cum sa-ti faci un calculator din bucati

Componente hard

Mesajde old lord » Joi Mar 17, 2005 12:32 pm

ok, sa revenim la subiect
pentru cei care cauta informatii
dupa cum stiiti toate magazinele care vand pc si componente hardware distribuie gratuit niste foi cu ofertele pe care le au , de asemenea unele magazine ofera si reviste cu oferte
Mai nou magazine "depozitul de calculatoare" si "ultra pro computers" distribuie gratuit reviste, care pe langa oferta de componente si articolele cu noutatile de pe piata, ofera si niste articole cu informatii generale si sfaturi
Astfel revista "depozitul de calculatoare" incepand cu numarul din februarie 2005, publica o serie de articole cu tema "cum sa-ti faci un calculator din bucati" , un articol pe episoade. Astfel in numarul din februarie au inceput cu sfaturi despre placa de baza si procesor , iar in numarul din martie continua cu sfaturi despre sistemul de racire si placa video. Acest magazin ofera si adrese de net la care se pot gasi articolele.
http://www.itshop.ro
http://www.depozituldecalculatoare.ro
Revista ultra pro computers a publicat un articol similar in luna februarie . Adresa de net este:
http://www.ultrapro.ro
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Razorel » Vin Mar 18, 2005 8:58 pm

E interesant asa cu linkuri, dar nu cred ca asta e rolul topicului. Avem google pt asa ceva. E de preferat sa posteze fiecare pareri (mai mult sau mai putin avizate). Parerea mea cel putin. O sa mai postez cand am timp.
...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui, unul zboara peste cuibul cucului.
Avatar utilizator
Razorel
Junior Member
 
Mesaje: 308
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde _Matei_ » Vin Mar 18, 2005 10:44 pm

Cum sa-ti faci vn comp in bucatzi?
ete, asa: iei una bucata maciuca, scuipi in palme, te incrunti, si-i aplici lovituri variabile ca frecventza si intensitate.


later edit:
aaa.... acu vazui. cum sa-l faci din bucatzi? :con:
va spui la trezie. hac!
_Matei_
 

Mesajde Razorel » Dum Apr 03, 2005 2:19 pm

_Matei_ scrie: te incrunti, si-i aplici lovituri variabile ca frecventza si intensitate.
Aparent cu capul, nu?
Nene mylord... acu cateva zile cand intram eu in camin... m`a oprit portaru si mi`a dat o chestie micutza. O revista pe nume Fitzuica. Uitandu`ma eu prin ea, dau de un articol desre hardware, cu titlul "Cum sa faci un calc din bucati". Spre mirarea mea, cuvant cu cuvant, sunt cele scrise aici. Acu care dupa care a luat? Eu zic sa nu lasi sa treaca plagierea asta......
Serios vorbind.... nu e frumos.
...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui, unul zboara peste cuibul cucului.
Avatar utilizator
Razorel
Junior Member
 
Mesaje: 308
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde Eurofighter » Lun Apr 25, 2005 1:58 am

de ce recomandati voi mousi wireless?
care e faza?
ca nu vad ideea
pe la DVD+\-RW ce recomandati? (io mi-am tras ieri un Philips la 2,3 mil)
Avatar utilizator
Eurofighter
Junior Member
 
Mesaje: 74
Membru din: Dum Mai 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Razorel » Lun Apr 25, 2005 10:08 am

Nu inteleg despre ce idee vorbesti tu. Ideea la wireless e tocmai asta.... wire-less. Eu nu prea sunt multumit de astfel de chestii deci nu le`am recomandat, dar tine de preferinte proprii si personale. Intrebarea e tardiva din moment ce ai cumparat deja, deci nu`i vad rostul. Eu as fi recomandat un Asus sau un LG... tot din cauza preferintelor.
...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui, unul zboara peste cuibul cucului.
Avatar utilizator
Razorel
Junior Member
 
Mesaje: 308
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde Eurofighter » Lun Apr 25, 2005 11:24 pm

ok, merci
ziceam de wirelessul ala pt ca nu prea ii vad utilitatea
adica pe cati dintre voi va incomodeaza cablul?
Avatar utilizator
Eurofighter
Junior Member
 
Mesaje: 74
Membru din: Dum Mai 16, 2004 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Hardware

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron