da' cradle of filth va place ??

heavy metal, speed'n thrash, gothic, death...

sorry

Mesajde CoF » Vin Aug 12, 2005 9:36 am

well in primul sunt baiat nu fata!! da meaculpa versurile nu erau din dusk and her embrace le-am incurcat cu cele din Her Ghost In The Fog fiindca eram nervos..Ersulies..Erishikgal
din dusk and her embrace:"Ereshkigal, raven-haired
Thy seduction haunts the castle in erotic despair
I know thy scent by candlelight
Immortal flesh I yearn to share
Appease the beast on spattered sheets
Dyed malefic red as sobriety weeps
Nocternity"

si din Her Ghost In The Fog:"She was Ersulie possessed
Of a milky white skin
My porcelain Yin
A graceful Angel of Sin".
Am gresit din neatentie fiindca ma enervasem la postul chiolei si ma rog le am eu si pe ale mele :D
Carpe Noctem!
Avatar utilizator
CoF
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Lun Aug 01, 2005 11:00 pm

Mesajde wednesday » Vin Aug 12, 2005 10:57 am

CoF scrie:well in primul sunt baiat nu fata!!

scuza-ma... mea culpa. :blush:
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde CoF » Vin Aug 12, 2005 12:42 pm

no problem :)
Carpe Noctem!
Avatar utilizator
CoF
Junior Member
 
Mesaje: 22
Membru din: Lun Aug 01, 2005 11:00 pm

da

Mesajde rock4me » Joi Oct 20, 2005 4:30 pm

da...imi place sa ascult dar nu ma omor dupa ei....in special piesa NYMPHETAMINE
rock4me
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Oct 20, 2005 3:56 pm
Localitate: acasa ;))

Mesajde elfisor » Sâm Oct 22, 2005 12:17 pm

Dupa parerea mea :
Pe Demo-uri bajetii bagau un fel de Death metal, voce de-a lui Chris barnes si putine tare clapi. Abia iesisera din ou si experimentau.

Pe Primele albume abia dadusera de gustul Black-ului si pe "Principle of evil..." se vede ca baietii aveau niste idei bune , dar experienta putina. Iar pe Vempire au inceput sa prinda experienta.

Dusk & Cruelty is cele mai bune albume ale lor(parerea personala) unde exceleaza in idei misto precum si experienta isi spune cuvintul. Is albume etalon pt Black Metal orice ar zice oricine.

De la "Cradle to enslave"& Midian au luat-o pe brazda si pe brazda o tin. S-au luat de mina cu M. Manson si deja abia mai zici ca cinta Black Metal. E un "ceva" stil american , supracomercial, plin de singe singe everywhere (poate impresionez generatia noua cu ferocitatea/perversiunile din my videos). Din lipsa de idei au scos chiar 2 duble albume cu remake-uri "(2002) Live Bait for the Dead" si "(2002) Lovecraft & Witch Hearts"

pt mine CoF is morti din '99 si nu cred ca o sa invie vreodata.
elfisor
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Oct 22, 2005 11:12 am
Localitate: Iasi

Mesajde whatever » Dum Oct 23, 2005 10:58 pm

care e faza cu manson si cradle of filth ? hai pe threadul cu manson, si rezolvam problema, pentru ca mie imi pare ca habar nu ai despre ce vorbesti.

continuati despre leaganu' cu jeg
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde elfisor » Lun Oct 24, 2005 2:44 am

cer scuze pt. offtopic

1. habar n-am cei ala thread ( dupa cum vezi sunt nou pe forum )
2. inteleg ca-i trupa ta preferata , dar lasa omu' sa-si spuna parerea ,nu sari cu barda la gatu' lui
3. eu stiu bine ce am zis
4. rog a se sterge postul acesta
aaaaaa
...si
5. " S-au luat de mina cu M. Manson " era un fel de-a spune ....ca s-au prostit oarecum in ultimul timp . Era o oarecare comparatie .....dar in fine...e doar parerea mea.

In rest .... keep it rock
Sunt un elfisor rautacios !!!
elfisor
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Oct 22, 2005 11:12 am
Localitate: Iasi

Mesajde whatever » Mar Oct 25, 2005 1:52 am

nu il sterg, pentru ca sunt si chestii ontopic
dar spune-mi si mie, care e totusi trupa mea preferata, pentru ca eu tot insist pe concluzia mea cum ca nu prea stii ce zici.

si da, am inteles exact ceea ce ai vrut sa zici prin comparatia ta Manson-COF, dar imi pare mega deplasata. Din punctul meu de vedere Manson e un artist. Foarte bun chiar. Cradle Of Filth sunt o trupa de duzina, si nu imi plac absolut deloc.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Mar Iul 04, 2006 8:28 am

in primul rand,scuzati ca scriu asa de tarziu.cof au fost la inceput black pur,iar dupa au dat-o pe symphonic/melodic black si n-au facut-o rau.dani filth chiar este o persoana pe care as vrea s-o intalnesc,este cu adevarat poet si din cate am auzit,prof de bio la oxford.sa-mi spuneti daca ma insel,va rog.imaginea pe care o are,nu ma infricoseaza,e chiar fascinanta...si nu stiu daca ai auzit,CoF,dar termenul de extrem gothic nu este oficial,nefiind recunoscut de asa-zisele "organizatii de metal".cu cob nu prea seamana,cob canta un melodic death cu ceva influente de alte tipuri de metal,nu-mi vine denumirea lor acum,de abia m-am trezit,dar cu dimmu seamana.o intrebare:cof au o mel cu dimmu "frost"? ;k
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde wednesday » Mar Iul 04, 2006 10:22 am

cof si cu dimmu nu colaboreaza din principiu...
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Mar Iul 04, 2006 10:36 am

da prof de bio la oxford este?ca mi se pare o idee ciudata dar si ingenioasa in acelasi timp!aaa,si chiar e insurat cu una de 14 ani??? :P :P
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde wednesday » Mar Iul 04, 2006 10:49 am

doamne ce ti-e si cu groupiezurile astea.
nu-i deloc insurat, da are un copil cu prietena-sa...si cu toate astea ce-i asa relevant?
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Mar Iul 04, 2006 11:15 am

azi am citit pe site-ul lor oficial ca e insurat cu asta.doamne,14 ani??tot de pe site-ul lor oficial!

scuze,a fost o dovada de naivitate sa afirm chestiile alea,dar de insurat ,este.sunt 100% sigura.cred ca e impreuna cu sotia lui de 14 ani. ~p
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde sphere in darkness » Mar Iul 04, 2006 11:37 am

scuze,a fost o dovada de naivitate sa afirm chestiile alea,dar de insurat ,este.sunt 100% sigura.cred ca e impreuna cu sotia lui de 14 ani. ~p
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mar Iul 04, 2006 11:49 am

mirona, nu mai posta consecutiv, shi daca nu cerem prea mult, nici lutzeshte. ce relevantza are daca dani e casatorit sau nu, shi catzi copii are? pnm, aici nu ie forumu de matrimoniale...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Mar Iul 04, 2006 11:52 am

;k imi cer scuze,cateodata parca da boala in mine...la propriu!!!nu are absolut nici o relevanta,e doar o chestie personala,care nu ar trebui discutata,mai ales pe un forum muzical.nu se va repeta greseala,you have my word!!

si de ce imi pocesti numele??
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde Shaki » Mar Iul 04, 2006 12:14 pm

scuza-ma, nu shtiu unde ma gandeam...

back ontopic, cradle vine in romania sau au io o info greshita?
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Mar Iul 04, 2006 12:22 pm

din cate stiu eu,nu si nici pe site-ul lor oficial nu scrie nimic.vin la sziget,dar la noi nu.oricum,putem sa visam in continuare.lol
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde wednesday » Mar Iul 04, 2006 1:47 pm

Live in Suffolk, England with my girlfriend of 14 years, Toni and my daughter Luna Scarlett.

adicateala, traieste cu ea de 14 ani, of of ce ti-e si cu engleza asta...
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde sphere in darkness » Mie Iul 05, 2006 7:50 am

bineinteles,repet:cateodata parca da boala in mine...la propriu.si cand ma(te)gandesti ca urmeaza sa dau first certificate,adica un examen cambridge,ma(te)ia cu friguri,parca nici nu imi mai vine sa invat!!!(cam offtopic,da ma iarta shaki si whatever,ca nu mai postez aiurea) :x
A nightmare released a terrible disease
Looking behind si...
Mai bine sa-mi fie rau decat sa-mi para rau!!
Avatar utilizator
sphere in darkness
Junior Member
 
Mesaje: 134
Membru din: Mar Iun 28, 2005 11:00 pm

Mesajde =ll=Kain » Vin Iul 14, 2006 12:34 pm

am ascultat toata discografia, da nu sa lipit nimic de mine, o singura melodie imi place...sleepless ii aia...am si unu clip care ma amuza teribil :-j
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde The_FrozenLord » Dum Iul 16, 2006 6:28 pm

cover anathema. macar le-a iesit cat de cat, da tot sleeplessu original e ala mai coios :D
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

Mesajde LivKristine » Dum Aug 20, 2006 3:43 pm

parerea mea sincera despre Cradle of Filth....este ca muzica e ff buna..in unele melodii.....sau cel putin exact pe gustul meu:),dar cand il aud pe Danutz cum urla sau cum se screme..sincer....:( imi strica tot cheful....
Avatar utilizator
LivKristine
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Aug 14, 2006 11:00 pm

Mesajde The_FrozenLord » Dum Aug 20, 2006 5:30 pm

am vazut niste poze de la sziget cu ei. danutz ala nu stiu cat de danut mai este, a imbatranit ca naiba... linkul e tot pe undeva pe aici prin forum...
Metalfan:Totusi, voi veniti cu acest „love metalâ€Â
Avatar utilizator
The_FrozenLord
Junior Member
 
Mesaje: 494
Membru din: Dum Apr 11, 2004 11:00 pm

am gasit linkul....

Mesajde LivKristine » Joi Aug 24, 2006 5:33 pm

fi'me'ar scarba! da' urat a mai imbatranit....
oricum eu tot danutz ii voi zice.. ptr vocea aia penibila:D adik sorry...care nu e pe gustul meu:D
Avatar utilizator
LivKristine
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Lun Aug 14, 2006 11:00 pm

Mesajde FleurDuLys » Dum Oct 08, 2006 4:01 am

Mi-a placut incredibil de mult toata tevatura asta numita Cof acum vreun an :) Acum am mai ramas cu trei melodii: Her Ghost In The Fog, Bathory Aria si Dusk and Her Embrace. Bineinteles ca nu m-am obosit sa citesc toate mesajele voastre (hei, e 5 dimineata si ma dor ochii, ok?) insa deja banuiesc ca biata copchila care a deschis acest topic a fost deja crucificata/sacrificata/data ca hrana la lupi de toti adevaratii blackeri trv kvlt... 'cof sunt comerciali' and so on. Eu zic ca Dani ala pe care il tot injura lumea si il acuza de poser-ism are ceva in cap, ptr ca zic eu, versurile Cof sunt interesante si creeaza o atmosfera aparte. Ok, nu pot sa inchei decat cu 'sunt incoerenta la ora asta excuse my blabbering kthxbye'. cheers!
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde damned_soul » Mie Noi 08, 2006 4:22 pm

imi place cradle of filth mult.. in special nymphetamine fix, from the cradle to enslave, the byronic man, hallowed be thy name (da, stiu k e cover dupa iron maiden dar mie imi place mai mult varianta de la cradle), sleepless (stiu, tot cover), amor e morte etc.. si videocliputrile imi plac mai ales her ghost in the fog, from the cradle to enslave si nymphetamine.. desi.. si ultimul clip e reusit (temptation)..
Be who you want to be, not who others want you to be. Be yourself
Avatar utilizator
damned_soul
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Dum Noi 05, 2006 12:00 am

Mesajde Rymali » Joi Noi 16, 2006 9:10 pm

imi plac super mult cradle of filth...insa albumele mai vechi...ultimele 2, Nymphetamine si Thornography mi se par ca tind spre comercial...mi se pare ca au devenit mai ingrijorati de imagine decat muzica...de aceea si versurile sunt un pic mai slabutze...oricum eu raman fana albumelor mai vechi...Midian, Cruelty and the beast si restu :D..o fi imbatranit Dani insa mie inca imi mai place cum canta (ma rog...)
Avatar utilizator
Rymali
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Oct 18, 2006 11:00 pm

Mesajde FleurDuLys » Joi Noi 16, 2006 9:31 pm

Apropos de noul album, presupun ca ati vazut noul videoclip 'Temptation'... intrebarea mea e: stie cineva cum o cheama pe tipa care canta cu ei? Mi s-a parut ca are o voce interesanta si sunt chiar curioasa daca a mai avut colaborari cu alte trupe sau daca e de capul ei samd :D Multumiri anticipate
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde Rymali » Joi Noi 16, 2006 11:27 pm

Tipa se numeste Harry (UK Rock chanteuse)
Avatar utilizator
Rymali
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Oct 18, 2006 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Rock international

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron