Sunteti De Acord?

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Sunteti De Acord?

Mesajde Rosu Oana » Dum Apr 21, 2002 1:08 pm

SUNTETI DE ACORD ca femeile pot discuta despre fotbal?
Personal am primit unele insulte din partea unor persoane
care nu cred ca merita sa fie mentionate aici si de aceea
am facut acest subiect ca sa vad ce parere aveti despre
acest lucru.Astept opiniile voastre.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Aliosha » Dum Apr 21, 2002 3:04 pm

Normal ca da Oana.... Nu te mai supara atat ca n-are rost.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde dinu » Dum Apr 21, 2002 3:21 pm

Sigur ca pot, ce ma intereseaza ce fac ele la bucatarie, numai sa nu arda mancarea !
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 23, 2002 12:05 am

Daaaaaa...bineinteles !
Raspuns..100 % afirmativ !
Si ..femeile..nu numai ca pot discuta despre fotbal...dar sunt si niste prezentze deosebit de agreabile pe stadioanele de fotbal. ....si acum imi vin in minte minunatele suporteritze ale echipei Braziliei ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mar Apr 23, 2002 11:53 am

hmmm,stim ,putem si vorbim despre fotbal si nu inteleg care e problema baietilor care zic contrariul...
eu insa am o alta intrebare:de ce mai toate prietenele mele se uita la mine ca la urs cand incep sa vorbesc despre fotbal cu baietii din cartier??
si inca una...de ce fotbalul feminine e considerat de multi ca un sport fara valoare??
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Mar Apr 23, 2002 5:54 pm

....si acum imi vin in minte minunatele suporteritze ale echipei Braziliei ! :p [/B][/QUOTE]

Moshule, ALTCEVA iti mai vine-n minte ?
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mirela,

Mesajde Rosu Oana » Mar Apr 23, 2002 6:05 pm

In leg.cu baietii,pai cred ca nu le convine faptul ca stim
mai multe decat ei iar despre prietenele tale ce sa spun,
poate pentru ele este un lucru neobisnuit.Si la fotbalul
feminin pot adauga faptul ca unora baieti nu le-ar conveni
sa fim superioare lor...eu asta cam cred...
Restul il spuneti voi.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Mirela » Mar Apr 23, 2002 6:26 pm

mie mi s-a intamplat...sa nu fiu lasata portatitza pentru ca "fotball is a man's game" :rolleyes:
si cand au pierdut si s-au sucarit le-am spus pe acelasi ton"then learn how to lose like men!"
dar asta e neimportant atata timp cat majoritatea baietilor pe care ii cunosc vorbesc si comenteaza cu mine despre fotbal ca de la egal la egal(uneori se mai uita unul crucis,dar m-am obisnuit...:))

in schimb,ele chiar se uita la mine ca la urs.chiar si aici unde fotbalul feminin se intalneste pretutindeni(chiar si la mine in facultate)li se pare ceva ciudat ca in loc sa povestesc despre care local am mai vizitat,cine cu cine a mai fost etc prefer sa stau ascultandu-i pe baieti povestind despre echipele lor favorite.
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Mirela » Mar Apr 23, 2002 6:31 pm

ah...si ca tot pomeni Oana de superioritate...zic eu ca nu exista superioritate unui sex atunci cand vine fotbal de sport...pentru ca atunci cand iti place foarte mult un sport nu mai conteaza ca esti fata sau baiat,ca esti alb sau african etc etc...cel putin nu ar trebui sa conteze...

insa,da!conteaza ca esti Rapidist sau Dinamovist,ca tii cu Romania sau cu Brazilia,dar asta e si farmecul fotbalului,nu??
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Apr 23, 2002 6:51 pm

Initial trimis de Rosu Oana
In leg.cu baietii,pai cred ca nu le convine faptul ca stim
mai multe decat ei iar despre prietenele tale ce sa spun,
poate pentru ele este un lucru neobisnuit.Si la fotbalul
feminin pot adauga faptul ca unora baieti nu le-ar conveni
sa fim superioare lor...eu asta cam cred...
Restul il spuneti voi.



In primul rand diferenta de calitate intre fotbalul masculin si cel feminin este evidenta. Aici e vorba de efort depus si de multe alte lucruri.
in general....
Orice barbat care se uita la sporturi feminine nu poate sa nu se uite si la sportive, daca intelegeti ce vreau sa zic.
In unele sporturi de performanta, datorita antrenamentelor, si a multor alti factori feminitatea lor tinde spre zero si femeile care practica acele sporturi devin foarte dizgratioase.

Haltere, gimnastica (ati vazut si voi ce scandal monstru a iesit cu fetele alea bolnave vai de ele), rugby, fotbal. etc...

Fetelor sper sa nu receptionati acest post ca unul sexist.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mar Apr 23, 2002 8:52 pm

iti inteleg perfect punctul de vedere,si ai si tu partea ta de dreptate dar totusi nu inteleg de ce ai incadrat si fetele care practica fotbalul in categoria "disgratioase"...:con:
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mar Apr 23, 2002 10:19 pm

Initial trimis de Mirela
iti inteleg perfect punctul de vedere,si ai si tu partea ta de dreptate dar totusi nu inteleg de ce ai incadrat si fetele care practica fotbalul in categoria "disgratioase"...:con:


Asa imi lasa mie impresia. Ce e drept, iti gasesc repede alte sporturi mai nepotrivite pentru femei dar parca si asta e unul dintre ele.

Inca odata ma refer la sporturi de performanta nu la miute incinse in spatele blocului.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Apr 24, 2002 1:47 am

Initial trimis de Mirela

si inca una...de ce fotbalul feminine e considerat de multi ca un sport fara valoare??


Pai chiar nu are valuare ! Ai vazut tu la femei...faze incantatoare...care sa ridice tribuna in aer ??? Eu unul..in afara..de pase aiurea si de lufuri..nu prea am vazut..cine stie ce !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Sunt complet de acord cu Aliosha si Oribilul Mosh

Mesajde Rosu Oana » Mie Apr 24, 2002 9:07 am

Fotbalul feminin NICIODATA nu se va compara cu cel masculin.
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Sunt complet de acord cu Aliosha si Oribilul Mosh

Mesajde Mirela » Mie Apr 24, 2002 2:32 pm

am zis eu ca nu sunt de acord???
intr-adevar nu se pot compara cele 2!!
dar asta nu inseamna ca femeile nu se pot dedica fotbalului la fel ca barbatii,nu??
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Rosu Oana » Joi Apr 25, 2002 10:53 am

Sunt convinsa ca exista multe femei care iubesc fotbalul,
nu numai sa-l priveasca, ci sa-l si practice...
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Apr 25, 2002 6:37 pm

Da. N-am zis sa nu-l practice ! Vorba aia..si eu practic fotbalul in fatza blocului ! :p
Dar...nu au cum sa fie egalele barbatzilor ..in sportul rege !
In schimb in tribuna...e o cu totul alta situatzie ! Pacat ca in Romania..foarte putine fete si femei merg pe la meciuri ...si e normal sa se intampla acest lucru...la catzi needucatzi populeaza stadioanele patriei noastre.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Vin Apr 26, 2002 5:38 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Da. N-am zis sa nu-l practice ! Vorba aia..si eu practic fotbalul in fatza blocului ! :p
Dar...nu au cum sa fie egalele barbatzilor ..in sportul rege !
In schimb in tribuna...e o cu totul alta situatzie ! Pacat ca in Romania..foarte putine fete si femei merg pe la meciuri ...si e normal sa se intampla acest lucru...la catzi needucatzi populeaza stadioanele patriei noastre.


Calm,moshule...Bine zici sa stii...Nu numai tu practici
fotbalul in fata blocului ,si eu ma ocup cu asa ceva...si
imi place foarte mult,lasand deoparte handbalul...
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Apr 26, 2002 5:45 pm

Si stai portar ,nu ? Si te capacesc baietzii cand iei goluri stupide,nu-i asa ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Vin Apr 26, 2002 7:24 pm

Ha ha ha ha
Mi-l aduc aminte pe prietenul meu bun Slayer care e si el aici in oras cu mine acum....
In vremea liceului el era portar, foarte bun dealtfel dar avea un mare defect... nu prea vedea bine si era cam lent.
Clasa noastra juca mereu semifinalele si de cate ori ne intalneam rivalii de la H, trebuia sa jucam fara greseala. Slayer mai facea gafe stupide iar noi ne luam de el, ii dadeam capace il injuram... dar el ne facea la bataie daca se punea pe noi.
Tot la un meci de genu asta se fluiera inceputul si astia trag direct pe poarta, GOL. Slayer se uita spre noi si zicea... hai ma ce mai asteptati de ce nu dat drumu la minge?? Mingea era in poarta in spatele lui iar noi eram condusi DEJA cu 1-0 . Rl nu realizase asta.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Sâm Apr 27, 2002 9:14 am

Initial trimis de Oribilul Mosh
Si stai portar ,nu ? Si te capacesc baietzii cand iei goluri stupide,nu-i asa ?

Ai luat teapa,moshule...Joc pe post de atacanta,ce stii
tu...si in poarta pot sa zic ca ma descurc destul de bine
si baietii ma felicita cand apar sau dau cate un gol, ma
intelegi?
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde costasilviu » Sâm Apr 27, 2002 12:11 pm

Da, mai era un portaratacant, Oana, unu gras si din Giulesti, nu dam nume, se-ntelege!
costasilviu
 

Mesajde Rosu Oana » Sâm Apr 27, 2002 1:19 pm

Da,costasilviu stiu la cine te referi...dar nu inteleg rostul
cuvantului mai si cu asta ce vrei sa spui?!
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Apr 27, 2002 4:39 pm

Costasilviu...nu te mai lua de Oana ! Ea este omul de gol...in echipa blocului sau ! :p
Cum itzi zic prietenii,Oana ? Oanagol ??? :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Lun Apr 29, 2002 9:58 am

Am impresia ca voi ma luati la misto ca sunt fata si de
aceea daca se va mai intampla acest lucru nu va voi
mai raspunde si daca veti offtopic va voi sterge mesa-
jele.Este clar?
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 30, 2002 8:00 am

Oana,ma amenintzi ? Ia reclama-ma la Sopra...paote imi da avertisment sau chiar ban !
Incearca-tzi norocul si vezi ce se intampla ! Curaj ! :)

Adica..noi te laudam si vorbim cu tine de la egal a egal..si tu itzi iei nasul la purtare !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Mar Apr 30, 2002 10:30 am

Moshule,nu am de ce sa te reclam la Sopra!Poate am cam
exagerat putin...sper sa uitam de aceasta discutie si
totul sa revina la normal.OK?
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 30, 2002 4:52 pm

OK ! Eu chiar te laudam..si aveam o impresie buna despre tine ca joci fotbal ! Nu stiu de ce te-ai suparat tu !
Imi pare bine..ca ai ales sa practici sportul rege in fatza blocului ! Fetele pe vremea mea..jucau elasticul...nicidecum fotbal !
Inca o data..Bravo Oana ! (Oanagol....omul perfect la finalizare...in echipa blocului sau) :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Mar Apr 30, 2002 7:22 pm

Acum sa inteleg nu mai ai o impresie buna despre mine
in legatura cu fotbalul?!Ha ha,merci pentru laude si incu-
rajari!Si am ajuns la concluzia ca imi place numele asta:
OANAGOL...
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde cutuma© » Mar Apr 30, 2002 9:40 pm

Deshi pic in mijlocul unei discutzii, tzin sa imi exprim shi eu punctul de vedere, asha k pls excuse me for disturbing ur conversation. Sunt total de acord k sexul frumos are tot dreptul de a se implik in sport shi dak ajung sa se shi priceapa, merita toata admiratzia. Sunt insa de acord cu Aliosha knd se refera la sportivele ce ajung sa aiba un corp deformat de diferitele rigori ce se aplik in sporturile de performantza. Problema e k aceasta idee cu egalitatea intre sexe este uneori deplasata pt k genetic vorbind suntem extrem de diferitzi iar anatomia evidentziaza unele aspecte shi anume k barbatzii sunt mult mai rezistentzi la efort shi se comporta mai bine in conditzii de stres shi efort continuu. Asha k nu e nimic rau in practicarea sportului de catre femei, dar probele ar trebui adaptate astfel incat sa nu fie necesar k ele sa ishi distruga viitorul pt performantza.
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori