Trupa ........praf In Ochi

Totul despre muzica rock

Mesajde black_heaven » Vin Dec 17, 2004 10:23 am

am uitat ceva....... la cei 16 anishori ai mei ascult o mare varietate de rock shi Coma (initial am intrat p acest forum pt coma) shi chiar imi plac f mult - k tot se face intr-una referire la ei;
Avatar utilizator
black_heaven
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Vin Dec 17, 2004 12:00 am

Mesajde tre » Sâm Dec 18, 2004 2:15 am

mhmm... si marmota...
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Sâm Dec 18, 2004 11:55 am

scuzata sa-mi fie ignorantza dar eu n-am auzit de "andar atec" asta. in alta dezordine de idei, am vaga impresie ca oamenii de la coma s-ar cam supara un pic dak ar sti ca sunt bagatzi in aceeasi oala cu Lp...vreau sa zic Pio.
Se-ntoarce roata si-ntr-o zi am sa mi-o scot
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde black_heaven » Sâm Dec 18, 2004 5:41 pm

dak n-ai auzit de under attcak e probl ta, oricum e un album serie scurta, lansat dupa atentatul de la 11 sepembrie......

Shi kt despre Coma + PIO nu stiu kt se bucura unii sa fie pusi in unii langa ceilalti, dar dupa cate stiu ei baietii de la Coma sunt fani Linkin Park! Cum iti explici asta???????? Trupa voastra uite k mai asculta shi "muzica de rahat" qm ii spuneti voi!
Avatar utilizator
black_heaven
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Vin Dec 17, 2004 12:00 am

Mesajde lord_marduk » Dum Dec 19, 2004 1:58 pm

black_heaven scrie:Shi kt despre Coma + PIO nu stiu kt se bucura unii sa fie pusi in unii langa ceilalti, dar dupa cate stiu ei baietii de la Coma sunt fani Linkin Park! Cum iti explici asta???????? Trupa voastra uite k mai asculta shi "muzica de rahat" qm ii spuneti voi!

hefe ascultand limbi in parc? ala e mai degraba atat de obsedat de deftones, incat nu cred ca mai asculta altceva :rulz:
it's sad that in our blindness we gather thorns for flowers
Avatar utilizator
lord_marduk
Junior Member
 
Mesaje: 40
Membru din: Vin Dec 10, 2004 12:00 am

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Dum Dec 19, 2004 2:06 pm

nu-mi aduc aminte sa ma fi referit la Coma ca si "trupa mea, resp. noastra". In plus, am precizat ca e o vaga impresie, n-am de unde sa stiu exact, nu ii cunosc. Exista, insa. posibilitatea :D
Se-ntoarce roata si-ntr-o zi am sa mi-o scot
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Titina » Dum Dec 19, 2004 3:21 pm

abia ashtept sa vad noul clip PIO: O mie de ganduri...melodia e una din preferatele mele de pe album.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde black_heaven » Dum Dec 19, 2004 9:03 pm

Dan shi Razvan dupa cate stiu eu ascluta Linkin park.... am cautat mai demult despre ei pe google shi am gasit un articol mai vechi alaturi de kre era shi o poza q ei doi shi q Mike Shinoda... In articol mai spunea k membrii coma asculta Linkin Park shi k inceark sa-i aduk pe acestia sa cante in romania :P Nah k se poate....

Revenind la P.I.O. ... clipul a fost de mult filmat intr-o ruina a unei biserici de la marginea Bucurestiului shi deja a aparut la TV; e destul de dragutz shi melodia deasemenea zic eu, dar nu vreau sa par subiectiva asha k nu ii mai laud prea mult :P
Avatar utilizator
black_heaven
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Vin Dec 17, 2004 12:00 am

Mesajde Titina » Lun Dec 20, 2004 1:18 pm

a aparut deja?hm...vreau sa-l vad...da n-am timp sa stau toata ziua cu ochii'n tv,so...daca shtie careva pe ce site se gaseshte sa-l dwl shi eu...plz tell me!
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde SHOWMASTER » Mar Ian 04, 2005 5:31 pm

intradevar..clipu e f misto...am remarcat asta...in rest,incetati sa mai criticati...lasa-ti-i sa-si faca treaba.
sunt un geniu neinteles de contemporanii mediocri !
SHOWMASTER
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Dum Apr 14, 2002 4:22 pm
Localitate: .

Mesajde Evy » Mar Ian 04, 2005 5:56 pm

'Liviutz[SPAZ scrie:']scuzata sa-mi fie ignorantza dar eu n-am auzit de "andar atec" asta. in alta dezordine de idei, am vaga impresie ca oamenii de la coma s-ar cam supara un pic dak ar sti ca sunt bagatzi in aceeasi oala cu Lp...vreau sa zic Pio.

offtopic....Coma au facut demersuri pt a-si aduce trupa favorita(LP)in Romania...mai cititi si voi un ziar,o pagina oficiala ca sa vedeti
ontopic...cred ca aici fiecate trebuia sa-si spuna parerea si sa fie sanatos,nu sa va contraziceti aiurea"eu le stiu pe toate si tu nu"
I hate everything......
So what?
Avatar utilizator
Evy
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde Liviutz[SPAZ] » Mar Ian 04, 2005 11:05 pm

scuze, imi retrag afirmatia (care nu era, de fapt, afirmatie...). dupa cum am zis, habar n-aveamsi mi-am dat cu presupusul.
asa o fi.
Se-ntoarce roata si-ntr-o zi am sa mi-o scot
Avatar utilizator
Liviutz[SPAZ]
Junior Member
 
Mesaje: 148
Membru din: Lun Mai 10, 2004 11:00 pm

Mesajde Dee-Dee71 » Dum Mar 13, 2005 10:06 am

eu nu zic ca nu ii copiaza pe lp, dar daca ascultati TOATE mel de la pio si de la lp se vede ca nu sunt la fel. cei anti-pio vor spune ca diferenta e de calitate. sa spuna ce vor, e parerea lor si sunt liberi sa si-o exprime. dar eu vad, aud, simt ca pio canta altceva si daca mai vine vorba de copiat, hai sa aduc si eu vorba de izitas, get right, plange sufletul si chiar melodii care au aparut la sectiunea creatie (plange cerul/i shot the sheriff)... is that ok?
i love you, you pay my rent
Avatar utilizator
Dee-Dee71
 
Mesaje: 388
Membru din: Joi Iun 20, 2002 11:00 pm

mda...

Mesajde Pastilutza » Joi Oct 27, 2005 12:26 am

Ce se agita lumea p`aci! suntetzi penali ==D
Avatar utilizator
Pastilutza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Oct 26, 2005 11:00 pm

Mesajde Pastilutza » Joi Oct 27, 2005 12:27 am

ohhhh, and TRE relax mami nu tre` sa ne demonstrezi nik ;)
Avatar utilizator
Pastilutza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Oct 26, 2005 11:00 pm

Mesajde whatever » Joi Oct 27, 2005 1:22 am

kiddo, nu mai scrie mesaje unu` dupa altu. de aia ai butonul de edit. si nu te lega de tre, ca stie ce zice (bine, adevarul e ca nu am vazut aici ce a zis, da' stiu ca zice bine mai ales daca e thread despre praf in ochi :D)

peseu - pio astia ce mai fac ? presupun ca "lucreaza" la noul "album" , nu ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Pastilutza » Joi Oct 27, 2005 1:30 am

"kiddo" eu una nu sunt fana PIO, aja k nush ! :nop:
Enj0y Th3 Sil3nc3!
Avatar utilizator
Pastilutza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Oct 26, 2005 11:00 pm

Mesajde Pastilutza » Joi Oct 27, 2005 1:32 am

shi dak scriu mesaje unu dupa altul "va" enerveaza? ;;)
Enj0y Th3 Sil3nc3!
Avatar utilizator
Pastilutza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Oct 26, 2005 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Joi Oct 27, 2005 1:37 am

whatever - unu dintre ei a plecat si acum canta cu o alta formatie. cu alte cuvinte ori l-au inlocuit ori au spus pa si pusy muzicii.

pastilutzo, vezi ca daca scrii mesaje consecutive te trezesti cu un avert/ban. in caz ca te intereseaza.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde whatever » Joi Oct 27, 2005 1:38 am

kiddo, daca nu esti fana pio, de ce scrii aici ? pentru ca vad ca nici nu zici ca iti plac, nici ca iti displac.

si da, si ne enerveaza, dar vezi tu, exista o chestie numita regulament. si daca frunzareai pe acolo vedeai ca e interzis de acest regulament sa lasi posturi consecutive. Ai edit, modifica, ca daca nu vine Dana si iti da na-na. Sa nu zici ca nu te avertizez, si ca incerc sa te scap de un avert :D

acuma vad ce imi zice wild rose ... pai eu sper ca au spus pa. si asa nu erau buni de nimic.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Pastilutza » Joi Oct 27, 2005 1:47 am

[quote="whatever"]kiddo, daca nu esti fana pio, de ce scrii aici ? pentru ca vad ca nici nu zici ca iti plac, nici ca iti displac.



hahaha, dar u "kiddo" de ce scrii aici ? eu am intrat dintr`o prostie.. shi am citit mesajele .. chiar m`au amuzat A-) in ce stil barbar se agita lumea p`aci ... nu am nik cu bajetzii...daca au reushit, bafta lor! ==D
Enj0y Th3 Sil3nc3!
Avatar utilizator
Pastilutza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Oct 26, 2005 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Joi Oct 27, 2005 1:49 am

auzi pastilutzo, si adi de vito sau minune sau cum o mai fi acum a "reusit" dar eu una nu consider ca merita aplaudat pentru asta.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Pastilutza » Joi Oct 27, 2005 1:55 am

[quote="Wild Rose"]auzi pastilutzo, si adi de vito sau minune sau cum o mai fi acum a "reusit" dar eu una nu consider ca merita aplaudat pentru asta

Nu sunt manelista, nu ma pasioneaza, nu il aplaud[-X shi nici nu ma agit sa aduc comentarii despre muzica lui(sa fie la el acolo) ... dar sunt altzii care o fac!
Enj0y Th3 Sil3nc3!
Avatar utilizator
Pastilutza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Oct 26, 2005 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Joi Oct 27, 2005 1:59 am

Offf... ce zic eu si ce intelegi tu.

Inca un sfat (prietenesc): Nu mai da quote la mesajul anterior. De fapt, incearca sa citesti regulamentul. Iti vine sau nu sa crezi, exista unul.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Pastilutza » Joi Oct 27, 2005 2:02 am

Ok, am sa tzin cont de asta! sar`mana ptr sfat ! :bow:
Enj0y Th3 Sil3nc3!
Avatar utilizator
Pastilutza
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Oct 26, 2005 11:00 pm

Mesajde black_heaven » Dum Oct 30, 2005 7:22 pm

[quote="Wild Rose"]whatever - unu dintre ei a plecat si acum canta cu o alta formatie. cu alte cuvinte ori l-au inlocuit ori au spus pa si pusy muzicii.
QUOTE]

din cate stiu eu nu a plecat nimeni k sa cante cu o alta formatie...
a plecat vocalul (teoretic din motive de sanatate.... :nesigur: ) si in locul lui a venit un alt tip dintr-o trupa din Cta. - aka 0 grade.
se spune k lucreaza la album... asteptam sh voi vedea... dak mai apucam :P
No matter how many times u are cut down...how many times your skin is torn... how many times your bones get crushed... u always come back to life...
But the pain is always the same...
And every time u are killed, u taste it again and again...
Eternal agony, with no death to put an end to it.
Avatar utilizator
black_heaven
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Vin Dec 17, 2004 12:00 am

Anterior

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron