S-au schimbat conditiile de circulatie in spatiul SCHENGEN??

Forum dedicat iubitorilor de calatorii, drumetie, aventura, pescuit, viata in natura, escalada...

S-au schimbat conditiile de circulatie in spatiul SCHENGEN??

Mesajde ANAP » Sâm Iul 02, 2005 8:20 am

Asi dori sa plec cu masina in Italia.Imi trebuie neaparat voucher sau ceva echivalent?Am auzit ca nu te mai lasa sa treci daca ai 100 de euro pe zi.Este adevarat?sau daca am banii necesari nu sunt probleme?
ANAP
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iun 28, 2005 7:33 am
Localitate: bucuresti

Mesajde danis007 » Sâm Iul 02, 2005 1:52 pm

ANAP scrie:Asi dori sa plec cu masina in Italia.Imi trebuie neaparat voucher sau ceva echivalent?Am auzit ca nu te mai lasa sa treci daca ai 100 de euro pe zi.Este adevarat?sau daca am banii necesari nu sunt probleme?

Nu-ti trebuie neaparat voucher. Daca ai, atunci e ok, e posibil sa ti-l ceara la vama. Daca nu ai, atunci e bine sa ai banutii... Iar cel putin pana acum pe mine doar m-au intrebat daca am bani destui fara sa mi-i ceara la control ... Da' cred ca poti sa dai si de asa ceva. Cred ca merge sa-i arati si un card valid in strainatate.
danis007
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iun 28, 2005 8:57 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde stefan » Dum Iul 03, 2005 10:35 am

Acu un an, pe traseul Romania-Italia, singurii interesati sa vada bani au fost vamesii sloveni, chiar la intrarea in Slovenia; din cate tin minte au vrut sa vada cash. Italienii (parca) si austriecii doar au intrebat, fara sa ne puna sa aratam.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Turism

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator