Intrebare pentru fete

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Intrebare pentru fete

Mesajde maxx1nsane » Sâm Iul 16, 2005 7:35 pm

Am shi eu o intrebare...
Am intalnit multe fete, care atunci cand le intrebi ce ishi doresc de la un baiat, spun ca vor ca acesta sa le faca sa se simta bine, sa le inteleaga, sa se poarte frumos cu ele, etc etc...
Dar atunci cand vine vorba sa aleaga intre ceea ce vor, shi un baiat care se poarta urat cu ele, nu le respecta, shi ishi mai bat shi joc de ele....aceste il aleg pe cel din urma.....
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde Sunshine » Sâm Iul 16, 2005 8:06 pm

Da , fetele au nevoie de un baiat care "sa le faca sa se simta bine, sa le inteleaga, sa se poarte frumos cu ele, etc etc...", dar ATENTIE, nu esti pe post de catzelul ei. Altfel te cam ia de prost. In general fetele au nevoie de un barbat care sa la faca sa se simta in siguranta (cazul meu)
P.S: nu as putea sa stau cu un baiat care se poarta urat. Pai avem o relatie sau ne batem joc?
Sunshine I want you in my life again
Avatar utilizator
Sunshine
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Mai 31, 2005 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Dum Iul 17, 2005 12:43 pm

Crede-ma ca am intalnit cupluri in care baiatul pur shi simplu ishi batea joc de ea...
Ei fiin prietenii mei de foarte mult timp, m-a deranja cand il vedeam pe el, ca vb foarte urat cu ea....
Am incercat sa vb cu ea sa o intreb de ce accepta asta, shi imi imi zicea de fiecare data ca s-a terminat totul intre ei....dar, ori de cate ori zicea asta, a doua zi erau inapoi impreuna....
Shi catzelush, asha cum zici tu, te ia daca vb frumos cu ea, shi te portzi frumos? Adica o bagi prea mult in seama?
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde Sunshine » Dum Iul 17, 2005 2:06 pm

incearca si tu sa analizezi mai bine..mai da niste detalii
eu cred ca fata asta ori e prea disperata ca nu o sa mai gaseasca alt prieten, ori il iubeste prea mult pe tipu asta care se poarta urat. oricum in nici un caz nu ii convine situatia dar nu are puterea sa treaca peste si sa isi caute alt prieten
dar in nici un caz nu e o solutie sa te porti urat cu o fata ca sa o cucerejti. dak nu merge nu merge
mai uita-e ji tu in jurul tau la alte cupluri.cred ca asta a fost o exceptie. adik eu una n`am mai vz asa ceva decat la "din dragoste" femei batute care vroiau sa vina prostu` acasa sa le mai bata . o fi o chestie psihica habar nu am
dar incearca sa gasesti o fata normala si sa te porti normal cu ea faraa strategii din astea .parerea mea :n:
Sunshine I want you in my life again
Avatar utilizator
Sunshine
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Mai 31, 2005 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Lun Iul 18, 2005 8:24 am

:) sa shtii ca se poate sa ai dreptate....numai la din dragoste mai vezi asha ceva....
Pana la urma este treaba lor ce fac, shi nu cred ca este problema mea.
Intrebarea asta a fost din curiozitate.
Oricum, nu cred ca se va scimba prea mult relatzia lor in viitorul apropiat...:p
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde Sică » Lun Iul 18, 2005 8:32 am

exact asa sunt si 2 preteni de ai mei care sunt impreuna de vreo 2 luni din nou. Au stat impreuna 2 ani dupa asta el isi batea joc de ea, o injura si tot felul de cacaturi iar acum vad ca de 2 luni is inapoi cu toate ca ea zicea ca nu o sa-l mai bage in seama si ca el ii ca si cum nu ar fi existat.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Lun Iul 18, 2005 9:29 am

Chiar nu ii intzeleg pe baietzii ashtia, nu shtiu frate, mie cand imi place o fata, imi place, iar daca se intampla sa ne despartzim, oricare ar fi motivul, chiar nu vad de ce sa o injur, sau sa imi bat joc de ea....nu shtiu...poate sunt eu de moda veche....sau poate sunt prea multzi care nu gandesc....
Una din fostele mele prietene, m-a inshelat, asta e, poate avea ala ceva ce nu aveam eu, dar shi acum suntem amici, ce a fost a fost.
De impacat cu ea nici nu se pune problema, dar sa o injur......mai sunt frate fete pe lumea asta....
Shi pana la urma ce ai de cashtigat?!? Eshti mai shmecher ca ai injurat-o pe fata...? Daca ai parerea asta......sa ma scuzi, dar eshti un LOOSER!
Eeeee, shi acum ca v-a spus bunicu ce avea de spus, sa ne bagam repede la caldurica, sub plapumioara......nu, nu, nu baga mana acolo...stai cuminte domnishoara sexy de 20 de ani care este dezbracata sub plapumioara.... :n:
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde ^Dark_Angel^ » Lun Iul 18, 2005 9:59 am

mai nu toate fetele fac asa...yo una intotdeauna aleg ceva c e p placul meu..ei..nici chiar k la billa..dar am grija....cfine stie d c fac asa restul fetelor...nu sunt sigura p ele si se multumesc cu c li se ofera..cred...
Avatar utilizator
^Dark_Angel^
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Ian 03, 2005 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Lun Iul 18, 2005 10:44 am

Eu stiu un cuplu, oameni educati (in fine, parca totusi ea mai mult decat el), sunt impreuna de... 9 ani, iar el se poarta cu ea de parca ea ar fi servitoarea lui. Eu nu suport sa-i vad impreuna, mi se pare revoltator.

Exceptand aceste cazuri de marlanie care n-ar trebui sa existe la niste oameni normali, cu bun simt, se pune intr-adevar serios problema: cum sa te porti cu o fata atunci cand o cuceresti? Doua tipe mi-au spus mai demult: "un baiat care se poarta frumos este suspect". Eu am ramas prost vreo cateva minute, nu-mi venea sa cred ca aud asa ceva. Dupa ce m-am mai gandit, mi-am dat seama ca s-ar putea sa fie intr-adevar asa. Un baiat care se poarta frumos se afla foarte aproape de granita dintre "catelus", "bun prieten" si "tip in care poti avea incredere si pe care il placi". Cu alte cuvinte, daca fata respectiva nu simte si o alta atractie fata de baiatul respectiv (stiu eu, fizica sau intelectuala), atunci eforturile sale de a se purta frumos si curtenitor pot cadea in penibil. E foarte neplacut...

Pe de alta parte, am remarcat ca, uneori, fete de conditie buna se simt irezistibil atrase de indivizi dubiosi. Eu unul ma simt chiar jignit atunci cand vad fie doar o prietena sau colega uitandu-se pe strada dupa un tip pe care eu n-as da nici 2 bani (din aia vechi) si mai si spune "uite ce tip misto". O intreb, "ce naiba vezi misto la ala?" iar raspunsul e aproape invariant (de la fata la fata): "nu stiu, e asa, misto!" Iar astfel de raspunsuri vin de la fete educate, cu un anume nivel si standard de viata.

Daca stau iarasi si ma gandesc, ar exista si aici o explicatie. De multe ori astfel de indivizi fara trecut si viitor au fost dotati in mod natural nu numai cu un corp atragator, dar si cu un farmec personal, macho, brutal, seducator pentru fete in autoritatea lui. Chiar si cele mai educate i-ar putea cadea la picioare, chiar daca el nu e capabil sa articuleze o fraza fara greseli gramaticale. E o comunicare directa, mai mult prin gesturi, priviri si energii psihice care noua, tipilor normali, ne este in general inaccesibila si greu de inteles. Si, mai rau, nici nu putem face nimic impotriva.

Mi-a placut faza aceea din "Cu ochii larg inchisi", cand tipa (parca Alice o chema) are acea fantezie cu ofiterul pe care il vede la hotel si ar fi fost in stare sa renunte la tot ce avea doar pentru o aventura cu el. Din pacate, astfel de cazuri nu sunt doar in filme...
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Lun Iul 18, 2005 11:34 am

Cata dreptate ai domnule PeerGynt....acelash lucru l-am remarcat shi eu....
De ce dracu fetelor le place un baiat, care habar nu are de viatza lui shi mai rau, e prost bata!....din cate imi amintesc ele au nevoie sa se simta protejate.....
pai ce rotectzie ii poate oferi unu care d-abia shtie pe ce lume este....
Eu unu ma consider cu picioarele pe pamant, dar cand vad ce este in jurul meu, mai mai ca mi se face scarba.....
Dar cum dracu se simte unu mai cu capu pe umeri, cand pierde in fatza unuia mai sus mentzionat.....
Mie unu mi se face mila de ele......chiar nu shtiu ce vor de la viatza.
Shi se mai plang, ca la 2 luni dupa ce shi-au facut un prieten, respectivul a inceput sa se poarte urat, nu le mai respecta asha cum o faceau pana atunci, s.a.m.d.
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde alice » Dum Iul 24, 2005 6:45 pm

maxx1nsane scrie:Cata dreptate ai domnule PeerGynt....acelash lucru l-am remarcat shi eu....
De ce dracu fetelor le place un baiat, care habar nu are de viatza lui shi mai rau, e prost bata!....din cate imi amintesc ele au nevoie sa se simta protejate.....
pai ce rotectzie ii poate oferi unu care d-abia shtie pe ce lume este....
Eu unu ma consider cu picioarele pe pamant, dar cand vad ce este in jurul meu, mai mai ca mi se face scarba.....
Dar cum dracu se simte unu mai cu capu pe umeri, cand pierde in fatza unuia mai sus mentzionat.....
Mie unu mi se face mila de ele......chiar nu shtiu ce vor de la viatza.
Shi se mai plang, ca la 2 luni dupa ce shi-au facut un prieten, respectivul a inceput sa se poarte urat, nu le mai respecta asha cum o faceau pana atunci, s.a.m.d.


Sunt persoane , fete|( ca de ele vorbim ) care daca au tinut la un baiat , si sa zicem ca la inceput nu era asa (violent ,mitocan), se gandesc ca sa-i mai acorde o sansa , ca e mai coleric etc , ideile astea vin din iubire , sau naivitate, sau ... pur si simplu.Despre un tip eu cred ca nu trebuie sa se arate prea disperat , sa te cheme toata ziua in oras si sa faca tot ce vrei tu , ca... devine enervant ...
trebuie sa aiba simtul umorului , dar cu limite bineinteles ...sa fie inteligent , sa nu-si dezvaluie sentimentele prea mult si...daca este tratat cu respect si consideratie , cred ca la fel ar tebui si el sa o trateze pe fata.
"Look after your body , you have nowhere else to live" :)
Avatar utilizator
alice
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Iul 22, 2005 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Dum Iul 24, 2005 8:05 pm

E aici da-mi voie sa te contrazic....tu vrei sa spui ca fetele vor sa le mai dea o shansa acelor baietzi?????
Poate sunt masochiste....pai shi la a 44 shansa tot O SHANSA SE NUMESHE???
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde alice » Dum Iul 24, 2005 10:13 pm

maxx1nsane scrie:E aici da-mi voie sa te contrazic....tu vrei sa spui ca fetele vor sa le mai dea o shansa acelor baietzi?????
Poate sunt masochiste....pai shi la a 44 shansa tot O SHANSA SE NUMESHE???

Mda ... eu totusi cred in a 2a sansa , dar nu in a44-a...probabil sunt masochiste , defapt fetele de felul lor sunt mai masochiste , poate ca pe unele le incita un astfel de comportament ...strange people anyway, everywhere...
Eu nu sunt de acord cu un astfel de comportament si nu cred ca majoritatea fetelor ar fi , insa unele persoane nu au destula incredere si curaj sa rezolve problema intr-un fel sau altul...Intotdeauna e bine sa fi putzin narcisist, egocentrist , pt ca daca ti mult la persoana ta , ai grija de felul in care te comporti astfel incat sa primesti un tratament pe masura.
Acestea fiind zise...sper ca n-am aberat prea mult...
"Look after your body , you have nowhere else to live" :)
Avatar utilizator
alice
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Iul 22, 2005 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Dum Iul 24, 2005 10:18 pm

Partea proasta in toata treaba asta este ca imi sunt amici amandoi, shi ma deranjeaza cand se poarta asha, de multe ori plec, am renuntzat sa ma mai bag, de fiecare data cand am vrut sa ajut, a ieshit prost, shi + de asta, este alegerea ei, GATA, RENUNTZ!
Am incercat de prea multe ori sa vb cu ea, sa ii explic, dar vad ca nu intzelege.
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Iul 24, 2005 10:53 pm

alice, nu mai da reply la tot postul precedent. foloseste doar o bucata din el.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde alice » Dum Iul 24, 2005 11:03 pm

baixinho © scrie:alice, nu mai da reply la tot postul precedent. foloseste doar o bucata din el.

MaxxInsane, tu ai incercat. Banuiesc ca ea e destul de mare ca sa gandeasca singura, desi ...Incearca sa vorbesti si cu el :)
"Look after your body , you have nowhere else to live" :)
Avatar utilizator
alice
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Iul 22, 2005 11:00 pm

Mesajde alice » Dum Iul 24, 2005 11:05 pm

sorry , baixinho o sa tin cont in viitor...:D
"Look after your body , you have nowhere else to live" :)
Avatar utilizator
alice
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Iul 22, 2005 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Dum Iul 24, 2005 11:05 pm

...stai linishtita ca am incercat shi asta....ai auzit vre-o data de vb aia: BATUT IN CAP?!?
Eu pana sa vb cu el, doar am auzit :) ....dupa asta am shi vazut :) ...sau cunoscut!
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde alice » Dum Iul 24, 2005 11:08 pm

da-i si tu cu-o sticla-n cap , poate isi revine.
De unde atatia nervi?!
"Look after your body , you have nowhere else to live" :)
Avatar utilizator
alice
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Iul 22, 2005 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Dum Iul 24, 2005 11:11 pm

hmmm, sticla? poate un topor ceva, sa ii ramana ceva semne, nu de alta, dar asha, sa ishi aminteasca de vb mele :n:
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Iul 25, 2005 8:02 am

si incercati sa purtati astfel de convorbiri pe messenger sau comunicati altfel. ca sa fiu mai explicit, nu mai postati off topic.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Lun Iul 25, 2005 5:07 pm

alice scrie:Despre un tip eu cred ca nu trebuie sa se arate prea disperat , sa te cheme toata ziua in oras si sa faca tot ce vrei tu , ca... devine enervant ...
trebuie sa aiba simtul umorului , dar cu limite bineinteles ...sa fie inteligent , sa nu-si dezvaluie sentimentele prea mult si...daca este tratat cu respect si consideratie , cred ca la fel ar tebui si el sa o trateze pe fata.


Alice, nu sunt de acord in intregime. Chestiile astea merg in prima faza a "campaniei", deoarece fata trebuie sa fie oarecum incitata, facuta curioasa, facuta sa-l doreasca pe el. Dar dupa aceea, dupa ce ei sunt impreuna, daca el nu-si dezvaluie sentimentele in intregime si ea nu face la fel, nu vad cum ar putea exista respectivul cuplu!... Desigur, respectul si consideratia trebuie sa existe pana la adanci batraneti :n:

Ce chestii romantice... pentru cine le scriu eu oare, in aceste vremuri? :nesigur:
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde alice » Mar Iul 26, 2005 9:02 pm

[quote="PeerGynt"]Alice, nu sunt de acord in intregime. Chestiile astea merg in prima faza a "campaniei", deoarece fata trebuie sa fie oarecum incitata, facuta curioasa, facuta sa-l doreasca pe el. Dar dupa aceea, dupa ce ei sunt impreuna, daca el nu-si dezvaluie sentimentele in intregime si ea nu face la fel, nu vad cum ar putea exista respectivul cuplu!... Desigur, respectul si consideratia trebuie sa existe pana la adanci batraneti :n:

Suntem postmoderni ...daca inainte se spunea "te iubesc" acum se zice" te iubesc , dar intr-o era a inocentei pierdute"( ceva de genu'). Intr-adevar e bine sa existe o oarecare siguranta legata de ceea ce simt cei doi unul pt altul , dar ma refeream la faptul ca ce-i prea mult strica ... se pierde suspansul , misterul , e nasoala o relatie in care sti aproape tot despre celalalt , tocmai de aceea intervine plictisul intr-o relatie de mai lunga durata de multe ori. Nu sustin extremele , desi cica sunt mai extremista de felu meu :n: . Oricum sunt cazuri si cazuri ...depinde de fiecare persoana ce-si doreste ...E misto ca doua persoane sa se inteleaga din priviri , sa-si citeasca gandurile , sa existe si ceva nedeslusit decat sa-si spuna toata ziua "iubi" , "puiu", "ce sa fac?" , "sa merg?" , "sa stau?" , "sa respir?", GOD , devine sufocant!
"Look after your body , you have nowhere else to live" :)
Avatar utilizator
alice
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Iul 22, 2005 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Mie Iul 27, 2005 8:19 am

Sa shtii ca ai dreptate, nici eu nu sunt de acord sa fiu sufocat, dar nici sa fie indiferenta, sa ne vedem o data la 3-4 zile, sau sa mergem sa bem ceva ca shi cand am fi amici, binentzeles nici sa fie intru-totul deacord cu mine, imi place sa fui contrazis, dar sa imi shi demonstreze ca are dreptate.
(off-topic: shi mie imi place sa il pun pe asta -> :n:)
Seeya
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Mie Iul 27, 2005 9:50 am

Of, Alice, ce am scris eu si ce ai inteles tu... in fine poate ca nici eu n-am fost prea clar :n:

alice scrie: Intr-adevar e bine sa existe o oarecare siguranta legata de ceea ce simt cei doi unul pt altul , dar ma refeream la faptul ca ce-i prea mult strica ... se pierde suspansul , misterul , e nasoala o relatie in care sti aproape tot despre celalalt , tocmai de aceea intervine plictisul intr-o relatie de mai lunga durata de multe ori.


De mister si suspans sunt capabili doar putini oameni. Acum voi vorbi din punctul meu de vedere (adica al unui baiat), dar daca o fata face pe misterioasa fara sa aiba acoperire si fara sa fie dublata de o feminitate naturala, atunci va fi deosebit de penibila...

Nu e nimic rau sa stii totul despre celalalt. Nu stiinta te tine langa cineva, ci comportamentul acelei persoane. Daca ea/el stie ce sa faca, cum sa mentina focul, atunci faptul ca stii totul despre ea/el nu strica nicidecum...

Eu n-as avea incredere in cineva despre care n-as sti cat mai multe. Si nici n-as pretinde incredere de la altcineva care nu stie destul despre mine. O relatie adevarata, de lunga durata, incepe printr-o prietenie adevarata. Iar prietenii cei buni stiu, in primul rand, cat mai mult despre ei.

alice scrie:E misto ca doua persoane sa se inteleaga din priviri , sa-si citeasca gandurile


Nu e misto, e conditia necesara, dar nu suficienta! Eu nu sustin ca trebuie ca partenerii sa se sufoce cu declaratii de genul "iubi" , "puiu", "ce sa fac?" , "sa merg?" , "sa stau?" , "sa respir?". Nici eu nu suport chestiile astea... O relatie trebuie sa aiba o eleganta si o intimitate naturala. Iar chestiile astea merg mai bine fara dulcegarii...
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Lun Aug 01, 2005 8:33 am

PeerGynt scrie:O relatie adevarata, de lunga durata, incepe printr-o prietenie adevarata. ...

Dar nu rishti ca acea fata sa te vada doar ca pe un amic, shi nimic mai mult?
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Lun Aug 01, 2005 5:16 pm

Da, acest risc exista cu siguranta. Tine de tine sa faci ceea ce trebuie ca prietenia sa nu ramana doar prietenie.

In orice caz, chiar daca la inceput, cand ati pornit relatia, ea nu ti-a fost prietena adevarata, trebuie sa-ti devina pe parcurs. Caci dupa ce se atenueaza (uneori pana la disparitie) pasiunea initiala, ceva trebuie s-o inlocuiasca. Iar sentimentele omenesti cele mai durabile sunt prietenia si ura. Banuiesc ca il preferi pe primul :n:...

Pe de alta parte, tot la fel de sigur mai este si faptul ca nu orice doi oameni se potrivesc impreuna. Pornim alt scenariu: in general, daca cei doi se cunosc, sunt prieteni, etc, vor sfarsi prin a fi impreuna daca ei chiar sunt potriviti pentru a fi impreuna. Altfel raman doar prieteni...
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde maxx1nsane » Mar Aug 02, 2005 8:10 am

Sunt de aceeashi parere, orice relatzie de durata incepe cu o prietenie adevarata. Astfel ea poate avea mai multa incredere in tine, shtiindu-te asha cum eshti tu zi de zi.
Multzi se prefac la inceput, de aceea chiar daca riscati sa ramanetzi doar amici (am patzit-o :(), sunt de parere ca tot relatzia de prietenie este la baza oricarei relatzii amoroase adevarate.
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde alice » Dum Aug 07, 2005 6:42 pm

Eu nu mai stiu ce sa zic , imi vine foarte greu sa inteleg o relatie de LUuNGA durata! :)
Defapt daca ma gandesc mai bine , se poate realiza prin trecerea de la o prietenie adevarata la ceva mai mult, dar e bine ca totul sa se petreaca de la sine , nu sa fie premeditat , adica ...hai sa fim amici o vreme , sa vedem ce si cum ...poate evoluam...:)
"Look after your body , you have nowhere else to live" :)
Avatar utilizator
alice
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Iul 22, 2005 11:00 pm

Mesajde alice » Dum Aug 07, 2005 6:47 pm

[quote] Iar sentimentele omenesti cele mai durabile sunt prietenia si ura.
Nu cred ca sentimentele cele mai durabile sunt cele de prietenie si de ura , depinde de persoana ...dar poate ca in majoritatea cazurilor asa este atunci mai ai dreptate.
"Look after your body , you have nowhere else to live" :)
Avatar utilizator
alice
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Vin Iul 22, 2005 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori