Pet Shop Boys

Forumul asociat fanclubului Pet Shop Boys

Pet Shop Boys

Mesajde Armin » Joi Dec 11, 2003 2:11 am

Prin '93 am inceput sa aud pe MTV "Can You Forgive Her?" Apoi incet-incet am descoperit alte albume, si am ajuns sa imi placa toate, de la Please la Disco 3 si PopArt. Astept pareri de la admiratori, fani, si oricine are ceva de zis despre ei; si bune si rele, daca e cazul, de preferinta cu ceva argumente in caz de "rele".
Fişiere ataşate
psb6[1].jpg
psb6[1].jpg (26.55 KiB) Vizualizat de 7692 ori
Armin
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Dec 11, 2003 1:07 am
Localitate: Resita

Pet Shop Boys

Mesajde Armin » Joi Dec 11, 2003 2:40 am

In 1993 am Vazut vidoclipul si a inceput sa imi placa melodia "Can You Forgive Her?", dupa care incet - incet toate albumele lor, de la Please (1986) la PopArt(2003). Astept pareri bune si rele despre ei, cu argumente de preferinta pentru cele "rele".
Fişiere ataşate
psb6[1].jpg
psb6[1].jpg (26.55 KiB) Vizualizat de 7643 ori
Armin
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Dec 11, 2003 1:07 am
Localitate: Resita

Mesajde Mat » Joi Dec 18, 2003 5:11 pm

:ham: Si mie imi place Pet Shop Boys, dar numai melodiile mai vechi....mai ales "Being Boring", "Suburbia", "Domino Dancing", "It's a sin" etc....(chiar si "Can you forgive her"). Alea mai noi mi se par banale si plictisitoare...

Ce altí£ muzicí£ mai asculti? :silly:
Avatar utilizator
Mat
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Lun Dec 15, 2003 12:00 am

Pet Shop Boys

Mesajde costelvlad » Sâm Ian 29, 2005 3:45 pm

Ascult Pet Shop Boys din 1995 atunci am realizat ca sint cei mai buni si ca ocupa un loc special in inima mea. Asta nu inseamna ca nu ii stiam dinainte cam din 1989 asa dar eram prea mic pe atunci ca sa ii apreciez la adevarata lor valoare. :love:
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am

Mesajde costelvlad » Sâm Ian 29, 2005 5:58 pm

Ai gasit inca un Fan Pet Shop Boys ! ;w =D
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Dum Ian 30, 2005 2:07 am

"Go West", "Se A Vida í‰ (That's The Way Life Is)", " Always On My Mind", "Heart" m-au plictisit de am murit. "Disco" mi-a placut in intregime, dupa care, ulterioarele albume mai putin, desi au fost multe piese remarcabile - ex "I Want A Dog", "Domino Dancing" etc. In mod deosebit mi-a placut vocea limpede si puternica, dictia cea cultivata (ce pronuntie impecabila, ce frumos articuleaza cuvintele, ce mai, un aristocrat englez sadea !)
In concluzie as spune ca s-a facut mare risipa de resurse si s-a produs multa muzica usor vandabila. Zic asta pt ca genul muzical este din categoria celor "usurele", chiar daca piesele sunt destul de elaborate; mare lucru n-are de zis aceasta muzica, desi are (totusi) calitatea de a nu fi deranjanta (ca de ex multele hituri "tvklumea"). Adica o trupa buna care canta muzica..."usoara"
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

:)

Mesajde Dee-Dee71 » Dum Ian 30, 2005 10:12 am

si eu sunt fan! sau cel putin incerc sa fiu. imi place albumul Very... PSB
la scoala cu prietenele mele cand facem o activitate (in legatura cu drepturile animalelor) ne semnam PSG (Pet Shop Girls) :a
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

:)

Mesajde Dee-Dee71 » Dum Ian 30, 2005 10:18 am

mie mi-a placut Heart foarte mult. mai ales videoclipul... ;S inspirat din Transilvania :D
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde costelvlad » Dum Ian 30, 2005 1:10 pm

Apreciez interventia facuta dar vreau sa completez ca Pet Shop Boys au adus ceva nou in peisajul muzicii fiind un punct de reper.Cu neplacere observ ca unii oamenii au prejudecati dinainte facute in capul lor legate de muzica celor doi Pet Shop Boys versurile ,cintece ca It's a sin ,West end Girls , Go West ,It's Alright au ceva de spus si nu sint singurele ...
Majoritatea cintecelor actuale nu spun mai nimic totul se bazeaza pe sunetul de bass si percutie.Muzica Pet Shop Boys trasmite niste sentimente ...
Eu iubesc mult muzica celor de la Pet Shop Boys si apreciez muzica de calitate care rezista in timp.
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am

Pet Shop Boys

Mesajde costelvlad » Dum Ian 30, 2005 1:16 pm

Am observat ca iti place Pet Shop Boys foarte mult doresc sa tinem legatura prin intermediul la email.Poate chiar schimburi de materiale cu Pet Shop Boys .Ce zici ? :love: :a
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am

:)

Mesajde Dee-Dee71 » Dum Ian 30, 2005 2:27 pm

:hi: te referi la mine sau la mat sau la armin? daca e vorba de mine, trimite-mi un mesaj din butonul aferent si mai vedem. chiar nu am mai gasit fani PSB si cu atat mai putin pe internet... si chiar imi pare rau ca din generatia mea sunt (cred) singura care (mai) asculta PSB... voiam cu fetele sa facem o formatie PSG, sa cantam melodiile lor remixate si sa donam banii castigati pentru animalele care au nevoie. :cow:
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde void » Dum Ian 30, 2005 3:11 pm

N-ati cautat voi prea bine, ca fani Pet Shop Boys sunt. Poate nu dau pe forumul asta. :)
Anyway, mie imi plac cam de acum 13 ani, cand am descoperit la matusa-mea un dublu album Best of. Si imi plac si piesele mai noi, chiar daca sunt mai diferite ca cele de pe la inceputuri.
Look Smithers... Another post by that fellow employee Void. Excellent!
Avatar utilizator
void
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 30, 2005 12:00 am

Mesajde costelvlad » Dum Ian 30, 2005 7:38 pm

Este o bucurie enorma pentru mine sa ca demersul meu si al lui Armin incepe sa capete comtur. Toti avem un punct comun iubim Pet Shop Boys . ~s
Nu stiam ca esti fata !!! cu atit mai bine imi inchipui ca esti mult atasata de Pet Shop Boys si eu sint tot la fel .Sper sa corespondam sa vorbim de exemplu de Miracles sau de Home and Dry pentru mine aceste cintece sin speciale si nu numai.
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am

Mesajde costelvlad » Dum Ian 30, 2005 7:52 pm

Void esti din Bucuresti daca da ar fi excelent. Toti fani Pet Shop Boys cu care am discutat sint din afara Bucurestiului.Am gasit fani in Lituania ,Anglia numai in Bucuresti nu prea ...
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am

Mesajde costelvlad » Dum Ian 30, 2005 8:23 pm

Si va rog sa imi scuzati greselile de ortografie dar am scris pe fuga de parca nu ar mai fi net !!! :hi:
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am

:)

Mesajde Dee-Dee71 » Joi Feb 03, 2005 2:42 pm

:sal: e ok. si eu mai fac greseli cand ma grabesc. chiar sunt atasata de ei foarte mult. cel mai mult imi plac de pe albumul Very 'one and one make five', 'yesterday when I was mad', 'one in a million', 'can you forgive her?', 'to speak is a sin'... cred ca toate, dar cel mai mult primele doua mentionate. :A iar dintre cele noi imi place foaaarte mult 'flamboyant' si videoclipul este foarte interesant. :@) (va intrebati de ce am pus un purcelus: pentru ca e si el un animal!)
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde costelvlad » Joi Feb 03, 2005 7:04 pm

Pet Shop Boys implinesc oficial 20 de ani. Neoficial sint din 1981 si cu aceasta ocazie vor lansa un nou album ! \:/
Albumul era planificat pentru acest an insa cei doi Pet Shop Boys Neill Tennat si Chris Lowe ne au anuntat ca albumul va fi gata din pacate in 2006.
Cind eram ceva mai mic eu si fratele meu ne puneam Coifuri in cap si ochelari sau niste caschete precum in Go West :o si ii imitam prin casa incercasem sa ne confectionam niste aripioare cum aparea ~y :a u Pet Shop Boys in alb cu coifuri in cap si cu aripi de inger .

We Love Pet Shop Boys ! :-X
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am

Mesajde valikey » Dum Feb 13, 2005 3:32 pm

Nu ma intereseaza ce spun alti despre Pet Shop Boys ( ma refer la cuvinte rele!) , dar eu sunt ferm convins ca nimeni care ar incerca sa-i imita nu va reusi . Stiu ca uni ar spune ca sunt depasiti , dar la vremea lor au fost foarte buni. La fiecare album au avut cate 4 piese videoclip + 2 extras pe single. O multime de Single-uri cu multe remixuri. Sa stiti ca un remix nu se face schimi ritmul si gata! Daca nu-i facut bine sa dea o noua si un alt farmec melodiei devine abureala. Am ascultat remixuri aburite si mai ales la "dragostea din tei" facut de Fancy si era varza. Piesa " Love Comes Quickly " a fost remixata de Black&Jones si nu mai sunt cuvinte!!! Si multi alti. Nu spun numesc alte piese ca nu are rost(cum au facut alti) mai degraba mergeti pe site-ul lor si ve-ti vedea toata istoria trupei de la debut, cu informati despre fiecare melodie. Trebuie sa gandim si noi mai spre viitor , am trait destul incuiati si chiar daca cei doi membri sunt homosexuali , nimeni nu poate imita vocea lui Neil Tennant sau ideile de compoziti ale lui Chris Lowe care a mentinut un stil al trupei timp de 20 de ani, si de sigur a adaugat mereu ceva nou ( piesa "Flamboyant"). Si sunt multe trupe de acelasi gen : Erasure, New Order ....... . Eu sunt DJ , si creez muzica pe calculator si Pet Shop Boys m-au influentat de multe ori , si pot sa ma declar fan al lor. Daca as gasi o voce a 'la Neil Tennant as infiinta o trupa asemanatoare, desigur numai muzical :)))))))) . Caut chiar toate albumele lor , daca are cineva vreun fan inrait (desigur contra cost) eventual mp3 , sa-mi scrie pe valikey@yahoo.com si am sa-i trimit un cd cu ceva piese remixate de mine si alti 2 DJ , destul de finute, muncite. Am compus in genul lor dar m-am extins mai inspre Trance. Ma gadesc cum ar fii Pet Shop Boys (din punct de vedere mai vocal)
in stil de Sylver? Eu cred ca ar suna mai bine. Sau un "So hard" pe loop de Scooter - Jigga Jigga . Acum fiecare cu gusturile lui si dorinta sa de a asculta ce vrea , si mai ales de a visa . Asa ca ascultati cat mai multa muzica , si cat mai variata si astept sa scriti si voi parerile voastre .
valikey
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Lun Feb 07, 2005 3:38 pm
Localitate: dorohoi

Mesajde costelvlad » Dum Feb 13, 2005 6:11 pm

Sper ca esti din Bucuresti eu am cautat si am gasit fani Pet Shop Boys din toate orasele tarii si chiar din afara numai din Bucuresti nu .
Zilele acestea a fost ziua mea si imi facui cadou singur un cd Original Pet Shop Boys Disco 2 un album de remixuri extraordinar.
Adresa mea este psbmiracles@yahoo.com

We Love Pet Shop Boys ! \:/
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am

:)

Mesajde Dee-Dee71 » Mie Feb 16, 2005 4:25 pm

buna idee cu Sylver si Scooter. poate faceti un *mash* sau asa ceva cu PSB :)
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde costelvlad » Mie Mai 18, 2005 7:18 pm

Pet Shop Boys vor reveni in primavara anului 2006 cu un nou album de studio . Sint convins ca iar o sa auzim de Pet Shop Boys :B
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am

Mesajde Nanuc » Joi Iul 28, 2005 10:06 am

Va salut pe toti.
Adresa mea este lorelei34@hotmail.com si sunt fana PSB de 17 ani, mai exact din 1988. Asa ca, cine vrea sa vorbeasca cu mine.... sa-mi scrie.
Nanuc
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iul 28, 2005 9:48 am
Localitate: Rm. Valcea

Forum

Mesajde costelvlad » Vin Mai 26, 2006 11:04 am

Pentru fani Pet Shop Boys si cei care iubesc perioada muzicala din anii 80 sa infintat ROMANIAN PET SHOP BOYS FAN CLUB.
Va asteptam .
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am

Mesajde costelvlad » Vin Mai 26, 2006 11:07 am

Pentru fani Pet Shop Boys si cei care iubesc muzica anilor 80 sa infintat Romanian PET SHOP BOYS FAN CLUB .
http://launch.groups.yahoo.com/group/psbmiracles/
VA ASTEPTAM .
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am


Înapoi la Pet Shop Boys

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron