aberatia sonora a zilei

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Mesajde me-julie » Sâm Ian 22, 2005 11:54 am

bambi-toate melodiile mai ales aia noua care habar nu am cum se numeste de fapt who cares?.cred ca dak le mai vad la tv o sa arunc tv-ul pe geam(o sa i-au si eu o poza de-a lor sa-mi invat pisica sa latre:D)
Some people are afraid to die so they never begin to live...
Avatar utilizator
me-julie
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Sâm Ian 15, 2005 12:00 am

Mesajde cubu » Dum Ian 23, 2005 11:12 am

toogood scrie:Ce canta Bordo, Oops etc. se pot numi capodopere pe langa "Las-o ba ca merge asa".

Personal nu ma dau in vant dupa melodia asta, dar vreau sa te intreb: mneata ai auzit de satira?

A mai zis cineva de ultima melodie Hi-Q, dar cum e din ce in ce mai difuzata si mai stresanta, nu pot sa ma abtin... Si cum la munci urla non stop un radio, pot sa ma laud ca am invatat versurile, dar de inteles mai greu. De exemplu, ce va spune strofa asta: "Azi noapte la telefon / Vorbeai incet, credeai ca dorm / Dar eu nu te auzeam / Eram cu totii sus si petreceam". Adica. Ala vorbea incet la telefon ca sa n-o deranjeze, da e atat de dobitoc incat nu vede ca aia nu e in camera. Sau. Ala e si mai dobitoc incat crede ca vorbeste cu ea la telefon si pentru cac rede ca doarme ii vorbeste incet, cand, de fapt, aia nu e acasa si se mozoleste cu altii la chef. Iar chestia care ma framanta cel mai mult e: cum ea e cea care il informeaza pe nevleg de chestiile astea, de unde stia ca el vorbea la telefon cand ea nu era acolo? E o chestie care trebuie studiata, daca ajung la vreo concluzie va anunt...
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde toogood » Dum Ian 23, 2005 5:45 pm

Da' am auzit de satira...insa asta nici ca satira nu face 2 lei.In orice gen ai incadra-o, piesa "Las-o ba ca merge asa" tot aberatie se numeste.
In legatura cu HI-Q...desi versurile sunt aiurea (f.f.f.aiurea) melodia in sine este acceptabila (adik de nota 5 :) ).
Movies don't create psychos...
Movies make psychos more creative.
toogood
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Ian 09, 2005 7:59 pm
Localitate: where the hell should i be???

Mesajde cubu » Dum Ian 23, 2005 6:25 pm

Deci "Las-o ba..." e de doi lei si melodia IQ-0 e acceptabila. De ce nu zici bre asa de la inceput, incantat de cunostinta.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Tanase » Lun Ian 24, 2005 1:28 pm

Sunt de acord. Las-o ba e super de kkt. In ultimul timp tot apar piese de-astea cu romanisme. Stiti la ce ma refer: las-o ba ca merge asa e un romanism. O expresie specifica noua. Dar se merge prea departe cu misto-ul asta de doi lei. Si cand bati darabana pe o tema de-asta e si mai si. Inseamna ca o faci intentionat pentru a vea succes. Ceea ce inseamna ca muzica aceea tinde spre comercial
Ce m-a mai enervat azi din punct de vedere muzical e piesa asta noua a lui Bosquito. Nu stiu cum se cheama. E aia cu: "daca maine vei pleca, in bucati m-as sfarama". Cate suferintza pe capul omului bre...a aparut o noua Directia 5. se cheama Bosquito.
Oricum, urmarind posturile muzicale de specialitate parca suntem un popor de kterinca si telenovele. Chiar nu se gaseste altceva de spus decat Katerinca si suferintza din amor adusa pana la extrem?
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Ian 24, 2005 2:28 pm

Tasica, da cu piticu cum e? Danseaza vals sau manea?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Tanase » Lun Ian 24, 2005 2:33 pm

De unde si pana unde manea? Face striptease! NU stiou ce fond muzical a folosit Covei la filmari, dar s-a potrivit cu melodia la final. Si melodia numai manea nu e!
Avatar utilizator
Tanase
 
Mesaje: 1238
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Amaterasu » Mie Mar 02, 2005 2:08 pm

songbird scrie:Aberanta "poveste de dragoste" a celor de la 3rei Sud Est.. "tu esti fata ce-mi ZAMBEAI" - dezacorduri si negativ penibil... as usual.
Haha, alexandruto, haha.
Auzi, iubita, da` cand cantai "My hart you`ll go on" de-mi venea si mie si celui care iti facea melodia pt versurile alea infecte sa ne urcam pe perete cum era????

Fugi, bre` d`aci ca mi s-o facut greata.

pies: Nu sunt fana 3SE. Nici nu stiu bine ce dumnezeului este "poveste de dragoste".

si ca sa nu fiu chiar off-topic: aberatie sonora - Animal (fi)X(`n fund ma doare de ei) cu "Pe net", in care gajicu` o cunoaste pe gajica pe net si stie ca ea arata perfect (ca de, s-or inventat cet-rumurile) "fara nici un defect", pleaca sa o cucereasca si este forte mandru de faptul ca parul ii sta "perfect"... Deci. LoL.
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Vin Mar 18, 2005 7:58 am

Ma oftica melodia lu' Mihnea ala cu voce de femeie...
Doamne se comporta in videoclip de parca ar fi un poponar d'ala :T
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Catzelusha » Vin Mar 18, 2005 4:44 pm

Cum nu prea aveam ce face pe acasa mi-am pierdut intreaga zi belindu-mi ochii la Tv,ocazie cu care am ascultat noua (si sper ultima)melodie a celor de la Hotline.Ce pot spune despre ea?O alta aberatie sonora a unei formatii de carton. (:|
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde cubu » Mie Mar 23, 2005 1:40 pm

Spuneti-mi si mie, va rog, cine canta aia cu "baietii au balansu lor fenomenal / dar fetele au intotdeauna rolu principal"? Vreau sa-i intreb si io cum le reuseste la unii balansu ala, ca io, de fiecare data cand ma trotilez, nu reusesc decat sa-mi trag un zig zag de prost gust.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Catzelusha » Mie Mar 23, 2005 1:45 pm

iashte vorba despre formatia m&g
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde Dee-Dee71 » Mie Mar 23, 2005 1:54 pm

pe mine ma enerveaza etnic cu blestemele lor. acum au un rock tzaranesc, o firma luminoasa, 3 decolteuri= vanzari. probabil ca ideea cu sarpele le-a venit dupa ce au vazut 'radio'-ul lui robbie williams...
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Vin Apr 15, 2005 2:08 pm

Azi am auzit la radio un cover aberant, un fel de amestec intre "Whole Lotta Love" - Led Zeppelin si "Amadeus" - Falco. Erau niste rapperi si cred ca erau si negri, da sa nu-i spuneti lu decret. :D

P.S. Bre, da cat o sa-i mai dea astia pe haichiu cu gasca pulii si aventurii?
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Amaterasu » Vin Apr 15, 2005 2:58 pm

Aoulioooooooooooo

Am auzit astazi niste o chestie care se numeste "Dulce" si o canta neste moldoveni (cre ca ie si unul de ozonu` vietii p`acolo).. Pe refren ie asa (tineti-va bine de scaune):

"Dragostea nu are VARSTA, SEX , CULOARE (apoi unul cu voce pitigaiatra)
N-areeeee, n-areeeee, n-areeeeeeeeeeeeeeeee
Dragostea nu stie ce-ai sa-mi spui tu mie
Cand o sa te chem la noapte sa mancam orez cu lapte DULCEEEEEEEE"

Deci iti vine sa-ti bati copii din doi in doi cu liftu`!!!!
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde older » Vin Apr 15, 2005 3:00 pm

cine crede ca una dintre cele mai mari aberatii sonore de pe la noi e ultima melodie a alora de la stigma (aia cu iubita si cu votca) ca ridice mana sus :sal:
ala io, ala io...
Orice cantitate, oricat de mica, adauga ceva, spuse soarecele si facu pipi in mare. ANTONIO LOBO ANTUNES
Avatar utilizator
older
 
Mesaje: 699
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Vin Apr 29, 2005 1:54 pm

Candy - Candy. ... . alea deja se duc pe burlan rau de tot...
Dreacu...incep sa faca muzica de copii plecati cu sorcova !
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Lu_Lu » Vin Mai 13, 2005 1:48 pm

da' ati auzit melodia aia a lu' Body & Soul & Daddy Fizz? (nu-l mai cheama Fizz pur si simplu, acum e Daddy ~p)

"bate bate inima/ pentru cine bate ea?/ daca bate pentru mine/ sa cante tarafu' bine".
o mare tampenie.
Fizz nu zice decat: "as veni si cu tarafu' (pauza) dupa tine."
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde catharsis » Dum Noi 20, 2005 7:44 pm

nu s-a mai scris de mult aici. eu am facut topicul, eu il trezesc.
azi mergeam cu taxi-ul si am auzit o melodie foarte interesanta a baietilor sensibili de la 3se care incepea fix ca under the bridge de la rhcp, numai ca era sarita vreo nota doua, probabil sa nu aiba probleme cu legea.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde stefan » Dum Noi 20, 2005 10:03 pm

Vai, dar ce prilej bun pentru a menţiona un alt succes recent al "muzicii" romaneşti peste hotare (ca să moară de ciudă Cheeky Girls şi O-zone): Akcent, cu melodia "Kyyyyylieeeee" incă e super hit la reni acasă, şi treaba ţine deja de cel puţin o lună.

http://www.nrj.fi/service.cntum?pageId=102858

Mi s-a intamplat să aud ceva de genul: "where are you from? Romania? nu ma nu ma iei...". Acu măcar o să am şanse să aud şi altceva: "where are you from? Romania? Kylie gimme one more chance blablabla" :P.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Weet-weet » Dum Noi 20, 2005 10:47 pm

Eu nu am inteles mai nimic din cantecelu lor, in afara de "ieeeii" sau ceva de genul; bine, nici nu am fost atenta, si era doar o bucatica, astia de la M6 le fac reclama " tineri, talentati, romani"
Bleh, alta tampenie care a depasit granitele tarii.
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde stefan » Lun Noi 21, 2005 11:14 pm

Trebuiau sa adauge şi "libidinoşi" - mie asta imi sugerează versurile. Eh, păcat că nu e tot in romană, ne mai distram şi noi cu alte subiecte de genul "in ce limbă e melodia asta??" de pe forumuri de afară. :D
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Weet-weet » Mar Noi 22, 2005 2:09 am

Si eventual sa ceri o traducere, cum se intampla pe aici.
Am spus odata unora ca sunt romanca, si aia in afara de Dracula si Ozone, nu prea mai stiau mare lucru.. Acu o sa fie si accentu' vietii..
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Djinn » Vin Iun 16, 2006 12:08 pm

bre, deci asa ceva nu se poate.. in ce hal a putut sa masacreze HIM una dintre piesele mele favorite, "(Don't Fear) The Reaper" al celor de la Blue Oyster, este incredibil :nebun:
daca Ville Valo macar mai scoate o nota-doo, gagicacu care face duet e complet afoana. Zici ca-s doi amatori pe o scena de karaoke, cantand pentru prima oara piesa aia... pai ce plm?!

HUOOOOO :nervos:
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Iun 16, 2006 2:54 pm

io unu mi-aj scuate din semnatura fan ville valo si aj baga fan sportu studentesc
cel putin aia nu canta :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Djinn » Vin Iun 16, 2006 4:31 pm

deci aia de pe randu doi a semnaturii mele ie acolo din alte motive :D nu cacanta de rup. Aia de pe randu unu is pe bune.

ps - si de unde stii tu ca sportu nu canta? ce, nationala n-a cantat? :P
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde stefan » Vin Iun 16, 2006 5:49 pm

Păi fluf, io l-aş muta şi pe Lauri Ylí¶nen (că aşa se scrie numele lui nenea) pe randul doi, nu de alta, dar The Rasmus is cel puţin la fel de penali ca HIM :D.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Djinn » Sâm Iun 17, 2006 10:08 am

no way :D deci blasfemie sa-i pui pe aceeasi linie. Au un sound diferit, plus ca za tiunes are not repetitive ca la HIM. Si alt + = Lauri chiar are voce :n: (aaaand.... he's cuter A-) )

ps - kiitos for za correction and za damn umlaut :P
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde nocturna » Sâm Iun 17, 2006 11:42 am

flufi, za razmuz is chiar mai penali decat HIM shi copchilu' ala curentat in cap chiar n-are voce. :D
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Djinn » Sâm Iun 17, 2006 11:58 am

chiar ma intrebam cand o s-apara si nashica, mi-era dor de tine si de sagetzile aferente :D

deci nu, niet, yie, nij, ei. :P
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron