste Ocean. NBA,NHL,NFL,MLB.

Mesajde carpediem » Mie Iun 09, 2004 1:06 am

Salut NFL fani,

Aveti idee ce post de TV va transmite meiciurile din NFL?

Cine va comenta?

Anul trecut au fost vreo doi foarte buni cunoscatori care mi-au placut.....
carpediem
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Feb 05, 2004 1:46 am
Localitate: ROMANIA

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Iun 09, 2004 1:06 am

pai cred ca tot TV Sport. dar cand incepe campionatul ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde carpediem » Dum Iun 13, 2004 4:54 am

Oribilul Mosh scrie:pai cred ca tot TV Sport. dar cand incepe campionatul ?

In August sunt cateva meciuri de pregatire...In Sept. pe la inceput se reia sezonul.


Sper sa vedem ceva meciuri in direct.

Stie careva cum se numeau comentatorii de NFL?
carpediem
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Feb 05, 2004 1:46 am
Localitate: ROMANIA

postare stearsa

Mesajde codrutc » Vin Dec 10, 2004 12:54 am

Am postat un mesaj acum vreo luna si jumatate, dorind sa invit la o discutie
despre sezonul de fotbal american in desfasurare.
Din pacate mesajul meu a fost sters, nu stiu daca intentionat sau din greseala.
Se poate vedea ca ultimul mesaj din acest "thread" este foarte vechi.
Astept unele explicatii din partea moderatorului sau moderatorilor.

Codrut
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde Ayrton » Vin Ian 21, 2005 3:06 pm

Vad ca nu va mai pasioneaza NFL-ul... nici la TV nu mai dau astia meciuri... Si se apropie SuperBowl-ul...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

cam tarziu

Mesajde codrutc » Vin Ian 21, 2005 6:19 pm

Pai este cam tarziu acum. Duminica sunt finalele pe conferinte
Steelers- Patriots
Eagles- Falcons.

A fost un sezon cu multa drama:
recorduri - Peyton Manning a aruncat pentru 49 TDs in timpul sezonului regulat , doborand recordul de 20 de ani al lui Dan Marino (48) . Tot el a doborat si recordul pentru quarterback rating (~ 121) . Cel vechi era detinut de Steve Young (~112) , fost QB pentru 49ers.

rookies de senzatie- Ben Rothliesberger (Steelers) care nu a pierdut pana acum nici un meci de cand a jucat pentru Steelers.

un NFC mult mai slab decat AFC - au calificat 2 echipe pentru playoffs cu un record 8-8. Interesant ca amandoua au castigat meciurile wildcard (Rams, Vikings)

Si ar mai fi. Eu personal de abia mi-am revenit dupa o noua infrangere dureroasa a celor de la Colts in fata celor de la New England . Manning a pierdut din nou in fata lui Bill Belichik (antrenorul celor de la Patriots) in frig si zapada in Foxboro, MA.

E normal sa nu fie interes in Romania daca nu se mai dau meciuri la TV.
Nu poti fi interesat numai din auzite. Pacat pentru ca dupa parerea mea, aceea a unui fost mare pasionat de fotbal, fotbalul american este ceva mult peste fotbalul obisnuit atat ca inteligenta, complexitate cat si ca solicitare fizica.
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde Ayrton » Mar Feb 08, 2005 10:08 am

In Super Bowl, rezultat final NE PATRIOTS - P EAGLES 24-21. si 3 din ultimele 4 finale au fost castigate de New England... Se pare ca va fi "echipa deceniului".
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde marcelush » Dum Feb 13, 2005 2:09 pm

sall all !!!
cine stie unde as putea avea norokul sa iau jos superbowl -U ???? :D
Avatar utilizator
marcelush
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 07, 2005 12:00 am

Mesajde codrutc » Joi Oct 06, 2005 11:55 pm

Cine vrea sa participe la discutii despre NFL postati aici:

http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=149

Suntem cativa oameni, atat din Romania cat si din SUA, pasionati de acest sport
si vrem sa atragem cati mai multi fani NFL. Avem mai multe thread-uri , pe diverse teme iar discutiile sunt destul de interesante si bogate in informatii.
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Duminica e superbowl-ul

Mesajde Filli » Mie Feb 01, 2006 2:51 pm

Din pacate pentru cei carora le place fotbalul american, acest superbowl nu va fi transmis.Totusi pentru mine ramane surpriza eliminarii celor de la New England in fata lui Broncos, eliminati si ei in drum spre Chicago.Asa ca de data asta sunt nevoit sa tin cu Seattle Seahawks si o sa si pariez pe ei.Voi ce parere aveti?Pot castiga?
Filli
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Feb 01, 2006 2:10 pm
Localitate: Timisoara

Mesajde baixinho© » Mie Feb 01, 2006 4:15 pm

adică să inţeleg că nu poate fi văzut meciul nici măcar la Champion's in Marriott?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde codrutc » Joi Feb 02, 2006 6:36 pm

Filli scrie:Din pacate pentru cei carora le place fotbalul american, acest superbowl nu va fi transmis.Totusi pentru mine ramane surpriza eliminarii celor de la New England in fata lui Broncos, eliminati si ei in drum spre Chicago.Asa ca de data asta sunt nevoit sa tin cu Seattle Seahawks si o sa si pariez pe ei.Voi ce parere aveti?Pot castiga?



Poti castiga mai multi bani in caz ca vei castiga , adica Seahawks bat pe Steelers. Sper ca intelegi ce vreau sa spun prin asta.
Ca sa fiu mai explicit, Steelers sunt favoriti la bursa pariurilor din Las Vegas
cu 4 puncte. Nu ma pricep la pariuri asa ca nu stiu ce inseamna 4 puncte, dar
aud aproape in fiecare dimineata la ESPN radio.

Inca o data, veniti si pe forumul Onlinesport (http/www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=149) pentru ca este mai multa lume pe acolo.
codrutc
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Vin Ian 02, 2004 5:28 am
Localitate: Indianapolis, USA

Mesajde baixinho© » Joi Feb 02, 2006 6:49 pm

codruţ, nu mai face reclamă altor forumuri.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde matzaa » Lun Sep 18, 2006 2:29 pm

doar m-am jucat fotbal american pe play station2...de vazut un meci adevarat nu am vazut (nici macar la teve) dar sper sa am ocazia cat de curand
tralallalalalallalaaaa
Avatar utilizator
matzaa
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Noi 29, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Noi 20, 2006 1:57 pm

Pentru cei carora fotbalul american nu le este strain complet, sau pentru cei ce vor sa-l inteleaga, nou-infiintatul canal SPORT1 transmite inregistrat si in rezumate meciuri din NFL.
Bravo!
Deja am vazut un meci din saptamana 2: Jacksonville Jaguars - Pittsburgh Steelers.
Pana la Super Bowl-ul din februarie avem o gramada de meciuri!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Ian 09, 2007 4:49 pm

Incep semifinalele pe conferinte in NFL!
O scurta avanpremiera si din partea mea:

Sambata, 13 ianuarie:
Indianapolis at Baltimore 4:30 pm CBS

Ravens au o defensiva excelenta, printre cele mai bune din liga. Totusi QB Peyton Manning o poate pacali. Sa vedem insa daca defensiva celor de la Colts isi pastreaza forma de duminica trecuta. Baltimore sunt favoriti dupa mine.

Sambata, 13 ianuarie:
Philadelphia at New Orleans 8:00 pm FOX

Saints sunt surpriza anului, dar cei de la Eagles sunt o echipa experimentata si valoroasa. Sa vedem daca si avantajul terenului propriu va conta.
Merg pe NO pentru calificare, au un moral excelent.

Duminica, 14 ianuarie:
Seattle at Chicago 1:00 pm FOX

Matt Hasselbeck si Seahawks pot da lovitura in Chicago avand in vedere numeroasele accidentari din tabara Ursilor. Si mai au cei de la Seattle si o revansa fata de ei insasi de luat, dupa ce au pierdut anul trecut titlul in finala.

Duminica, 14 ianuarie:
New England at San Diego 4:30 pm CBS

Atuuul este in picioarele recordmenului LaDainian Tomlinson (31 TD in acest sezon fantastic pentru el!) - deci San Diego Chargers poate avansa in finala. Cu un pic de ajutor din partea lui Philip Rivers se poate elimina cea mai buna echipa din NFL ca palmares in ultimii ani. Cheia este anihilarea lui Tom Brady, un QB ce probabil va avea locul sau intre legendele din NFL dupa retragere.


In Romania, in direct sau inregistrat partidele se vor difuza de catre Sport1 (abonatii Astral + UPC).
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Ian 23, 2007 12:27 pm

Daca intereseaza pe cineva, duminica 4 februarie se va disputa Super-Bowl-ul, cel mai important eveniment sportiv anual al Americii. In direct la Sport1.

Se vor intalni Indianapolis Colts condusi in ofensiva de extraordinarul Peyton Manning si Chicago Bears condusi in teren de QB Rex Grossman.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Ian 23, 2007 3:32 pm

pe mine ma intereseaza, dar il da cineva la tv? ca mi-e greatza sa ma duc la champion's in marriott.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mar Ian 23, 2007 5:52 pm

Nenea Baixu, fuge literele?

Ayrton scrie:Daca intereseaza pe cineva, duminica 4 februarie se va disputa Super-Bowl-ul, cel mai important eveniment sportiv anual al Americii. In direct la Sport1.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Ian 23, 2007 9:30 pm

nu, nea, da p-ala nu-l am. :D
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Ian 24, 2007 5:57 pm

Inseamna ca esti cu RCS-ul... Ghinion...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Feb 05, 2007 5:38 pm

Indianapolis Colts e noua campioana NFL: 29 - 17 in finala cu Chicago Bears.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde mtfk » Dum Mai 27, 2007 7:03 am

new!
Fotbal american in Romania!
Pentru mai multe detalii:
add in y!m: kruger_Frddy
e-mail address: fotbal_american@yahoo.com

http://www.fotbal-american.go.ro
mtfk
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mai 27, 2007 2:58 am
Localitate: buc

Re: Fotbal American

Mesajde aezakmi » Joi Iul 07, 2011 1:21 pm

Va multumesc, informatia e foarte utila! Daca va intereseaza pariurile incercati aici - (as vrea sa fac reclama la ceva, dar nu se poate!). Acesta este un serviciu foarte bun, am fost placut surprins de operativitatea cu care mi s-au transferat banii pe cont. Va doresc mult noroc!







adica editat
Ultima oară modificat de kant emir pe Vin Iul 08, 2011 12:05 pm, modificat 1 dată în total.
Motiv: reclama
aezakmi
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Joi Iul 07, 2011 1:20 pm

Anterior

Înapoi la Sporturi Americane

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron