RAPID in UEFA 2005-2006

Forum dedicat echipei Rapid si fanilor acesteia.

RAPID in UEFA 2005-2006

Mesajde eyewitness » Joi Aug 11, 2005 8:19 pm

rapid - vardar 2-0 (min 60)

-inceput slabut pentru giulejteni
-niculaie le-a dat guarna de doo ori
-meci interesant pana acu
-vasluiu juaca mai bine decat macedonienii
-rapidu e deja calificata in turu 1 uefa
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nbm » Joi Aug 11, 2005 8:22 pm

bre aiule, tu n-ai berea rece, tequila la dispozitie, telecomanda la indemina de pierzi tinpu pe net? ~p

iaodi, taman se facu 3-0. neshte goluri tare misto a marcat giulestenii
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Aug 11, 2005 8:26 pm

supeeeeer

incetu cu-ncetu se face otetu

bere rece, apa calda, gratar fumegand si net care merje :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Aug 11, 2005 8:35 pm

eyewitness scrie:-rapidu e deja calificata in turu 1 uefa


nu se stie. balonul e rotund. Liverpool a revenit de la 0-3 si a castigat Cupa Campionilor. :)

frumos de tot golul lui Maldarasanu. Brava !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Aug 11, 2005 8:50 pm

miraculosule, ti-au plecat lutzele si ratatii de pe locomania si n-ai cu cine consversa ?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Joi Aug 11, 2005 9:13 pm

bv rapidu!!! ==D ==D ma bucur pt voi,sper sa ajunge-ti in grupe si sa facem cat mai multe puncte la coeficientul Uefa
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde old lord » Vin Aug 12, 2005 8:01 am

Oribilul Mosh scrie:nu se stie. balonul e rotund. Liverpool a revenit de la 0-3 si a castigat Cupa Campionilor. :)

frumos de tot golul lui Maldarasanu. Brava !


sa fim seriosi, rapid e calificata in turul 1
rapid a dominat complet meciul iar de la inscrierea celor 3 goluri numai prostia romaneasca a facut sa nu fie mai mult

oricum pentru coeficientul uefa ar fi bun ca rapidul sa invinga si in deplasare

stie cineva unde gasesc un regulament de calcul al coeficientului uefa in limba romana?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

scor bun

Mesajde haifi » Vin Aug 12, 2005 6:34 pm

joc per ansamblu slabut
noroc cu golurile care au salvat impresia artistica
nu inteleg nervii, romeo stancu are aere de k1,stancu i. alearga ca la si cum ar fi fugarit de caini....
vasilache scade :(
avem viata grea in campionat
razvan nu e antrenor :x
Ireversibil,Irecuperabil,Iremedial,Ireal,Ireverenţios,Ireconciliabil,Ire...
Avatar utilizator
haifi
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Aug 12, 2005 6:43 pm

oricum pentru coeficientul uefa ar fi bun ca rapidul sa invinga si in deplasare


merluc, scorurile din tururile de calificare CL si uefa se contabilizeaza pentru coeficientu uefa?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 13, 2005 12:00 am

alea din preliminarii nu conteaza in coeficientul uefa. din pacate, nici cele din cupa uefa intertoto, care este tot o competitie preliminara la/pentru cupa uefa.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Aug 13, 2005 3:52 pm

deci frectie la picior de abanos daca rapid, steaua sau dinamo obtin puncte in returu tururilor preliminare.

deci, old lord, esti dus bre ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Joi Aug 25, 2005 11:42 am

m-am exprimat gresit , m-am referit la coeficientul uefa pe tari

Coeficientul dintr-un anumit an = raportul dintre punctajul obtinut de toate echipele din tara respectiva si numarul de echipe
Se pucteaza astfel: - in preliminarii: victorie=1 pct; egal=0.5 pct
- in cupa/liga uefa: victorie=2 pct; egal=1 pct
In cupa uefa intertoto nu se acorda puncte.
Coeficientul unei tari se calculeaza insumand punctajele obtinute de tara respectiva din ultimii 5 ani

ce s-a zis mai sus e valabil pentru coeficientul uefa pe echipe
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Vin Aug 26, 2005 9:06 am

deci RAPIDULETZU a adus 1,5 puncte. in lipsa de altceva, sunt bune si alea. puncte albe pentru zile negre.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 9:13 am

acel 0,5 puncte adus de rapid in plus fata de dinamo sunt de aur avand in vedere sperantele romanilor ca din sezonul 2006-2007 sa evolueze cu o echipa in liga campionilor si cu 3 in uefa

insa cred ca sansele mai mari pentru 3 echipe in uefa vor fi din sezonul 2007-2008
insa totul depinde de evolutia lui dinamo si rapid, care vor avea viata grea in cupa uefa, spre deosebire de steaua ( care este cap de serie azi la tragerea la sorti)
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 26, 2005 11:28 am

Rapid are o sansa din cinci...sa cada cu Sampdoria Genova. Mi-ar placea...pentru ca au fost intotdeauna preferatii mei din Il Calcio.
Ultima oara cand au venit la Bucuresti...au facut 1-1 cu Dinamo, golul italienilor fiind semnat de Vialli. In meciul retur, disputat la Cremona, pt. ca genovezii aveau terenul suspendat..a fost 0-0. Dar asta e alta poveste.

Si Feyenoord ar fi un adversar marfa.

Mai putem cadea cu Basel, Dnipro (astia tin minte ca ai luat si campionatul in URSS. sunt o echipa foarte puternica. cam a treia din Ukraina dupa Dinamo Kiev si Shaktior), sau Sevilla.

Nu dau nici o sansa Rapidului....indiferent de adversar....asa ca....macar sa vedem Sampdoria la Bucuresti !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Aug 26, 2005 11:41 am

Oribilul Mosh scrie:Mai putem cadea

cine anume "putem"? esti cumva suporter al RAPIDULUI sa folosesti persoana I plural? esti un habarnist si jumatate. te uiti la fotbal ca sa ai ce face si in proportie de 90 la suta te duci pe stadioanele unde intrarea este libera din motive arhicunoscute. nu tii cu nici o echipa, dar te dai suporter al vreunei formatii in functie de cum bate vantul.
Oribilul Mosh scrie:Nu dau nici o sansa Rapidului

mi se rupe cariciu (si nu numai mie, ci tuturor suporterilor echipei alb-visinii) ca nu dai nici o shansa RAPIDULUI. daca iti imaginezi ca parerea ta conteaza in vreun fel te insheli amarnic rau de tot. stai in banca si incearca sa postezi cat mai putin pe acest subforum, chiar daca tu l-ai facut. sau, ma rog, l-a facut Aliosha la sugestia ta dupa acel meci de pomina de la Bruxelles.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 26, 2005 11:53 am

acest forum e ca sa ne spunem parerea. nu sunt off-topic si n-ai tu cum sa-mi interzici sa postez aici. daca parerea mea nu conteaza...inseamna ca nici a ta nu conteaza. si te rog sa nu mai fii obraznic cu mine. merci !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Aug 26, 2005 12:09 pm

ba a mea conteaza, duda, ca tin cu Rapid. a ta nu conteaza, ca habar nu ai pe ce lume traiesti din motivele expuse in postul precedent. nu ti-am interzis sa postezi, ci doar sa scrii cat mai putin. daca nu esti in stare sa faci diferentza, nu este vina mea.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 26, 2005 12:32 pm

si eu tot cu Rapid tin cand joaca in cupele europene...pentru ca sunt roman.
imi doresc sa vad Rapidul in grupele UEFA, bai duda, doar ca nu le dau nici o sansa. asta este parerea mea !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Vin Aug 26, 2005 12:36 pm

old lord scrie:acel 0,5 puncte adus de rapid in plus fata de dinamo sunt de aur avand in vedere sperantele romanilor ca din sezonul 2006-2007 sa evolueze cu o echipa in liga campionilor si cu 3 in uefa


oricum sezonul aste romania va urca in clasamentul Uefa(anul asta romania a ocupat pozitia 25) ,pt ca se calculeaza rezultatele din ultimii 5 ani,iar cel mai prost rezultat a fost cel din 2000 ,cand romania a reusit un total de 0,833 ,iar anul asta va face mai mult.
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 26, 2005 1:15 pm

Feyenoord - Rapid

Dumnezeu cu mila !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Vin Aug 26, 2005 1:18 pm

si Rapidul golurile :)

p.s. nu de mila cred k au nevoie
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 1:26 pm

Nu dau nici o sansa Rapidului


este adevarat ca lucescu jr s-a dovedit un antrenor oarecum slab , acum dupa ce am vazut cum joaca rapid in cupa uefa l-am inteles pe copos de ce a vrut demiterea lui
este adevarat ca rapid nu este cap de serie astazi la tragere la sorti si va avea adversari puternici
dar este si adevarat ca rapid are niste jucatori foarte buni; uite anul trecut si-a invins toate rivalele din campionat , defapt rapidul a pierdut titlul pe mana ei, l-a pirdut cu echipele mici
afirmatia " nu dau nici o sansa rapidului" nu are fundament, e chiar rautacioasa
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 26, 2005 1:32 pm

mai degraba realista decat rautacioasa.

tu ce sanse le dai impotriva celor de la Feyenoord ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 1:35 pm

cam jale pentru rapid, dar mai stii, balonul e rotund
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Aug 26, 2005 1:44 pm

bre, io zic ca anu asta sa va concentrati la canpionatu si cupa romaniei, la uefa poate la anu :)
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 2:01 pm

mai la anu va fi la fel, dinamo si rapid vor avea din nou coeficient uefa slab, si iara o vor suge .....
si de unde se stie ca si la anu se vor califica in grupe
anul asta rapid si dinamo trebuie sa faca tot ce pot in grupe pentru ca sanse sunt, nu multe dar sunt
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 2:03 pm

Grupa 3
Setúbal - Sampdoria
Sevilla - Mainz
Basel - Siroki Brijeg
Feyenoord - [B]Rapid Bucureşti[/B]
Hibernian - Dnipro
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde old lord » Vin Aug 26, 2005 2:06 pm

Grupa 3
Setúbal - Sampdoria
Sevilla - Mainz
Basel - Siroki Brijeg
Feyenoord - Rapid Bucureşti
Hibernian - Dnipro
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Aug 26, 2005 2:31 pm

daca parerea mea nu conteaza...inseamna ca nici a ta nu conteaza. si te rog sa nu mai fii obraznic cu mine.


miraculosule, parerea ta nu mai conteaza demult pe fc ,nu te mai ajita atata, merji pe locomania unde ai audienta dintre cele mai selecte si unde parerea ta conteaza, mai ales ca la fiecare doo posturi tii sa avertizezi forumistii cu "ai grija ca te dau afara de pe FORUMU MEU" ~p ~p ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la FanClub Rapid

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron