Amy Lee (Evanescence)

Discutii despre formatii si artisti populari in toata lumea.

Amy Lee (Evanescence)

Mesajde deca » Sâm Mar 06, 2004 6:39 pm

Cred ca reusit sa impuna hit dupa hit gratie usurintei cu care abordeaza partituri relativ grele (see My Immortal)
Locuinta mea pe net:
BESTmusicTOP
Be my guest!
Avatar utilizator
deca
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Joi Iul 25, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mie Mar 10, 2004 9:35 pm

Dzeule, de ce vorbiti toti fara sa aveti nici cea mai mica idee despre ce spuneti?
Si eu pot canta fara sa falsez o nota My immortal...sunt 3 note care se tot rastoarna ca sa nu devina monotona piesa... vorbiti si voi ma fratilor cand stiti despre ce e vorba.
my immortal e totusi o piesa buna. amy are o voce f buna.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Crazy Babe » Vin Apr 02, 2004 2:36 am

si mie mi se pare ca are o voce foarte buna.. cea mai misto voce o are pe piesa hello.. e cea mai faina piesa a lor... tare-s curioasa cum suna live on stage.. in mai o sa-mi dau seama:)) i'll keep u posted!:)
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde A|exandra » Sâm Apr 03, 2004 9:31 am

:ham: Amy has a great voice!!!
A fost pe Viva un concert live din Germania...super mishto...fata chiar pune suflet atunci cand e pe scena (shi nu numai :lol: )
Am facut rost de pe net de cateva melodii din concerte... Zero -cover dupa Smashing Pumpkins (great song!) ... Heart Shaped Box - Nirvana cover ...plus melodii ca Bring me to life shi Going Under cantate intr-o emisiune(live of course *p )...tot prin Germania parca...
Chiar suna bine... :o
...I've...Become so NUMB...I can`t feel you there...Become so tired...So much more AWARE...
Avatar utilizator
A|exandra
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Mie Iul 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Black Eyes » Lun Apr 12, 2004 4:12 am

Aici nu va contrazic.
Are o voce super. Am ascultat albumul si sunt niste melodii super misto printre care si My immortal si Hello (preferatele mele), piese a caror solista a fost exceptionala.
Si apropo de cantari live, am vazut si eu niste filmuletze de la niste concerte ( live) si chiar canta foarte bine.
[font=Times New Roman]No one knows what it's like to be the bad man , to be the sad man , behind black eyes[/font]
Avatar utilizator
Black Eyes
Junior Member
 
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 11:00 pm

Mesajde I`m With You » Mar Apr 13, 2004 1:05 pm

Hmm...Amy Lee,sincer eu nu prea o suport.a a aparut un articol in revista "Bravo",despre trupa si parca(nu shtiu sigur) chitaristul trupei,a plekt din cauza ei,ca are fitze shi se certau mereu.In alt articol,a zis ca nu` le suporta pe Britney Spears si pe x-tina(kre,scuza-ma,arata mai bine k ea si`s mai dragutze)...Si alta faza:Se imbraca cu Haine de La Second Hand...Bleah!
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde A|exandra » Mar Apr 13, 2004 2:42 pm

May I say LOL? :lol:
I`m With You nu prea e bine sa judeci o persoana dupa un singur articol...se poate ca aia din revista sa fi inventat chestiile alea sau sa fie doar pe jumatate adevarate...
Anyway...nu e singura care nu le suporta pe Britney shi Christina...(nu ca n-ar aveam motive :j )...plus ziceai ceva de genul ca ele arata mai bine decat Amy...te refereai la silicoanele de care dispune Britney(shi parca shi Christina)?...la picioarele strambe ale lui Brit ca sa nu mai zic de cele ale Aguilerei?...sau la fetzele lor super incarcate de farduri care le ascund shi cele mai mici defecte?...Ehh...sa zicem ca acest lucru depinde de gusturi da` na...Amy are de toate...shi naturale :yD ...mie mi se pare ca e chiar mai bine proportzionata decat cele doua "dive" :D
Iar in privintza hainelor..."de la second hand"...puey asta e problema ei...in fond cine a zis ca e o crima sa te imbraci de acolo?...Acum eu stiam ca hainele shi le face ea (majoritatea)...shi ca sa fim sincere...unele arata mai bine decat cele cu care au aparut Britney sau Christina in diferite ocazii... ;-)
...parerea mea...care este... :hehe:
...I've...Become so NUMB...I can`t feel you there...Become so tired...So much more AWARE...
Avatar utilizator
A|exandra
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Mie Iul 30, 2003 11:00 pm

Mesajde I`m With You » Mar Apr 13, 2004 5:17 pm

A|exandra,shtiu ca nu se judek o persoana dupa questii scrise in dif reviste,ziare.Nu am judekt`o pur si simplu am zis ce scrie despre ea,iar faptul ca nu-mi place,e ca are fitze.am vazut-o cum vorbea intr-un interviu de pe Mtv !
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde I`m With You » Mar Apr 13, 2004 5:58 pm

Uite,tie-tzi place cum e imbracata aici ? ;o Mie nu ... toate cele ;B
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde A|exandra » Mar Apr 13, 2004 6:27 pm

:hehe: bluza mi se pare interesanta...iar mai jos nu-mi dau seama daca e fusta sau sunt nishte aplictazii pe pantaloni...but anyway...ce ai aratat tu acolo...well...sunt hainele ei de scena mai...ea nu se imbraca asa atunci cand iese pe strada sau mai stiu eu unde...
Iar in privintza fitzelor...nu`sh de ce ti se pare tzie fitzoasa...ce anume facea/zicea in interviul ala?!...Spuneai ca a plecat Ben din cauza ei...puey f bine...tot respectul pt ea...este o fata desteapta daca reuseste sa treaca de o relatzie in care fusese implicata de multzi ani shi isi vede linistita de cariera ei...
Btw...la capitolul fitze!!!...cele 2 donshoare de care iti place tzie sunt de mii de ori mai fitzoase ca ea...Numai gandeste-te cate pretentzii au Brit shi Xtina cand se cazeaza intr-un hotel ;-)
Shi parca era o vorba care zicea ca haina nu-l face pe om...nu? A-)
:rolleyes:
...I've...Become so NUMB...I can`t feel you there...Become so tired...So much more AWARE...
Avatar utilizator
A|exandra
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Mie Iul 30, 2003 11:00 pm

Mesajde I`m With You » Mar Apr 13, 2004 6:35 pm

oricum,A|exandra,parerea mea ramane aceeasi...
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde A|exandra » Mar Apr 13, 2004 6:43 pm

:hehe:
Bine mai I`m With You :)
Daca zic lasa ca te faci tu mare...te superi pe mine? :rolleyes:
Anyway...de suportat nu o suportzi dar nu ne-ai zis daca-ti place vocea ei...melodiile...and all those things...care poate ca sunt mai importante decat felul cum arata sau cum se comporta ;-)
...I've...Become so NUMB...I can`t feel you there...Become so tired...So much more AWARE...
Avatar utilizator
A|exandra
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Mie Iul 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Dany_S » Vin Apr 16, 2004 7:28 am

melodia "bring me to life" e printre exrem de putinele melodii rock care-mi plac, videoclipul e o mizerie dar melodia imi place iar solista, pt acest gen de muzica, mi se pare ca are o voce f buna

cat despre haine(ce se vorbea mai sus).....pai e rockeritza, se imbraca in stilul asta pe scena, doar nu vroiai s-o vezi imbracata in haine de discoteca, vreo rochie de seara sau vreun trening ceva
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde I`m With You » Vin Apr 16, 2004 10:06 am

Nu ma supar pe tine,A|exandra.
Mi-a placut prima piesa "Bring Me to Life",dupa care am fos` disperata un timp(pana m`am plikty de ea).De exemply "Going Under" nu`mi place...e prea rock,iar eu nu ascult asha ceva :U
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde Shaki » Vin Apr 16, 2004 12:10 pm

I`m With You scrie:Hmm...Amy Lee,sincer eu nu prea o suport.a a aparut un articol in revista "Bravo",despre trupa si parca(nu shtiu sigur) chitaristul trupei,a plekt din cauza ei,ca are fitze shi se certau mereu.In alt articol,a zis ca nu` le suporta pe Britney Spears si pe x-tina(kre,scuza-ma,arata mai bine k ea si`s mai dragutze)...Si alta faza:Se imbraca cu Haine de La Second Hand...Bleah!

Cred ca ai facut o mica confuzie. Am citit si eu articolul respectiv, spunea ca se imbraca cu haine stil second-hand, nu ca le-ar cumpara chiar de la second-hand - intre noi fie vorba, nici n-as fi putut sa cred asa ceva...
Ben a plecat aiurea, si cred ca a gresit de la inceput pentru ca a amestecat prea mult trupa cu viata lui personala. I mean, nu trebuia sa umble cu vocalista din formatia in care era, ca asta oricum n-ar fi dus la nimik bun. La inceput eu am avut o parere proasta despre el, dar dupa ce-am citit articolul din Bravo, mi se pare doar cam imatur. Nu prea pot sa pricep cum a putut sa plece dintr-o formatie ca Evanescence, care avea potential, ca sa cante cu Avril Lavigne - loool :)
Revenind la Amy, mie imi place mult de ea. Imi place si cum arata, e ceva mai interesant decat toata gramada aia de "cantarete" pe care ajungi sa le confunzi intre ele... dar mai ales imi place vocea ei. Am albumul si cel mai mult imi place "Imaginary". Sper doar ca acum trupa sa nu se desparta, dupa toata povestea asta...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde I`m With You » Vin Apr 16, 2004 2:58 pm

Mah,daca ti`e`ti place de ea,e normal sa-i iei apararea...mie nu`mi place felul ei ...de`a fi
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

...

Mesajde kahlan » Mar Mai 11, 2004 5:59 pm

Am ascultat melodii mai vechi care nu sunt pe fallen,dintre ele doua mi-au sarit in ochi imediat:"further away"shi"Lies"(pe care o canta cu inca un tip care tipa pe acolo....)pentru faptul in care vocea lui Amy Lee iese in evidenta... .de pe albumul fallen, mi-au atras atentia melodiile 'hello' si 'haunted'(sond deosebit).Evanescence e, cum ar veni, formatia mea de suflet si ma regasesc in aproape toate melodiile lor.Asta e un alt lucru pentru care o apreciez foarte mult.
Ar mai fi faptul ca nu se vinde(in sensul ca nu se imbraca pe scena in haine de cabaret sau altele in care e mai mult dezbracata decat inbracata).Intr-o lume in care "sex sells",ea a gasit o alta cale de a se face apreciata:vocea, felul ei de a fi si mesajul transmis!
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Oana O. » Vin Iul 09, 2004 4:42 pm

Amy Lee... Sa zicem ca are voce. De fapt asta e logic,doar nu e muta(din fericire pentru fanii ei). Sa zicem ca faimoasa "Bring me to life" mi-a oarecum atras atentia, dar apoi a aparut Going Under si mi-a trecut. O fi avand ea voce, dar ceea ce canta nu-mi trezeste interesul in nici un fel. :sleep:
I'm flying...Come with me!
Oana O.
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Iul 02, 2004 5:03 pm
Localitate: In a cage

Mesajde Titina » Vin Iul 09, 2004 5:33 pm

Amy are succes datorita vocii ei shi a versurilor...nu neaparat din cauza notelor de la My immortal sau mai shtiu eu ce :)
Iar melodiile sunt mult mai originale shi abordeaza subiecte mai interesante dekt Britney sau ...hmm...sau Beyonce..nah!... :)
De ex, mel. "Breathe no more" sau "October" sunt superbe...(nu sunt d p "fallen")...shi are shi mel. fara voce...doar instrumental... "eternal" sau "ascension of the spirit"...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Oana O. » Sâm Iul 24, 2004 12:19 pm

Intrebare: October de la Evanescence are vreo legatura cu October de la U2?
I'm flying...Come with me!
Oana O.
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Vin Iul 02, 2004 5:03 pm
Localitate: In a cage

Mesajde gabuba » Sâm Iul 24, 2004 12:40 pm

ce-mi place mie cand va dati cu parerea fara sa cunoasteti.
hai sa nu aruncam cu cuvinte, shaki, in primul rand pt ca ei erau impreuna inca dinainte ca proiectul evanescence sa existe.
e treaba lor, nu-mi pasa.
tipa are voce mishto, imi place atitudinea.

p.s. october n-are nici o legatura cu octoberul lu' u2.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Evy » Dum Aug 08, 2004 1:31 pm

I really love Evanescence
Am toate melodiile lor si sunt super
I hate everything......
So what?
Avatar utilizator
Evy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde Titina » Vin Aug 13, 2004 8:35 pm

toate?shi io,dar totushi e una "ondertowe" care n-am gasit-o niciunde...dak o ai,plz spune-mi!! :D
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde black_heaven » Sâm Dec 18, 2004 10:38 pm

ma bag shi eu pe aici shi va spun k deshii imi place mult de Amy shi muzica ei, o dovada a faptului k Ben nu era chiar asha qm ziceati voi e faptul k i-a faqt lui Avril o super piesa: "nobody's home" ; o alta dovada ar fii faptul k dupa plecarea lui evanescence nu au mai scos nimic nou.....
shi... fiti obiectivi... ziceati k va reprezinta muzica lui Amy... pai deh... e compusa de Ben in mare parte...
oricum mie imi place Amy shi vreau sa o ascult live k sa ma conving de vocea ei.......
they are good anyway... q toate k e adevarat k Amy facea pe sefa in trupa.....
Avatar utilizator
black_heaven
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Vin Dec 17, 2004 12:00 am

Mesajde Titina » Sâm Dec 18, 2004 11:09 pm

are voce ffff buna live....eu am ascultat-o de mai multe ori shi imi place mult vocea ei.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Trinnity » Vin Feb 04, 2005 9:14 pm

deca scrie:Cred ca reusit sa impuna hit dupa hit gratie usurintei cu care abordeaza partituri relativ grele (see My Immortal)

~p ~p ~p ~p
"The days are bright and filled with pain/Enclose me in your gentle rain"(THE DOORS-"Crystal Ship")
Avatar utilizator
Trinnity
 
Mesaje: 657
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 am

Mesajde miss_kitty » Dum Feb 13, 2005 12:32 pm

imi place vocea ea, dar am ascultat o mel live pe mtv si sincer mi-a dat impresia k mai avea putin si isi dadea sufletul...in orice caz, imi plac melodiile ei si chiar ma regasesc in marea majoritate
miss_kitty
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Feb 13, 2005 11:51 am
Localitate: Iasi

Mesajde bloody_chryss » Lun Iul 18, 2005 4:19 pm

amy lee are o voce grozava dar mie imi place mai mult,Crazy Babe, piesa understanding... mi se pare mai mishto decat hello...sa o asculti si sa imi zici care-i mai mishto \:/
Do you remember me?
Lost for so long...
Will you be on the other side?
Or will you forget me?
I'm dying praying bleeding and screaming!!!
Am i too lost to be saved?!
Am i too lost?
bloody_chryss
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Iul 16, 2005 3:42 pm
Localitate: roman

Mesajde whatever » Sâm Aug 27, 2005 12:41 am

are voce buna live my ass, falsa cu nerusinare "coverul" dupa Self Esteem
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

ma intristezi tuh!

Mesajde DaRcKBiTZoNe » Lun Ian 23, 2006 7:27 pm

I`m With You scrie:Mah,daca ti`e`ti place de ea,e normal sa-i iei apararea...mie nu`mi place felul ei ...de`a fi

tu.. "I`m With You " deci faza e urmatoarea ...in primul si in primu rand siteul se numeste "funclub" ..daca tu stii ce e aia ...in al doilea rand ...de unde stii tu ca ea se imbraca cu haine de la second-hand? dintro revista Bravo?!? ..pai tu de ce nu trimiti si tu un msg la redactie sa vezi de unde stiu ei aia ..si daca intradevar e asha ..atunci da ..te mai cred si eu si poti spune la toata lumea ca tipa se imbraca cu haine de la second-hand ....pana atunci nu ...sau ...o critici din cauza ca e fitoasa .....pai si tu esti fitoasa ....sa stii draga ca nu tot ce zboara sa mananca ...okay? ...si ..mey ..cand ajungi si tu la nivelul ei atunci poti sa o critici ...de ce nu ti-a dat tie D-zeu vocea aia de inger??! ....din cauza ca nu meriti .....in fine nu la asta am vrut sa ajung ..tot ce am vrut sa spun e ca ma intristeaza tinerii din ziua de azi deoarece ..ei in loc sa asculte muzika ...ei se uita cum arata tipu/tipa care canta ....si incep sa critice shi nush ce....pey mey nu asha sta treaba ...zici : vaaii sunt fain evanescence ...sau ..fan nightwhish ...etc ...si cand colo tie nu iti place ce canta ..cum canta ..felul cum abordeaza ei muzika ..si alte chestii..tu te uiti dupa cum e imbracat ...dupa ce se mai intampla in viata lor privata ..care nu se mai poate numii asha ...vorba lui "i am whit you" "felul ei de a fi"....asta e tare grav ...in loc sa iti vezi de treaba si sa asculti muzika pe care o canta daca tot te numesti fan ...sa traiesti acele momente ..blah blah ...
Avatar utilizator
DaRcKBiTZoNe
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Sâm Ian 21, 2006 12:00 am

Următorul

Înapoi la Formatii si artisti internationali

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron