National, FC National

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

National, FC National

Mesajde Werde » Joi Dec 06, 2001 7:22 pm

Daca in mod sigur nu cea mai buna echipa de fotbal din Romania, in mod la fel de sigur una dintre cele mai putin hulite, echipa pensionarilor, a ajuns din nou in fruntea clasamentului si vrea a se bate la titlu.
Daca am vrea a o compara (o comparatie exagerata, tinand cont de valoarea campionatelor) atunci Chelsea ar fi o echipa pe am putea-o alege (nu prin prisma suporterilor); aproape de titlu, dar nu destul de aproape.

Acest subiect a fost deschis pentru toti suporterii fanatici ai echipei aflata momentan in Parcul cu Platani, pentru a le transmite mesajul: Gasiti-va alta echipa; progresul e si va fi al pensionarilor; mai bine tineti cu Sportul ca ei au intr-adevar nevoie de niste suporteri. Daca nu, atunci exista mereu Steaua, Dinamo, Rapidul,...

Parerea mea e ca Nationalul e o echipa buna, chiar mediocra, dar cu suporteri care apreciaza fotbalul jucat la stadion chiar daca e vorba de cealalta echipa. fair-play

Dupa cum nu avem nevoie de subiectul asta (intr-un forum dominat de ceilalti) asa si cu progresul in campionatul nostru.
Oricum nu imi fac griji; macar eu o sa dau din cand in cand pe la subiectul asta sa imi mai dau cu parerea despre national. Suporterii [color=firebrick]AC
Milan sunt deasemenea bineveniti sa isi dea cu parerea pana se creeaza un subiect separat.[/color]

Opinca Werde
Werde
Junior Member
 
Mesaje: 64
Membru din: Lun Noi 12, 2001 8:00 pm
Localitate: In Zadar

Olaroiu

Mesajde Rolf » Sâm Dec 08, 2001 12:02 pm

Dupa mine, de admirat si de laudat pentru reurcarea Nationalului in clasament, este Olaroiu.
Un interviu din Libertatea de acum citeva zile l-a ridicat si mai mult in ochii mei. Tipu are abonamente la reviste de specialitate, vizioneaza un meci pe zi (are sute de casete cica), a absolvit sef de promotie scoala de antrenori, din ianuarie la anu are contract cu o firma italiana de profil, care ii furnizeaza pentru orice meci doreste peste 1000 de amanunte, analize etc.... Intr-un cuvint - un profesionist, care isi da seama ca este important, pe linga talent, sa fi si bine pregatit, care constientizeaza faptul ca si a fi antrenor e o meserie, in care cintareste greu si pregatirea, pe linga talent (m-am repetat!).

P.S. Sunt rapidist de mic si ramin, ca sa nu se creada ca am postat din motive de suporter National. Dar ce e de remarcat se poate remarca.
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Kryszti » Joi Mar 07, 2002 12:48 pm

Ce-aveti, mah, cu Nationalu'?!

Eu tin cu ei si cu Bistrita. Hai, impuscati-ma!
"Si nu stiu sa tac..."
cand e vorba de
"Un popor detergent incuiat in televizor"
Kryszti
Junior Member
 
Mesaje: 785
Membru din: Sâm Ian 19, 2002 12:00 pm
Localitate: Buftea

Mesajde Rolf » Joi Mar 07, 2002 1:00 pm

N-avem ba nimic cu National, nu l-am laudat?
Rolf
Junior Member
 
Mesaje: 1517
Membru din: Vin Sep 28, 2001 12:00 pm
Localitate: Bucuresci (Tineretului)

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Apr 15, 2002 5:11 pm

Ma bucur enorm....ca in aceiasi etapa..au pierdut Dinamo,Steaua si Rapid.
National 1-0 cu Brasovu' !
Sunt la 2 puncte de liderul Dinamo ! Ce ar fi sa castige campionatul ? :)
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Apr 15, 2002 5:34 pm

Si pentru ca echipa mea de suflet e varza sezonul asta eu mi-as dori sa ia Otelu campionatu' pentru ca tot ii antreneaza Laca.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Apr 15, 2002 5:44 pm

Si ce legatura are Otelul cu subiectul de fatza ????
Aaaa...am inteles..Marius Lacatus...care a antrenat candva Nationalul...iar acum e la Otelul ! :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Lun Apr 15, 2002 5:51 pm

Ma bucur ca esti perspicace. :p

De fapt voiam sa fac o subtila comparatie privitoare la rezultatele celor mai in voga antrenori din Romania. .....


..... "in speta" Olaroiu si Lacatus :D
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Sfantu` » Lun Apr 15, 2002 9:52 pm

Hmm intr-adevar Nationalul reprezinta una din surprizele placute ale acestui campionat, dar echipa pe ansamblu a dezamagit crunt in ultimele 2-3 meciuri, practicand un joc anost si contribuind din plin la calificarea respectivelor meciuri ca fiind printre cele mai plictisitoare.
Pe de alta parta sunt de acord cu Rolf - Olaroiu este un profesionist, chiar daca unul tanar si ar putea reprezenta alternativa la nationala de tineret spre exemplu, asta ca sa nu il preaslavesc si sa il propun la echipa mare.
Shi dupa cum spunea marele maestru Porky Pig...."That's all folks!"
Sfantu`
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Mar Mar 05, 2002 5:10 pm
Localitate: Looney World

Mesajde MiG29 » Mie Apr 24, 2002 3:03 pm

Eu unul tin cu dinamo de cand eram mic dar sincer as prefera sa castige Nationalul campionatul anul asta...ar fii ceva mai deosebit....si as mai vrea sa nu pice sportul in B ca sunt tineri si imi plac....nu ca o sa se intample cum vreau eu dar ar fii frumos...


_______________________________________________

A lie told often enough becomes the truth Lenin
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mie Mai 01, 2002 10:03 pm

UMT - National 0-1, asa ca in weekend e meci cu miza mare:
National - Dinamo.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mie Mai 01, 2002 10:10 pm

Dak bate Natzionalu dau petrecere! Aliosha itzi promit k dak ii vor invinge pe caini itzi trimit o sticla de grasa de cotnari!
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Mie Mai 01, 2002 10:13 pm

Frate mai aduc si eu una si le bem la vara impreuna. :B
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 02, 2002 1:07 pm

Eu sunt unul din cei 50-60 de suporteri FC National ! Am fost pe stadion,aproappe la toate meciurile disputate de bancari in cupele europene (FC Bruges,Partizan Belgrad,Cernomoretz Odessa) .
In toamna..sper sa ma duc pe Cotroceni...la tururile preliminare ale UEFA Champhions League...si de ce nu..si la faza grupelor !

Hei,hei..Progresuu ! Hei,hei...Progresuuu !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

National este noul lider

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 04, 2002 12:01 pm

National a invins Dinamo cu 1-0 ! Gol Sergiu Radu...din 11m !
FC National..pe primul loc....la 1 punct in fatza lu' Dinamo !
Ba....ce frumos ar fi sa castige Nationalu !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Mai 04, 2002 12:50 pm

Incredebil! O echipa ce era condamnata de multzi la retrogradare acum lupta pt titlul de campioana!!! Felicitari lui Olaroiu pt ce a facut acolo!
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Sâm Mai 04, 2002 2:25 pm

Nu prea a semanat ala a penalty....shi de ce la 1-0 Nationalul a procedat la fel ca in meciul cu Rapid?Astia dupa ce au bulan shi dau un gol se inchid shi joaca in careu....cel mai urat fotbal.Nu zic,e eficace da totushi..oricum nu va bucuratzi prea tare k tot dinamo o sa ia titlul....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Mai 04, 2002 2:41 pm

La cum joak Dinamo n-ash prea zice! Dak prindetzi locul 3 sa zicetzi mersi. Iar Natzionalul joak cum vrea. In fond e o echipa fara traditzie, fara bani, ce sa fak shi ei...se descurk, bravo lor. Pana una alta sunt lideri iar Dinamo nu mai cashtiga decat din blaturi. In afara de meciu cu Rapid shi cel cu UMT (pe kre era chiar rushinos sa nu-l fi cashtigat) kte meciuri a mai cashtigat pe teren dinamo? in culise e campioana, pe teren e p locul 2 asha k LINISHTE!!! Imi aduc aminte de o declaratzie a lui Giani Kiritza ceva de genu "cand ma uit la baietzii ashtia de la Steaua shi Rapid vad asha o ceatza k sunt jos rau de tot" (citat aproximativ). Ash vrea sa-l vad ce mai zice acum!
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 04, 2002 3:54 pm

well, well , well....

Oare s-o intampla imposbilul ? E posibil ca national sa ia campionatul si are sanse bune daca ne gandim ca dinamo are program mai greu.

Decret ce se aude cu grasa de cotnari ??? :D
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Lun Mai 06, 2002 10:30 pm

Pai daca tot se poarta citatele din Gianni kiritza atunci sa citez shi eu"vedem noi la sfarsit"Sunt dispus sa pariez ca dinamo o sa ia titlu.National sunt baietzi buni eu shi sunt tineri da locu 2 e suficient ptr ei...Shi in ceea ce ma priveste itzi zic eu Decret un meci a lu Dinamo jucat pe teren(shi ink cum) ala cu Steaua din Ghencea in Cupa....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mar Mai 07, 2002 8:42 pm

Ai nu mai spune, cum a cashtigat Dinamo meciul cu Steaua? CU MULTA BAFTA! Steaua a jucat chiar mai bine decat a facut-o cu Rapidul dar a ratat exasperant de mult + k ne lipseau destui jucatori importantzi, cel putzin absentza lui Neaga a contat decisiv asha k scuteshte-ma. Voi jucatzi bine numai cu Craiova,Ceahlaul,Bistritza(poate ai uitat ce-a fost in tur!) etc.

Iar Aliosha, ramane cum ai zis, k la vara sa sarbatorim (poate ia Natzionalul shi titlul shi sa vezi atunci...)
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Mai 07, 2002 11:06 pm

Initial trimis de decret
Ai nu mai spune, cum a cashtigat Dinamo meciul cu Steaua? CU MULTA BAFTA! Steaua a jucat chiar mai bine decat a facut-o cu Rapidul dar a ratat exasperant de mult + k ne lipseau destui jucatori importantzi, cel putzin absentza lui Neaga a contat decisiv asha k scuteshte-ma. Voi jucatzi bine numai cu Craiova,Ceahlaul,Bistritza(poate ai uitat ce-a fost in tur!) etc.

Iar Aliosha, ramane cum ai zis, k la vara sa sarbatorim (poate ia Natzionalul shi titlul shi sa vezi atunci...)


Daca vrei sa ne certam sa nu uitam de "marile" partide facute de "marea" echipa Steaua cu Gloria, Argesu sau retrogradatzii de la Petrolu...
PS Am vazut ca iar sarbatoritzi 16 ani de la castigarea CL...voi traitzii numai cu amintirea aia?Atunci aveatzi echipa...acuma nici macar vointa...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Bagheera » Mar Mai 07, 2002 11:11 pm

"Amintirea aia" este un trofeu cu care multe echipe din campionate f. puternice nu se pot mandri asa ca... sa fim serios. Si referitor la meciurile cu Argesul si Ploiestiul macar le-am jucat cinstit. Nu se poate spune acelasi lucru despre Dinamo care in ultimele 5 meciuri disputate in Bucuresti nu a castigat decat cu Craiova lui Netoiu, sau a lui Borcea? :D




Initial trimis de AcidJazz


Daca vrei sa ne certam sa nu uitam de "marile" partide facute de "marea" echipa Steaua cu Gloria, Argesu sau retrogradatzii de la Petrolu...
PS Am vazut ca iar sarbatoritzi 16 ani de la castigarea CL...voi traitzii numai cu amintirea aia?Atunci aveatzi echipa...acuma nici macar vointa...
Bagheera
Junior Member
 
Mesaje: 450
Membru din: Vin Apr 26, 2002 11:02 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde Rosu Oana » Sâm Mai 18, 2002 10:10 pm

NATIONAL - SPORTUL 1 -1
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde MiG29 » Dum Mai 19, 2002 12:31 am

Se prefigureaza un "locu` doi" pentru bancari...nu-i nimica ..e chiar destul pentru o echipa care la inceput doar doar sa stea departe de retrogradare shi eventual sa mai prinda shi un loc in cupele europene
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

National - Bacau

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 25, 2002 6:56 pm

Ba...demult nu am mai trait asemenea emotzii !
Meci incredibil !
In minutul 85...cand am vazut ca a ratat Sabin Ilie ...penalty..aproape ca plangeam. Muie Sabin Ilie !
A tras ca o cizma ! SI eu trageam mai bine !

Bine..ca a dat Adi Matei gol in minutul 90 !

Bagheera...nu mai ai ce vorbi cu mine..ca nu m-ai laut la meci ! Sa nu mai imi adresezi niciodata cuvinte...nici pe forum nici pe yahoo !

Uffff....ce chinuitor a fost meciul !
Bine..ca am batut ...!

Sper sa ii bata pe Craiova ! Numai de ei depinde !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Sâm Mai 25, 2002 7:06 pm

Daca asta e hal de arbitraj atunci ...da-o in pula mea de treaba...penalty in min 85 la asemenea meci shi cartonasu ala rosu...shi sunt dispus sa pariez k meciu trebuia sa dureze pana cand dadea national gol ....k de e oridin de sus sa nu cumva sa ia DINAMO campionatu.....da tot il luam k o sa va dea craiova o lectize shi gata....
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Rosu Oana » Sâm Mai 25, 2002 7:22 pm

Nu merita National victoria...trebuia sa se termine egal...
Totusi,sper ca Dinamo va lua campionatul,in ciuda faptului
ca are meci destul de greu cu Brasovul...iar voi cu Univer-
sitatea...asa ca inca nu se stie...eu,tot sper...
Rosu Oana
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Dum Ian 27, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Mai 25, 2002 7:40 pm

Bai..Mig....directiva de sus e sa castige Dinamo ! Pai ..Nationalul...a fost dezavantajata clar..la Astra !!!!!! Penalty neacordat..si om eliminat !


Oana....de ce spui prostii ?? Nationalu a dominat clar meciul..iar in repriza a doua a avut 8-9 ocazii monumentale de a inscrie !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

FORZA NATIONAL

Mesajde Aliosha » Sâm Mai 25, 2002 10:09 pm

Acum am venit si eu acasa si primul lucru pe care l-am facut a fost sa ma uit la rezumatul meciului pe onlinesport.

Ce meci trebuie sa fi fost, incredibil. Penalty ratat in min 85 si gol Adrian matei in minutul 90

Mai e un singur meci de castigat si nationalul ia campionatul.

Ma apuca nervii ca nu am vazut si eu maciul asta
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron