Real Madrid - Totul despre cea mai mare echipa de club a lumii !

Champhions League, UEFA Cup, EURO 2004, Il Calcio, Primera Divizion, Premiere League, Bundesliga

Mesajde 2peu » Mar Feb 22, 2005 5:43 pm

Real Madrid: Casillas; Salgado, Helguera, Samuel, Roberto Carlos; Beckham, Gravesen, Zidane, Figo; Raúl, Ronaldo.

Juventus: Buffon; Zebina, Thuram, Cannavaro, Zambrotta; Camoranesi, Emerson, Blasi, Nedved; Del Piero, Ibrahimovic.

Arbitrul partidei: Lubos Michel (SVK).
Stadion: Santiago Bernabéu.
Ora: 21:45. Ora Romaniei
"Tupac is the best rapper of all time"
Avatar utilizator
2peu
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Sâm Sep 04, 2004 11:00 pm

2-o

Mesajde ValiEnte » Dum Feb 27, 2005 12:55 am

Depor vs Madrid 2-0

luque si autogol de pavon

dupa 15 minute depor conducea cu 2-0
un meci prost si dezamagitor facut de cei de la madrid
bine ca barí§a nu a putut sa bata ultima echipa din campionat si e numai la 8 puncte :nope:
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Catalánul » Dum Feb 27, 2005 1:02 am

ValiEnte scrie:e numai la 8 puncte
8 puncte ti se par putine? :lol: io cred ca este o distanta destul de mare, mai ales intr-un campionat ca Primera...in proportie de 75% se stie campioana, BARí‡A :rulz:
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Joi Mar 03, 2005 6:01 pm

Real vs Betis 3-1
owen,r.carlos,helguera.-edu

meci bun facut de cei din madrid,barí§a nu a putut obtine decat un punct,asa ca madrid reduce diferenta la numai 6 puncte :)
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Catalánul » Joi Mar 03, 2005 10:06 pm

meci bun pe naiba, cred ca si ieri ai vazut meciul la radio... marca :D
in ciuda faptului ca madrid a mimat fobalul ieri, au reusit sa marcheze 3 goluri... ce e drept unul cu ajutorul portarului lui Betis iar celelalte 2 cu ajutorul aportat de arbitrul partidei ~r
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Joi Mar 03, 2005 10:43 pm

cand o echipa da 3 goluri nu poate juca prost
singura echipa din campionatul spaniei care e ajutata de arbitri e barí§a :fuck:
cele trei goluri le madridului au fost date corect,la golul lui carlos,orice arbitru s-ar fi inselat,cred ca era sesiune la portar destul de clara,era aproape imposibil pt arbitru sa vada ca ronaldo atinge balonul,e usor sa critici dupa ce vezi faza la televizor,dar aproape toate penaltyurile barí§a au fost inventate de arbitri ;B iar ronaldiho acu a inceput sa sboare prin careu cerand penalty in loc sa joace fotbal ~r
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Catalánul » Joi Mar 03, 2005 10:58 pm

ValiEnte scrie:cand o echipa da 3 goluri nu poate juca prost

exista o singura exceptie... atunci cand este vorba de madrid :D nu stiu cum poti sa-ti dai cu parerea despre un meci pe care nici macar nu l-ai vazut :T cu siguranta ai fost influentat de comentariile celor de la marca, care tot timpul sunt pro real si anti Barí§a :rolleyes: chiar daca nu vrei sa recunosti, ieri realul a mimat fotbalul, Betis a dominat partida de parca ar fi jucat la ea acasa...real a avut 4 ocazii: rezultatul 3 goluri si o bara, ceea ce nu este de ajuns pentru a spune ca ati jucat bine ;)
Avatar utilizator
Catalánul
 
Mesaje: 625
Membru din: Mar Dec 07, 2004 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Dum Mar 06, 2005 1:45 am

valencia vs real 1-1

si asa real revine la 8 punce diferenta de barí§a
norocul valenciei ca nu era owen [-(
si ghinion pt madrid ca nu a reusit sa se mentina in lupta pt titlu,pt ca doar asta ii va ramene deoarece miercuri va fi eliminata de Juventus in CL :hehe:
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

stire...

Mesajde ValiEnte » Joi Sep 22, 2005 2:37 pm

j woodgate va debuta pt real azi in meciul cu bilbao, va debuta dupa un an si ceva luni de cand a fost cumparat
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde ValiEnte » Vin Sep 23, 2005 2:41 pm

woodgate a debutat implinind visul oricarui jucator, sa dea gol pe bernabeu, pacat ca a fost in proprie poarta + un cartonas rosu :dap:
vestea buna e ca realu a reusit sa castige cu 3-1, dupa ce la pauza erau condusi cu 1-0 :zambet:
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Sep 23, 2005 3:59 pm

in sfarsit mai castiga si astia dar nu prevad nici un trofeu pt ei nici anul asta, cred ca valencia va lua campionatul iar CL nu stiu dar am o presimtire ca Lyon va face vreo figura daca nu sigur o echipa italiana il va lua
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde ValiEnte » Vin Sep 23, 2005 10:31 pm

nici eu nu cred ca realu va reusi ceva anu asta, in spania pariez pe barí§a si depor, iar in CL juve si chelsea sunt echipele favorite...
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Sep 23, 2005 10:34 pm

si valencia ar avea ceva sanse in spani iar in CL mai este si inter din italia care are o echipa destul de buna sezonul asta + ca s-au intarit in compartimetele slabe cum era apararea si mijlocul
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Sâm Feb 11, 2006 3:06 pm

vai...cea mai buna echipa a lumii pe dracu...am vazut si eu azi golurile din meciul cu zaragoza...nu pot spune decat atat:joc scoala facut de acei baieti oarecum necunoscuti...bravo lu david becamp ala,a dat pasa de gol,deci si-a facut numarul,bravo helguera - cel mai apatic spectator si pacat casillas , e singurul jucator care as fi vrut sa nu fie pe teren.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde bhuttu » Mie Feb 15, 2006 6:30 am

Fiara este cea mai periculoasa cand e ranita si cea mai putin periculoasa cand e satula.

Real Madrid - Zaragoza 4-0(returul semifinalei Cupei Spaniei), dupa parerea mea un mare clasic si unul din cele mai bune meciuri pe care le-am vazut vreodata. 3-0 in minutul 10!
Meciul a avut un debut fulminant, Realul fiind hotarat nu numai sa razbune rusinosul 1-6 din tur, dar sa se si califice. Si intr-adevar, Cicinho, Robbinho si Ronaldo au transformat in goluri primele 3 suturi pe poarta, in minutele 1, 4 si 10! Dupa care viteza de joc a scazut continuu pana la final, Realul inscriind golul de 4-0 prin Roberto Carlos in minutul 16 al reprizei a doua.
Rezultatul este, dupa parerea mea, cum nu se putea mai echitabil, cu Realul razbunand rusinea din tur si demonstrand ca sunt o mare echipa, dar cu Zaragoza calificata absolut merituos in finala, mai ales ca le-a fost si anulat un gol din cauza unui offside mai degraba imaginar.
Realul a atacat furibund tot timpul meciului, au avut o posesie zdrobitoare(cam 70%) si nenumarate ocazii, in timp ce Zaragoza abia de-au gasit timp sa respire in aparare, au fost mai mult spectatori pe teren si n-au avut decat vreo 3 ocazii (ce-i drept, ocazii mari). Robbinho a facut absolut ce-a vrut pe banda stanga a Realului, dar pe madrileni i-au pierdut, dupa parerea mea, 3 factori principali:
- blazarea care ii impiedica sa mai castige ceva de vreo 3 ani incoace;
- convingerea, dupa 3-0 in minutul 10 ca o sa dea 5 goluri;
- centrarile imprecise ale unui Beckham foarte departe de forma pe care-o avea cand juca in tricou rosu.

In tot cazul, insa, un meci absolut remarcabil, un meci care demonstreaza ca Real Madrid ESTE O ECHIPA MARE, capabila oricand de un meci mare, aflat doar intr-o eclipsa de forma prelungita. Un meci care m-a incantat, un meci din alta lume, un meci care mi i-a facut simpatici pe Real Madrid, prima data dupa 8 ani.
Si o mare nota de 10 pentru cei 80.000 de oameni care au cantat continuu de la inceputul pana la sfarsitul meciului, crezand pana in ultimul moment inr-o calificare pe care, totusi, Real a meritat s-o piarda!

"Real Madrid OLE! OLE!..."
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Tare...

Mesajde Aurolacul » Mie Feb 22, 2006 5:56 pm

Dar a pierdut pe meritate cu Arsenal. Henry e un Geniu.
Hai Tunarii!!!

PS. 1-0
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Sică » Mie Feb 22, 2006 8:21 pm

singurul jucator care a cam miscat de la real a fo backham in rest toti varza, Ronaldo probabil cel mai prost om de pe teren.
Mi-au placut la nebunie Tunarii si m-am bucurat f. mult ca real-ul a luat bataie :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Joi Feb 23, 2006 1:44 am

Sica_wine scrie:singurul jucator care a cam miscat de la real a fo backham


da,da,da...pacat k nu a fost in stare sa faca un stop pe piept in 8 m in situatie de 1 la unu cu portaru,in rest a fost ok.
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Feb 23, 2006 8:07 am

Cre'ca cel mai bun jucator din meciul ala as fi fost eu, daca intram.

Jenant meci. Aia e Liga Campionilor?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Feb 27, 2006 11:46 pm

traducerea cred că este de prisos:

Perez a presente sa demission
Le president du Real Madrid Florentino Perez a presente lundi sa demission a la direction du club, au cours d'une reunion extraordinaire, selon la radio espagnole "Cadena Ser". Cette nouvelle intervient apres les defaites contre Arsenal en huitieme de finale de la Ligue des champions (0-1) et a Majorque en Liga (1-2). Le Real Madrid est troisieme en Championnat a dix points du leader, son grand rival le FC Barcelone.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Anterior

Înapoi la Fotbal International

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator