Ce ati face daca ati avea 1.000.000 $?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Ce ati face daca ati avea 1.000.000 $?

Mesajde loran_raul » Dum Iul 29, 2001 9:41 pm

Ce ati face daca ati avea 1.000.000 $?
loran_raul
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Iun 25, 2001 12:51 pm
Localitate: bucharest

Re: Ce ati face daca ati avea 1.000.000 $?

Mesajde WOLF » Dum Iul 29, 2001 10:08 pm

Initial trimis de loran_raul
Ce ati face daca ati avea 1.000.000 $?


I tell you what I'll do man, two chicks at the same time, thats what I'll do..
Mess with the best
Die like the rest
WOLF
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Joi Iul 19, 2001 5:15 pm
Localitate: in padure

multe

Mesajde Guppy » Lun Iul 30, 2001 2:02 am

Grea intrebare ....

la banca breh sa faca pui :D

umm...deci jumatate le-as da la babaci sa se bucure si ei de viatza ca i-am secat destul de bani toti acesti ani :D

restul , enjoy life to the max
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Bunicu » Lun Iul 30, 2001 2:16 am

Pai :

1) vila cu piscina
2) mertzan
3) femeie dupa catalog ;)

4) restul se duc naibii (consecinta de la punctul 3) :D
Bunicu
 

1000000$ ......

Mesajde Administratori » Lun Iul 30, 2001 7:34 pm

Cred ca ... m-ash juca cu ei pana iash pierde (investii in tot felu de afaceri).... da nu inainte de ...
1) O casa cooool (cu pishcina)
2) Un BMW
3) Shi pentru toate fetele care mi-au placut sau imi plac ... un cadou SUPER ... ce shiau dorit ele mai mult vreodata ...
Administratori
 
Mesaje: 117
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

Re: 1000000$ ......

Mesajde Vizitator » Mie Aug 01, 2001 3:29 am

pai sa vedem
un comp beton, o casa poate, dar asta dupa ce banii au facut pui la banca.

admin, buna ideea cu cadoul, dar vezi ca un cadou mare si frumos depinde de la baiat la baiat. :)

Initial trimis de Administrator
Cred ca ... m-ash juca cu ei pana iash pierde (investii in tot felu de afaceri).... da nu inainte de ...
1) O casa cooool (cu pishcina)
2) Un BMW
3) Shi pentru toate fetele care mi-au placut sau imi plac ... un cadou SUPER ... ce shiau dorit ele mai mult vreodata ...
Vizitator
 

Re: Re: 1000000$ ......

Mesajde testoasa » Mie Aug 01, 2001 11:10 am

Pai, cu o parte din ei i-as lua lui Vierme un jaguar de ziua lui, si cu restul mi-as face o casa de discuri...
testoasa
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:33 am
Localitate: Dorohoi,Romania

Re: Ce ati face daca ati avea 1.000.000 $?

Mesajde lebadutza » Mie Aug 01, 2001 5:59 pm

Initial trimis de loran_raul
Ce ati face daca ati avea 1.000.000 $?


greu de zis... cred ca mi-as lua o casa cu terasa, neaparat cu terasa unde sa pot sa-mi iau cafeaua dimineata; apoi o masinutza sa ma fatzai repede prin city si imprejurimi....si bineinteles as mai vizita o data insulele din UK, alea din nord vest. Is beton, sa stii!!
Si m-as plimba de-a dura globului...si mi-as mai deschide un bar la parter 'members only', pt. prieteni... si apoi sa vezi distractie!
Dar pana atunci, ma intorc la realitatea asta cruda, unde shpaga costa mai mult decat serviciile....
nu crede in miracole, bazeaza-te pe ele!
lebadutza
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Vin Iul 20, 2001 9:46 pm
Localitate: iasi

Re: Ce ati face daca ati avea 1.000.000 $?

Mesajde dragos » Mie Aug 01, 2001 7:37 pm

Initial trimis de loran_raul
Ce ati face daca ati avea 1.000.000 $?

M-ash sinucide. Asha fericire ar fi de nesuportat :D
dragos
Junior Member
 
Mesaje: 98
Membru din: Dum Iul 15, 2001 10:14 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Ce ati face daca ati avea 1.000.000 $?

Mesajde Guppy » Joi Aug 02, 2001 4:02 am

Initial trimis de dragos

M-ash sinucide. Asha fericire ar fi de nesuportat :D


that's stjooopid !!! :p
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde Vizitator » Joi Aug 02, 2001 4:33 am

da a privesti din perspectiva lui, paote nu
poate taica-su e finantist, poate e decebal remes, poate tre sa dea si al altii, poate are familie care vor si ei o parte.

bine moshule. omoara-te si doneazami-i mie. :)
Vizitator
 

Re: Re: 1000000$ ......

Mesajde Administratori » Sâm Aug 04, 2001 12:58 am

Initial trimis de vali
pai sa vedem
un comp beton, o casa poate, dar asta dupa ce banii au facut pui la banca.

admin, buna ideea cu cadoul, dar vezi ca un cadou mare si frumos depinde de la baiat la baiat. :)


Voi suntetzi chiar asha de siguri ca la banca fac pui ? .... ce zicetzi de o afacere cu carne vie ... :) :) :) ... un lucru e mai sigur ... o afacere de asta e mai sigura ca banca ... da de unde gaseshti mar-pha :confused: :confused: Cred ca aici e mai problematic ... un Lamborghini Diablo ar fi de ajutor ....:cool:
Administratori
 
Mesaje: 117
Membru din: Joi Iun 21, 2001 11:00 pm

speed, gimme what i need

Mesajde Vizitator » Sâm Aug 04, 2001 1:02 am

Initial trimis de Administrator

Voi suntetzi chiar asha de siguri ca la banca fac pui ? .... ce zicetzi de o afacere cu carne vie ... :) :) :) ... un lucru e mai sigur ... o afacere de asta e mai sigura ca banca ... da de unde gaseshti mar-pha :confused: :confused: Cred ca aici e mai problematic ... un Lamborghini Diablo ar fi de ajutor ....:cool:


fete gasim, nu? pe toate drumurile.

mie imi place masinile nemtesti: golf2 si porsche. pen'ca bugatti de alea bune nu se mai fac.
Vizitator
 

Ce atata materialism...

Mesajde FataVerde » Joi Aug 09, 2001 5:57 am

Nici nu sunt CHIAR asa de multi bani, daca stau sa ma gandesc bine. Adica sunt insuficienti pentru planurile alea mari ale mele (sa am o cladire din facultate cu numele meu, de exemplu) :)
Probabil ca as face o calatorie in jurul lumii, ca e mai bine sa te plimbi decat sa prinzi radacini.
FataVerde
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Aug 09, 2001 5:21 am
Localitate: azi in Timisoara, maine...

Re: Ce atata materialism...

Mesajde Vizitator » Dum Aug 12, 2001 7:41 pm

Initial trimis de FataVerde
Nici nu sunt CHIAR asa de multi bani, daca stau sa ma gandesc bine. Adica sunt insuficienti pentru planurile alea mari ale mele (sa am o cladire din facultate cu numele meu, de exemplu) :)
Probabil ca as face o calatorie in jurul lumii, ca e mai bine sa te plimbi decat sa prinzi radacini.


da o calatorie ingenua, cu cortu sau cu bicicleta?
Vizitator
 

Calatorie

Mesajde FataVerde » Lun Aug 13, 2001 4:32 am

Initial trimis de vali


da o calatorie ingenua, cu cortu sau cu bicicleta?


Probabil... sau cel putin parti din calatorie. Gramada aia de bani mi-ar oferi foarte multa libertate, asa ca as putea, eu stiu, sa merg o luna cu bicicleta, apoi sa mai merg putin pe jos, si sa petrec noaptea intr-un hotel de lux, daca asa ar dori muschii mei (dupa atata bicicleta si mers pe jos, as avea niste muschi ca Rambo). No, vrea cineva sa ma insoteasca?
FataVerde
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Aug 09, 2001 5:21 am
Localitate: azi in Timisoara, maine...

Re: Calatorie

Mesajde tzucu » Mie Aug 15, 2001 7:02 pm

Initial trimis de FataVerde


Probabil... sau cel putin parti din calatorie. Gramada aia de bani mi-ar oferi foarte multa libertate, asa ca as putea, eu stiu, sa merg o luna cu bicicleta, apoi sa mai merg putin pe jos, si sa petrec noaptea intr-un hotel de lux, daca asa ar dori muschii mei (dupa atata bicicleta si mers pe jos, as avea niste muschi ca Rambo). No, vrea cineva sa ma insoteasca?



:D Buna intrebare, adica voiai sa spui care e milionar in dolari sa vrea sa ma insoteasca..Sau esti deja..In cazul asta gasesc ceva sugestii..Anyway, de ce le trebuie oamenilor un milion de dolari sa
faca lucruri realizabile si fara..Presupun ca ai putea sa faci in orice vacanta o calatorie cu bicicleta Timisoara-Bucuresti-Budapesta daca ai vrea...Nu cred sa coste mai mult decat o saptamana la mare, din cum cunsoc eu litoralul Romanesc.. Sau chiar mai putin, ai nevoie doar de mancare si unde sa dormi noaptea, in satele Romanesti e chiar misto ieftin...No ce zici..Te insotesc yo...Da sa nu ma pui la mai mult de 200 de km pe zi ca ma omori
tzucu
Junior Member
 
Mesaje: 88
Membru din: Vin Iul 13, 2001 3:39 am
Localitate: Bucuresti

Re: Calatorie

Mesajde FataVerde » Joi Aug 16, 2001 2:26 am

Initial trimis de tzucu
Anyway, de ce le trebuie oamenilor un milion de dolari sa faca lucruri realizabile si fara..


Mi-ar trebui o gramada de bani din cauza unui factor numit "opportunity cost"... adica toate lucrurile pe care le-as putea face in timpul dedicat bicicletei (scoala, munca, etc.)
Dar accept si insotitori fara milioane... oferta ta mai este valabila? :)
FataVerde
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Joi Aug 09, 2001 5:21 am
Localitate: azi in Timisoara, maine...

Re: Re: Calatorie

Mesajde tzucu » Joi Aug 16, 2001 3:40 pm

Initial trimis de FataVerde


Mi-ar trebui o gramada de bani din cauza unui factor numit "opportunity cost"... adica toate lucrurile pe care le-as putea face in timpul dedicat bicicletei (scoala, munca, etc.)
Dar accept si insotitori fara milioane... oferta ta mai este valabila? :)


Voiam doar sa propun un mod de a petrece o vacanta de o vreo 2 saptamani, si nu de a pleca de la scoala, munca sau alte opportunuties, mod care nu mi se pare sa coste chiar asa de mult.
Bineinteles ca oferta e valabila, doar un semn din partea mariei tale, sa merg sa-mi aduc bicicleta mea Hanseatic germana de nemteasca cu jenti baretta si cauciucuri Michellin :D ..pe bune...
tzucu
Junior Member
 
Mesaje: 88
Membru din: Vin Iul 13, 2001 3:39 am
Localitate: Bucuresti

io vreau banii astia...

Mesajde Vizitator » Vin Aug 17, 2001 3:35 am

...doar ca sa ma simt mai bine decat ma simt acum, fara ei. sa imi iau vreo 3 combine sa stresez manelistii, sa imi iau vreo 50 de sticle de whiskey........

ideea de a te simti bine cu banii. noi, cei care nu ii avem, 1 mil ne rezolva multe probleme si ne ajuta mult. dar, uite, astia care au de 7 ori mai multi bani, au de 20 de ori mai multe prbleme
Vizitator
 

Mesajde Guppy » Vin Aug 17, 2001 4:58 am

Dar gandeste-te ca daca ai avea tot ce-ti trebuie te-ar apuca sictireala ... asa e mai misto , te zbati si cand obtii ceva e mai mare satisfactia . Daca imi doresc ceva anume ca disperatul ,ma chinui ,blabla pana reusesc sa am cevaul ala si dup'aia ma plictisesc de el instant. :p
Avatar utilizator
Guppy
 
Mesaje: 414
Membru din: Dum Iun 24, 2001 11:00 pm

Mesajde tzucu » Vin Aug 17, 2001 3:50 pm

Initial trimis de Guppy
Dar gandeste-te ca daca ai avea tot ce-ti trebuie te-ar apuca sictireala ... asa e mai misto , te zbati si cand obtii ceva e mai mare satisfactia . Daca imi doresc ceva anume ca disperatul ,ma chinui ,blabla pana reusesc sa am cevaul ala si dup'aia ma plictisesc de el instant. :p


Hai ca nu merge chiar asa , the chase is better than the catch...The catch is better than everything..Ca bucuria te tzine doar putzin asa e, ca sa spun asa alta mancare de peste :D Adica nu ar fi bine sa am cateva milioane acolo, sa-mi iau un Porsche, un yachtuletz ceva, o atentie, mai bine sa te chinui sa muncesti vreo 10-20 ani pt asta..nu prea-mi vine

Si daca ai bani , poate ca ai mai multe probleme, dar imi angajez un rezolvitor de anumite probleme, 2 purtatori de grija, solutii exista
tzucu
Junior Member
 
Mesaje: 88
Membru din: Vin Iul 13, 2001 3:39 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Einstein » Mar Aug 21, 2001 12:55 pm

I-as da la saraci.
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

Mesajde Einstein » Mar Aug 21, 2001 1:10 pm

Pai...

In primul rand cre ca mi-as lua o casa misto, dupa aia o masina, as investi2-300.000(sala de calculatoare super-tare, magazin de animale, supermarket, restaurant, fast food, nu toate), as investi in ceva mare, care sa aduca bani(o echipa de fotbal 15 %, o companie), si restul i-as baga in banca(intr-una elvetiana, normal, ca n-am incredere in cele romanesti).

Cam asta e tot, dar va dati seama ca pe masura ce creste contul meu in banca vor creste si investitiile mele.

From the future richest man in the Universe, Einstein
Avatar utilizator
Einstein
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Dum Aug 19, 2001 11:00 pm

lol

Mesajde Vizitator » Mar Aug 21, 2001 1:12 pm

oai tie nu ti-ar ajunga 30 de milioane!!!
echipa de fotbal, companie, sala de computere, shi mia vrei sa iti mai shi ramana???
Vizitator
 

multe

Mesajde May » Vin Aug 24, 2001 12:29 am

in primul rand mi-as cumpara o casa frumoasa, mi-as asigura un venit stabil, si apoi as calatori in jurul lumii atata cat ma tin banii
"Get away from me!
Take heed to thyself and see my face no more!
For in the day Thou see my face Thou shalt die!"
May
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Joi Aug 23, 2001 4:21 am
Localitate: bistrita, bucuresti

Re: Ce ati face daca ati avea 1.000.000 $?

Mesajde WOLF » Vin Aug 24, 2001 8:16 pm

Initial trimis de loran_raul
Ce ati face daca ati avea 1.000.000 $?


Am auzit ca astia din Africa nu prea au apa.. asa ca daca as avea 1 milion $ as organiza o expeditie spre polul Nord sa cautam un iceberg .. in care sa infingem niste motoare si sa-l aducem sa udam Sahara cu el... banuiesc ca m-ar costa destul de mult..
De restul banilor (daca mi-ar mai ramane) mi-as lua o sticla de vin veche de vreo 100 de ani..
Mess with the best
Die like the rest
WOLF
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Joi Iul 19, 2001 5:15 pm
Localitate: in padure

UITE CE SUBIECT AM GASIT...

Mesajde onk » Lun Feb 11, 2002 2:09 pm

sa am eu banii ashtia...
pai mi-as lua o mashinitza
si un casutz corespunzator
da modeste

si m-ash bí£ga in muzicí£realí£, sponsoru din umbra, face shi desface... asta daca raman suficienti bani...
ca din asta decurge restu, cu plimbarile, cu druncareala, etc
vise, taica, vise...


/////sau/////

as dona banii la casele de copii, la greenpeace, as ajuta popoarele sarace din moldavia, mineria, as investi in patria asta, ca sa se ridice pe noi culmi..., multumesc, multumesc, sunt atat de emotionata...
mamah, ce nashpa sunt, n-ash face asta
Avatar utilizator
onk
 
Mesaje: 1841
Membru din: Joi Dec 13, 2001 12:00 am

Mesajde Rolf » Lun Feb 11, 2002 2:19 pm

Mi-as lua 2 Mercedes G-Klasse: unu de zi cu zi si concedii si altu mai hartanit sa-l rup prin off-roadinguri. Plus o casa la Bran. Cit a mai ramas: fo 700.000.

Astia la banca plus ceva donatii (as dona pentru renovarea centrului vechi al Buc si reconstruirea fo 2-3 biserici demolate de nea-nicu, macar Vacaresti, Sf Vineri si Mihai-Voda).
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde gaga » Lun Feb 11, 2002 2:39 pm

I-as face praf aiurea.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori