RQL 5 on the way

Despre evenimente majore in lumea gamingului

Mesajde Spawn » Mie Mar 30, 2005 11:24 am

fara suparare, da' daca ai fi citit post #15 , un pic mai sus, adica pagina 1 - intelept ramaneai...
Spawn
 

Mesajde [stryder] » Vin Apr 08, 2005 9:35 am

Pana la sfarsitul sapt. noi detalii legate de RQL 5 so stay tooned.
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Sâm Apr 09, 2005 2:30 pm

abia astept sa (nu) mai joc q3...nush d c da' mereu am simtit nevoia sa ma inscriu..chiar dak nu imi mai place d mult...shit..imi face rau asta..e ultimu..bah..chiar creeaza dependenta quakeu'
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Sâm Apr 09, 2005 5:50 pm

inscrie-te ca e ultimu`...daca te gandesti la scoala iti dau un sfat: da-o in slbz 2 zile si hai la un quake. Sper ca nu asistam la un moment "kos" :)
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Groparoo » Sâm Apr 09, 2005 9:15 pm

me not kos...no offence kos...am cam dat-o in slbz de sc de vreo 5 sapt..merg din miercuri in miercuri...urasc miercurea...vin mah..cum sa nu vin..vreau sa vad cum pleaca moldovenii cu coada'ntre picioare...sau poate pic cu alinutza in grupa si dau numai kill..k nu e frumos sa bati o fata :P..tre sa mai beau cu faxu..inainte de meciuri..de mi se schimba fovu' fara sa vreau..hai sa vdm cine se mai inscrie..

later edit: neah k s-a inscris si preferatu meu Wv kre nu vrea sa-i fac film
LagFrag
Avatar utilizator
Groparoo
Junior Member
 
Mesaje: 160
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde maGer » Sâm Apr 09, 2005 11:03 pm

moldovenii ? Si sluga e in IASI ?? deci Moldova vine sa ne alerge !
Daca eram popa eram periculos frecam enoriasele matol si sus si jos
maGer
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Mie Dec 01, 2004 12:00 pm
Localitate: HOME

Mesajde The vTx » Dum Apr 17, 2005 3:36 pm

Stie cineva exact ce monitoare sunt la sala respectiva (aka Royal daca am retinut bine?) ?
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde BraXis » Dum Apr 17, 2005 5:35 pm

dell .. tft de 19"
... minte'ma in gura ma'tii ca te mint si io !
Avatar utilizator
BraXis
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde The vTx » Dum Apr 17, 2005 6:44 pm

super, ma gandeam ca nu suporta 120Hz@800x600 :D
Avatar utilizator
The vTx
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Dum Apr 25, 2004 11:00 pm

Mesajde yoy » Dum Apr 17, 2005 10:04 pm

braxis ai fost si ai vazut cu ochii tai ? din cate-mi aduc aminte erau niste monitoare de 17" ... asta daca nu le-or si schimbat....n-am mai fost la sala de la ultimul rql ...
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde BraXis » Dum Apr 17, 2005 11:56 pm

:) .. restu de caractere
... minte'ma in gura ma'tii ca te mint si io !
Avatar utilizator
BraXis
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde yoy » Lun Apr 18, 2005 7:46 am

System specs: AMD XP 2200+, 256 DDR, GF FX5200, 17" CRT, Windows Xp

nush...care-i faza , si ce glumitza o fi facut brx :P , dar poate mai citesc si altii ..care se vor informa gresit :>

ps : maGer , sluga nu e din IASI , sau cel putin nu locuieste in iasi acum ...e in cluj momentan si e de-al romanilor cum s-ar zice ...asa ca nu vine nici o moldova cu sluga fruntash :D (am tot asteptat sa raspunda inculpatul ..dar vad ca maGer insista si prin alte parti ale proarenei :> )
ps2 : iar daca era din IASI ...tot de-al romanilor era ; ce vorbeste lumea pe aici despre moldoveni ...aia sunt de dupa granitza :>
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Lun Apr 18, 2005 8:18 am

vtx sper ca de data asta sa veniti totusi...cum faceti cu cazarea?!

si terminati in pm cu glumitzele legate de sala ...braxis :mad: X-( X-( :no:
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

?!?

Mesajde yoy » Lun Apr 18, 2005 8:57 am

ce se mai aude cu tricourile alea??? vrea lumea ? azi e luni , daca se face un mic poll ..si daca 80% doresc sa plateasca si vreo 300-400 in plus pt un tricou ...pana la sf sapt , cred ca e timp sa le realizeze cineva ...hmm , daca se misca repede lumea!
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Lun Apr 18, 2005 2:35 pm

sa le realizeze cine?...te oferi?
si stai tu calm ca nu o sa gasesti destui amatori care sunt dispusi sa plateasca un 3-4 sute de mii pt. un tricou, romanul vrea numai ciocolata gratis ( ca sa citez un clasic in viata :yD)
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde yoy » Lun Apr 18, 2005 3:08 pm

zicea ojack ....ca asa si pe dincolo .....era frumos sa primeasca toata lumea ...d'aia am zis 80% ...ca asa , in fine , poate-si fac doar cativa tricoaie personalizate...pe mine ma cam bate gandu' ...o sa vad! Dar si mai frumos era ca organizatori ...sa ofere pe gratis : tricou + un suc mare + aer conditionat + femei (are brx), unde e cazu' + prosoape curate , ca d'aia platim taxa lunara de membrii ....nu doar sa-si ia adminii si moderatorii de pe proarena , vile si masini ...(bine....ultima parte nu e chiar funny ...dar cine o sa se simta cu musca pe caciula o sa comenteze =)) hahahaehaheah JUST KIDDIN')
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Lun Apr 18, 2005 3:16 pm

prosoape curate? :)..eventual si niste chiloti curati la rql pt. cei sensibili :yD :yD :yD
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Despre tricouri

Mesajde kshu » Lun Apr 18, 2005 4:10 pm

Initial am dorit sa facem o surpriza cu tricouri din "partea casei" ca sa zic asa. Dar au intervenit schimbari majore in finantarea RQL 5 asa ca fondurile disponibile pt. acele tricouri nu mai exista.

Ojack zicea de tricouri da. Dar minim 50, la pretul orientativ de 100.000 imprimarea + tricouri cumparate de noi. Numai ca data limita pt tricourile astea era azi sau maxim maine sa zicem. Adica maine sau azi trebuia sa aiba graficele (well .. astea exista) + tricourile. Minim 50 cum ziceam.

Alta varianta ar fi fost Carrefour (poate si Unirii), unde pretul ar fi fost 350.000 / tricou (cu tricoul lor). Minim 20. Dar calitatea imprimeului ar fi fost net inferioara celor pe care le-ar fi produs Ojack.

Oricum ambele variante nu mai pot fi acu realizate de componenta actuala a sponsorilor.

Premiile sunt asigurate though.
Avatar utilizator
kshu
 
Mesaje: 631
Membru din: Lun Mar 11, 2002 12:00 am

Mesajde rthc.ro|mav » Lun Apr 18, 2005 4:52 pm

Si nu se poate sa se anunte cei doritori..si in iua concursului sa restituie banii pt tricoul respectiv?
Call me MAV!
Avatar utilizator
rthc.ro|mav
Junior Member
 
Mesaje: 244
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde yoy » Lun Apr 18, 2005 4:53 pm

vezi....vezi...asa e cand vrei sa le faci 'singur' pe toate ...era mai bine daca se baga la taxa de inscriere ....vreo 350-400 si specificai ceva de premii speciale pt toti participantii ..oricum NOI apreciem gestul :D .Daca isi fac doar cativa tricou ..personalizat . o sa fie putin de kkt ...pentru ca o sa zica lumea...uite-l pe noobu' ala....sufera cu tricou , cu tralala tralala ...eu unu vreau sa-mi fac tricou personalizat , cu nick si restul de chestii, daca mai doreste cineva ....ar fi misto sa ne intalnim sa zic...miercuri /joi ....si sa mergem impreuna , sa fie asemanatoare (sa difere doar nickul) ...daca vrea cineva sa posteze ;

ps : eventual ..daca cineva din provincie care nu are unde sa-si faca tricou ...ma ofer sa mai fac inca ....1-2 tricouri (cu nickul dorit),(bineinteles ca-mi primesc banii la sala ...ca va tai!:D) , doar cu garantia ca va fi prezent ...(si cu banii :D)

pps : si daca se poate cat mai repede.....ca am simulare la mate vineri si ...eu ma joc cu tricouri ..deci pana miercuri max.! sa nu ziceti pe urma ca am zis doar asa sa strang posturi.
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Lun Apr 18, 2005 6:44 pm

si daca totusi iti cer tricou si nu aduc banii poti sa apelezi la "baetii de la bloc"... mai esti in gasca cu Ceapa ala?

PS: eu mi-am facut tricoul pt RQL5 cu o luna inainte...
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde yoy » Lun Apr 18, 2005 7:05 pm

n-am treaba ma cu nimeni de pe aici ....e cartier linistit ! si cum arata tricoul tau ? e negru ?bleo? da si tu detalii ...si ce ai pus pe el ...ca idee ....nu te copiez...promit
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde BraXis » Lun Apr 18, 2005 9:56 pm

opa am obs ca te pricepi la grafica & stuff ... daca poti fa'mi si mie 1 ... pe spate , mare sa fie sigla (rosie) de la quake3 iar pe fatza in stanga nicku meu, Braxis, iar in dreapta proarena.com ... tricou sa fie negru daca se poate. banii ti'i dau pana sau in ziua de rql, asta daca poti si ai timp daca nu np ...
... minte'ma in gura ma'tii ca te mint si io !
Avatar utilizator
BraXis
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde [stryder] » Lun Apr 18, 2005 10:02 pm

vedeti ca au anuntat astia ploi si frig...sa nu clantzaniti in tricouri la concurs :P
Avatar utilizator
[stryder]
 
Mesaje: 643
Membru din: Sâm Apr 03, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Lun Apr 18, 2005 10:40 pm

imi pare rau brax dar n-am timp :(
saptamana asta tre' sa "tunez" aproape 1000 de fotografii.
daca te-anuntai saptamana trecuta acu era deja gata :)

yoy, tricoul meu va ramane neatins de priviri pofticioase pana in ziua concursului. daca ai nevoie de idei, gasesti un catalog la aia care imprima in Orhideea. ;)
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde BraXis » Lun Apr 18, 2005 10:49 pm

ok opa np .. banuiam io ca n'are rost sa ma risc cu msg de mai sus ...

yoy ce ziceai tu ma ? de fapt .. daca intentionezi sa mergi sa faci tricou d'ala personalizat imi dai si mie msg pe msger
... minte'ma in gura ma'tii ca te mint si io !
Avatar utilizator
BraXis
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde yoy » Mar Apr 19, 2005 12:58 am

bine opa-opa , sper sa-ti fie stramt la gat !!!! :P , atunci unde imi recomanzi sa imprim? adica tu unde l-ai facut ? (sau unde ti l-a facut) ?? si raspunde si tu serios pls :|

ps : da braxis , daca ma hotarasc ...adica daca iese cat de cat dragutz si merita si la bani , fac 2 ...si-mi dai banii la conc
...fara text inteligent
Avatar utilizator
yoy
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 19, 2004 11:00 pm

Mesajde Opa-Opa » Mar Apr 19, 2005 6:36 am

Orhideea, 150k tricou (naspa), 200k imprimarea pe o fata (nu mai mare de A4).

Acolo l-am facut, e singurul loc pe care-l stiu :) deci nu recomand nimic :D
"I can't circle/strafe jump for shit but I can blast myself in a general direction with a RL" - DarkNation
Avatar utilizator
Opa-Opa
Junior Member
 
Mesaje: 709
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:00 pm

Mesajde Huci » Mar Apr 19, 2005 1:37 pm

Opa-Opa scrie:Orhideea, 150k tricou (naspa), 200k imprimarea pe o fata (nu mai mare de A4).

Acolo l-am facut, e singurul loc pe care-l stiu :) deci nu recomand nimic :D



Mai e 1 loc la Rossetti unde fac dastea pe tricouri ku 70 de mii parca nustiu exact cum ies...e langa un fornetti :) si mai e un loc in pasaj la universitate specializat pe asta cam acelasi pretz 200k...parca oricum pe acolo
Huci
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:16 pm
Localitate: Bucuresti

!

Mesajde Huci » Vin Apr 22, 2005 11:29 am

Sper mai mult decat orice k maine sa nu fie compurile k data trecuta in aceeasi dimineata sa fie reparate de virusache si spywareruri :\ ku 47 de procese :con: in rest gl hf la toata lumea :u
Huci
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Dum Apr 04, 2004 11:16 pm
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Evenimente

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator