Cadoul Perfect!

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Cadoul Perfect!

Mesajde CarLiTa » Dum Ian 22, 2006 5:40 pm

Please Hel Me! [-o

Urmeaza ziua prietenului meu care implineste varsta de 20 de ani si nu am idee ce sa ii iau cadou. As vrea sa ii iau ceva special, sau ceva care sa ii aduca aminte de mine tot timpul....sau nu stiu, orice altceva probabil...

Ma ajutati cu cateva idei de cadouri pls? :eat: ca sunt fetita cuminte :n: Thanks!
CarLiTa
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Vin Aug 05, 2005 11:00 am
Localitate: Cluj - Napoca

Mesajde eyewitness » Dum Ian 22, 2006 7:21 pm

da-ne mai multe detalii, de ezenplu, ce muzica ii place, ce mancare ii place, ce dulciuri ii plac, ce filme ii plac, ce gagigi ii plac etc....
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Radu_26_Oradea » Dum Ian 22, 2006 8:52 pm

pai o cravata ar merge :))) sau un pistol cu apa.... sau ceva special....aaa....niste catuse??? oh numi vine inspiratia. Mie miar place o sticla mare cu vin.
Radu_26_Oradea
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Joi Ian 12, 2006 9:19 pm
Localitate: ORADEA

Mesajde MiG29 » Dum Ian 22, 2006 9:07 pm

un secs oral~p
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde CarLiTa » Dum Ian 22, 2006 11:42 pm

so...e fotbalist, deci lantz, bratari, verighete etc...astea nu merg ca nu ii lasa sa poarte asa ceva :)....muzica...asculta aproape de toate cu cateva mici exceptii....rock, punk, hip-hop, ii place pop, dance, house...
poi ce gagici ii plac?:) normal ...numai de mine :D la mancare si la dulciuri nu e pretentios, ii plac toate ;)

niste catuse chiar ar fi haios :D...mai astept idei..
CarLiTa
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Vin Aug 05, 2005 11:00 am
Localitate: Cluj - Napoca

Mesajde whatever » Lun Ian 23, 2006 12:17 am

daca e fotbalist, cumpara-i un tricou original cu echipa preferata din strainatate.
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde wednesday » Lun Ian 23, 2006 12:42 am

eu de obicei cumpar cani, carti, cioco scumpa, lumanari sau calendare...sau fac ceva cu manuta mea.
ai putea sa inramezi o poza cu voi doi. vezi ca rama sa fie una vesela si tinereasca nu o chestie de inox, sau de epoca...adica mie chiar nu mi-ar placea asa ceva. ai putea sa personalizezi o rama mai dull...
de exemplu o ornezi cu cioburi colorate - dar pentru asta ai nevoie sa sacrifici ceva farfurii...merita totusi, iese un mozaic foarte fain. in caz ca iti surade ideea procedezi asa - iei farfuriile, le invelesti intr-o panza, iei un ciocan de snitele (sau daca ai altul foarte bine, eu una n-am avut) si le zdrobesti in asa fel incat sa ramana cioburile cat de cat mari. apoi le lipesti de respectiva rama cu super glue si garantez ca arata ciar foarte fain :) sau in loc de cioburi - flori uscate, bucati de hartie alese cu grija - si faci un colaj...ori daca te simti in stare pur si simplu o pictezi (in ulei preferabil desi e mai peste mana)
make sure ca pe spatele fotografiei sa scrii ceva frumos pentru el, si bineinteles sa i-o dai impachetata intr-o hartie asortata. :)
acuma, asta s-ar putea sa nu fie your kind of thing, dar e o sugestie :)

si o alta sugestie, daca crezi ca el ar aprecia asa ceva - the memory box
ai nevoie de o cutie nu foarte mare - preferabil de lemn, daca nu de plastic...in care poti sa pui o groaza de chestii care sa ii aduca aminte de tine/de voi...adica poze, o suvita din parul tau, o hartie imbibata cu parfumul tau, un biletel, orice alt nimic cu valoare sentimentala (eu una strang din astea) si mai pui si niste bombuane de ciocolata :D si there you have it!

hope it helps...
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde RajaF » Lun Ian 23, 2006 12:58 am

sau fac ceva cu manuta mea


asta suna bine :D

un secs oral


asta suna si mai bine ~p

daca e fotbalist, cumpara-i un tricou original cu echipa preferata din strainatate.


si asta cred ca ar fi cadoul perfectt pentru el daca nu are deja un tricou de genul.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde CarLiTa » Mar Ian 24, 2006 12:35 am

...poi tricoul cu echipa lui preferata, din strainatate nu are nici o echipa preferata...si din Tara...normal U Cluj ;) unde joaca....dar tricouri de la U are o gramada...deci nu stiu, nu mi-ar prea surade idee....

@wednesday ....cana i-am luat de Mos Niculas :D, carte...nush as putea sa-i iau ceva, interesant probabil pt el ar fi istoria sportului...altceva nu prea cred, cioci scumpa...mmm eventual pe langa ceva da ar merge :P ...lumanari ar fi frumos...un calendar mi-ar placea ..dar sa fie ceva calendar de perete si cu pozele mele, poate gasesc sa fac la comanda...ar fi misto :D

poza in rama cu noi2 am primit eu de ziua mea, deci sa-i dau inapoi tot chestia asta nu ar merge....poate cu alta ocazie ceva perinuta cu poza noastra....chestia aia cu cutia chiar e foarte misto, imi surade ideea, poate aleg chestia asta...ca am multe lucrusoare de pe unde am fost impreuna, care le-am luat impreuna...care sunt amintiri dragutze :P mersi de idei
CarLiTa
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Vin Aug 05, 2005 11:00 am
Localitate: Cluj - Napoca

Mesajde whatever » Joi Feb 09, 2006 2:11 pm

ce i-ai luat pana la urma ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde Sydney » Joi Feb 09, 2006 4:01 pm

Trebuia sa ii iei nijte coca,sa ajunga si el la Juve! :D
Good shit this is....mmmmm....

Chester chooses chestnuts,cheddar cheese with chewy chives.He chews them and he chooses them.He chooses them and he chews them...those chestnuts, cheddar cheese and chives in cheery, charming chunks
Avatar utilizator
Sydney
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Noi 01, 2002 12:00 am

Mesajde pacha » Vin Feb 10, 2006 9:00 pm

Wednesday-"eu de obicei cumpar cani,[B] carti, cioco scumpa, lumanari sau calendare[/B]"

Tu n-ai citit ca e fotbalist?
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde whatever » Sâm Feb 11, 2006 6:40 pm

Sydney scrie:Trebuia sa ii iei nijte coca,sa ajunga si el la Juve! :D


ma, ii 80 de euro linia ...
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde wednesday » Lun Feb 13, 2006 9:45 pm

pacha scrie:Wednesday-"eu de obicei cumpar cani,[B] carti, cioco scumpa, lumanari sau calendare[/B]"

Tu n-ai citit ca e fotbalist?

asta exclude neaparat sensibilitate la chestiile dragute si simbolice?
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde gaga » Lun Feb 13, 2006 9:55 pm

wednesday scrie:asta exclude neaparat sensibilitate la chestiile dragute si simbolice?



DA !!!!!!!! :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron