drivere

Componente hard

drivere

Mesajde old lord » Mar Sep 13, 2005 10:06 am

Razorel scrie:Sincer de mult n`am mai vazut probleme de compatibilitate intre componente care sa nu fie rezolvate prin niste drivere mai noi. In orice caz, de multe ori componentele n`au nici o vina, fiind vina userului sau celui care le`a instalat.
Daca driverele sunt up-to-date, setarile din bios facute cum trebuie, placile instalate corespunzator in sloturi, hardurile setate bine, ultima versiune de directx instalata si windowsul instalat cum trebuie, atunci rar vezi probleme de compatibilitate.
Multi se joaca (,) cu driverele, experimentand versiuni mai vechi, sau cu programe de tweak sau overclocking si apoi se mira dc nu mai merge totul cum trebe.



miHaimm scrie:In general problemele de compatibilitate nu prea mai exista. Cea ce exista insa sunt componente lente si componente rapide.


deci driverele sunt la fel de important ca si sistemul de operare, trebuie bine alese si bine instalate

placa de baza asus, gigabyte, epox, abit, albatron, asrock
procesorsempron,intel, amd64
hard samnsung, maxtor
ddram
cd-rw asus, lg, teac, plextor

ce drivere bune stiti ?
conteaza firma care produce componenta la alegerea driverelor ?
ce greseli se fac cand se instaleaza un driver ?
ce e bine de stiut referitor la drivere?
altceva?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Înapoi la Hardware

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator