Comentarii la concurs cupele europene 2004-2005

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Mesajde baixinho© » Lun Dec 20, 2004 8:14 am

Daïmon scrie:ca la o adik tot un dreaq e

pai nu prea este. daca de exemplu, diferentza dintre punctajul meu si al tau intr-o etapa este de 10 puncte in favoarea ta, la finala ar fi de 80 p (conform celor propuse de mine) si de 60 p (conform celor propuse de organizator). repet, eu ma supun deciziei majoritatii sau celor stabilite de organizator/i.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Dec 20, 2004 10:09 am

baixinho © scrie: si de 60 p (conform celor propuse de organizator)


de 40, baixole...de 40.

.......

de exemplu..anu trecut stiu ca la finala eu am luat 0 p...iar cel care a castigat etapa a luat 24 de puncte.
tocmai d'aia lasam pt. finala ..punctajul x 4...pentru ca ar fi prea riscant sa fie x 8...asa cum propunea baixo.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mar Dec 21, 2004 12:45 am

baicsule... sunt doua puncte de vedere... ori stabilim ca in fond si la urma urmelor sunt aceleasi reguli pt toti, ori.. intr-adevar cadem de acord cu faptul ca nu e corect ca cineva sa castige pt ca prinde in finala rezultatul.. ca o sa fie puncte multe.. (ori ca sunt 60 ori ca sunt 80...)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 17, 2005 10:18 am

doar eu, ayrton si baixo..am pronosticat corect rezultatul meciului desfasurat aseara pe Mestalia :D

so...12 puncte dintr-un foc pt. noi !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Feb 17, 2005 10:25 am

baixinho © a mai nimerit scorul la Pana - Sevilla, Daimon la Sporting - Feyenoord, Oribilul Mosh (in plus fatza de ce a scris) la Sporting - Feyenoord, Einstein la Sporting - Feyenoord, ayrton la Sporting - Feyenoord si Pana - Sevilla, sly la Sporting - Feyenoord si piskesu la Sporting - Feyenoord. nu au bagat pronosticurile Raspopitu, AdevaRaper si monk, iar cele mai multe puncte le-au luat (pana acum) ayrton - 44p, Oribilul Mosh - 38p si baixinho © - 34p.
diferentza dintre locul 1 si locul 2 a crescut la 47p.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Feb 17, 2005 1:51 pm

ayrton nu a nimerit scor la Pana - Sevilla 1-0 ci la Shahtior-Schalke 1-1!

reaminteste-mi ce se intampla in cazul in care un meci se amana (Austria-Bilbao), te rog.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Feb 17, 2005 3:09 pm

unde ai dreptate, ai, nu pot sa te contrazic.

nu shtiu, depinde de regulamentul fiecarui concurs. La Divizia A si Campionate europene + preliminarii CM se asteapta o saptamana: daca se joaca in acest interval de timp, se ia in considerare rezultatul final, daca nu - fiecarui concurent i se scad 0 puncte.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 17, 2005 3:26 pm

baixo scrie:Oribilul Mosh (in plus fatza de ce a scris) la Sporting - Feyenoord


de necrezut dar Oribilul Mosh a nimerit si la Pana vs. Sevilla.


baixo scrie:ayrton - 44p, Oribilul Mosh - 38p si baixinho © - 34p


de fapt este : ayrton - 46 p , Oribilul Mosh 44 p , baixinho © - 39 p


ayrton scrie:ce se intampla in cazul in care un meci se amana (Austria-Bilbao), te rog


daca pana cand voi afisa eu rezultatele etapei (in seara asta sau maine) nu se joaca meciul...uitam de el. ne descurcam si cu 11 meciuri.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Feb 17, 2005 3:29 pm

Oribilul Mosh scrie:daca pana cand voi afisa eu rezultatele etapei (in seara asta sau maine) nu se joaca meciul...uitam de el. ne descurcam si cu 11 meciuri.

se joaca pe 24 februarie (turul) si 27 februarie (returul).
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Feb 17, 2005 3:31 pm

atunci poate adunam punctele obtinute din acel meci...la etapa de saptamana viitoare.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Feb 17, 2005 5:37 pm

Oribilul Mosh scrie:de fapt este : ayrton - 46 p , Oribilul Mosh 44 p , baixinho © - 39 p

da, ca am uitat ca s-a jucat si Ajax - Auxerre.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Feb 17, 2005 5:39 pm

amnezicu-le :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde mancuso » Vin Feb 18, 2005 10:11 am

Heerenveen-Newcastle 3+ (la goluri)
Basel-Lille 2- (tot goluri)
Aachen-Alkmaar 2-
GAK-M`brough 3+
Panathin.-Sevilla 2-
Parma-Stuttgart 2-
Sporting L.-Feyernord 3+
Valencia-Steaua 2-
CSKA-Benfica 2-
Olympiakos-Sochaux 2-
stiti ce am zbarcit la bilet de 34 de milioane cu 25.ooo de lei pariati?
Dinamo Kiev-Villareal pauza 2 .a fost 0-0 pauza 0-0 final Xpauza Xfinal...
eu am vrut sa-l joc in goluri 3 sau plus dar m-am incurcat la nr. de cod al meciului si mi
l-a trecut cu 2 la pauza(oricum nu prindeam nici la goluri) dar nu puteam sa ma incurc
invers?:) in mare parte m-am inspirat de la pronosticurile voastre.dar nici unul nu a vazut Kiev-Villareal in mai putin de 3 goluri-si nici eu de fapt,eram convins ca se vor marca cel putin 3 goluri..-ata ete :(
cu care mi s-a parut ca-s pe lungime de unda in pronosticuri a fost Daimon...
sa moara fapta!unde ma prinde ziua,ma toarna noaptea
mancuso
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mie Feb 16, 2005 10:04 am
Localitate: PROximus

Mesajde baixinho© » Vin Feb 18, 2005 10:47 am

aha. si care este treaba cu Concursul organizat pe acest forum?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde mancuso » Sâm Feb 19, 2005 2:00 pm

baixinho © scrie:aha. si care este treaba cu Concursul organizat pe acest forum?

tu ori faci pe tampitu ori nu nu se vede clar ce-am postat...pai am spus ca
m-am inspirat" daca se poate spune asa din pronosticurile voatre de pe forum
era o REmarca pertinenta fara nici un fel de aluzie rautacioasa. ce a fost asa de greu de inteles? eu am inteles f. usor cand mi-ai transmis pe celalalt post
ca nu am voie sa trimit mai mult de un post in interval de 3 ore.sau vrei sa ma
intimidezi de la intrare?:( nu santem la puscarie...lasa aroganta si fi ceva mai prietenos. daca nu poti nu incerca sa fi ironic ca nu prea"halesc" vrajeala ieftina.eu am intrat aici pt. comunicare,schimb de parei idei,opinii,impresii despre(fotbal in cazul de fata-speta-)nu sa ma cert si sa imi impun vreun punt de vedere.
sa moara fapta!unde ma prinde ziua,ma toarna noaptea
mancuso
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mie Feb 16, 2005 10:04 am
Localitate: PROximus

Mesajde baixinho© » Sâm Feb 19, 2005 2:40 pm

mai baiatule, acesta este un thread pe care se fac comentarii vizavi de CONCURSUL ORGANIZAT PE ACEST FORUM. nu intereseaza pe nimeni ce faci tu in viatza privata, dar daca tot doreshti sa ne aduci la cunostintza acest lucru, creeaza un thread special pe subforumul de jurnale.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Feb 19, 2005 3:27 pm

mancuso..te astept la editia 2005-2006 a deja popularului concurs de prono cupele europene (va fi a 4 a editie). pana atunci..multumeste-te cu postura de spectator :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Sâm Feb 19, 2005 4:50 pm

hehe, lasati omul sa se inspire, poate ne da si noua o bere daca castiga
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde mancuso » Sâm Feb 19, 2005 6:12 pm

m INTELEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESS!!!!!!
era doar o simpla remarca la cum am intrat eu pe forum....ce,vroiai sa comentez PROno
sticurile voastre,sa va intreb smerit si sa va laud intuitile?????????????????????????????
trebuia sa deschid un thread aparte,sa zic:"eu sant Papusa Vasilescu ma uit pe forum,
sa vad ce rezultate pronosticati. e o metoda buna?" dar postura ta de moderator te-a
"obligat" sa imi atragi atentia ca comentariul meu nu se incadreaza cu tema threadului..
puteai sa-mi atragi frumos atentia in privat,de acord,dar ai preferat sa ma iei peste
"glezna"....cu aerul ala sictirit si zeflemitor:"a-ha.si care e treaba ...." ti-a,m zis:nu vorbii la misto ca simt omu...uite ce am eu cu Moshu,mi-a spus omu sa astept...ok,stau
spectator si gata.ma comformez.dar e o diferenta intre tonul tau si cel al moshului,deci
te rog, vezi ca nu te jignesc, nu folosesc injurii,doar ti-am sugerat sa nu mai fi ironic...
sa moara fapta!unde ma prinde ziua,ma toarna noaptea
mancuso
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mie Feb 16, 2005 10:04 am
Localitate: PROximus

Mesajde baixinho© » Dum Feb 20, 2005 9:56 am

n-ai inteles nimic, ca daca ai fi inteles n-ai mai fi scris postul de deasupra.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Feb 22, 2005 11:52 pm

dupa primele 3 meciuri din etapa 10...cele mai multe puncte au fost acumulate de antitodo...in spetza 25.
cele mai putine..Oribilul Mosh si piskeshu...in spetza 9
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Feb 23, 2005 12:27 am

daca tot ai calculat de ce nu dai clasamentu intermediar?:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Feb 23, 2005 2:38 am

antitodo 25, sly 10, OM 9, keshu 9, ayrton 20, Daimon 14, eye 18, monk 23, SOD 24, baixo 17, Einstein 16
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde mancuso » Sâm Feb 26, 2005 10:47 am

baixinho © scrie:n-ai inteles nimic, ca daca ai fi inteles n-ai mai fi scris postul de deasupra.

am inteles.dar in fine, daca tie iti place sa crezi asta,fie cum spui tu.nu am chef de carcoteala...mai bine sa ne certam" pe teme fotbalistice,ar fi mai benefic-asa imi place sa cred-pt. toata lumea de pe forum :) ce zici de rezultatele din U.E.F.A?(in general)mie mi s-a parut ca nu au fost surprize-nici
chiar eliminarea Valenciei-valoarea campionatelor din care fac parte echipele
calificate si-a spus cuvantul.ce parere ai ?
sa moara fapta!unde ma prinde ziua,ma toarna noaptea
mancuso
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mie Feb 16, 2005 10:04 am
Localitate: PROximus

Mesajde Daimon » Joi Mar 10, 2005 12:12 am

cum stam pana acuma, eu iarasi am facut fix...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Ayrton » Joi Mar 10, 2005 9:22 am

Sunt curios daca cei ce au mizat pe Sporting in meciul cu Midlesbrough stiau ca englezii sunt intr-o criza fantastica la nivel de portari: toti cei 4 inscrisi pe lista UEFA sunt accidentati, iar antrenorul lor a zis ca parcheaza autocarul in poarta ca alta solutie nu are... :D
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Mar 13, 2005 3:35 pm

Oribilul Mosh scrie:Etapa viitoare (17 martie 2005)
+ meciul Steaua – Villareal, la care deja ati pronosticat

nu mi se pare corect. poate ca pana la ora meciului jumatate din echipa lui Villareal intra in spital din diferite motive. despre Jose Mari se stie, deja, ca nu va juca din cauza unei accidentari pe care a suferit-o la antrenamentul de sambata seara. eu as dori sa bagam alte pronosticuri pentru Steaua - Villareal.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Mar 13, 2005 3:38 pm

cine vrea sa bage alte pronosticuri....sa bage.
eu imi pastrez pronosticul pe care l-am dat.

deci..cei care doresc sa bage un nou pronostic la Steaua - Villa...sa stie ca acela se va lua in considerare !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Mar 13, 2005 3:43 pm

pai da-i si tu un pm lu MiG29 sau un mesaj pe y-m si anunta-l ca poate sa modifice pronosticul de la meciul cu pricina.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Mar 17, 2005 10:29 am

monk scrie:1.CSKA Moscova – Partizan Belgrad 2-0
2.Newcastle United – Olympiacos Pireu 1-0
3.AZ Alkmaar – Shakhtar Donetsk 0-0
4.Real Zaragoza – Austria Viena 1-2
5.Sporting Lisabona – Middlesbrough 3-0
6.AJ Auxerre - Lille Métropole 2-0
7.Parma - Sevilla 0-1

moncule, eu in locul tau as fi bagat 2-1 la Alkmaar - Sahtior, 4-0 la Sporting - Middlesbrough si 0-0 la meciul din Bucuresti.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori