comentarii şi alte forme de manifestare legate de concursu' de supravieţuire

Mesajde Daimon » Joi Mar 31, 2005 6:24 pm

sper de data asta sa postez unde traba..

dupa indelungi consultari am convenit pentru maine (vineri) ora 1 pm
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Shaki » Joi Mar 31, 2005 7:53 pm

nu ash fi ajuns cu sigurantza atat de departe daca nu ash fi fost "favorizata" de faptu k am concurat alaturi de atat de multzi prieteni dragi, si daca nu ash fi facut parte din cea mai buna echipa. le multzumesc tuturor.

de asemenea, scumpi, faptul k m-ai incurajat constant a determinat in mare masura orice reushita a mea, daca se poate vorbi de o reushita.
(aliatzi, right? :D)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 01, 2005 1:46 pm

Sunt foarte mandru ca am contribuit si eu la concurs cu o intrebare...cea din NBA.
S-a vazut ca fetele au cautat pe google...care probabil le-a intors raspuns Vancuver Grizzlies. Drept sa va spun...aceasta echipa nici nu mai exista. A stat cativa ani in Vancuver...dupa care a fost mutata in Memphis.

Raspunsul corect a fost dat de Daimon. Charlotte Bobcats a fost infiintata in 2004....iar in prezent se afla la primul sezon in NBA.

sorry ca nu v-am ajutat...dar nu era corect sa va ajut...ca eu pusesem intrebarea :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Apr 04, 2005 9:56 am

As dori sa adresez un set de intrebari celor doi finalisti..pentru a imi face o parere.
Doresc sa-l intreb pe Master Offender...unde anume sa scriu intrebarile ! le trimit finalistilor pe PM ? Le scriu pe subiectul principal ? Le scriu pe subiectul de comentarii ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde theOffender » Lun Apr 04, 2005 9:58 am

pune-le pe threadu de concurs. raspunsurile tot acolo.
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Apr 04, 2005 10:00 am

bun. o sa le pun in seara asta...ca sa aiba si ei timp sa raspunda pana miercuri.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Lun Apr 04, 2005 10:44 am

eu atat am de spus
20. 06
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kahlan » Lun Apr 04, 2005 2:49 pm

supscriu la ce scrie daimon acolosha~)
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde theOffender » Lun Apr 04, 2005 2:55 pm

oy!... nu-mi vine sa cred ca cei doi finalishti dau dovada de o astfel de inspiratzie pentru speach-ul final. am vrea shi noi sa shtim de ce credetzi ca unul din voi merita sa fie ales cashtigator iar simplul desmis "eu subscriu la ce-o zis antevorbitorul meu" nu mi se pare corect shi suficient, ashadar, speech!...
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Daimon » Lun Apr 04, 2005 3:28 pm

miercuri, miercuri, offendere, asta e doar incalzirea... si daca mai e cineva care nu stie 20.06 e data cand se nasc survivorii:D asa cam din 10 in 10 ani:D

asteptam intrebarile si dupa aia ne ocupam si de speech:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde AxinTe » Lun Apr 04, 2005 4:24 pm

aoleo .. asta e cea mai costisitoare proba ~p nice moshu :)
Imi doresc ce-mi doresti tu mie si sa ti se intample tie !
Avatar utilizator
AxinTe
Junior Member
 
Mesaje: 329
Membru din: Vin Ian 07, 2005 12:00 am

Mesajde Daimon » Lun Apr 04, 2005 4:42 pm

~p ~p ~p esti tare moshule. ce vrei, bani femei, mashini?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Apr 04, 2005 4:59 pm

raspunsuri cat mai originale vreau !
si cu asta...gata. sa nu ma mai intrebatzi nimic..pana dupa concurs. nu vreau sa fiu influentat. nu ma cunosc pana miercuri nici cu Daimon, nici cu k@tzy :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 06, 2005 8:24 am

blu pisic...sigur ai vazut Forrest Gump ? pare compus de nocturna raspunsul despre filme :D

Acum sunt in mare graba...dar diseara (in jurul orelor 18), dupa ce voi analiza bine raspunsurile la intrebarile mele...voi trimite votul meu catre Master Offender.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde theOffender » Mie Apr 06, 2005 8:46 am

ney, voturile se posteaza pe thread. vot deschis de data asta.
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Apr 06, 2005 2:49 pm

moshule esti gata cu ala bala portocala?
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 06, 2005 2:54 pm

felicitari Daimon ! ai meritat !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Dany_S » Mie Apr 06, 2005 3:32 pm

Felicitari lui Daimon!

Felicitari si celorlalti concurenti si mai ales juriului si organizatorilor pt idee, efortul si timpul depus pt acest concurs! Si sper ca aceasta editie sa fie prima dintr-o serie lunga de FC Survivor!
draivit laic iu stolit.
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mie Apr 06, 2005 3:50 pm

Bravo Daimon! :B

Felicitari tuturor - participanti, juriu, organizator (ordinea-i aleatoare) !!!

A fost o chestie supermisto si am cunoscut oameni superfaini.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 06, 2005 4:11 pm

Sa scriu aici..chestia pentru care m-a facut Master Offender clovn :rolleyes:

[I]Sa spun si eu cateva cuvinte. Dupa cum s-a observat eu am dat un mic test, pentru ca nu prea stiu cu cine sa votez. Pe parcursul jocului, cand am fost si eu concurent, am incercat sa fac aliantze cu fiecare dintre finalisti. Daimon mi-a spus ca el vrea sa fie de unu singur, iar k@tzy ca ea apeleaza la biletzele atunci cand este vorba despre eliminari. Asa ca nu tzin cu nici unul dintre ei.

Sa revenim la test. Am punctat asa : 1 p intrebarea 1, 1 p intrebarea 2, 5 puncte intrebarea 3, originalitate 3 p.

k@tzy ---> 0 p intrebarea 1 (eu am intrebat ca sa stiu...nu sa “vedem ce si cumâ€Â
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Necko » Vin Apr 08, 2005 7:11 am

The Winner takes it all !!!

Felicitari, Daimon ! ma bucur ca ai cistigat. ai meritat sa cistigi !

La fel de mult m-as fi bucurat sa cistige si k@tzy. Felicitari k@tzy pentru ca ai reusit sa ajungi pina la capat. bravo !!!

ma bucur ca am fost unul dintre participanti. a fost un concurs frumos, interesant si provocator, primul dintr-o serie de concursuri "Surviver" care, sper, vor urma. cel mai mare cistig al acestui concurs este acela de a ne fi cunoscut intre noi, altfel decit prin replici, mai mult sau mai putin acide, date pe diverse subiecte ale acestui fanclub.

Felicitari tuturor participantilor, organizatorului si, nu in ultimul rind, juriului !
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Razorel » Vin Apr 08, 2005 9:12 am

Felicitari celor doi. Fiecare a castigat cate ceva... banii erau mai putin importanti. Cum zicea si Necko, am cunoscut persoane pe care altfel probabil ca nu le`am fi cunoscut, deci din acest punct de vedere toti suntem castigatori. Felicitari lui Daimon ca a castigat, felicitari lui Katzy ca a ajuns unde a ajuns. Oricare din ei merita sa castige, decizia a fost a juriului, dar in final, conteaza ca am participat.
Felicitari tuturor!
...unu-o ia de-a dreptul, altul zboara sui, unul zboara peste cuibul cucului.
Avatar utilizator
Razorel
Junior Member
 
Mesaje: 308
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde kahlan » Vin Apr 08, 2005 7:15 pm

Felicitari sincere Daimon! Felicitari tutror concurentzilor shi juriului, in egala masura! Le multzumesc celor care mi'au fost alaturi shi m'au sprijinit cu adevarat(shi cei care s'au rezumat in a privi concursul din umbra, persuane pentru care am vrut sa ajung cat mai departe), shi imi pare rau daca i'am dezamagit, chiar shi pentru o clipa. Participand, am ajuns sa cunosc mai bine o parte din useri, am ajuns sa intzeleg bine anumite lucruri, pe care altfel probabil ca nu le'ash fi intzeles altfel. Imi pare bine de faptul ca, ajungand aici, am aflat cine mi'a fost cu adevarat aproape, shi cine s'a bazat de fapt, pe interes. Tuate piedicile pe care le'am intampinat probabil ca ma vor face mai puternica pe viitor. Nu mi'am imaginat, sincer, la inceput, ca acest concurs va simula atat de bine viatza reala.

Dupa mine, adevarata supravietzuitoare este Shaki. Ea probabil a pus cel mai mult suflet in tot ceea ce a facut, shi, sunt sigura ca in viatza reala, poate trece peste orice prin sufletul ei cald shi spiritul de luptatuare. Felicitarile mele, Shaki!

Felicitari, din nou, tuturor, shi sa ne auzim cu bine in editziile viituare de Survivor. Cu totzii am fost nishte supravietzuitori!~)
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 20, 2005 2:25 pm

Master Offender...ai zis ca bagi si tu aici...sa vedem cine cu cine a votat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Daimon » Joi Apr 28, 2005 3:49 pm

Concursul s-a terminat. poate ca unii asteapta inca detalii din culise.. sa mai astepte:D
eu nu vreau decat sa multumesc inca o data organizatorului si juriului pentru modul in care s-au ocupat de organizare precum si pentru premiul in posesia caruia am intrat.
Mult succes concurentiilor de la editia urmatoare:)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde UnCopilutz » Mie Mai 18, 2005 6:01 pm

Cand va incepe urmatoarea editie?
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Concursul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori