Campionatul 2005 / 2006

Forum dedicat echipei Dinamo si tuturor cainilor rosii!

Mesajde dorinn » Dum Noi 20, 2005 8:05 pm

rednic niciodata la dinamo !!!!
i know what i want,
i'll say what i want
and no one can take it away!!!
Avatar utilizator
dorinn
Junior Member
 
Mesaje: 363
Membru din: Sâm Mar 16, 2002 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Noi 20, 2005 8:41 pm

n-are ce sa caute Rednic la Dinamo. Si nici Dan Petrescu. Cartu ar putea fi o solutie, daca nu sa aduca antrenor strain si asa se lauda becali cu relatiile lui externe.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Dum Noi 20, 2005 11:11 pm

rednic doamne fereste, niciodata la dinamo

mai terminati cu solutii gen sorin cartu sau viorel hizo
ma ne trebuie altceva, ceva mai european, ceva gen protasov (daca asa se scrie)
io sper sa aduca un antrenor german
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Dum Noi 20, 2005 11:29 pm

nu secompara de nici o culoare Cartu cu Hizo.Cartu mi-se pare un tip care stie sa se impuna si care usor-usor ar putea sa faca treaba. Sa nu uitam ca Cartu acuma e peste nivelu la care era Andone in primavara lui 2003 cand a venit la noi.Cat despre Protasov, mai bine nu ma pronunt, ca n-as vrea sa zic o prostie.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Lun Noi 21, 2005 12:50 am

ideea este ca avem nevoie de ceva nou, ceva occidental
io m-am saturat de antrenori din tara, toti sunt la fel dpdvd a ce ar trebui sa caute dinamo
avem nevoie de o scimbare radicala
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Noi 21, 2005 8:25 am

MiG29 scrie:si asa se lauda becali cu relatiile lui externe.

asa s-a laudat si cand era la Rapid si a plecat cu coada intre picioare.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Noi 22, 2005 9:14 am

laudaros neamu asta de oieri si le-a mai intrat in cap ca sunt "cineva"
al de la steaua isi scrie cartea vietii de parca iar pasa cuiva
al de la dinamo injura pe cine apuca :D
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Noi 29, 2005 9:27 am

Se pare ca in iarna vom avea un nou antrenor: Ioan Ovidiu Sabau. Andone mai are doar o sansa infima sa ramana in functie: sa bata Poli in campionat , pe tzeseca moscova in Uefa si sa nu piarda la Marsilia.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Mar Noi 29, 2005 2:42 pm

indiferent de situatie eu sunt pentru demiterea lui andone
dar avem nevoie de un antrenor adevarat
ce a realizat sabau ca antrenor?
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Noi 29, 2005 2:56 pm

pai la fel de bine te intreb si eu ce a realizat Andone ca antrenor inainte sa vina la Dinamo?Si uite totusi ca atat cat l-a tinut a luat 3 cupe, un titlu si o supercupa...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Noi 29, 2005 3:01 pm

pai la fel de bine te intreb si eu ce a realizat Andone ca antrenor inainte sa vina la Dinamo


o casa in pipera si un djip :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Mar Noi 29, 2005 3:14 pm

MiG29 scrie:pai la fel de bine te intreb si eu ce a realizat Andone ca antrenor inainte sa vina la Dinamo?Si uite totusi ca atat cat l-a tinut a luat 3 cupe, un titlu si o supercupa...


a luat numai un titlu
cele trei cupe nu se pun
anul trecut trebuia sa ia tiltlul
nu mai zic ca steaua a reusit sa ne bata rau de tot in ultimii ani si asta e cel mai important, mai important ca o cupa, apropo cate meciuri am reusit sa castigam cu steaua de cand ando e antrenor
mai mult. asa cum rapid a pierdut titlul jucand slab cu echipele mici noi l-am chastigat jucand bine cu echipele mici
cate meciuri a castigat dinamo cu rapid sau national
dinamo are obiceiul sa piarda derbiurile, adica meciurile cu echipele puternice
uite ai sa vezi ce bataie ne trage timisoara?


dinamo are nevoie de o schimbare de mentalitate. are nevoie de ceva nou.
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mar Noi 29, 2005 3:28 pm

anu trecut n-am luat titlu din cauza lu Goian, nu numai a lu Ando:D
mi-se rupe mie de rezultatele din derby-uri..ce conteaza e la final, Rapid a castigat anu trecut o gramada de puncte in derby-uri si au iesit pe 3.
Cu Timisoara nu`s chiar asa convins ca o sa luam bataie.Mie mi-e frica mai mult de CSKA.
Si las ca vine Nelutu si aduce el ceva nou...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Dum Dec 04, 2005 10:18 pm

Dinamo-aek 1-0 si iat ca nesperat(ma refer la egalu din Ghencea) da suntem din nou pe primul loc:D
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Dec 05, 2005 9:39 am

Bai fratilor, asa bucurie n-am mai trait de cand a marcat Grigorie in min 92 golul din meciul cu Steaua ce ne-a adus titlul in 2003-2004! Aveam atatia nervi dupa ratarile alea consecutive incat nu mai stiam pe cine sa injur... saracu' Ando, care era la vreo 10 metri de mine, cate injuraturi si-a luat (nu numai de la mine, de la toti!) pana s-a hotarat sa ii schimbe pe Petre si Cristea (cei mai slabi jucatori ai lui Dinamo in acest tur de campionat, alaturi de Dauda)... Insa si cand le-a bagat-o Bratu in ate timisorenilor si tronul regelui s-a prabusit in noroi pedepsind antifotbalul pe care l-au practicat 80% din meci, nu mai stiam ce sa fac de bucurie, ajunsesem sa ma imbratisez cu necunoscuti!
Bravo Dinamo! Asa va vreau mereu!
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde old lord » Dum Mar 12, 2006 12:45 am

voua va vine sa credeti ? adica nu ma socheaza asa mult scorul dar ma socheaza faptul ca dinamo nu a jucat nimic
am o presimtire naspa de tot
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde Ayrton » Lun Mar 20, 2006 12:35 pm

Dupa 0-3 cu Otelul si 2-0 cu Pandurii inca nu prea stiu pe care sa-l consider accident... Sper sa ma lamureasca meciul cu Farul, si sa redevina obisnuinta meciurile castigate.
Oricum, in clasament, in urma celor doua remize albe inregistrate de impotentii ros-albastri avem doua puncte in clasament avans fata de ei si trei fata de timisoreni. Un alt egal de 0-0 inregistrat de actuala si fosta echipa alui O-Olaroiu etapa viitoare in meciul direct ar fi excelent.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde zsolt77 » Dum Mar 26, 2006 12:13 am

Dinamo e o adunatura de cacati comunisti,.......stiu foarte bine abc-darul furtului cinstit :caca:
zsolt77
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Lun Ian 03, 2005 10:56 pm
Localitate: Csikszereda

Mesajde zsolt77 » Dum Mar 26, 2006 6:22 pm

Bravo jandarmeria din Constanta........ati facut o treaba buna ==D curatati fotbalul acolo unde trebuie
==D
zsolt77
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Lun Ian 03, 2005 10:56 pm
Localitate: Csikszereda

Mesajde baixinho© » Dum Mar 26, 2006 8:55 pm

zsolt, la primul post asemănător precedentelor două (şi care au fost şterse) iţi vei lua avertisment.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde zsolt77 » Dum Apr 02, 2006 8:44 pm

[quote="baixinho ©"]zsolt, la primul post asemă]
pai ce am scris?ceva de genul"bravo jandarmeria din Constanta"ce e rau in asta?.......ce s-a scandat azi la Galati?................libertate suporterilor?Pai dati libertate domnilor,la suporteri sa devasteze orase,sa omoare unul pe altul.....asta vreti?Dati libertate asa zisilor suporteri dar in fata mea ramane toata galeria :moon:
zsolt77
Junior Member
 
Mesaje: 56
Membru din: Lun Ian 03, 2005 10:56 pm
Localitate: Csikszereda

Mesajde MiG29 » Dum Apr 02, 2006 11:18 pm

io tot nu pricep ce vrei tu sa demonstrezi?exista thread special ptr ce ai scris tu.aici esti off-topic.inca un post la fel si ai avertisment.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Apr 03, 2006 6:59 am

inca un post la fel si ai avertisment.


nu, isi ia ban, baics l-a avertizat mai devreme o data
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Lun Apr 03, 2006 9:51 am

1-1 cu Iasiul si joc dezamagitor in repriza a doua... incep sa cred ca alternanta asta de meciuri bunicele si slabe va duce in final la locul 2 ... sper sa ma insel, si sa putem sa luam titlul, dar va fi greu... nu atat din pricina adversarilor directi cu care ne-am descurcat foarte bine pana acum, ci din pricina multitudinii de puncte pierdute cu adversari de mana a doua gen Jiul, Farul, Arges, Iasi...
Totusi, daca invingem la Bacau (lucru perfect posibil avand in vedere ca jucam mai bine in deplasare) vom juca meciul cu Steaua cu 3 puncte in fata lor (si-au amanat meciul de miercuri). O victorie in derby ar linisti apoi apele in "Stefan cel Mare".
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Sâm Apr 29, 2006 9:30 pm

ayrtuane,

am intrat duar sa te salut :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde RajaF » Dum Apr 30, 2006 6:53 am

Dinamo, jos palaria :P

Sportul campioana!
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde old lord » Dum Apr 30, 2006 8:03 am

HAI SPORTUL ~p
ALTCEVA NU MAI POT SA ZIC
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Apr 30, 2006 12:41 pm

mie-mi spui? ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Mai 01, 2006 9:20 pm

aloooooo
miguleeeeee
ayrtuaneeeeeee
unde esteti bre?
v-ati ascuns? :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Mai 01, 2006 9:41 pm

sarbatoresc inca infrangerea stelei :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Dinamo

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori