Rapid in campionatul 2005/2006

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

Rapid in campionatul 2005/2006

Mesajde baixinho© » Joi Iun 30, 2005 12:12 pm

Etapa 1
FC Vaslui - Rapid
Etapa a 2-a
Dinamo - Pandurii
Rapid - FC Arges
Etapa a 3-a
FC National - Rapid
Etapa a 4-a
Rapid - Poli Timisoara
Etapa a 5-a
Otelul - Rapid
Etapa a 6-a
Rapid - Pandurii
Etapa a 7-a
Dinamo - Rapid
Etapa a 8-a
Rapid - Poli Iasi
Etapa a 9-a
FCM Bací£u - Rapid
Etapa a 10-a
Rapid - Steaua
Etapa a 11-a
Farul - Rapid
Etapa a 12-a
Gloria - Rapid
Etapa a 13-a
Rapid - CFR Cluj
Etapa a 14-a
Sportul - Rapid
Etapa a 15-a
Rapid - Jiul
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Iul 05, 2005 2:56 pm

ce e cu etapa 2, de ai trecut si meciul lui Dinamo? Iti pasa de noi sau de Tg Jiu?
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Iul 05, 2005 3:23 pm

mi-a scapat si abia acum am observat. oricum, o sa fie prima victorie a celor de la Pandurii in deplasare.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Iul 06, 2005 2:13 pm

:D da, sigur!
apropo de victorii in deplasare, cate ati avut in turul trecut? una? acum bateti recordul: 0!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Iul 06, 2005 3:42 pm

in etapa a saptea o s-o facem pe a patra.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Mie Iul 06, 2005 4:53 pm

primele 2 etape va castiga da la natinal acasa ia bataie !!!
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Iul 06, 2005 10:20 pm

incearca sa dai dovada de mai multa corerenta daca nu vrei sa-ti zboare posturile.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Umbra Rapidului.La Vaslui

Mesajde haifi » Sâm Aug 06, 2005 8:34 pm

FC Vaslui -Rapid 0-1,R.Stancu, cateva ratari,relativ intamplatoare dar tactica lui Razvan si jocul au fost mult sub ceea ce s-a intamplat in campionatul trecut
suntem visatori si ne visam deja campioni? ne conservam fortele pentru macedoneni?
in oricare din cazuri impresia a fost de joc mizer... :dir:
desteptarea!
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 06, 2005 9:51 pm

bre, pe de o parte e greu sa joci impotriva unei echipe care se apara din minutul 1, iar in minutul 30 sta cu varful impins la linia de mijloc a terenului. pe de alta parte, imi venea sa-i strang de gat pe Buga si R. Stancu. de Dolha nu mai ziz.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Sâm Aug 06, 2005 11:56 pm

Rapidul debuteaza cu dreptul in noul sezon cu o victorie in deplasare.Anu trecut s-au chinuit rau de tot in deplasare se pare ca in acest sezon nu vor avea astfel de probleme
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

viteza I

Mesajde haifi » Dum Aug 07, 2005 6:46 am

apropos de aparare cu toata echipa
ce voiati? sa se dea vasluienii la o parte si sa ne lase sa dam gol?
pentru ei orice punct era important si va fi
ca doar sunt de la mama lui Stefan cel Mare, au nu fusera ;) ei cei de-l batura pe Mahomed?
la secole distanta tactica e buna iar
de viteza de joc a noastra si de lipsa de imaginatie mai e ceva de zis?
parca asistam la un joc de old boys
cred ca nici in meciul de la Timisoara cu Brazilia 94 nu s-a jucat asa de lent ...
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Aug 07, 2005 7:43 am

nu am zis sa se dea vasluienii la o parte, dar mi se pare de prost gust sa te aperi cu 10 oameni + portarul din minutul 30. sa le spuna cinev ca nu mai joaca in divizia b.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

deh

Mesajde haifi » Dum Aug 07, 2005 8:15 pm

prosportul de azi imi da dreptate in legatura cu viteza...si era evidenta chestia asta

cat despre 10+1 ,scopul-jocul- scuza mijloacele,nici eu n-am fost de acord cu asta dar, chiar si asa au fost periculosi, asta pe lipsa noastra de consistenta ;), concentrare si...ceva ce dadea impresia ca se vedeau dinainte castigatori
uite, dinamo a fugit de a mancat pamantul ;) la Galati, iar poli tim e gramada pe cei de la iasi...
chestie de atitudine si de ...trainer ;)
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Aug 08, 2005 8:48 am

lasa ma
victori putin norocoasa dar meritata a rapidului
cica aia de la vaslui au cerut rejucarea meciului
federatia a dat unda verde celor 4 stranieri sa joace si cu 5 minute inainte de meci tot federatia a zis ca nu pot juca, probleme cu permisul de munca
destul de dubios, nu?
pentru cei care cunosc regulamentul, ce sanse sunt ca un meci sa se rejoace?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Aug 08, 2005 9:15 am

old lord scrie:federatia a dat unda verde celor 4 stranieri sa joace si cu 5 minute inainte de meci tot federatia a zis ca nu pot juca, probleme cu permisul de munca

ba sa ma scuzi, ste vorba de liga profesionista de fotbal. este vorba de atat de discutatul contract de munca in cazul strainilor. pana si porumboiu a recunoscut ca cei patru nu au dreptul sa joace, dar a marshat pe ideea ca zotta ar avea oameni la liga care i-ar fi spus ce sa faca. dinamo de ce nu s-a riscat folosindu-i pe guso si daouda? hai sa nu ne cacam pe noi, ca pute.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Aug 08, 2005 4:32 pm

ok, ai dreptate
niciodat nu sunt atent la detalii, LPF organizeaza divizia A

io nu am mancat cacat, io am zis ce au spus la stirile TVR aseara

din cate am inteles din cei 4 jucatori din vaslui care nu aveau permisul de munca numai unul avea sanse sa fie titular in meciul cu rapid, in conditiile acestea acel jucator nu avea cum sa fac minuni impotriva unei formatii ca rapid

nu am inteles de ce au cerut rejucarea meciului, nu ar fi normal sa se rejoace
eram si io curios cum de s-a ajuns la o asemenea cerere, daca se poate materializa o asemenea cerere, atat tot
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Aug 08, 2005 4:40 pm

stai, bre, că la faza cu hăndelul nu m-am referit la tine, ci la Porumboiu. ce-i drept, din cum am formulat acolo, s-a inţeles ca cucu in gură.
old lord scrie:nu am inteles de ce au cerut rejucarea meciului

a zis Porumboiu să]aici[/url].
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Aug 08, 2005 7:26 pm

dacă se găseşte măcar unul singur care nu este in neregulă, atunci să se rejoace meciul.


mijtou ~p ~p ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

nulitatzi

Mesajde haifi » Lun Aug 29, 2005 5:26 pm

Rapid-Poli Timisoara 0-0
zero total
copos poate sa stea multumit
sansele de a plati prime pentur castigarea campionatului si/sau a cupei sunt minus 100%, identice cu cele de a trece de feyenoord

:calm:
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Mar Sep 06, 2005 11:27 am

hai mai nu fi asa rau, razvan are incredere ca va trece de feyenoord cred ca inaintea meciului va merge numai cu fata si poate va calca in ceva ce sa ii poarte noroc da la cat noroc a avut rapidul in ultimii ani putem sa zicem ca deja poate sa isi dea demisia ca sa nu fie dat afara :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

iar 3-3 si nu numai

Mesajde haifi » Dum Sep 11, 2005 9:57 am

Otelul- Rapid 3-3, de la 0-3 si nu cred ca mai imi vine sa vad vreun meci al nostru sau sa aud de ei...
probabil ca nici aici nu prea mai e cazul sa fabulam despre ce va fi cu feyenoord
dupa Galati e previzibil ce va fi, chiar si cu - mai ales, mai bine zis - in Olanda
boala lunga, moarte sigura
ps
am vazut ceva reactii ale "suprterilor" dupa meciul asta de chin
oricat de prost ar juca nu cred ca trebuie sa le cerem jucatorilor socoteaa sau sa ii jignim,managementul clubului e mizerabil...iar cu un antrenor bun si o politica de transferari coerenta aveam ceva de spus ...asa, suntem echipa de puton cu pretentii de balzon
suntem exact ce eram inainte de '89...cand mai erau si meciuri bune
ps
sa fie blestemul craiovei picate in b?
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Dum Sep 11, 2005 10:39 am

de picat nu cred ca o sa cada in b dar nu cred ca aveti sanse sa va calificati pe un loc ce va duce in uefa si asta nu este din vina antrenorului cu toate ca cred ca lucescu jr. nu va avea cum sa il ajunga pe tatal si ca nu are talent in a antrena echipe mari, rapid-ul merita un antrenor mai bun ( parerea mea ) dar dupa mine vina principala o poarta Copos cu toate ca e mai inteligent pe departe mai mult ca becali ( cel de la steaua ) Becali esti printre putinii adevaratii patroni din divizia a el vrea binele echipei si investeste in ea nu vinde jucatori esentiali ai echipei ci ii pastreaza ceea ce ar trebui sa invete si cei de la rapid si de la dinamo iar becali mereu a avut antrenori buni la steau pe cand rapidul de cand la pierdut pe lucescu senior nu prea a mai avut antrenori buni.
ps
nu sunt stelist
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Sep 11, 2005 10:56 am

bre, cand jucati de-acu in deplasare io zic ca la 2-0 sa va opriti alfel riscati egalarea :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Dum Sep 11, 2005 11:18 am

lol eye sa stii ca cam ai dreptate dar nu cumva sa se opreasca la 2 si sa incaseze 3 ca ii mai rau, nu ar fi mai bine sa dea 4 ;)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

a venit Hizo!

Mesajde haifi » Lun Sep 19, 2005 9:01 am

Rapid - Pandurii Tg.Jiu 3-0
ne-am oprit la 3-0 si am incercat sa vedem daca istoria se repeta :)
N-a fost asa pentru ca pandurii sunt cam departe de divizia blAt
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Lun Sep 19, 2005 9:47 am

lasa ma ca ie bine. rapid si-a revenit si mai joaca si fotbal
razvan lucescu va avea viata lunga la rapid daca continua asa

apropo, copos si-a cerut scuze de la lucescu ?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Sep 19, 2005 10:54 am

a zis că-şi prezintă scuze dacă Rapid trece de Feyenoord.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde nbm » Lun Sep 19, 2005 10:58 am

nenea baicsu,
ce e bre cu zvonul caco pos vinde juma de echipa. e pe bune sau e o scorneala de marketing?
ca ma indoiesc ca ahmetov are vrun interes pe supt podu grant?
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Sep 19, 2005 12:59 pm

e o aberatie ma
copos vrea titlul si are buget 5 milioane de dolari al doilea an consecutiv
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Sep 19, 2005 2:12 pm

dinu vamă neagă, mircea lucescu neagă, zotta zice că se poarta discuţii. ideea este că mircea lucescu are o caruţă de bani băgaţi la Rapid (in acţiuni sau la baza Pro Rapid) şi nu ar fi exclus să-l convingă pe Mehmetov să cumpere o parte din acţiuni.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Următorul

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori