Cui Ii Place Muzica Electronica ?

Genuri si artisti de muzica electronica

Cui Ii Place Muzica Electronica ?

Mesajde Ovy71 » Lun Ian 12, 2004 11:42 pm

Muzica electronica ca Laser Dance ,Synthronic,Koto,Rygar sau Anders Lundqvist .Cine are habar poate sa-si dea cu papagalul ce stie si ce parere are !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Ovy71
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Mar Ian 06, 2004 4:09 pm
Localitate: another planet

Mesajde Ovy71 » Lun Ian 12, 2004 11:44 pm

Luati-va un model de desktop ! Vedeti jpg-ul de mai sus si aveti o iluzie cand ascultati Laser Dance...
Ovy71
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Mar Ian 06, 2004 4:09 pm
Localitate: another planet

Mesajde Red_Mustang » Mar Ian 13, 2004 8:41 am

Marfa imaginea...Mie imi place...mai ales Jean Michelle Jarre
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Armin » Mar Ian 13, 2004 2:39 pm

Partea proasta este ca nu am auzit de 4 formatii din 5; asta e, nu am acces la asa ceva; am 2 cd single-uri cu kot, si is faine, dar de restul nu am auzit; imi place jean michel jarre foarte mult, de asemeni si kraftwerk. ma mir ca nu ai mentionat de asa ceva.Daca poti sa dai mai multe detalii despre cele 4 formatii ar fi minunat. Si astept sa imi spui daca si tie iti place kraftwerk si jean michel jarre. si tema asta se poate continua, despre muzica electronica se poate vorbi mult.
Armin
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Dec 11, 2003 1:07 am
Localitate: Resita

Mesajde Ovy71 » Mar Ian 13, 2004 5:14 pm

Da desigur imi place si Jean Michel Jarre, mai ales ca am vreo 4 concerte live (video) ,ultima fiind "The twelve dreams.." . Kraftwerk la fel si pot sa spun ca in general imi place sa ma relaxez cu new age-uri . Cat despre cele mentionate mai sus ,de care nu le stii ,pot sa-ti spun ca le poti avea direct din http://www.mp3.com ,le vei cauta la search,si-i dai numele de "lazertanz" si vei gasi ceea ce nu gasesti oriunde , Koto ,nu dar Syntech, Synthronic, Rygar,Future Vision, MindXpander, Macrocosmic si altele care ti se va face parul maciuca ,mai ales daca le vei avea ... Du-te pe http://www.laserdance.de ,acolo vei gasi la download o gramada ,trage-le pe toate ,stiu despre ce vorbesc .
Apropo,ai Laser Dance toate albumele ? Daca nu ,ma gasesti in soulseek la "I LOVE ITALODISCO" room .Am acelasi user ,Ovy71 . Cand vrei sa intri,imi spui ca nu sunt totdeauna acolo...
Inca un desktopwallpaper pentru "electronicii visatori" !!!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Ovy71
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Mar Ian 06, 2004 4:09 pm
Localitate: another planet

Mesajde Ovy71 » Joi Ian 15, 2004 8:28 pm

Ce ne mai place muzica electronica acum cand toti sunt innebuniti de planeta Marte . Iluzii ,fantezii ...numai cine are idee de muzica adevarata electronica,acela poate cu adevarat sa viseze...
Priviti un wallpaper de mai jos si imaginati-va cum e sa ataci orizonturile cu o nava straina si sa fii tu pilotul ...Nu somaj,nu probleme , nu frica de nimeni...Ci numai zbor spre alte teritorii necunoscute ( LASER DANCE)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Ovy71
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Mar Ian 06, 2004 4:09 pm
Localitate: another planet

Mesajde Ovy71 » Joi Ian 15, 2004 8:30 pm

...sau asta mai bine zis ...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Ovy71
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Mar Ian 06, 2004 4:09 pm
Localitate: another planet

Mesajde Ovy71 » Joi Ian 15, 2004 8:35 pm

vreti mai multe wallapers de genul asta ? Va da baiatu´ cat vreti voi ... I-a priviti.. !
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Ovy71
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Mar Ian 06, 2004 4:09 pm
Localitate: another planet

Eu sunt fan al muzicii electronice

Mesajde dEpEchEmIND » Vin Ian 16, 2004 8:54 pm

Mie imi place foarte mult Kraftwerk. Am un CD mai vechi cu ei, si fiindca nu prea ii puteam suferi cand eram mai mica, fiindca mi se pareau stranii melodiile lor, am prins acum gust, pur si simplu cautandu-i pe DC++. Am gasit o singura melodie in toata zona, la o singura persoana. Melodia se numeste Metropolis. Imi place s-o ascult pentru ca ma face sa ma gandesc la un film de desene animate despre convietuirea robotilor cu oamenii, cu acelasi nume, pe care la-m vazut in vacanta si care mi-a placut foarte mult.
Prin foarte multe case pe unde am fost am vazut CD-uri cu Jean Michel Jarre. Dar pe-atunci nu prea aveam atractia pe care o am acum. Cum prind ocazia, am sa cumpar si eu un astfel de CD. ;)
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Cool...

Mesajde Armin » Mar Ian 20, 2004 9:41 am

Multam de site-uri, ovy71, o sa trec pe acolo poate next week, am nevoie de ceva timp pentru a face asta.

dEpEchEmIND :
Iti recomand sa iei un CD cu jean michel jarre, are un stil linistitor, efecte stereofonice din plin si nemaintalnite, recomand atat la kraftwerk cat si la jean michel jare sa asculti abume intregi, nu piese separate, la jmj chiar trece dintr-o piesa in alta, se schimba doar afisajul pe CD-player; ce album ai cu kraftwerk? Metropolis este de pe The Man Machine din 1978, mie a inceput sa imi placa kraftwerk de cand eram mititel (pe veremea aia se ocupa tata-miu cu muzica, eu nu, evident), cu o piesa de pe albuml asta, si anume The Robots; eram mic, imi placeau robotii, dar in timp am inceput sa prind gustul pieselor in sine, albumului, si toate materialele semnate kraftwek pentru mine inseamna mult. Au intr-adevar o muzica mai greu digerabila din prima, unul care nu a auzit de ei, s-ar putea sa nu fie prea placut surprins de cumsuna "suneltele" lor; Ei oricum raman niste genii, chiar in 1997 am auzit la radio ca in 1997 cu greu abia se putea reproduce pe calculator sunete care ei le-au facut in anii 70; albumul autobahn a revolutionat terminologia de "muzica" Kraftwerk si pink floyd sunt primii care au folosit nu stiu ce fel de sintetizator mai deosebit fata de altii car fac muzica. Ei au acum albumul asta nou, tour de france, la care au lucrat intr-un studio departe de lume, unde nu aveau nici telefon, fax, mobil, etc, nu stia nimeni sa ajunga la ei, nu le place si nu vor sa li se faca poze, am inteles ca ultima poza facuta de cineva lor a fost cam de multicel. Si personal sunt convins ca nici bani nu le trebuie pe munca lor, au suficienti; ei s-au dedicat muzicii din pasiune, si se pricep la ceea ce fac. Muzica house/techno de azi a plecat de la ei, ei au chiar o melodie care se numeste "Techno-pop" ; Din domeniul ingineresc au atins in versurile lor si temele albumelor, o foarte mare parte de termeni, cum ar fi: masini, trenuri, astronomie, roboti, muzica, calculatoare (in 1981 chiar, pe vremea aia nu numai ca nu exista Windows, dar nu exista nici Microsoft!),radioactivitate, antene radio, electronica, si mai nou biciclete, medicamente si altele.

Mai fac o recomandare: daca ai posibilitatea, asculta muzica pe scule bune, pentru ca o asa muzica cere calitate mare. Daca nu ai, poti merge intr-un magazin de scule, sa ii spui lu ala ca vrei o anumita piesa de pe CD-ul tau sa o asculti la calitate mai mare, o sa fi multumita de ce vei auzi! Sau asculta in casti, fi atenta la efectele stereofonice, sunt deosebit de importante.
Intr-un club din timisoara am avut placuta surpriza sa aud The Robots ca trecere de la muzica mai asa, la muzica de dansat,cand se sting luminile; aproape ca nu mi-a venit sa cred ca aud asa ceva intr-un club!

Eu despre Kraftwerk pot discuta mult, insa nu e cazul sa scriu o carte pe forum.


JMJ nu am nimic video, am vreo 13-14 CD-uri, un MiniDisc cu 2 albume pe el, si vreo 2 albume mp3, dar alea nu le ascult, ca winamp face pauza intre piese, se aude naspa, prefer sa ascult CD-urile si MD-ul.

Astept sa mai ziceti si voi cate ceva!
Armin
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Dec 11, 2003 1:07 am
Localitate: Resita

Mesajde Armin » Joi Ian 22, 2004 9:59 am

Am incercat la mp3.com, dar se pare ca se fac renovari pe acolo...
Cam asta scrie:
"First - for all of you who come to MP3.com to find music, you will see that we currently don’t have any to offer. This is a temporary situation. We are working hard on developing a next generation digital music information service that will make it easier than ever to find the music you want online, as well as to discover new artists and keep up with all your current favorites. "

Am sa incarec alta data.
Armin
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Dec 11, 2003 1:07 am
Localitate: Resita

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Feb 01, 2004 12:51 am

Eu nu am un album Kraftwerk, ci doar o selectie care include si Autobahn, Radioactivity, The Robots, etc.'
Am mai avut pe o caseta mai veche The Model, The Man Machine si Neon Lights. Ce pacat ca se aud prost!:(
Cat sa spun despre felul meu de a asculta aceasta muzica, o ascult mai mult la casti, fiindca eu in majoritatea timpului sunt plecata in alt oras, intr-un colectiv si pot sa jur ca nu le place astfel de muzica.
Eu stiam ca muzica House se trage din Techno si le-am explicat unor colege toata treaba, dar nu au vrut sa ma creada, pentru ca le place atat de mult Houseul, incat li se pare original. :)
Cat despre Kraftwerk, mersi de informatie si tin sa spun ca imi place foarte mult Autobahn si Radioactivity, ca si multe altele.
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde SatyR » Dum Feb 01, 2004 2:59 am

Si eu ascult multa muzica electronica...dar cine nu asculta, doar mare parte din muzica de azi este mai mult sau mai putin electronica...spre deosebire de voi io nu ma omor cu alde kraftwerk sau J M Jarre, e drept, kraftwerk au revolutionat muzica, au venit cu noi tendinte...jarre la fel, cred ca e printre primii, daca nu chiar primul care a abordat ambientul, muzica acea cosmica..sa nu uitam ca exygene de ex. e de prin '76...

Cum spuneam si ianinte, muzica electronica/facuta pe calculator/sintetizator e omniprezenta in muzica de azi, daca ar fi sa enumar aici cateva dintre trupele pe care le ascult, si care se ocupa exclusiv cu asa ceva, adika fara vocal de exemplu..as enumera in primul rand pe : "the future sound of london", care sunt un soi de ambient/abstract daca pot numi asa genul asta, o muzica mega ciudata dar de mare finetze pe care o recomand celor care vor sa asculte ceva inedit..as mai aminti aici de "aphex twin" care iar face o muzica deosebita, tipul din spatele proiectului fiind considerat la ora actuala unul dintre geniile muzicii contemporane, si bineinteles ar mai fi si altii...ca tot am mentionat ambientu', vreau sa mentionez aici ca io sunt mare fan al ambientului asta mai intunecat "dark-ambient", mi se pare una din cele mai destepte muzici la ora actuala...cred ca pot spune fara a gresii ca aici s-a experimentat cel mai mult, este muzica dusa la extrem...ca si gen, dark-ambientu' a derivat din Goth/Metale, aici s-au experimentat cel mai mult pasajele sumbre de clapa, tonalitatile joase, deci intr-un fel, acest gen ar fi locul unde se intalnesc Rock-ul cu Muzica electronica, acesta ar fi un punct comun...la acest gen, suedezii sunt cei care dupa parerea mea fac legea, casa de discuri Cold Meat Industri fiind un fel de Mecca a dark-ambientului, aici se gasesc cele mai indraznete, cele mai laudabile trupe/proiecte de acest gen...e o muzica remarcabila...dar si f greu digerabila...dintre trupele de referinta ale genului as vrea sa mentionez :

In Slaughter Natives
Megaptera
Sephiroth
Raison d'Etre
Ordo Rosario Equlibrio
Morthound
Penitent
Puissance
Tribe of Circle
Brighter Death Now
Negru Voda
The Protagonist
Lustmord
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde euL » Mie Feb 04, 2004 1:29 pm

Ce tot vorbiti aici , mie nu imi place muzica electronica..pt. ca nu am ascultat :D :B
Deep is smile
Avatar utilizator
euL
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Mar Feb 03, 2004 12:00 am

Mesajde Armin » Mie Feb 04, 2004 1:31 pm

dEpEchEmIND: da, e campacat sa asculti kraftwek pe casete, continua sa cauti si eu zic ca vei gasi si CD-uri daca cauti bine. Te-as putea ajuta eu, dar... cred ca locuim in orase diferite, si e mai greu. Nu conteaza ca altii nu asculta ce asculti tu, sa stii ca sunt destui care te apreciaza mult pentru ce asculti (I'm one of them!). Da, si eu stiu ca muzica house vine din techno, la fel ca trance, rave, etc., dar TECHNO vine de la kraftwerk, si tot curentul asta.

SatyR Dom'le, de unde ai luat ,mata 13 trupe de muzica dinasta? Si mai cu seama ca nu am auzit de nicuna? Uite, eu unul o sa caut CD-uri cu fiecare din astia, sa vad spre ce bati mata exact, si sunt sanse mari sa imi placa. Da, muzica de azi e mai mult electronica, dar noi nu la aia ne refeream, ca la mai toate se foloseste calculatorul. Asa si techno-house-trance de azi e tot electronica, dar nu e tot aia. Si as vrea sa spui ce sistem audio folosesti tu ca sa asculti o asemenea muzica. SUnt de parere ca cere ceva calitate (am luat niste mp3-uri de la cineva zilele trecute, si nu stiu ce a avut ala in cap cand le-a codat, dar a considerat ca muzica clasica e bine sa fie multa, ca vioara lu nea' beethoven se aude oricum si la 64kbps! Scuza-mi stiulu', da' eu consider aia bataie de joc; le-am sters de nu s-au vazut de pe hardul meu!)


Music Non Stop,
Techno-pop
Armin
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Dec 11, 2003 1:07 am
Localitate: Resita

Mesajde Armin » Mie Feb 04, 2004 2:00 pm

euL scrie:Ce tot vorbiti aici , mie nu imi place muzica electronica..pt. ca nu am ascultat :D :B



Cumpara un CD cu kraftwerk sau jean michel jarre, pune-l pe un sistem audio de calitate (nu combine, nu miniturnuri, ci deck-uri adevarate - un CD-player, o statie de amplificare, si 2 boxe cat mai mari si cu cat mai multe difuzoare) sau in casti bune (de preferinta nu de walkman, numai daca nu ai incotro) si apoi rezerva o ora jumate din viata ta sa te concentrezi asupra muzicii, asculta efectiv muzica de pe acel CD, si nu fa nimic altceva (asta inseamna ca esti singur, scoti telefonul din priza sau inchizi mobilul, dezactivezi soneria si interfonul, si esti atent exclusiv la ce se aude de pe CD). Apoi vino pe-aici sa iti dai cu parereea. Eu zic ca vei avea o experienta interesanta, si sanse mari sa iti placa si tie apoi muzica electronica. Incearca, nu ai ce pierde, dar ai ce castiga!
Armin
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Dec 11, 2003 1:07 am
Localitate: Resita

Mesajde SatyR » Joi Feb 05, 2004 2:11 am

Armin, ce sa zic, io niciodata nu m-am multimit cu muzica asta cu care suntem bombardatzi de tot ce inseamna mass-media, intotdeauna am vrut mai mult asa ca am cautam sa vad pana unde s-a mers, pana unde s-a experimentat in muzica si aici bineinteles ca netul a avut un rol vital..crede-ma cine e obsedat de o idee gaseste multe si asa am ajuns si la acest gen...mp3-urile le-am luat cu un program numit audiogalaxy cu care gaseai vrute si nevrute, acum l-au inchis, asa ca ma tem ca cine vrea astfeld e muzica trebuie ori comande de pe net ori sa-si procure prin cunostinte, cei de la labelul Cold Meat Industri din cate stiu isi vand muzica pe internet la comanda, cd-urile fiind produse intr-un numar relativ mic...

M-ai intrebat pe ce sistem ascult muzica, pai io ascult in casti de regula, cel putin ambientu asta de care iti spun consider ca trebuie ascultat in casti pentru a-l simtzi cu adevarat, fiiind f multe sunete pe care altfel sunt f mari sanse sa nu le auzi :)

daca vrei mai mullte informatii iti sugerez sa intrii aici :

http://www.coldmeat.se

este saitul casei de discuri pe care am tot mentionat-o,mecca dark-ambientului cum spunema intr-un post anterior :)
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Jean Michel Jarre

Mesajde costelvlad » Mie Mar 09, 2005 8:23 am

Ce sa zic de cind eram mic eram un ascultator inrait al muzicii lui Jean Michel Jarre in prezent am descoperit si alte trupe .Dar Jean Michel Jarre este Jean MIchel Jarre ! ~a
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am

Muzica Electronica

Mesajde FlorinT » Joi Mar 10, 2005 7:41 pm

Koto, Laser Dance, Anders Lundqvist am :) Synthronic/Rygar nu am gasit inca ca sa imi pot face o parere... totusi ai uitat de Hypnosis sau Cat's Disco Lab :) ca de Kraftwerk/Jean Michel Jarre/Vangelis cred ca stie lumea :dir: desigur nu toata lumea :)

"Muzica electronica ca Laser Dance ,Synthronic,Koto,Rygar sau Anders Lundqvist .Cine are habar poate sa-si dea cu papagalul ce stie si ce parere are !"
FlorinT
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Mie Mar 09, 2005 7:08 pm
Localitate: Romania

Mesajde FlorinT » Joi Mar 10, 2005 7:52 pm

SatyR am ascultat Raison d'Etre, Ordo Rosario Equlibrio, Penitent
Brighter Death Now... (de fapt am citeva piese) este adevarat ca este o mare diferenta dintre muzica cea electronica si cea dark-ambientala, as putea spune ca cea electronica este mult mai optimista :) fatza de cea dark-ambientala care este ceva mai sinistra ;S de fapt si numele de dark spune destule :O
FlorinT
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Mie Mar 09, 2005 7:08 pm
Localitate: Romania

Mesajde costelvlad » Mar Mar 15, 2005 6:47 pm

Vreun doritor sa ma ajute cu Koto sau Laser Dance ?
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am

Mesajde bazac » Mie Mar 16, 2005 5:36 am

* Emerson, Lake & Palmer
* Giorgio Moroder
* Kraftwerk
* Depeche Mode
* Koto
* Mike Mareen
* Front 242

toti fac muzica electronica.

Cateva definitii ale muzicii electronice:

“Electronic music is a loose term for music created using electronic equipment.“

“Electronic music" generally implies the use of electronic instrumentation to create (synthesize) or to manipulate soundâ€Â
bazac
Junior Member
 
Mesaje: 384
Membru din: Sâm Aug 07, 2004 9:20 pm
Localitate: New Yor, SUA

Mesajde Max Him » Mie Mar 16, 2005 9:40 am

Subscriu la ce spui tu Dani, mai ales in ceea ce-l priveste pe Ovy71!
Da, a vorbit FAORTE frumos, si... a plecat! Sau mai bine zis A DISPARUT!!!
Oricum, l-am invitat si eu in thread, si am facut-o si pe mesageria privata.
Deocamdata NIMIC de la el.
IL ASTEPTAM.
Cat despre sunet de calitate, eu am tot schimbat scule si (ba)scule de-a lungul timpului.
Actualmente detin un receiver Dolby Digital Sony str 475, si un sistem Home Cinema tot de la Sony, cu putere de 120 wati RMS pe canal.
Mie imi place cum se aude. Am cuplat pe el si TV, si DVD-DivXPlayer, dar si PC-ul.
Nici nu e nevoie de mai mult pentru un apartament cu 3 camere.Parerea mea.
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde bazac » Mie Mar 16, 2005 7:44 pm

.
Intrebare:

Ce scule ai? Da si caracteristicile.
.
bazac
Junior Member
 
Mesaje: 384
Membru din: Sâm Aug 07, 2004 9:20 pm
Localitate: New Yor, SUA

Mesajde Max Him » Joi Mar 17, 2005 1:49 pm

Zicere de la Bazac:
>>Intrebare:
>>Ce scule ai? Da si caracteristicile.



Probabil ma intrebi de marci, putere!
Pai, asa cum am zis detin un:
- receiver (amplituner) 5.1 "Sony" de 5x80 wati :dir:
- sistem Home Cinema "Sony" SS-FCRW150 (incintele din lemn), putere de 120 wati pe canal, respectiv 100 wati pe boxele suround (spate).
- DVD-DivX Player "Silva Schneider 404-divX ". :dir:
-PC "UltraPRO" (-amd/barton), cu unitate de inscriptionare DVD marca "LG". :dir:
Sunt ULTRA suficiente, zic eu, pentru o sufragerie de apartament.
Evident ca mi-ar mai lipsi un woofer activ pe care-l pot cupla optional la una din iesirile speciale de subwoofer activ ale receiver-ului... asta pentru un BAS muuuuuult mai profund. :dir: :dir: :dir:
Evident ceva mai tarziu, nu acum.
Tu ce detii?
Ciao.
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde bazac » Joi Mar 17, 2005 4:28 pm

Eu am un Logitech Z-2300 pentru computer. Sunt super-suficiente.

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B0002SQ2P2/qid=1111065290/sr=8-1/ref=pd_csp_1/104-7563099-4442323?v=glance&s=electronics&n=507846

Referitor la scule Hi-Fi de ascultat muzica... pur si simplu, n-am timp de asa ceva.

In schimb calaresc

iPod-ul [40 GB]

http://www.apple.com/ipod/

si castile SENNHEISER HD 202

http://www.prosoundweb.com/webexpo/nsca02/senn/hd.shtml

de le sar capacele.
bazac
Junior Member
 
Mesaje: 384
Membru din: Sâm Aug 07, 2004 9:20 pm
Localitate: New Yor, SUA

Mesajde bazac » Joi Mar 17, 2005 4:43 pm

Sorry, ca am divagat de la subiect: MUZICA ELECTRONICA.
bazac
Junior Member
 
Mesaje: 384
Membru din: Sâm Aug 07, 2004 9:20 pm
Localitate: New Yor, SUA

Muzica electronica nu e altceva decat pura evolutie !

Mesajde Aleen Five » Dum Mar 20, 2005 1:42 pm

"Salutare si Respect" - acesta-i mesajul meu pentru toti impatimitii fani si ascultatori ai muzicii electonice. Toti cei care asculta un astfel de gen muzical plin de noutati si variatii muzicale bine sintetizate conturat exceptional printr-un amestec de sunete si instrumente bine calculat generate cu ajutorul super sintetizatoarelor demne de secolul 21 , imbraca hainele viitorului renuntand in acest mod la vechile genuri muzicale (de la primele ritmuri tribice aparute pe Terra pana la muzica acapella sau pana la inceputurile compozitiei contapunctice
care au pus bazele muzicii clasice prin reprezentanti de seama ca Pallestrina predand mai departe stafeta altor generatii de muzicieni ca John Lennon, sau ca formatii scriitoare de istorie-muzicala precum Ellvis, Qeen, Erra, Nirvana, Elton John, sau Sean Paul cu R&B-ul-lui) la clasicele instrumente avand totusi ca etalon regulile esentiale de concepere a unei teme melodice si fac un important pas inainte. Muzica electronica este o muzica inteleasa foarte bine de cei care sau plictisit sa asculte clasicele cover-uri sau remixu-ri care sunt materia prima actuala a auditorului.

Aleen Five
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Mar 20, 2005 12:52 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde costelvlad » Dum Mar 27, 2005 1:10 pm

Erra inpreuna cu Sean Paul sint din categ aceea in care valoarea lor muzicala e discutabila ..( nu lasa ecouri in timp)
Prefer sa ma opresc la ceva indiscutabil ca valoare in domeniul muzicii electronice Jean Michel Jarre , Vangelis ...
Avatar utilizator
costelvlad
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Ian 29, 2005 12:00 am


Înapoi la Muzica electronica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron