Pussycat Dolls

Forumul asociat fanclubului Pussycat Dolls

Pussycat Dolls

Mesajde Titina » Vin Oct 07, 2005 3:17 pm

The Pussycat Dolls sunt : Ashley,Melody,Kimberly,Nicole,Jessica si Carmit.Albumul lor de debut se numeshte PCD ,iar singleul de debut Don't Cha(ft busta Rhymes).
Inainte ele au fost stripteuse ;) shi au fost descoperite apoi de Busta Rhymes....

Cu siguranta shtiti shi voi melodia Don't Cha...ce parere aveti?

Eu deja ma pot considera un fel de fana Pussycat Dolls,sunt obsedata de ele...imi plac f mult cum arata iar albumul PCD e pur si simplu superb.
Va recomand melodiile Buttons,Beep shi Bite the dust de pe album...

http://www.pcdmusic.com
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde cometa » Mie Noi 09, 2005 11:01 am

eu n-am inteles de ce trea sa fie 6, cand oricum, canta una singura...da', ma rog, poate-s eu limitata....
parerea mea :)
...ceea ce va dorim si dumneavoastra :D
Avatar utilizator
cometa
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Ian 17, 2005 12:00 am

Mesajde kahlan » Mie Noi 09, 2005 11:49 am

Sunt 6 casa fie diversitate. Blonde, brunete, roshcate, sa acopere cam tuate gusturile. Anyway, nu'mi plac.
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Catzelusha » Mie Noi 09, 2005 12:36 pm

cometa scrie:eu n-am inteles de ce trea sa fie 6, cand oricum, canta una singura...da', ma rog, poate-s eu limitata....
parerea mea :)

pai e simplu....una canta,alta face roata,alta isi flutura pletele,a cincea isi da capul pe spate,iar ultima zambeste dragut.:)
In fine,parerea mea e k sunt banale ji penibile,deci mai bine ramaneau la vechea lor meserie(de striperitze)...
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde o_tzestoasa » Joi Noi 10, 2005 5:53 pm

in primul rand, Titina, nu ma mir ca tocami tu ai deschis threadu-ul asta, ma asteptam sa fii fana... parerea mea depre ele? najpa. Stii cum au fost prezentate la EMA? "the internationally singing prostitutes...The Pussycat Dolls!!!!!"...dej piesa e ascultabile, dar numele pe care si le-au luat le consemneaza la a fi "one hit wonder". Parerea mea!
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde Sică » Joi Noi 10, 2005 7:05 pm

imi place melodia don't cha dar se datoreaza f. mult prezentei vocei lui busta in ea.
despre ele nu am o parere asa buna vor disparea repede nu prea vad eu sa se mentina
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Shaki » Joi Noi 10, 2005 8:27 pm

printr-o intamplare adik sormea careia o sa-i sterg intr-o zi tuate prostiile astea shi himu din memorie shi o sa-i bag cu palnia nishte muzik mai de duamne ajuta, am gasit la mine in comp shi ascultat inceputu de la nu-shtiu-ce mel - neimportant care, oricum is jalnice
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde gugushtiuc » Vin Noi 11, 2005 12:46 pm

nu sunt chiar groaznice doar ca una canta, restul fac figuratzie, calitatzi vocale nu prea au, nu par a deborda de inteligentza...versurile piesei lor sunt ca la oricare alta, prea previziblie... deci, un alt girl band contrafacut care nu are prea multe shanse sa se impuna prin calitate pe piatza dar s-ar putea sa reziste o vreme pentru ca fetele arata intradevar foarte bine
gugushtiuc
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Aug 22, 2005 3:14 pm
Localitate: galati

Mesajde Djinn » Vin Noi 11, 2005 2:42 pm

Asta ma intrebam si io: ce naiba is "dollS" din moment ce ie una singura care canta, iar restu fac si ele figuratie pe acolo? :D

io n-am prejudecati de genu "uuu, a fost stripere, acu se vrea cantaretze, ce cretinatate, ie jenibile, etc". Plus ca ma indoi ca Busta Rhymes si-ar asocia numele cu ceva de calitate indoielnica.

"Don't cha" e chiar amuzanta si, in plus, imi place mesaju ~p

Iar bruneta ii dragutza foc.

Railor :P
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Vin Noi 11, 2005 4:03 pm

fluf, pliiiiiiiz :doh:

k@tzy scrie:Sunt 6 casa fie diversitate.

asha putem fac shi noi un pussycat dolls... io cu tine shi cu fluf shi cu noct shi cu misha, shi cu dana solista :D
ce zice-tzi?
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Djinn » Vin Noi 11, 2005 4:17 pm

nda, roaga-ma :P ie parerea mea, pur subiectiva, proprie si personala :D

if that means i'm a lutza, than so I am ~p
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Vin Noi 11, 2005 4:21 pm

deji eshti d'acord cu propunerea mea? bun, atunci imi ramane numa sa le conving pe restu :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Djinn » Vin Noi 11, 2005 4:28 pm

propunerea ierea catre mine?! :blink:

shaku scrie:asha putem fac shi noi un pussycat dolls... io cu tine shi cu fluf shi cu noct shi cu misha, shi cu dana solista

cine-i fluf asta? :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Vin Noi 11, 2005 4:38 pm

pai am zis io cu tine shi cu fluf, pt k o citam pe katzy. normal k propunerea se adresa tuturor :D
bine, sunt io solista daca insistatzi :P
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde ValiEnte » Vin Feb 17, 2006 4:20 pm

Lasand la o parte faptul ca nu stiu sa danseze, important dupa parerea mea intr-un grup paralel cu muzica, pe mine ma socheaza si me impresioneaza extrem, faptul ca multi din fani sunt de gen feminin. Adica, nu ma asteptam ca o trupa care indeamna la adulter, mai precis in la a-ti insela prietena, sa aiba, atata succes printre fete. Sunt profund consternat si dezamagit. Credeam ca fetele nu gandesc astfel.
~r
Istoria incepe sa se razbune...
Avatar utilizator
ValiEnte
 
Mesaje: 796
Membru din: Joi Sep 16, 2004 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Dum Feb 19, 2006 4:30 pm

bre,deci pe mine unul a inceput sa ma obsedeze melodia lor cu tipul de BEP , si anume Beep :D foarte tare frate.


mai vali este k ai da si tu o carje acolo la papusile astea?mama lui de adulter :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Feb 19, 2006 10:48 pm

melodia Stickwitu kre a aprut de mai mutl timp....nu-mi mai place asha mult,m-am saturat de ea,am ascultat-o prea mult :) apoi Sway nush de ce i-au fakut clip,nu e cine shtie ce...iar Beep...I love that song!!!Cum am zis shi kdn am deschis threadul,e una din mel mele pref de pe album,dar....abia ashtept (SPER) sa scoata clip la Buttons :D ink n-am vzt clipul la Beep :( din pakte....
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde wednesday » Lun Feb 20, 2006 2:38 am

[quote="Titina"]Inainte ele au fost stripteuse ]
asta se vrea a fi un paradox sau cum?
duamne mare ti-e gradina, mari talente muzicale se mai freaca de barele cluburilor.
stiu ca sunt oarescum offtopic dar muzica mai insipida si mai vulgara n-am prea mai auzit...ma rog eu nu-s tocmai la curent cu genul.
mi scuzi, dar nu m-am putut abtine.
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde =ll=Kain » Mar Apr 18, 2006 12:04 am

DECI....NASPAAAAAAAAAA
fetele astea sunt contrafacute din cap....pana'n picioare...au ceva original?!?!
NUUUUUU....nu e neaparat obligatoriu sa ai ceva iesit din comun.....da nici chiar asa...parca sunt alte ''cantarete'' taiate si apoi refacute din bucati alese aleatoriu (WTF)
oricum varza total....sa nu convundam ''bara verticala'' in care sta microfonu cu bara de streep....
:clovn: :clovn: :clovn: :clovn: :clovn: le reprezinta
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am


Înapoi la Pussycat Dolls

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron