certuri pe melodiile de moment

Incantarea cantarilor

Moderator: Shaki

Mesajde Djinn » Sâm Iul 23, 2005 11:27 am

fane filosofu scrie:niste versuri de pe acelasi album ("Tougher than it is") cu dedicatie pt flufi

ehehehe, misto versuri :D: so true, so true...
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde DJ SAD » Vin Iul 29, 2005 10:02 pm

Adevaratilor va asteptam la http://www.keysolutions.ro.
In fiecare zi intre orele 21.00 si 24.00 Radio Keysolutions unde Dj autohtoni anonimi isi prezinta seturile, live. Aici pot fi promovati Dj si formatii de muzica electronica din Romania, o posibilitate demna de luat in seama pt a te face cunoscut.

Va asteptam
DJ SAD
Keysolutions Radio founder
DJ SAD
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Iul 29, 2005 9:40 pm
Localitate: timisoara

Mesajde cubu » Mie Aug 03, 2005 12:12 pm

theOffender scrie:Frameshift - I Killed You
Stil: Metal progresist

Io stiam ca Frameshift canta metal progresiv, da poate acuca canta cu Sebastian Bach, si-au schimbat stilu. Ultimu album nu l-am ascultat, dar primul mi se pare slabut, cam ca toate proiectele in care s-a bagat LaBrie, de altfel.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde theOffender » Mie Aug 03, 2005 2:15 pm

mey, stilu e clar shimbat (mi s-a parut ala cu LaBrie prea curat, prea taiat cu liniaru shi lama de ras) iar albumu mie mi se pare f. reushit. sebastian bach are voce numa ca habar n-are cum s-o foloseasca (nu prea-l duce mintea din pacate). pauly a reushit sa-l molesteze cumva sa scoata chestii mishto. sunt 20 de secunde pe "i killed you" de black metal pur.

shi da, e progresiv :D
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Aug 03, 2005 3:12 pm

cum s-o impaca within temptation cu morandi ?

mai la o bere mai la o tzuica :d
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde stefan » Sâm Aug 27, 2005 1:28 pm

shaki scrie:Motorhead - Love Me Forever (1916)

Love me or leave me, tell me no lies,
... bla bla bla...


Lool, si io ziceam ca Samael s-au prostit, da' chiar Motorhead? Bine ca dup-aia si-au revenit si au scos ceva mai de Doamne-ajuta ca "Born to Raise Hell" :D.


Listen up here, I'll make it quite clear
I'm gonna put some boogie in your ear
Shake and bop, don't you stop
Cance like a maniak until you drop

I don't mind, I don't mind
I can tun a razor right up your spine
What are you waiting for
What do you think you were created for

Show us, you care, show us you dare
You don't know what happened, not if you weren't there


Lool memetule acuma vad postul. Da' cum s-o impaca Within Temptation cu Bombfunk MCs si The Rasmus? Azi in Helsinki, concert gratis in Kaivopuisto :D : http://www.voice.fi/media/live05/artists.htm

A, stiati ca Bombfunk MCs is finlandezi?
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Sâm Aug 27, 2005 1:46 pm

finlandeji ca finalndeji da nu iera Bomfunk MC`s?Si te rog io sa nu te iei de iei ca Freestyler ie bestiala, da?:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde stefan » Sâm Aug 27, 2005 4:15 pm

bombfunk, bomfunk, pula mea, nu m-au pasionat niciodata. Da' cum e cu finalndejii? :D
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde stefan » Sâm Aug 27, 2005 9:11 pm

Ento, bine ca zici de "About a Girl" si de fapt te referi la "Polly" :D.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Shaki » Mar Aug 30, 2005 8:47 pm

Oribilul Mosh scrie: o exceptionala trupa norvegiana de metale grele. Este vorba despre Theatre of Tragedy.
metale grele... ~p bine k nu ie de tinichea ~p

Oribilul Mosh scrie: Oricum...o piesa care te indeamna la lupta...cum ar spune SOD.
daca asta ai intzeles tu din theatre of tragedy, eu momentan nu pot decat sa ~p Trinnity, ce facushi?...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Mar Aug 30, 2005 9:04 pm

Deci Shaki, te rog, cum ar spune cineva, o trupa de metale grele si foarte grele. ~p

In rest, ~p
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Pinguinu » Mie Aug 31, 2005 2:27 pm

ia lasatzi-l mah pe kiri lentziak in pace, may he RIP pe radio romania tineret(online).

cat despre "Theatre of Tragedy"=="metale grele", mie personal imi da eroare la compilare.... ~p
Avatar utilizator
Pinguinu
Junior Member
 
Mesaje: 372
Membru din: Dum Aug 21, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Sep 07, 2005 1:18 am

hehe moldovenii aia ie mederiashi, videli noci e una din melodiile de referinta:)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kahlan » Vin Sep 23, 2005 10:07 am

Deci nuie din categoria certuri da am zis sa nu postez pe subectu cu pricina:

diablo pECi scrie:shi ca sa nu fiu conplect offtopic ar trebui sa ascultzi shi helloween - lay all your love on me...second best...parerea mea...dak tzi-e lene sa cautzi pe dc tzi-o pot trimite yo


Acu o caut, mersi frumos :)
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde nocturna » Lun Oct 03, 2005 10:07 pm

mercurico, sa-tzi infloreasca trandafirii din fatza casei shi luminitzilii din ochishori, raman indatorata, da shi mie adresa sau ceva de unde iei matale sopor aeternus-ul ala. rog foarte frumos seriozitate shi multzumesc idem.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde whatever » Lun Oct 03, 2005 11:23 pm

aouleu, acuma zici ca iti trebe ! si am io pe un cd multe albume de la creatura aia.


peseu - vezi pe yahoo ce mesaje ti`am lasat :D
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde wednesday » Mar Oct 04, 2005 9:40 am

metale.ath.cx:6666 eu de aici l-am luat...il are un op si il am si eu..
ar trebui sa fie sigur si pe dark romania - darkromania.no-ip.org:333 numai ca acolo e cu inregistrare...
@whatever si ce albume ai tu pe cd-ul ala? A-)
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Joi Oct 27, 2005 8:02 pm

Deci miercuricico ma dezamagesti iarashi.
Cu Nightwishul am zis ca a fost o pierdere de memorie si ca nu mai stiai de la an la an daca iti plac sau nu, daca ii detesti sau nu, etc da' acum chiar nu inteleg.
Ok, mai intai de toate sa nu ma intelegi greshit, fiecare are dreptul la o opinie proprie MAI ALES in ceea ce priveste muzica (unde preferintzele variaza enorm) da' cum poti sa faci un text aproape critic pt. o melodie de moment?
Eu inteleg prin aceasta "melodie de moment" ca fiind o melodie care te obsedeaza, care iti place, etc...

Melodia ta de moment este numita din start "lalaiala" apoi mergi intr-un stil ce cocheteaza cu ipocrizenia (caci acolo batea si catharsis).

Spui:
i-am vazut de vreo doua ori si...cre ca-i suficient. (cu accent pe cred ca-i suficient)

si-apoi explicitezi:

prima oara in green hours n-aveam nici o idee cin erau

Oook...aici am inteles, apoi...

la stuf, pe scena mare mi-au lasat o impresie mai buna, ploaia mai estompa din nesfarsitele refrene cu laitmotivul mai seeeeeeeee--eeee---eelf, care imi atrasesera atentia la cantarea din green. in vama mi s-au parut chiar mai mult decat ok. (cu accent pe mai mult decat ok)

Acum eu inteleg doua lucruri din chestia asta. Ori cochetezi un pic cu ipocrizia in ceea ce priveste unele "muzichii" ori esti un pic masochista abtinandu-te sa te duci la concerte care TI SE PAR OK (vezi si NW la faza asta)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde wednesday » Joi Oct 27, 2005 8:49 pm

as i said, imi place sa-i aud intr-o anumita ambianta. azi dimineata, dupa ce ti-am citit postul chiar am avut chef sa ascult respectiva piesa...pe care inca o considera lalaita si slagaroasa...dar ma prinde uneori. :) era...de moment.
la stuf, am vrut sa le mai dau o sansa, de dragul unei prietene...si am stat in ploaia aia, i-am ascultat si chiar mi s-au parut mai mult decat ok. a fost un concert reusit, dar n-am sa ma dau niciodata in vant dupa varianta de studio. zic ca de doua ori mi-e suficient pentru ca deja mi-am format o parere si cam asta o sa ramana. poate are sa se mai intample sa nimeresc pe la un concert cu ei, n-o s-o iau la goana, doar ca trupa nu ma prea intereseaza... :)

textul a iesit aproape ciritc asa am simtit in momentul in care l-am scris. poate e un pic...offtopic.

cu nightwish e alta poveste. iti scriu un pm.

later edit: acum am citit si postul lui catharsis. gusturile mele se indind un pic mai incolo de doom-gothic...ascult si d-astea, dar si de-altele si chiar am vrut sa-mi placa urma, mi-au fost recomandati si rasrecomandati, mi se par decenti. nu mai mult :)
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Oct 27, 2005 9:09 pm

tre sa ascult shi eu urma... deshi vadk love2 :* m-a mentzinat in postul lui, ink nu i-am ascultat. o sa...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Oct 31, 2005 8:12 pm

opaaaa, anebunit lupu , pardon...fane
iote ceasculta iel... noir desir
de la frank zappa la ... plm, ... insa creca si io daca m-ar sechestra ajtia la falticeni aj lasa pincfloidu si aj baga cate un merenghe, ...merengheee bah (c.memet) ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde stefan » Lun Oct 31, 2005 9:11 pm

Bre, daca a fost pe AKM nu inseamna ca e traforaj viteza :D.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde nocturna » Mar Noi 01, 2005 8:15 pm

ochila ie rautacist. :P
Ce o mai fi facand nea Cantat?

hehe. se fereshte sa nu scape sapunu ? ~p
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde stefan » Mar Noi 01, 2005 8:57 pm

nocturna scrie:
hehe. se fereshte sa nu scape sapunu ?


Cine vorbea de rautacist, ofofof.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Daimon » Mie Noi 02, 2005 12:08 am

bre migule daca vrei o traducere pt limba franceza la ipoparii tai baga pe yahoo melodiile shi indica pasajele care te intereseaza shi ne intelegem:D
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde MiG29 » Mie Noi 02, 2005 12:23 am

facem bre:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde nbm » Vin Noi 18, 2005 6:11 pm

river, ai ceva mai multe date despre doamna Zemfira?
cine e, cu cine a cintat, cu ce se maninca?
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde river » Vin Noi 18, 2005 6:50 pm

auci... da, da, e rusoaica, asta-i clar si, cel putin cu cativa ani in urma era la mare voga in Rusia. Stilul ei muzical e rock-pop, stilul ei de viata e unul, din cate mi-au spus prietenii mei moldoveni, destul de controversat si ... si cam atat pot spune eu despre ea. Am un album de-al ei, format mp3, piese pe care in anii studentiei le ascultam cu mare drag si cu multa vodca, asa in stil moldoveneste :D Piesa ISKALA (nu stiu daca asa se scrie corect, ea asa apare in playlistul meu) este o piesa mai lenta, de dragoste, ceva despre noapte, despre luna, despre asteptare, nu mai tin minte exact. Sau cel putin asta este traducerea pe care, atunci, mi-au facut-o cei ce mi-au si recomandat, de altfel, muzica ei... Ce sa mai zic. Merita incercat!
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde nbm » Vin Noi 18, 2005 6:54 pm

river,
io am neshte melodii de pe net care sunt - cica - cintate de Zemfira si Rammstein
adik e clar muzica nemtilor, plus o voce de femeie. dar nu am reushit sa gasesc pe nicaerea o referintza cum ca rammstein ar fi cintat cu iea si ma intrebam daca uaminii chiar or cintat inpreuna sau s-a gindit cineva sa le mixeze :D
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde river » Vin Noi 18, 2005 7:05 pm

eu cred ca e varianta a doua; zic asta pt. ca rammstein au piese si cu t.a.t.u, dar io tare cred ca nu-i nimic oficial, in paranteza la melodiile pe care le am io scriind numele celui care a facut mix-ul :)

Daca ai sa dai un google search, ai sa vezi ca despre Zemfira iti vor aparea foarte multe linkuri, numa' ca-s in rusa iar io una nu stiu boaba... Am zis, io am cateva piese de-ale ei, canta singura si canta super. Si stiu sigur ca e tare la ea, acolo, in mama Rusia :D
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron