Daca nu te imbraci in negru nu esti rocker!!!!!!

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Daca nu te imbraci in negru nu esti rocker!!!!!!

Mesajde Chocolate » Mie Dec 07, 2005 5:57 pm

Zilele trecute m-am enervat la culme. A venit la mine o pushtoaica, "rockeritza", shi mi-a spus ceva de genul : "Vai ce pop te imbraci, ce-i cu bluza aia roshie, tu nu mai asculti rock?" . Imi venea sa-i trag una dar m-am abtinut...nu merita sa-tzi pui mintea cu oameni de astia.
Ce parere aveti despre cliseele care s-au creat in muzica rock si despre gandirea de mai sus?
parerea mea : persoanele care afirma chestii de genul asta mai au foarte mult au de lucrat la capitolul personalitate!!!!! Get a life, people!!
Hâc! Parerea mea...!!!!
Avatar utilizator
Chocolate
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Lun Noi 28, 2005 12:00 am

Mesajde Salma » Mie Dec 07, 2005 6:56 pm

Corect, astfel de persoane mai au mult de lucrat la capitolul personalitate. In fond, hainele au pana la urma un limbaj al lor, spun foarte multe lucruri despre noi, mai ales daca nu se incadreaza in vestimentatia "de masa", sa-i spunem asa. La varsta adolescentei mai e mult pana cand individul va deveni constient pe deplin de propria personalitate si de aceea simte nevoia de le a "striga" prin intermediul hainelor celor din jur "Asta sunt eu, sunt rocker, sau hip-hoper, sau femeie fatala". In majoritatea cazurilor, atunci cand incepi sa realizezi diverse lucruri in viata (scoala, cariera, familie) iti dai seama ca alte laturi ale personalitatii tale devin importante si iti reflecta valoarea in ochii celorlalti, asa incat nu mai simti nevoia sa strigi in gura mare cine esti, mai ales ca numarul persoanelor a caror parere te intereseaza cu adevarat incepe sa scada. Cazurile "patologice", care la 30 de ani inca mai poarta tricouri cu cap de mort sunt fie cantareti sau oameni care lucreaza cu trupe rock si atunci vestimentatia asta e "salopeta" lor, fie extravagantzi care se duc si la cununie in blugi, fiind foarte constienti de valoarea si de personalitatea lor (vezi Pittis, dar astea-s cazuri rarissime), fie persoane care nu au alt lucru important in viata lor pe care sa il scoata in fatza si sunt inca la stadiul de adolescenti derutati care incearca sa afle raspunsul la intrebarea "Cine sunt eu?" Parerea mea :)
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Dec 07, 2005 7:10 pm

Eu dat fiind ca un admin mi-a zis: "ce trand a luat forumul de rock bah ~p" propun sa mutam subiectul fiind deja ancorat in psihologie si social pe un forum mai apropiat.

deci nu ma atrage subiectul nu m-am regasit la categoriile de mai sus da' ma mai duc la munca cu tricou cu megadet sau hanorac cu sepultura ... si colegii m-au poreclit pittish. am gasit, sunt constienta de valoarea si personalitatea mea :)

fane preia legatura.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde stefan » Mie Dec 07, 2005 8:01 pm

Fane se intreabă ce caută subiectul pe politic, şi consideră că i-ar sta mai bine pe Generalităţi. Hac, părerea lui.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Salma » Mie Dec 07, 2005 8:35 pm

Aaa subiectu era pe politic? Da chiar, ce cauta pe politic? Domnu gaga, felicitarile mele, unora le ia o viata de munca si de realizari sa zica ca matale, da ca-n orice clasificare , mai ales intr-una fara pretentii stiintzifice, poa'sa mai existe si hibrizi, nu de alta, da stii ce se-ntampla cu aia de se cred Pittisi sau Napoleoni :D Draga ciocolatzica, io creca pan la urma pustoaica aia are voie sa zica asa, e inca mica, nu stie.
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Dec 07, 2005 8:43 pm

Fane se intreabă ce caută subiectul pe politic


inseamna ca fane a intrat in minunata lume adolescentina si a inceput sa-si puna intrebari ~p
a fost ideea modului de pe rock pe care personal am aprobat-o, forumu pastorit de matale avand si o latura de... "social"

vedem evolutia tredului si daca nu se preteaza il trimitem in iad, adica caterinci :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Salma » Mie Dec 07, 2005 8:50 pm

Hehe, ce-au sarit de cur in sus in timp record totzi roacherii :D Hai ca devine interesant :rulz:
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde SuCkA » Mie Dec 07, 2005 10:08 pm

sal all pai lasati ca majoritatea `rockerilor` nu styu nici makar ce e ala si nici nu au pik de kultura in nimik si vin si iti zik tie ca vai nu esty rocker sau ca de ce te fardezi de park dak esty baiat si iti dai un ruj negru niste rimel iti pui niste lentile nishte unghii negre si tona de piercuri gata nu esty om adevaru cum sunt 90% in romania manelari ai inteleg da sa ma evite ca nus de teapa lor si mai bine pt ei sa ma evite sau multi asa zisi rockeri zik ca sunt atei sau ca ei cred in nusht cine dar nici nu shtyu cine sunt sau unii te vad ca satanist si zik chestii de gen mi-e frika de tine si iti vine sai tai pt asta da asta e viata si....poate si moartea .....da.... cel mai bine sa ramana manelari dekat cum sunt la mine in liceu rockeri de askulta manele 24\7 si isi zik ca sunt rockeri see ya all around
I'm going straight to hell
to burn in flames with the devil
fuck the church and that christian shit
my tombstone's carved with a six six six
i don't care about the lies that you preach
alive to live, not to believe
in a god that i cannot see
Avatar utilizator
SuCkA
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Dec 06, 2005 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Dec 07, 2005 10:24 pm

decy bey yo cred ca dak nu te makezy un pyc asa , sy nu te ymbraky yn negru, ne ejty roker, dejaba ascultzy lynkynpark sy lympbizkit.
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Mie Dec 07, 2005 10:43 pm

shy dak nu eshty ateu ! d asta ai uitat migule, huh?

cred ca e o aberatie sa judeci lumea dupa felul in care se imbraca, punct.
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Dec 07, 2005 10:46 pm

dar tot dupa logica asta, daca nu te imbraci in roz, nu esti gay, nu ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde SuCkA » Mie Dec 07, 2005 10:51 pm

a si btw dak askultati numai trupe kmerciale muriti si asta e serios ia zicetimi stiti makar ce e death metal?? si.... zicetimi nishte trupe sau....stiti niste ritualuri sau... alte chestii sau....sa vedem dak stiti si c stitidak nu...e grav a si negru d c iau poponari ca fiind culoarea neagra ca fiind a rockerilor pt ca ei nu poarta asa ceva si adevaru ar trebui sa semnifice ceva da nu stau sa povestesc pe aici semnificatii si...orikum nu conteaza cum arati ci kum gandesty si putini sunt cu adevarati rockeri ca restu nu shtyu nici makar cate styluri si sub styluri sunt in rock...:P
I'm going straight to hell
to burn in flames with the devil
fuck the church and that christian shit
my tombstone's carved with a six six six
i don't care about the lies that you preach
alive to live, not to believe
in a god that i cannot see
Avatar utilizator
SuCkA
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Dec 06, 2005 12:00 am

Mesajde SuCkA » Mie Dec 07, 2005 10:52 pm

a si btw in poza de la avatar da yo sunt si...d c negru cami place da yo ma imbrac in orice culoare da negru ma atrage ca makar styu ce semnifik :)):P
I'm going straight to hell
to burn in flames with the devil
fuck the church and that christian shit
my tombstone's carved with a six six six
i don't care about the lies that you preach
alive to live, not to believe
in a god that i cannot see
Avatar utilizator
SuCkA
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mar Dec 06, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Dec 07, 2005 10:55 pm

decy da, tredu ya drumu sataney, adyca pe cateryncy
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mie Dec 07, 2005 11:15 pm

sucka presupun ca ye diminutiv de la sucker,nu?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde sin ella » Mie Dec 07, 2005 11:15 pm

a si btw in poza de la avataru meu da ye yubi da cu mine sy macar styu ce f c da nu stau sa povestesc aycy ce semnyfyk ka shy aycy exysta may multe styluri shy substyluri dada shy da negru rocks :rulz:

cu drag,

syn ella :zambet:
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde Weet-weet » Mie Dec 07, 2005 11:17 pm

dak toty rockeryy sunt asha de in-coy-erenti, e tryst.
ce cul tre' sa fii sucka printre toty poponarii kre nu se imbrak in negru
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde incoherent » Mie Dec 07, 2005 11:17 pm

"a si btw dak askultati numai trupe kmerciale muriti si asta e serios "
buuuuun ... si daca nu ascult rock comercial nu mor,bine de stiut,al dracu ala de nu s-o imbraca numa in negru de acuma sau o mai asculta orice fel de rock,ca poate cine stie e comercial.
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Mie Dec 07, 2005 11:21 pm

si eu sunt fatuca aia din poza mea de avatar si in anumite momente imaginea apare pe umarul meu drept, si ie moarta (si fatuca si imaginea adica) si e obsesia vietii mele (nu chiar, dar pe aproape)
ce spuneam ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde cubu » Mie Dec 07, 2005 11:30 pm

SuCkA scrie:putini sunt cu adevarati rockeri ca restu nu shtyu nici makar cate styluri si sub styluri sunt in rock...:P

Decy sy yo ce sa zyc, may nou cu rocu... ascult Bon Gyovy de la o vreme sy a ynceput samy placa ca pana nu ... de mult acsultam Guta sy Salam da ma enervat rau cu ymnu ala sy mam dat pe roc. Decy yntrebarea erea urmatoarea poty samy zycy sy mye cate styluri sy supt styluri are rocu vreau sa ma fac rocher. Hayne negre am, a muryt de curand o vecyna sy pot sa fur de pe sarma cand le pune aya la uscat. Decy astept rapsuns pliz.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Mie Dec 07, 2005 11:39 pm

kubule, nu styay ka bon gyovy saks?de ke nu askulty evaneskenke sau lynkyn park? ma tem ka lymp bizkyt sy praf yn ochy sau hym sunt ynka prea grey pentru tyne..pe aya o sa yy askulty may tarzyu...
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde incoherent » Mie Dec 07, 2005 11:45 pm

nu migule ca mori,ai di grijaaaaaaa
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Sydney » Joi Dec 08, 2005 2:10 am

SuCkA scrie:stiti niste ritualuri sau... alte chestii sau....sa vedem dak stiti si c stitidak nu...e grav


Bre,yeu styu un ritual pe kre ar trebuy sal praktici shy tu,shy anume mersu la skoala....sau cytytul sau alte kestii...poate ynveti sa skryy sau keva,daknu ye grav...totusy ar trebuy sa yncercy...
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Dec 08, 2005 8:37 am

Sydney scrie:shy anume mersu la skoala....sau cytytul sau alte kestii...
ptiu sydney, cytyse-m skol, la ora asta...~p
pyes: desygyr k v-atzy dat seama k aya dyn poza sunt yo cand sunt nepyeptanata :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde pacha » Joi Dec 08, 2005 9:01 am

Weet-Weet;cred ca e o aberatie sa judeci lumea dupa felul in care se imbraca, punct.

Mah,aci tare se simte puternic lipsa lui Gigi nr.El,doar el ne-ar fy lamuryt peloc.
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde Salma » Joi Dec 08, 2005 10:01 am

zececaractere ~p ~p ~p :rulz:
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde Necko » Joi Dec 08, 2005 10:25 am

SuCkA scrie:...orikum nu conteaza cum arati ci kum gandesty si putini sunt cu adevarati rockeri ca restu nu shtyu nici makar cate styluri si sub styluri sunt in rock...:P


dada ! SuckA, draga, kita dreptate ay ! ke bine k a may aparut un roacher adevarat pe forum kare gindestein in stil sy substil rock. de kind te asteptam ! eu zik k kiar dak ty-e greu putyn, ay putea sa facy un myc efort sy sa le esplycy si abarnystylor asta ce e ala rock sy de cate felury e el. pace.

fratele meu, da ce greu ie sa scrii asea !
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Sydney » Joi Dec 08, 2005 12:02 pm

Shaki scrie:ptiu sydney, cytyse-m skol, la ora asta...~p
pyes: desygyr k v-atzy dat seama k aya dyn poza sunt yo cand sunt nepyeptanata :D


Asta am vrut sa skryu,dar din kauza oboselyy :D Sy desygyr tyay dat seama ka ala dyn poza sunt eo,dar eram foarte obosyt :D
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde gaga » Joi Dec 08, 2005 1:07 pm

yo nu am nymyk de zys da vreau sa scryu si yo ca rokeryy adevataty care styu tuate substyluryle de roc.

chiar ca e greu nene neco ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Shaki » Joi Dec 08, 2005 1:12 pm

gaga, zyy dak tu eshty aya dyn poza ~p ~p ~p
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron