U.E.F.A. Champhions League

Champhions League, UEFA Cup + popularul concurs de pronosticuri

Cive va castiga UEFA Champhions League ?

Real Club de Madrid
4
44%
Bayern 04 Leverkusen
5
56%
 
Voturi totale : 9

U.E.F.A. Champhions League

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 20, 2002 12:05 pm

In acest sezon..s-a ajuns la faza semifinalelor....care programeaza doua meciuri foarte interesante :

Real Madrid - CF Barcelona
Manchester United - Bayern Leverkusen

In subiectul de fatza...ne vom da si noi cu parerea...despre restul competitziei !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 20, 2002 12:07 pm

Eu ....o vad ca mare favorita pe Real Madrid....desi parca mi-ash dori sa castige Barcelona sau Manchester !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Sâm Apr 20, 2002 12:14 pm

cashtiga Manchester United, ca e randul lor anul asta.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

desi nu-i suport

Mesajde Joao » Sâm Apr 20, 2002 2:32 pm

barcelona e cea mai tare!
Eu voiam sa castige deportivo,dar ei, aparent,nu prea au vrut!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 20, 2002 2:35 pm

Ehehe...cine nu si-ar fi dorit sa castige Super Depor ? Poate doar Bobo ! :(
Pe mine..si acum ma podidesc lacrimile...cand ma gandesc cum au putut sa piarda ...cu 2-0 pe El Riazor...in fatza lui Manchester ! ;P
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Sâm Apr 20, 2002 3:00 pm

ce sa mai spun eu,Moshule...care as fi vrut o finala ce calitate-Barcelona-Deportivo...

sa dau un pronostic...as licita finala Manchester-Real Madrid.Idea ar fi insa....Catalanii sa-i bata pe madrileni si sa ia si finala :D
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Sâm Apr 20, 2002 9:55 pm

Eu am votat cu Leverkusen, normal :D
Dar sincer nu cred ca ei au cea mai mare sansa dar eu sper....
Daca nu ia Leverkusen atunci tin cu Barcelona (singura echipa din spania care imi place, exceptand JAvier Saviola)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 21, 2002 5:52 am

Nici nu ma asteptam..ca Bobo..sa voteze cu reprezentantele spaniei ! :D
De fapt..eram sigur...ca voteaza cu Bayern ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Dum Apr 21, 2002 6:38 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Nici nu ma asteptam..ca Bobo..sa voteze cu reprezentantele spaniei ! :D
De fapt..eram sigur...ca voteaza cu Bayern ! :p


Cand zici Bayern te referi la Bayern Munich sau la Leverkusen?
Ca Leverkusen e Bayer fara 'N' ca si firma de medicamente ;)
Pai moshule am specificat ca a doua cu care as fi votat ar fi fost Barcelona, deci o echipa din spania :), si mai ales ca ieri l-au semnat pe Robert Enke portarul neamt minune al Benficai de numa 20 de ani...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Apr 21, 2002 6:45 am

Cum draq sa ma refer la Bayern Munchen ?? Ce aia mai joaca...in vreo competitzie europeana ?? :p
Normal..ca la Bayer 04 Leverkusen ma refeream !

Da....da....Bobo...totzi jucatorii nemtzi sunt minune ! In schimb un Raul,un Tistan....sunt ceva obisnuit ! :p


PS :n-am stiut ca una e Bayern si una e Bayer
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Dum Apr 21, 2002 6:47 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Cum draq sa ma refer la Bayer Munchen ?? Ce aia mai joaca...in vreo competitzie europeana ?? :p
Normal..ca la Bayer 04 Leverkusen ma refeream !

Da....da....Bobo...totzi jucatorii nemtzi sunt minune ! In schimb un Raul,un Tistan....sunt ceva obisnuit ! :p


nu ma, daca nu ma crezi te org mai documenteaza-te pe net de Enke si ai sa vezi ca am dreptate...si nu-mi zii mie ca daca n-ar fi jucator minune l-ar lua Barcelona....

Deci Mosule: Bayern Munich e cu "n" iar Bayer Leverkusen fara :)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Aragorn » Dum Apr 21, 2002 7:13 am

ASi mesaujul meu cu numarul 500 il dedic fotbalului :) cu un pronostic pt semifinalele champions league:

Real - Barcelona = 2:1
Barcelona - Real = 2:0 si Barcelona in finala

Leverkusen - Man Utd = 3-1
Man Utd - Leverkusen = 2-1 si Leverkusen in finala...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Lun Apr 22, 2002 1:26 pm

aflai aseara...ca Rivaldo e accidentat si n-o sa poata sa joace maine contra Realului...de asemenea...citesc pe http://www.elmundodeportivo.es ca si Carlos Puyol e accidentat.sa speram ca Barí§a n-o sa simta prea mult lipsa celor 2...
o sa fie un joc incins,deoarece se stie ca,in istoria ligii,de 19 ani Barcelona nu a mai cunoscut nici o infrangere in fata Realului pe Camp Nou,desi acum o luna madrilenii au fost foarte aproape,terminand 1-1.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Apr 22, 2002 11:51 pm

Mai sunt 20 de ore si 55 de minute..pana la ziua Z,ora H ....adica intalnirea dintre CF Barcelona si Real Club de Madrid.
Daca Bobo, a dat pronosticuri..sa dau si eu. Eu,insa,voi da doar pentru mansa intai.

Barcelona - Real Madrid 2-1
Manchester United - Bayer Leverkusen 2-1
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

huuuuaaaaaa!

Mesajde Joao » Mar Apr 23, 2002 10:33 pm

nu-mi vine sa cred ca la nivelu real vs barcelona se trage de timp ca-n divia A!:(
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde MiG29 » Mar Apr 23, 2002 11:25 pm

Mda...era normal Barca-Real 0-2..valoarea se cunoaste...cu alde Abelardo,Reiziger Motta shi obositu de Kluivert risti sa iei bataie shi de la Steaua(desi aia nu mai bat de mult pe nimeni)>Acum as vrea sa vad un Leverkusen cu Real...ar fii excelent din moment ce tot Real o sa ia Cl k in campionat nu cred sa mai ajunga in fata alora de la Valencia(chiar k nu suport echipa asta)...Alte opinii,anyone?

________________________________________________

A lie told often enough becomes the truth Lenin
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Catalunia nu este Spania

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 23, 2002 11:41 pm

....scria pe un banner...undeva printre cei 100 000 de spectatori prezentzi pe Camp Nou la semifinala Barcelona - Real Madrid.

Imi pare rau pentru catalani ! Au dominat clar meciul si meritau sa castige...dar cateva sclipiri de inteligentza ale madrilenilor..au facut ca ei sa piarda cu 0-2 !
Goluri : Zidane din pasa lui Raul si Steve McManaman ..dupa o actiune de mare spectacol creata de acelasi Raul Gonzalez...care a intors 3 jucatori catalani.
Inca o data....mare pacat pt. Barca !

Asteptam maine..si cealalta semifinala....Man U - Leverkusen !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mie Apr 24, 2002 2:38 pm

¡Cataluña no es España! e una din devizele pe care le scandau barcelonezii pe vreamea lui Franco,care voia sa suprime diviziunea tarii(asta asa,ca fapt divers.)de fapt,daca intrebi un catalan ce nationalitate e iti spune "sunt Catalan" si nu spaniol...

si ca sa nu fiu total offtopic...pronosticul meu pentru seara asta e Manchester-Leverkusen 2-1.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

he!

Mesajde Joao » Mie Apr 24, 2002 10:31 pm

e 2-2 in seara asta,deocamdata,eu vad o finala leverkuse-real
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Re: he!

Mesajde Mirela » Mie Apr 24, 2002 11:24 pm

meci frumos...
foarte pe scurt..pe de o parte il avem pe acelasi Ruud Van Nistlerooy cu care ne-am obisnuit pana acum.cu siguranta omul meciului,Van Nistlerooy ne-a oferit si de data asta pase frumoase,ocazii interesante si un excelent penalty in minutul 67.deisgur sa nu-i uitam pe Solskjaer(si el cu un gol in prima repriza) si pe Veron care a avut de asemenea o seara frumoasa.
Un joc bun al britanicilor..in timp ce Beckham se uita cu jind la ei de pe banca de rezerve(fiind accidentat)

De partea Germanilor...m-am surprins dupa zece minute de joc tinand cu ei si dorindu-mi sa se termine 2-1 in favoarea lor sau macar 2-2.Ballack a fost superb,ce mai!jos palaria!!
de asemenea Neuville,care la 10 minute dupa intrarea in teren a si inscris.trebuie sa marturisesc ca eu pe jucatorii de la Leverkusen chiar nu ii cunosc(in afara de Ballack)si am ramas surprinsa de jocul coordonat si "unit".s-a mai remarcat de asemenea Zé Roberto,cel care l-a si faultat pe Van NIstelrooy obtinandu-i astfel penaltyul.

asteptam sa vedem ce va fi saptamana viitoare...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 24, 2002 11:33 pm

Meci absolut superb ! 2 echipe foarte spectaculoase..care au jucat deschis !
Leverkusen imi plac din ce in ce mai mult ! Si e normal sa imi placa...pentru ca sunt un conglomerat de stranieri . Jucatori din : Brazilia,Turcia,Croatia,Bulgaria...
Dar parca..imi pare rau de Manchester ! Sper ca in Germnia sa castige..si sa se califice in finala. Nici un 3-3 nu ar strica ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Joi Apr 25, 2002 2:25 am

Meci foarte frumos, pacat ca a cam simulat Van Nisterloi (sau cum s-o scrie) la penalty....Sper ca Leverkusen sa ajunga in finala...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 25, 2002 6:08 pm

De data asta...sunt de acord cu BOBO !Van Nisterloy a simulat..la faza penaltiului !
Dar...cat de frumos l-a executat ! In plasa laterala ! :p
Sunt curios...daca Leverkusen ar fi avut 11 m..ar fi batut portarul Butt ?? (in ultima etapa din Bundesliga...a ratat un 11 m )
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Joi Apr 25, 2002 8:30 pm

Da,Moshuel...portarul ar fi batut penaltyul...Leverkusen au anuntat asta la inceputul meciului(si asa a zis si comentatorul britanic,ca e ciudat dar nu impotriva regulilor..eu chiar nu stiam ca portarul are voie sa faca asta in timpul meciului--nu in prelungiri,atunci stiu ca poate...)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde MiG29 » Vin Apr 26, 2002 2:02 am

Butt bate tot timpul penalty-urile pentru Leverkusen.Asta facea shic and era la Hamburg SV(a inscris acum un an shi ceva intr-un meci cu Juve 4-4 daca nu ma inseala memoria)Shi in Bundesliga cica a ratat fiindca i-a dezvaluit portarului de la Werder Bremen intr-un cantonamnet la echipei nationale unde bate penalty-urile shi fiindca ala shtia a vrut sa schimbe shi s-a pierdut shi a ratat...asta e explicatzia pe care a oferit-o el....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Vin Apr 26, 2002 3:40 pm

Da, Butt a avut 10 goluri in penultimul sezon la HSV.
Dar ganditiva daca ar rata Butt un penalty si cealata echipa ar pleca pe contra, ce s-ar intampla? Eu cred ca ar lua un gol de n-ar mai bate in viata lui penalty, cu toate ca mie imi palce sa vad asa ceva ca e ceva iesit din comun...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 30, 2002 9:16 pm

1-0 Manchester !
Gol super al irlandezului Keane ! (minutul 28)
M-am bucurat..ca pt. echipa Romaniei ! Am sarit din fotoliu ! Sper sa se califice Man U !

....................
Leverkusen egaleaza in ultimul minut al reprizei secunde ! Gol spelndid..Neuvile..din pasa turcului Basturc !

Meci...de o frumusetze rar intalnita..pana acum ! Fazele s-au succes cu mare repeziciune !

Sper ca britanicii sa se impuna..si sa ajunga in finala de la Glasgow !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mar Apr 30, 2002 10:46 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
1-0 Manchester !
Gol super al irlandezului Keane ! (minutul 28)
M-am bucurat..ca pt. echipa Romaniei ! Am sarit din fotoliu ! Sper sa se califice Man U !

....................
Leverkusen egaleaza in ultimul minut al reprizei secunde ! Gol spelndid..Neuvile..din pasa turcului Basturc !

Meci...de o frumusetze rar intalnita..pana acum ! Fazele s-au succes cu mare repeziciune !

Sper ca britanicii sa se impuna..si sa ajunga in finala de la Glasgow !


Mosule poate vrei sa spui ultimul minut al primei repriza nu al reprizei secunde.
LEVERKUSEN IN FINALA !!!!!!!!!!!!!!!!!! :o :o :o
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 30, 2002 10:50 pm

Bayern Leverkusen..va juca finala UEFA Champhions League !
Au terminat la egalitate cu mult mai titratii Man U !
O echipa foarte frumoasa..acest amalgam de jucatori straini....din care se distinge Ze Roberto !
Daca Leverkusen ar fi fost spanioli i-ash fi idolatrizat.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 30, 2002 10:53 pm

Initial trimis de B-O-B-O


Mosule poate vrei sa spui ultimul minut al primei repriza nu al reprizei secunde.
LEVERKUSEN IN FINALA !!!!!!!!!!!!!!!!!! :o :o :o


Mda..am gresit eu ! Stiu ca esti fericit bai Bobo...dar vine Realul !
Oricum...pacat ca nu ai vazut meciul...dar a fost superb !
S-a jucat tare de tot si in mare viteza . In 10 secunde actiunea se muta de la o paorta la alta ! Leverkusen au meritat calificarea !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Cupele europene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron