NFS Most Wanted

NFS Most Wanted

Mesajde tzache » Mie Dec 14, 2005 3:19 pm

Vad ca nu se inghesuie nimeni sa mentioneze Most Wantedu.
Storyline mult mai bun decat precedentele nefeseuri.

Despre joc:
Ai un BMW nu stiu ce serie pe care il pierzi intr-o cursa masluita de oponentul tau, cel mai de temut "racer". Blacklistul este format din 15 raceri. Tu trebuie sa ii invingi pe fiecare ca sa ajungi la Razor, cel care ti-a luat masina. Partea interesanta e ca fiecare racer cu care te intreci are un barem: ca sa te bati cu cel de pe locul 15, de ex, iti trebuie 3 curse, 4 milestones (care pot fi: paguba la stat, numar de masini de politie imobilizate, in cat timp scapi de politie, evitarea roadblock si spikes etc.) si bounty de 20.000. Pentru Bull, cel de pe locul 2 (cu care incerc sa ma bat acum) imi trebuie bounty de 7,5 milioane, 5 milestones (foarte greu de realizat) si 8 curse. (astea au fost cifre redate din memorie, deci e posibil sa ma insel).
Dupa ce il bati ai posibilitatea sa alegi 2 bonusuri (in joc se cheama markers; sint niste chips). Sint sase pe ecran. Nu stii ce se afla pe verso. Primele trei pot fi: get out of jail for free, extra bonus cash (cel mai mare intalnit de mine 100.000), pink slip (asta inseamna ca i-ai luat masina oponentului invins) si mai multe... Celelalte trei sint upgrade-uri la masina, dar nu le-am folosit.
Ar mai fi de mentionat X-urile alea. Mi-a luat ceva ca sa imi dau seama ce inseamna. Se refera la cat de cautat esti de politie. X5 e maxim. Atunci te cauta cu elicoptere, vipere si corvette-uri. Greu sa scapi. Eu am scapat de doua ori si am avut bounty cel mai mare de 2,7 milioane. X-ul il scazi la Body Shop, modificand masina.
Ar fi multe de spus… Daca are cineva intrebari…

Tricks and tips (gasite de mine)
Apesi B si apare meniul curselor, deci nu mai e nevoie sa alergi de nebun pe harta sa cauti curse.
Daca te prinde politia si nu ai chef sa platesti amenda, apasa Alt F4 si apoi e ca si cum nu s-a intamplat.
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde tzache » Vin Dec 16, 2005 12:50 am

incredibil de grele cursele pentru razor. de o ora ma chinui sa termin macar una.

ca fapt divers, mai devreme am batut recordul personal la bounty.

iaca niste poze:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde incoherent » Vin Dec 16, 2005 7:38 am

Deci nishte unele chestii :D frumusetea aia de mashina pe care o pierzi este un BMW M3.Maxim de cautare e 6,de care scapi relativ ushor cu Porsche GT Lamborghini Murcielago sau M3(daca-l recuperezi ).
Cardurile de unique performance sunt f folositoare daca ai chef sa joci si LAN si sa-tzi uimesti oponentu cand el se da cu ... sa zicem Gallardo si tu il batzi cu Lexus :D
Parerea mea e ca cea mai buna strategie e sa joci cu mashini cashtigate de la adversari,poseda imbunatatziri la care tu ca biet giucator nu ai inca acces decat dupa ce mai batzi un concurent.Problema e ca asta inseamna sa testezi mai multe mashini,si controlul asupra lor difera radical.Audi TT mi-a lasat o impresie deosebita printre mashinile de nivel mediuSupra merge supra da tre sa le ai cu derapajele controlate...
Un plus-fiecare modificare la performance se simte puternic in sunetul de-l scoate motoru frumoaselor sau in comportamentul lor pe shosea.
Enervant e ca mashinile dupa ce bagi o gramada de bani in ele,le vinzi la un pretz de mizerie,cam cat un Logan jumate dai un TT... In conditziile in care sa zicem ca tocmai i-ai pus o transmisie de 2 ori mai scumpa,e frustrant.Stii vreo solutzie acilea Tzake?(sa nu mai zic nervi ce-ti faci cand vrei sa vinzi Lamborghini Murcielago ca sa-ti iei bijuteria de Porsche).
Suparatoare la superlativ e lipsa vedetei competitiilor de street racing,Nissan Skyline,mashina superba si nervoasa rau.Nu tu Accura,nu tu Honda...
Cel mai mishto joc cu mashinutze,voiam sa joc si politzai,da mere si numa infractor :D
(Tzake,sa intzeleg ca si tu cu Murcielago?cam barca,da imi place cum suna motoru)
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde tzache » Vin Dec 16, 2005 8:46 am

x6? ioi
si dupa ce iei M3-ul ce se mai intampla :D se termina povestea, esti the king si mai joci ceva curse ce ti-ai scapat pe drum?
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde dgabri » Vin Dec 16, 2005 2:19 pm

Din masina veche poti recupera ceva bani mergand cu ea in magazinul de piese. Acolo poti vinde toate imbunatatirile puse anterior daca setezi la fiecare cea mai slaba echipare. Vei recupera ceva banuti. Apoi poti merge sa o vinzi la acelasi pret pe care ti-l dadeau si cand era echipata.
dgabri
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Dec 16, 2005 2:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde dgabri » Vin Dec 16, 2005 2:22 pm

Acel "heat", adica x de la 1 la 6 care face ca fortele de politie de pe urmele tale sa fie mai tari, se poate reduce schimband din cand in cand masinile intre ele. Sau schimband tuningu de pe masina ca sa n-o mai recunoasca.
dgabri
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Dec 16, 2005 2:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde tzache » Vin Dec 16, 2005 9:01 pm

l-am batut pe razor cu carrera (super masina; nu-mi pare rau ca am vandut tot sa o upgradez). imi iau bemveu inapoi si ma alearga copoii cu x6. am rupt cele 30j de masini si mi-au mai dat inca 30! nu-i corect. sfaturi?
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde tzache » Mar Dec 20, 2005 12:44 am

care-ai terminat jocu, ca nu pot sa fac saritura la "old bridge".
theblue ia zi frate cand il bati pe razor si te alearga politia... si scapi de aia 30 de politisti.... suna Mia, imi spune sa ajung la old bridge. Imi apare un cerc pe harta. Dar nu mai e activ M-ul sa vad harta mare... si nu il gasesc. Imi poti spune unde e, ca sa fac saritura? Ne chinuim doo persoane de 30 de ore (adunate in 5 zile). La nici un alt joc nu am injurat atat de mult si tare (eu, care este, care nu ma agit de o bicei)
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde cata79b » Joi Mai 18, 2006 2:13 pm

tzache : eu am ajuns la cercul de pe harta , dar nu gasesc nici un loc pe unde sa sar .
Apropo : cand ajungi acolo , dispare cercul de pe harta , deci incearca sa nu te indepartezi . Daca stie cineva pe unde se sare .....
cata79b
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mai 18, 2006 2:06 pm
Localitate: italia


Înapoi la Games

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori