Extreme Vama Veche

3SE, AndreEA, Andreea Balan, Animal X, Blondy, Candy, O-ZONE, Simplu, Taxi ... tot ce tine de acest gen de muzica

Extreme Vama Veche

Mesajde Kryszti » Joi Mar 21, 2002 2:53 pm

Ce va place cel mai mult la trupa asta si ce va enerveaza cel mai mult?
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde LMG » Joi Mar 21, 2002 10:20 pm

Muzica...imi place cel mai mult...si atitudinea...pur si simplusa-ti bagi picioarele in tot - cam asa gandesc (sau cel putin asa pare) baietii -
Orice concert cu Vama e o revelatie
"I trust I make myself obscure"
LMG
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 25, 2001 2:27 pm
Localitate: nu....stiu

Mesajde alina » Vin Mar 22, 2002 12:33 am

Imi place atitudinea asta a lor 'De a-ti baga picioru in tot' da cateodata zic eu ca Tudor cam le exagereaza oricum luati per ansamblu(muzia,atit.) sunt ok d.p.m.d.v !A si-mi mai place o chestie la Tudor e mare iubitor de AcDc like me!
addio pirata!
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

o parere...

Mesajde Aliosha » Vin Mar 22, 2002 12:42 am

"Domnu politist m-am turmentat..." asta ma enerveaza cel mai mult.
Ii preferam cand erau mai necunoscuti.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

parerea mea...

Mesajde Rockeru'Somer » Vin Mar 22, 2002 10:30 am

mah mie imi plac,da' atitudinea lu' tudor lasa de dorit..fazele cu tatru de comedie....si de ce nu lanseaza albumu''' ca se screm pe el de un an.....o prietena a castigat la o licitatie caritabila camsa din turnelul din 2ooo a lui tudor,eu i-am spus de lcitatie,si a fost invitata in sala de reptii a lor si a stat acolo vreo 3 ore i-au canta aia tot albumu' nou....ea era o fana VV si totusi a zis ca albumu' nou o sa fie cam moale...
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde LMG » Sâm Mar 23, 2002 9:33 pm

sper ca albumul nou sa fie totusi bun, daca e cum zice Rockeru' inseamna ca baietii au o evolutie descendenta(daca exista asa ceva) d.p.d.v. calitativ...si posibilitatea asta ma enerveaza cel mai mult la VV
"I trust I make myself obscure"
LMG
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 25, 2001 2:27 pm
Localitate: nu....stiu

amnezia asta....

Mesajde LMG » Sâm Mar 23, 2002 9:35 pm

Aaa, am uitat!!!
Care draq era faza cu tudor si cu mihaela radulescu??!?!?Au fost vreodata impreuna?!?!?Ca daca da...e naspa
"I trust I make myself obscure"
LMG
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 25, 2001 2:27 pm
Localitate: nu....stiu

Mesajde Aliosha » Sâm Mar 23, 2002 9:45 pm

Avau o reclama de zeci de minute la connex. Intrau ei in sediu pe Mosilor, faceau glume, primeau telefoane mobile vorbeau gratis etc.
O dadeau saptamanal pe banana1
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde LMG » Sâm Mar 23, 2002 10:58 pm

Initial trimis de Aliosha
Avau o reclama de zeci de minute la connex. Intrau ei in sediu pe Mosilor, faceau glume, primeau telefoane mobile vorbeau gratis etc.
O dadeau saptamanal pe banana1


Da, stiu reclama...ma rog...o porcarie.
Totusi de ficare data cand era tudor invitat la emisiunea raduleascai( si era invitat cam de multe ori) se tot freca aia de el...bine mihaela prin definitie se freca de toti masculii din emisiune, da' cu tudor parea ceva mai mult.

Sa dea Domnu' sa fie doar o impresie de-a mea!
"I trust I make myself obscure"
LMG
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 25, 2001 2:27 pm
Localitate: nu....stiu

hmmmmm

Mesajde lavi » Dum Mar 24, 2002 2:59 am

Din cate stiu eu noul album va iesi pe piata pe la sfarsitul lui aprilie,destul de tarziu.....Am auzit la un concert destul de recent cateva piese de pe noul album dar nu mi-am dat seama cum sunt pt ca sonorizarea era sub orice critica si nu se intelegea nimic.Oricum cred ca nu o sa fie un album comercial(mai ales in comparatie cu "nu ne mai trageti pe dreapta") si poate concertele vor avea ceva de suferit deoarece melodiile au legarura intre ele si nu prea vad cum vor putea fi cantate separat sau poate vom auzi tot piesele deja binecunoscute.....MHH:(
lavi
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Aug 17, 2001 12:15 am
Localitate: arad

Mesajde LMG » Dum Mar 24, 2002 5:07 pm

Si eu am auzit ceva despre faptul ca piesele o sa aiba legatura intre ele...si de ce ar fi o problema pt. concerte?!?O sa le cante si ei in ordine...(lol)!!
Asta e, totusi am speranta ca albumul n-o sa contina piese mai comerciale decat "Nu ne mai trageti pe dreapta".
"I trust I make myself obscure"
LMG
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 25, 2001 2:27 pm
Localitate: nu....stiu

se pare...

Mesajde Rockeru'Somer » Lun Mar 25, 2002 8:33 am

se pare ca Eugen Caminschi a fost cooptat in trupa si nu este doar colaborator..oricum suna mai bine ..Eugen este un chitarist de blues,si va da un sound special..
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde Kryszti » Lun Mar 25, 2002 1:04 pm

Eu am auzit ca o sa fie chiar necomercial, ast afiind si motivul pt. care s-a amanat, ca casa de discuri nu a vrut sa il scoata mai devreme.
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde LMG » Lun Mar 25, 2002 7:10 pm

Initial trimis de Kryszti
Eu am auzit ca o sa fie chiar necomercial, ast afiind si motivul pt. care s-a amanat, ca casa de discuri nu a vrut sa il scoata mai devreme.


Atunci e bine...:o
"I trust I make myself obscure"
LMG
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Mar Dec 25, 2001 2:27 pm
Localitate: nu....stiu

Mesajde Sfantu` » Lun Mar 25, 2002 9:29 pm

Ziceti ca scot album in aprilie...aveti idee cine il produce?
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

Mesajde lavi » Lun Mar 25, 2002 9:54 pm

Din cate stiu eu "Nu ne mai trageti pe dreapta" a fost scos de MediaPro si nu cred ca au plecat de acolo asa ca.....In legatura cu albul nou tocmai asta vroiam sa spun ca nu va fi unul comercial spre deosebire de "nu ne mai..."care mi s-a parut facut doar asa...
lavi
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Aug 17, 2001 12:15 am
Localitate: arad

Mesajde Sfantu` » Lun Mar 25, 2002 10:12 pm

Hmmm pai dak tot la MediaPro....nu prea mi-as face iluzii... Presimt o avalansa de aparitii la Teo, De 3x Femeie, si alte emisiuni fantomatice ale Proteveului si postului Acasa... Totusi cred ca videoclipul (pentru ca automat va fi unul) va avea o finantare buna...shi o realizare pe masura.
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

Mesajde Kryszti » Mar Mar 26, 2002 9:25 am

Initial trimis de Sfantu`
Hmmm pai dak tot la MediaPro....nu prea mi-as face iluzii... Presimt o avalansa de aparitii la Teo, De 3x Femeie, si alte emisiuni fantomatice ale Proteveului si postului Acasa... Totusi cred ca videoclipul (pentru ca automat va fi unul) va avea o finantare buna...shi o realizare pe masura.


Orice chestie pozitiva are si reversul medaliei. Adica pentru videoclip si promo tare trebuie sa te duci si la emisiunea de 3 ori animala (ca tatu numai femeie nu e) ...
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Ramona Opran » Mar Apr 02, 2002 9:12 pm

Initial trimis de Kryszti


Orice chestie pozitiva are si reversul medaliei. Adica pentru videoclip si promo tare trebuie sa te duci si la emisiunea de 3 ori animala (ca tatu numai femeie nu e) ...


Muzica lor e acceptabila as spune, desi nu sunt genul meu. Tudor ori se da in spectacol, ori e mai limitat sau a stat mult incuiat in casa, nu stiu ce sa spun despre el. Nu mi-a placut de ei la emisiunea lui Teo, de 1 aprilie. Au fost cam exagerati, desi pana la un punct s-au incadrat in normalitate. Nu stiu cat de reala e atitudinea de "bagat piciorul in tot". Mai repede as crede ca se cred importanti si talentati, si chiar daca unii ii vad sau ii percep asa, cred totusi ca putina modestie nu a omorat pe nimeni.
Ramona Opran
Junior Member
 
Mesaje: 53
Membru din: Lun Mar 25, 2002 9:15 pm

Mesajde vura bogdan » Mie Apr 03, 2002 1:22 pm

Initial trimis de Ramona Opran


Muzica lor e acceptabila as spune, desi nu sunt genul meu. Tudor ori se da in spectacol, ori e mai limitat sau a stat mult incuiat in casa, nu stiu ce sa spun despre el. Nu mi-a placut de ei la emisiunea lui Teo, de 1 aprilie. Au fost cam exagerati, desi pana la un punct s-au incadrat in normalitate. Nu stiu cat de reala e atitudinea de "bagat piciorul in tot". Mai repede as crede ca se cred importanti si talentati, si chiar daca unii ii vad sau ii percep asa, cred totusi ca putina modestie nu a omorat pe nimeni.



ATITUDINEA LOR E EXPLICABILA,VOR SA FIE BOEMI,JENANT ESTE CA PE TUDOR IL VEZI DOAR CU FOTOMODELE SI ASTA NU E PREA COMPATIBIL CU STAREA DE BOEMI.
ORICUM APRECIEZ ATITUDINEA DI CONCERTE.
vura bogdan
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Feb 01, 2002 9:30 pm
Localitate: ro cluj napoca

Mesajde Ramona Opran » Mie Apr 03, 2002 3:04 pm

Initial trimis de vura bogdan



ATITUDINEA LOR E EXPLICABILA,VOR SA FIE BOEMI,JENANT ESTE CA PE TUDOR IL VEZI DOAR CU FOTOMODELE SI ASTA NU E PREA COMPATIBIL CU STAREA DE BOEMI.
ORICUM APRECIEZ ATITUDINEA DI CONCERTE.


Mda..si eu apreciez inteligenta de exemplu. Asta nu inseamna ca o si gasesc la altii, sau la cei la care as vrea s-o gasesc. Poate fi doar aparenta, si in realitate sa nu existe.
Ramona Opran
Junior Member
 
Mesaje: 53
Membru din: Lun Mar 25, 2002 9:15 pm

subscriu.

Mesajde mo_bb » Mie Apr 03, 2002 11:34 pm

Initial trimis de Ramona Opran


Mda..si eu apreciez inteligenta de exemplu. Asta nu inseamna ca o si gasesc la altii, sau la cei la care as vrea s-o gasesc. Poate fi doar aparenta, si in realitate sa nu existe.

Subscriu... :)
Mo
mo_bb
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 03, 2002 11:17 pm
Localitate: Ro

Re: Extreme Vama Veche

Mesajde mo_bb » Mie Apr 03, 2002 11:41 pm

Initial trimis de Kryszti
Ce va place cel mai mult la trupa asta si ce va enerveaza cel mai mult?


Vama Veche e... nonconformism, rasuflare de razvratire, e realitate. Si probabil, noi astia putini care mai stim sa apreciem o muzica si niste versuri, ne regasim in "nervii" lu' Tudorel... Da' in mod sigur in comercialu' "Nu ne mai trageti pe dreapta" ne cam impiedicam... Je personal ii iubesc pt ce scot din ei ...
Mo
mo_bb
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 03, 2002 11:17 pm
Localitate: Ro

Mesajde vura bogdan » Vin Apr 12, 2002 8:20 pm

Initial trimis de Ramona Opran


Mda..si eu apreciez inteligenta de exemplu. Asta nu inseamna ca o si gasesc la altii, sau la cei la care as vrea s-o gasesc. Poate fi doar aparenta, si in realitate sa nu existe.


imi pre bine ca areciezi inteligenta...nu o cauta...
eu de exemplu caut intotdeauna sa fie un compromis...chestie valabila doar pt cei ce nu pot sa-i domin cu inteligenta mea
fa ca mine nu cauta sa vezi personalitatea lui Tudor simpte muzica,traieste la concerte si bla bla bla...
eu il apreciez pe Traian Balanescu [claparul] e doar un om normal si-mi place
vura bogdan
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Feb 01, 2002 9:30 pm
Localitate: ro cluj napoca

Mesajde Ramo_Opran » Mar Apr 16, 2002 3:40 pm

Initial trimis de vura bogdan


imi pre bine ca areciezi inteligenta...nu o cauta...
eu de exemplu caut intotdeauna sa fie un compromis...chestie valabila doar pt cei ce nu pot sa-i domin cu inteligenta mea
fa ca mine nu cauta sa vezi personalitatea lui Tudor simpte muzica,traieste la concerte si bla bla bla...
eu il apreciez pe Traian Balanescu [claparul] e doar un om normal si-mi place


Incerc sa "simpt" muzica, dar ma irita versurile.
Nu caut inteligenta dar cand o zaresc ma fascineaza. Nu trece neobservata, la fel ca si reversul....prostia...
Ramo_Opran
 

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Apr 17, 2002 8:36 am

albumu' va fi scos sigur la mediapro ,deja au aparitii la emisiuniile respectiva....vrea sa-l mai vad pe tudor de trei ori femeie..
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde vura bogdan » Vin Apr 19, 2002 8:08 pm

Initial trimis de Ramo_Opran


Incerc sa "simpt" muzica, dar ma irita versurile.
Nu caut inteligenta dar cand o zaresc ma fascineaza. Nu trece neobservata, la fel ca si reversul....prostia...


bine ca incerci,poate vei reusi.prostia nu prea fascineaza,ea intriga[de obicei] sau enerveaza.versurile depinde cum le asculti,eu de exemplule ascult cand sunt deprimat.
tu ce asculti?
vura bogdan
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Feb 01, 2002 9:30 pm
Localitate: ro cluj napoca

Vama Veche

Mesajde TTLucian » Mar Apr 30, 2002 9:23 pm

Sunt tari baietii!!! Tudor e un adevarat dracusor! Cat despre muzica... m-au lasat fara cuvinte: nu des gasesti o formatie care sa imbine cu atata farmec atatea stiluri de muzica. Versurile??? Geniale... toate !!!:o As spune mai multe dar nu prea am timp!!!:sperm: ;)
TTLucian
 

Re: Vama Veche

Mesajde cristane » Mie Mai 01, 2002 10:11 am

Muzical, Vama Veche sint peste multe din trupele de la noi. Cel putin piesele vechi sint deosebite. Din pacate, ultimul single (Nu ne mai trageti pe dreapta) lasa cam mult de dorit si sper sa nu o ia si trupa asta in jos, spre o comercializare pe care nu o doresc nici eu, si probabil nimeni din cei carora le place trupa asta...
Sper intr-un album nou foarte reusit, iar daca Kryszti are dreptate, asa va fi.
cristane
Junior Member
 
Mesaje: 203
Membru din: Vin Mar 08, 2002 4:50 pm
Localitate: Brasov

4 all

Mesajde CCMUSIC » Mie Mai 01, 2002 12:15 pm

Tot respectul pentru Vama Veche:) Sunt cu adevarat foarte buni!!!
MUSIC IS LOVE,LOVE IS MUSIC,MUSIC IS MY LIFE AND I LOVE MY LIFE
CCMUSIC
Junior Member
 
Mesaje: 92
Membru din: Mie Apr 24, 2002 4:08 pm
Localitate: omniprezent

Următorul

Înapoi la Pop si Dance romanesc

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori