Ce animale aveti acasa ?

pestele din acvariu, muscata din fereastra, "salatile" din gradina ursului

Mesajde miss_kitty » Lun Feb 14, 2005 7:30 pm

darkwings:" eu am un pisi care are 3 ani si il cheama whisky". pot intreba de ce i-ai pus numele acesta? verisoara mea are o pisi pe care o cheama caffe pt ca bea cafea din ceasca:D
miss_kitty
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Feb 13, 2005 11:51 am
Localitate: Iasi

Ce animale aveti acasa ?

Mesajde miana_75 » Lun Feb 21, 2005 3:40 pm

De cand ma stiu, n-am putut sa-mi inchipui viata fara animalute in jur. Se parintii iubeau animalele, probabil de la ei am mostenit dragostea pentru micii nostri prieteni. Am in prezent doua pisicute tigrate (mamica lor a murit in urma cu 2 ani, a facut cancer, am suferit mult alaturi de ea, mai ales ca a trebuit sa aduc medicul sa-i curme suferintele! A fost cumplit!), un motan (castrat) alb cu negru si o alta pisicuta alb cu gri. Mai am si doua cateluse, una alba si una gri, talie mijlocie, metise. Mai am si un acvariu cu 9 pestisori Black mollY, sunt urmasii primilor pestisori cumparati in urma cu 10 ani. Am avut si o broasca testoasa, dar, din pacate, nu a trait decat 2 ani. Le iubesc mult si nu concept viata mea fara ele. Sunt bogata, nu ? Va salut pe toti iubitorii de animalute. Miana.
miana_75
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Lun Ian 17, 2005 3:42 pm
Localitate: Bucuresti

my little piece of haven

Mesajde Lonelygirl » Lun Apr 11, 2005 11:41 am

Eu una sunt foarte "modesta"cand vine vorba de animale.N-am decat 5 catei:
1.un pincher doberman-Luc
2.un pincher pitic-Toby
3.un chuaua-Jojo
4.un ciobanesc german-Shibba
5.o maidaneza
pe langa asta am shi o armata de pisici,vreo 8 la numar shi culmea e ca toate sunt maidaneze.In rest am mai avut vreo 4 papagali shi cativa purcelusi de guineea. :)
Avatar utilizator
Lonelygirl
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Apr 07, 2005 11:00 pm

Mesajde older » Joi Apr 14, 2005 5:00 pm

pentru don'soara care a postat inaintea mea nu pot sa zic decat: maiculitza doame!

ontopic acu' : yuchi este numele unuia din membrii familiei, un tekel de aproape 11 ani.
restul sunt pesti (xifo, gupi, sanitari si parca mai sunt unii pe acolo).
am mai avut un hamster caruia am uitat vreo 2 saptamani sa-i dau fructe si legume sa-si extraga apa si a sucombat intr-un final... cam atat...
ma pregatesc sufleteste sa-mi iau o pisica, dar am ramas in stadiul de pregatire sufleteasca... mai vedem
Orice cantitate, oricat de mica, adauga ceva, spuse soarecele si facu pipi in mare. ANTONIO LOBO ANTUNES
Avatar utilizator
older
 
Mesaje: 699
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Mesajde BitchMuzzle » Lun Apr 18, 2005 8:19 pm

El e animalu' meu :G
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Avatar utilizator
BitchMuzzle
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Apr 08, 2005 11:00 pm

:)

Mesajde ROXANA » Dum Mai 08, 2005 4:48 pm

de 2 sapt. am acest pui de pisicuta:) (ea are aproape 3 luni)
Este foarte draguta, dar foarte fitzoasa...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
! everything that has a begining has an end !
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Lu_Lu » Lun Mai 09, 2005 8:03 pm

eu am primit o pisica de ziua mea, acum 2 ani. Pufica. sau Pufi. sau Bufi. sau "Vaca". astea toate sunt numele ei :rolleyes:
cateoadata ma iubeste si atunci e tare simpatica.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde paiacec » Mie Mai 11, 2005 8:36 am

sau "Vaca".

Face vitzei?Daca da, te-ai scos!:D

ontopic: Eu am avut un greiere, da a murit astaiarna,probabil de frig.Nu il prasisem eu.Venise de buna-voie shi nesilit de nimeni shi ishi facuse un locshor al lui in mica mea gradina botanica, unde canta ca un apucat toata noaptea.Era frumos...!
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Mie Mai 11, 2005 8:57 am

Yo am un shoarece gri, pe care il frec in fiecare zi de pad shi ii dau in cap cu degetul :D...da, atzi ghicit e celebrul MOUSE :D
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde Lu_Lu » Mie Mai 11, 2005 11:18 am

il pupi de noapte buna? :kiss:
Hai sa ne mutam la mare!
Avatar utilizator
Lu_Lu
Junior Member
 
Mesaje: 266
Membru din: Vin Mai 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Red_Mustang » Mie Mai 11, 2005 11:21 am

Neah...vezi tu are o luminitza roshie in funduletz shi il fac sa se simta bine :D ii bag degetzelu' :D
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde nbm » Mie Mai 11, 2005 1:16 pm

@lulu & harmasaru rosu: bai nene, voua nu va mai ajunge forumu de aberatii, trebuie sa-l stricati si pe asta?

la topic: neshte tzestoase :)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Dum Mai 22, 2005 6:09 pm

4 la numar. Un fox terrier (9 ani), un yorkie (a implinit de curand un an), un brac german (aprox. 10 ani), si un frate (se apropie vertiginos de varsta de 5 ani). A apus vremea in care aveam papagali, iepuri, pisici, etc.

O poza cu al meu yorkie, cel mai masiv si cel mai periculos dintre toti:

P.S. Daca imi iau si un basset ma declar fericita.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Eagle Raider » Mie Mai 25, 2005 7:42 pm

eu am un Urs, e cam salbatic el ,dar ma descurc eu cu el!!!!
e urs carpatin
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde crisu` » Mie Iun 01, 2005 10:00 pm

pai.....deci eu am un tzitzu al meu super dulce.....il cheama mitzu si sufera saracul dereglare de pesonalitate....cateodata se crede caine....e super dulce ...rontzaie papuci,fura jucariile si pe ascunde,prinde muste ,tzantzari ,gonci si le "latra"....nici nu stie sa miaune cum trebe!e tzicnit urat de tot dar e mitzu meu drag si scump si pufos si gras si offf::))...am avut un iepurash dulce dar noah...mia cam rontzait ushile si a trebuit sa il dau(e la cineva la casa si platesc cu cate 100000 lei pe luna sa nu il taie)si iepurashul ala era dus...ii smulgea firele de par de pe picioarele lu fratemio:)mi dor de el...dar sunt constienta ca la bloc il chinuiam si ...noah....am tzitzu meu acum:)
Avatar utilizator
crisu`
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Mai 21, 2005 11:00 pm

Mesajde SlashSnake » Vin Aug 19, 2005 9:32 am

Am un prieten la bloc care e Porc. Nu-l vrea nimeni? Si la lucru am un Lup care ar vrea o caprioara. Exista asa ceva pe forumul asta? Daca da anuntati-ma sa-l salvez pe Porc de gura Lupului infometat :eat: . Lupu zice ca are un prieten Crocodilu'. Iar tot in fata blocului am un Cal, care da tare cu copita. Eu sunt sarpe. :sperm:
Stiti ca lumea asta e plina de papagali, asa ca sunt mandru de animalele de prietenii mei.
Hauless !!!
Avatar utilizator
SlashSnake
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Aug 16, 2005 11:00 pm

Mesajde allyna_g » Vin Aug 19, 2005 11:34 am

Daca tot vine vorba de animale, nu astie nimeni are este pretul unui Shar Pei? Sunt frumosi si tare mi-as dori unul! Chiar daca am un motan, as vrea un caine! Sunt mai prietenosi de cat pisicile!
Never say never !
Avatar utilizator
allyna_g
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Aug 02, 2005 11:00 pm

Mesajde Rose rose » Vin Aug 19, 2005 1:46 pm

Eu am doi rottweileri . Ii iubesc mult dar nu-mi place ca fac mizerie.
Rose rose
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Aug 19, 2005 1:26 pm
Localitate: BUCURESTI

Mesajde Ramuna » Mie Aug 31, 2005 12:20 pm

Eu am o camila
Avatar utilizator
Ramuna
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Aug 29, 2005 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Mie Sep 14, 2005 7:57 pm

acu in casa am un porc...adica eu,ca am devenit un lenesh...... :n:
din pacate am avut un catzel, pe care a trebui sa il dau...era un cocker auriu :P
inca mi-e dor de el :(
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde une helene » Joi Sep 15, 2005 2:29 pm

Un Urs-pe bune, cainele meu (ciobanesc mioritic, il cheama Ursu'), un pisoi birmanez pe nume Till, un pisoi european mai stufos(adik ciufulit) si chior de un ochi, si in curte o pisica neagra cu labutele albe, care mi-a trantit 4 pui haiosi foc, care incearca sa ma sperie ( =)) ) de fiecare data cand ma joc cu ei: se infoaie, isi ridica labutele (incaltate ca o mostenesc pe mami a lor) in sus...si scuipa! :)
une helene
 

Mesajde maxx1nsane » Joi Sep 15, 2005 4:23 pm

:D tare pisica ta :P
am avut shi eu o data o pisica :(
gata, nu mai scriu nimic, thred-u e cu ce animale avem, shi eu nu mai am decat un porc :D
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde Aimee » Vin Sep 16, 2005 5:32 pm

Eu am acasa 2 papagali africani. Mi i-a adus bunicul tocmai din Africa drept cadou deoarece el nu se mai intoarce in Romania. Sunt doi masculi care se cearat cat e ziulica de lunga. Amandoi stau in aceiasi colivie, o colivie f. mare, care imi umple juma' de birou. Locuiesc cu mine in camera si uneori ii apuca si noaptea cantatul. Dar desi seamana unul cu altul f. bine, ii diferentiez prin simplul fapt ca unul are vocea mai subtire ca celalalt. In schimb, la fizic sunt cam la fel. Ii cheama Lili si Darini. Lili este cel cu vocea mai subtire si care canta tot timpul. Cred ca de asta se cam cearta... hmm... eu vorbesc cu ei, sunt prietenii mei cei mai buni :P si cam asta este. In afara de ei nu am decat o broasca testoasa de apa, care sta mereu in acvariul ei si nu imi dau seama cum de nu se plictiseste. Cainii si pisicile, dupa parerea mea, sunt prea greu de crescut. In plus sutn alergica la pisici. Pestii imi place sa ii mananc asa ca mi-ar fi mila sa-i vad in acvariu gandindu-ma la altii care sunt ucisi ca sa fie mancati de oameni. asadar m-am rezervat la papagali si o broasca testoasa. Si uite asa am trei buni prieteni acasa. Pe broscutza testoasa o cheama Iuly, este fetita si are 5 luni. Iar papagalii implinesc 2 ani pe 1 decembrie, acest an. Frumos nu?
Aimee
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Sep 16, 2005 5:23 pm
Localitate: Bucuresti

:)

Mesajde ROXANA » Dum Ian 15, 2006 12:12 pm

pisica mea a crescut, acum are 11 luni si e fotomodel A-)
3 poze reprezentative
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
! everything that has a begining has an end !
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde kahlan » Dum Ian 15, 2006 1:21 pm

Motanul meu a imbatranit, are vro 7-8 ani shi ie obez :D
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde strumph » Vin Feb 17, 2006 1:38 pm

asta-i Mau: 2 luni, ochii albastri, fara antecedente (dar are tot timpul.... ca si kitty n-a prea fost cuminte si-acu cine stie cu ce "derbedei" umbla. a plecat si ea o seara si-a venit... gravida! asta noroc ca-i motan, n-o sa vina gravid :) )
si mai am un papagal, coco, dupa care suspina MAU
si-am mai avut o broasca testoasa...
aaa, si mai am un bou in sufragerie....... il vrea cineva?
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
strumph
Junior Member
 
Mesaje: 58
Membru din: Sâm Ian 28, 2006 10:26 pm
Localitate: brasov

Mesajde strumph » Mar Feb 21, 2006 2:22 pm

1. coco, before
2. coco, after (s-a bagat unde nu-i fiebea oala)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
rahatii scriu.... in loc sa puta!
strumph
Junior Member
 
Mesaje: 58
Membru din: Sâm Ian 28, 2006 10:26 pm
Localitate: brasov

Mesajde adutzel » Dum Apr 09, 2006 12:30 am

eu am un teckel TANO:

Imagine
ADVTZEL.
Avatar utilizator
adutzel
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Vin Apr 07, 2006 11:00 pm

Mesajde shiona » Mar Apr 11, 2006 4:35 pm

momentam am ramas cu 2 porcusori de guineea si un cutzu mic :P[e ciobanesc de bucovina]
1.Pushtiu'
2.Mara
3.Motz
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde roxy_rox » Mie Apr 19, 2006 10:41 pm

Primul meu animal a fost o pisica..este birmaneza,se numeste BIRMI(ghici de unde:)))..ea este veterana in casa...dc nu te place te scuipa de iti merg fulgii..stie sa se impuna...A,sa nu uit ca pisica,care acum cred ca atinge venerabila varsta de 8 ani,a supravietuit fara mari urmari la 2 catapuktari de la etajul 7...Inca se mai poate..:P
Al doilea este un motan,el este un persan,negru-negru,si flocos...caruia nu-i place sa fie spalat..dar ii place sa fie pieptant..asta pana se satura..si dupa aceea te face praf pe maini..asta am patito pe pielea mea!!
Iar cea care este o novice la noi in casa..dar nu stiu prin ce metode si cea mai afurisita si care crede ca totul i se cuvine..este o catelusa pekineza de 2 ani de zile....careia ii place foarte mult sa sarute pe cine prinde..
Nu stiu cum sunt altii.dar eu nu cred ca as mai putea sa stau fara ei in casa..in ciuda faptului ca oricum,cateodata imi vine sa ii duc la capatul pamantului sa nu mai aud de ei..dar nu cred ca am sa pot sa fac asta vreodata..
Toate cele bune.....
roxy_rox
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Apr 19, 2006 8:18 pm
Localitate: BUCURESTI

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Animalele si plantele cu care convietuim

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron