PARADISE LOST la Bucuresti

Totul despre muzica rock

PARADISE LOST la Bucuresti

Mesajde trumpet_freak » Mar Aug 09, 2005 7:44 pm

PARADISE LOST va concerta in 8 octombrie la Bucuresti, ARENELE ROMANE.
opening acts (in ordine): INTERITUS DEI si LUNA AMARA.

don't miss it.
trumpet_freak
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 7:57 am
Localitate: cluj

Mesajde nbm » Mie Aug 10, 2005 2:47 pm

intrebare: cine organizeaza concertul?

si bafta multa :)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde SkA » Mie Aug 10, 2005 3:12 pm

Luna amara in deschidere la Paradise lost? Hmmm...it's not so funky!!O sa pateasca la fel ca IPR cu Megadeth!
Urban Guerilla --- Druckerii
Avatar utilizator
SkA
Junior Member
 
Mesaje: 79
Membru din: Lun Apr 25, 2005 11:00 pm

Mesajde Daimon » Mie Aug 10, 2005 3:33 pm

daca e sa o luam asa si Interitus canta cam altceva...
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde trumpet_freak » Mie Aug 10, 2005 9:02 pm

n-as putea spune vreun nume de firma sau de asociatie care organizeaza evenimentul, pentru ca nu stiu. stiu doar un nume, dar oricum nu-l cunoasteti.

pai, ska, am fost invitati sa cantam, o sa cantam. pentru noi e o onoare, chiar daca nu suntem cei mai mari fani PARADISE LOST, trupa pe care am ascultat-o, totusi, fiecare dintre noi in liceu. IPR n-a patit nimic la Megadeth, adica nu le-a dat nimeni cu nimic in cap. vorba cuiva, daca nu iti place trupa de deschidere te duci mai in spate si bei o bere...
Si daca e sa ne gandim bine, ultimele 2 albume PARADISE LOST au beneficiat de sonoritati destul de...soft, in comparatie cu ce cantau la inceput. mie, personal, alegerea noastra si a celor de la INTERITUS DEI ca opening acts mi se pare potrivita.

mihnea
trumpet_freak
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 7:57 am
Localitate: cluj

Mesajde wednesday » Joi Aug 11, 2005 2:53 pm

trumpet_freak scrie:IPR n-a patit nimic la Megadeth, adica nu le-a dat nimeni cu nimic in cap. vorba cuiva, daca nu iti place trupa de deschidere te duci mai in spate si bei o bere...


ummm, mie nu mi-ar placea sa mi se arunce tricoul inapoi pe scena... :/
anyhow, chiar daca ulitmele multe albume au fost mai soft...mai depeche-like...publicul o sa fie cam la fel ca-n 94...PL raman pana la urma o legenda pentru (doom&gothic) metal si nu pentru ce canta acum.
eu o sa fiu acolo fara dar si poate, in sfarsit vad si eu o trupa din Sfanta Treime.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Morrison » Joi Aug 11, 2005 11:25 pm

Mihnea are dreptate
Luna Amara incape bine cu PL
Interitus nu prea
am fost "tzepuit" daca pot sa zic asa de un prieten care trebuia sa ma puna in contact cu organizatorii dar na..asta e
pana la urma Richie m-a scos din dilema dar prea tarziu
succes Luna Amara si ID
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde The_FrozenLord » Dum Aug 14, 2005 12:23 pm

stie cineva d unde pot procura bilete, pret detalii?
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde Morrison » Joi Aug 18, 2005 10:59 am

45 de lei biletul (cam scump)
si cre ca de pe la muzica
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde marian jan » Vin Aug 19, 2005 10:36 am

da hai zi tu cam cat ar trebui sa fie biletu' ca sa nu fie scump?hai sa-i injuram ca nu e moka.si ca nu putem sa bagam bautura de-acasa.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Shaki » Sâm Aug 20, 2005 9:07 am

biletele se pun in vanzare incepand cu saptamana viitoare :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Morrison » Lun Aug 22, 2005 2:04 am

marian jan scrie:da hai zi tu cam cat ar trebui sa fie biletu' ca sa nu fie scump?hai sa-i injuram ca nu e moka.si ca nu putem sa bagam bautura de-acasa.
eu am zis doar ca mi se pare scump
atata tot
sa nu deviem de la subiect
dupa calculele mele aproximative biletul era firesc sa fie 25 de lei
dar marog
capitalismul e capitalism si se axeaza pe profit
e concertul lor, e alegerea lor de pret
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde Morrison » Mie Aug 24, 2005 10:50 am

P.s. dupa cum au cantat Luna Amara la Stufstock, se prevede un concert de zile mari la Arenele Romane !
Piesele noi imi plac si sunt parca mai pline de mesaj si forta
sfat constructiv: se poate lucra MULT la promovarea trupei pe plaiuri straine :)
you know where to find me
p.s. Mihnea mancatzash trompeta aia !! (pe cand un cover RATM asa for fun?)
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde gaina_verde » Lun Sep 05, 2005 8:31 am

bai dar nu se intreaba nimeni cat cancer o sa facem la arene pe 8 octombrie? repet octombrie. ma gandesc ca vor fi jandarmii in alerta maxima sa adune sticlele de coniac de prin boscheti. acum pe bune mi se pare cam urat si neprimitor sa gazduiesti in aer liber o trupa in toiul lui octombrie.
Avatar utilizator
gaina_verde
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Sep 04, 2005 11:00 pm

Mesajde trumpet_freak » Lun Sep 05, 2005 3:32 pm

m-am gandit si eu la asta, gaina, insa cu incalzirea asta globala dracu stie cum o fi vremea in octombrie! eu sper sa fie cat de cat calda. oricum, priveste si partea pozitiva: daca e frig o sa fie musai sa sarim in cap, si aia de pe scena si aia din public...haha...
trumpet_freak
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 7:57 am
Localitate: cluj

Mesajde trumpet_freak » Lun Sep 05, 2005 3:34 pm

pt morrisson: s-ar putea sa auzi un "killing in the name of..." toamna asta...
trumpet_freak
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 7:57 am
Localitate: cluj

Mesajde cubu » Mar Sep 06, 2005 11:44 am

Tu vorbesti serios? DT? :D
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde gaina_verde » Mie Sep 14, 2005 5:02 pm

si cat e biletu?
Why drink and drive when you can smoke and fly?
Avatar utilizator
gaina_verde
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Sep 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Morrison » Mie Sep 14, 2005 6:01 pm

450
gasiti la muzica
METALHEAD Romania
Promotions - Booking - Events and more
www.metalhead.ro | [email="contact@metalehad.ro"]contact@metalhead.ro[/email]
Keeping Rock Music aLIVE since 2002
Avatar utilizator
Morrison
Junior Member
 
Mesaje: 581
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde gaina_verde » Joi Oct 06, 2005 11:15 am

incep numaratoarea inversa... ploua...nu ploua...ploua...nu ploua
Why drink and drive when you can smoke and fly?
Avatar utilizator
gaina_verde
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Sep 04, 2005 11:00 pm

Mesajde gaina_verde » Dum Oct 09, 2005 12:05 pm

ei... cum vi s-a parut? pe mine una m-a dezamagit sonorizarea tare de tot. trumpet poate iti dai si tu cu parerea ca te pricepi mai bine. din fata vocea aproape ca nu se auzea. in rest...m-a dezamagit tare de tot faptul ca a fost asa de putina lume. oare ce se intampla?
Why drink and drive when you can smoke and fly?
Avatar utilizator
gaina_verde
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Sep 04, 2005 11:00 pm

Mesajde trumpet_freak » Dum Oct 09, 2005 9:31 pm

salut.
pentru noi a fost o realizare, va dati seama, sa fim pe aceeasi scena cu PARADISE LOST. chiar daca oamenii au mai imbatranit si poate nu mai suna ca altadata, e o trupa mare. cu sunetul nu stiu ce sa zic, la PARADISE LOST, de unde am stat eu, sus, pe mijloc, se auzea super bine. la noi nu ma pot baza decat pe marturiile prietenilor din public; unii au zis ca ne-am auzit bine, altii nu erau prea multumiti. cred ca depinde mult si de locul in care ai stat.
una peste alta, un concert bun, placut si o amintire frumoasa pentru noi.
multumiri organizatorilor.

mihnea (LUNA AMARA)
trumpet_freak
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 7:57 am
Localitate: cluj

Mesajde trumpet_freak » Dum Oct 09, 2005 9:39 pm

cat despre faptul ca n-a fost multa lume, ce sa zic...inainte ne plangeam ca nu vine nimeni sa cante la noi. acuma vin asa de multi ca nu ne tine buzunarul.
poate ca si sound-ul PARADISE LOST de pe ultimele 2, 3 albume nu a mai convins atat de multa lume ca merita vizionarea unui concert...
anyway, nu cred ca PL sunt o trupa de umplut stadioane. din cate am inteles, au fost vreo 2000 de oameni. poate ca asta a fost interesul maxim pe care l-au starnit britanicii...
rock.
trumpet_freak
Junior Member
 
Mesaje: 142
Membru din: Sâm Mai 28, 2005 7:57 am
Localitate: cluj

Mesajde Wild Rose » Dum Oct 09, 2005 11:17 pm

Ca sa nu mai spunem ca era foarte foarte foarte frig.
Din ce am apucat sa vad pot spune urmatoarele:
Luna Amara a sunat bine (mi-a parut rau ca am intarziat si am pierdut primele doua piese), Interitus Dei m-au plictisit iar cei de la Paradise Lost au cam imbatranit. Oricum, au sunat bine.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde wednesday » Lun Oct 10, 2005 12:21 am

trumpet_freak scrie:poate ca si sound-ul PARADISE LOST de pe ultimele 2, 3 albume nu a mai convins atat de multa lume ca merita vizionarea unui concert...
anyway, nu cred ca PL sunt o trupa de umplut stadioane. din cate am inteles, au fost vreo 2000 de oameni. poate ca asta a fost interesul maxim pe care l-au starnit britanicii...
rock.

in 94 umplusera stadionul dinamo...dar alea erau alte vremuri. concertul de sambata a fost aiurea rau. n-am fost niciodata o mare fana PL si speram sa-mi schimb parerea vazndu-i live. au inceput atat de fain cu don't belong si erased...si grey a sunat super si eram asa incantata, apoi treptat treptat au sunat din ce in ce mai rau si mai rau...one second insa a fost cantata bine si pot sa zic m-a prins. :) piesele vechi, de la care asteptam destul de mult au fost ca dracu, nici un pic de vlaga! holmes nu mai are vocea de atunci si a 'falsat' la greu, cica ar fi fost foarte racit. iar la say just words a cam facut playback! chitaristul ala ce-l inlocuia pe greg la un moment dat statea si se uita la instrument ca vitelul la poarta noua. chiar a lipsit mackintosh.
sunetul...ummm...boxa din dreapta distorsiona in ultimul hal si basul duduia rau, vocea a fost mai tot timpul destul de in spate si probabil ca si de-asta holmes a prestat atat de aiurea spre sfarsit, pentru ca a trebuit sa zbiere ca sa se distinga cat de cat. apoi se simtea foarte clar cum asa-zisul sunetist dadea alea mai tare sau mai incet :P

vremea...eu am avut 3 bluze, un pulovar si doua geci de gore-tex pe mine, bentita pe cap si am dardait de-am crezut ca dau in hipotermie...acum is mai racita ca niciodata...a fo frig frig frig...

in cocnluzie un concert slabut, dar stiu ca mi-ar fi parut mai rau daca n-as fi mers.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde gaina_verde » Lun Oct 10, 2005 1:36 am

trumpet...am observat si eu ca cu cat te dadeai mai in spate se distingea mai bine. initial am fost in primele 4 randuri si atunci vocea era ca si inexistenta. cand am ajuns cam in dreptul mesei de sonorizare era cat de cat ok deci pein regula de trei simpla de unde zici tu ca ai stat e posibil sa se fi auzit chiar ok
cat despre frigul de care se plange wednesday nu stiu ce sa zic... poate esti tu foarte sensibila. eu m-am bucurat teribil ca n-a fost frig (desii la un moment dat aveam premonitii urate vis-a-vis de vreme). la modul blugi, o bluza subtire cu maneca lunga si peste ea un maieu fara maneci iar geaca de gore a stat in rucsac pana s-a terminat concertu si nu am simtit nevoia sa o pun pe mine.
una peste alta am plecat de acolo cu doua impresii
1. mi-e dor de inocenta aia romaneasca de pe vremurile cand se umplea stadionul si la alde saxon sau mystic game nu doar la metallica si sepultura
2. mi-a parut tot timpul rau ca nu am prins concertul din 94 dar acum imi pare si mai rau
3. oricum ar fi eu nu pot spune ca "miercuri" "un concert slabut" ca altu mai tare cu ei poate nu voi vedea decat la televizor asa ca sunt suuuuuper incantata ca i-am vazut
Why drink and drive when you can smoke and fly?
Avatar utilizator
gaina_verde
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Dum Sep 04, 2005 11:00 pm

Mesajde wednesday » Lun Oct 10, 2005 8:33 pm

nici eu n-am fost in 94, dar am concertul, filmat de tvr pe vremea cand avea sigla aia ovala :D mi se pare mult mai reusit. oricum se stie ca paradise lost oricat de profi sunt in studio, nu prea stau bine la capitolul live...totusi sunt convinsa ca puteam mai mult de atat.
cat de despre vreme...da...cred ca ar fi trebuit sa zic ca mi-a fost frig frig frig...eram deja racita si am si circulatia foarte slaba...deci...
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am


Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator