sper sa ma ma puteti sfatui si voi

Sa fii sanatos ! Sa ai o viata sanatoasa !

sper sa ma ma puteti sfatui si voi

Mesajde Lole » Vin Ian 20, 2006 1:19 pm

luna trecuta am trecut printr-o situatie nu tocmai placuta. la finalul actului sexual (cu prietenul meu) am descoperit ca s-a rupt prezervatuvul, stres mare . am mers la farmacie si am luat postinor 2 . prima pastila cam la vreo 20 min de la incident si la doua cred ca la mai putin de 12 ore desi stiam ca trebuie la 12h.chinionul nostru face ca la exact o saptamana sa se repete incidentu si iar am luat postinor 2 de datra asta cum trebuie.Problema este ca acum imi intarzie menstruatia. trebuia sa imi vien pe 13 si nimic. Oare sa fie efectul medicamentelor sau nu si-au facut efect si acum sunt :(( insarcinata
voi ce credeti???
Lole
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Ian 20, 2006 1:05 pm
Localitate: CLUJ

Mesajde memetshot » Vin Ian 20, 2006 1:29 pm

ca ar trebui sa va cumparatz si voi prezervative mai scumpe sau sa nu le refolositi.
de vulcanizare prezervative io zic sa uiti complet.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Vin Ian 20, 2006 1:47 pm

Lole, nu-l baga pe memetu-n seama. ie pus pe rele cand aude de postinor 2. pai daca nu ti-au venit rudele de la lacu roshu de o saptamana, gata! esti insarcinata. sa-ti fie de bine si la mai mare. daca-i baiat, sa-i dai numele lu memetu, ca-i plac copii. Uite un link misto, sa-ti mai treaca din suparare:

http://www.smashmyphone.com/preview/slk/0627_f02.wmv
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Ian 20, 2006 2:23 pm

Io creca mai poti astepta vreo saptamana, dupa care du-te si cumparati un test de ala de graviditate.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Lole » Vin Ian 20, 2006 2:29 pm

nu mai astept asa mult il fac maine dimineata
ca am asteptat destul
sper sa fie bine
Lole
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Ian 20, 2006 1:05 pm
Localitate: CLUJ

Mesajde cr3tz » Vin Ian 20, 2006 3:59 pm

piskeshule uite k fata e din cluj,poate iei legatura pe privat cu ea.

poate sa intarzie si o luna fara sa fi insarcinata,nu trebuia sa mai iei si a 2 a oara postinor,din cate stiu eu pastila aia se ia odata la 6 luni :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Vin Ian 20, 2006 3:59 pm

la o prietena de a mea a intarziat 3 saptamani si apoi ia venit deci s-ar putea sa nu fii
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Ian 20, 2006 4:09 pm

cr3tz scrie:poate sa intarzie si o luna fara sa fi insarcinata,nu trebuia sa mai iei si a 2 a oara postinor,din cate stiu eu pastila aia se ia odata la 6 luni :D


Cretzule, incearca sa nu induci lumea in eroare, nu ie bine sa-l iei des, dar nu inseamna ca dc iei o data are efect 6 luni, unde plm ai auzit asa ceva?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde cr3tz » Vin Ian 20, 2006 4:15 pm

pe conspect parca :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde h0va » Vin Ian 20, 2006 9:49 pm

bre cretz..plm, prospect ba nu conspect..shi doi la mana se recomanda sa nu'l iei mai des de 6 luni..bre lole dupa ce ai loat prima pastila la max o sapt trebea sa'tz vina menstruatzia..eo asha shtiu..poa' ai ramas pregnanta dupa primu' accident asha ca nu mai conteaza a dooa oara :D ... eo zic sa citesht prospectu de la postinor daca tot l'ai cumparat..bafta

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Sâm Ian 21, 2006 2:10 am

vina mea,la cate conspecte referate si lucrari de laborator am avut de facut numai la asta in sta gandul ~p

si eu zic k fatuca nu are de ce sa se sperie,depinde si de organism :)

p.s. succes la testele pt sarcina :)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Sâm Ian 21, 2006 2:12 am

lole ar fi nasol sa te trezesti cu un "drac" de pe acum, eu cel putin nu as vrea
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde une helene » Sâm Ian 21, 2006 2:13 am

postinor 2 nu se ia de 2 ori in cadrul aceluiasi ciclu menstrual (care in mod normal dureaza 28 de zile...stiai, presupun). si nu se recomanda ca masura de contraceptie regulata. eu zic sa treceti pe anticonceptionale...daca tot te dopezi cu hormoni.
mergi la un doctor...si iti recomanda el ceva. la ginecolog, da?

si ai rabdare...ca o sa iti vina. numai ca ti-ai dereglat sistemul hormonal. in mod normal, dupa postinor, menstruatia isi urmeaza cursul firesc, nu vine nici mai devreme nici mai tarziu.

succes!
une helene
 

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Ian 23, 2006 10:34 am

Sandra, scuza-ma, dar sunt putin dezorientat. Ce-i aia menstruatie?
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde weed13 » Mar Ian 24, 2006 2:21 am

deci io zic ca in cazu asta, satz faci carnet de donator de sange. nu de alta, da daca nici nu ai catadicsit sa te informezi putin la asta, mai bine donezi sange si te gandesti la binele aproapelui, decat sa te ocupi cu chestii mai serioase, sau futai, cum se zice aici in localitate.
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Lole » Joi Ian 26, 2006 10:37 am

azi ma duc la ginecolog , sa-mi tineti pumnii
Lole
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Ian 20, 2006 1:05 pm
Localitate: CLUJ

Mesajde baixinho© » Joi Ian 26, 2006 11:19 am

ce vrei să fie? băieţel sau fetiţă?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Necko » Joi Ian 26, 2006 11:29 am

railor.

lole, bine faci ca te duci la ginecolog. iti tinem pumnii.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde tzache » Joi Ian 26, 2006 12:07 pm

Prezervative mai scumpe, memet? Na că io păţii cu durecs ultra thin (l-am ales p-ăsta ca să s-asorteze, bineinţeles :n:) La fel a urmat postinor doi, apoi s-o jurat că nu mai ia niciodată, bla bla bla. Am avut şi noi emoţii cu o intirziere de doo luni. Se intimplă cică.

Sper să ai norocu care l-am avut noi, Lole, curaj, ducă-se emoţiile şi fii bărbat :D
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde cubu » Joi Ian 26, 2006 1:53 pm

Lole scrie:sa-mi tineti pumnii

Da-i incoa, ii bag io in formol pana vii tu.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Lole » Vin Feb 10, 2006 12:58 pm

a fost alarma falsa
acum sunt bine
am tras o sperietura pe cinste
de acum iau anticionceptionale
Lole
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Ian 20, 2006 1:05 pm
Localitate: CLUJ

Mesajde kant emir » Vin Feb 10, 2006 1:25 pm

a fost alarma falsa - aia ie!
acum sunt bine - trece, stei cul
am tras o sperietura pe cinste - ehehe, vezi tu cu tinpu ce ie aia sperietura
de acum iau anticionceptionale - nu fa asta! dezamagejt uamenii care ajteabta urmarea
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Dorynna » Joi Mai 11, 2006 7:26 pm

daca a fost cineva in aceeasi situatie,sa-mi zika si mie...
in februarie am luat postinor dupa o tentativa de act sexual(in care nici n-a ejaculat in mine),dupa care mi-a venit ciclul chiar peste o zi,si a decurs totul bine.de atunci mi-a venit cilcul in fiecare luna in mod obisnuit,dar luna trecuta a durat putin,vreo 2-3 zile si luna asta inka nu mi-a venit,a intarziat deja o sapt.credeti ca poate nu si-a facut efectul atunci?sau ce se intampla?pls...cine stie...sa-mi spuan si mie...oricum ma duc maine dimin sa fac un test:(
Dorynna
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mai 11, 2006 7:04 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Weet-weet » Joi Mai 11, 2006 7:35 pm

N-are cum. Daca chiar erai insarcinata iti dadeai seama ( zic eu ). Si ciclul poate fi dereglat, nu ti s-a intamplat sa "sari" peste o luna? Stai relax :)
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde marian jan » Joi Mai 11, 2006 7:46 pm

poate ai ramas insarcinata cu un copil mic mic mic de tot si d-aia nu-ti dai seama.poate e chiar tom degetel II .
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde nae cinefil » Joi Mai 11, 2006 8:23 pm

draga (aiule, nu ie fro draga den port de la sulina, da?) dorynna, ca sa intzelegi mai bine care e legatura intre actul sexual(sau futai, cum metaforic si euforic se exprima colegu` uid mai sus) si conceptzie(aparitzia lu tom degetzel-sau doar degetzel-cum sugestiv insinua antepostatorul mieu)io-te:

inchipuie-tzi ca bei in ia sarí£ de te faci mangí£(sau muci, depinde de regiune). ei bine, in mod normal(shi chiar lojik oarecum), daca e sa te doara capu sau sa ai alte efecte secundare(care numa secundare nu-s, da`asta-i alta poveste), se-ntampla cel tarziu la trezire, nu peste fro saptamana sau o luna.

p.s. e posibil sa te doara capu si peste o saptamana, dar doar fiindca ei fi beut iar c-o zi inainte.

in speranta ca m-am facut intzeles shi tz-am loat o piatra de pe inima si un chist de pe ovare , itz urez o viatza(sau o nashtere) ushoara!
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde sin ella » Joi Mai 11, 2006 8:47 pm

eu nu cred ca am inteles, dar nici nu trebuia sa inteleg ceva. daca totusi am inteles, sa nu uitam exceptiile care confirma regula :da:
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde gaga » Joi Mai 11, 2006 9:05 pm

sin ella scrie:eu nu cred ca am inteles, dar nici nu trebuia sa inteleg ceva. daca totusi am inteles, sa nu uitam exceptiile care confirma regula :da:



fecioara maria?



.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Bebbe » Dum Iun 18, 2006 12:12 am

Am facut sex cu ubitul meu... A ejaculat in me, stiind de prezenta prezervativului, iar la sfarsit, si-a dat seama k se rupsese... La aprox 15 min am luat prima pastila de postinor 2 apoi la 12h pe cea de a dupa, dar intre aceste 2 pastile am mai facut de cateva ori sex neprotejat...

As vrea sa stiu sigur daca este vreo sansa ca eu sa raman insarcinata in conditiile astea. Nu cred ca ar fi posibil, dar as mai vrea o opinie... obiectiva, nuh subiectiva!!

Sper sa ma ajuti... Yo si ubitul meu suntem mai mult dekt speriati...

Please, help!!! E mai mult decat urgent...
Bebbe
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Iun 17, 2006 11:24 pm
Localitate: BuCuResTi

Mesajde Weet-weet » Dum Iun 18, 2006 12:24 am

Tu esti blonda?
Serios acum.. stai cu morcovu'-n fund si o faci neprotejat? Da, ai sanse sa fi ramas insarcinata intre timp ( cel putin asta cred eu).. daca te-a mancat in fund.
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Medicina - Sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron