Relatie interzisa

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde Daimon » Mie Mar 15, 2006 1:29 am

ce-avetz bre cu aurolash? se contrazice el, dar le zice bine. Arthemis.. cine isi pune mintea cu o copila de 16 ani? evident ca tipu respectiv nu vrea decat o singura chestie... ff urat din partea lui, intre noi fie vorba, dar nu e vina fetei.daca e asa. mai degraba as da vina pe nevasta ca a devenit plicticoasa.. banala.. etc.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kant emir » Mie Mar 15, 2006 2:00 am

cine isi pune mintea cu o copila de 16 ani? - hehehe, io jtiu pe multz cares gata sash "pue mintea"
shapoi:
as da vina pe nevasta ca a devenit plicticoasa.. banala - apoi tu nuzdai sama, da asta ie adevaratul rol al nevestei: sa devie banala si plicticuasa, casa vaza masculu ce mijto ie nevasta altuia (sau chear si copkila aia de shaijpe anishori)

shapoi fata (ieroina principala a telenovelei) zicea (in primul post) asa:
Am ajuns inevitabil si sa facem sex. Totul cu urmatoarea intelegere: nici o implicare, pentru ca el a depasit criza de 7 ani in casnicie si nu va divorta.

adica se pare ca ie ievident ceva, no?
asa ca mai lasatz muerea-n pace
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Mar 15, 2006 2:24 am

bine, bre.. am inteles nu estem pe katerinci:D sper sa tii si tu cont de asta:D

recunosc ca io speculez.. ca n-am nici 35 de ani, nici nu-s insurat de 7 ani. da' serios vorbind cand o ajunge nevasta sa ma plictiseasca o las si-mi caut alta, ca asa m-i se pare fair si fata de mine si fata de ea. vorba aia mai bine o parasesti decat sa o inseli..
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kant emir » Mie Mar 15, 2006 2:51 am

nu ie asa Daimuane: mai bine o parasesti decat sa o inseli.. - poi ce, nevasta ie numa pentru secs? nu treso parasejt (decat daca relatia ie cu adevarat najpa, nu pencatz scade tzie libidou) numa pentru atata, dupa cum nici can te insori nu ten sori numa pentru secs (parerea mea, ofcors)
nu estem pe katerinci sper sa tii si tu cont de asta - aidi bre, tze teama de avert? si avertu ie tot pentru uameni, stei cul
tziu si io cont bre, normal ca tziu cont (adica bajcalia ie bai difolt, da asta nu mam pedeca sa spun si trebi seriuase - ofcors ca numa daca ie loc si de trebi seriuase); iar postatul strict la topic, fara nicio deviere (motivata - de exemplu - de intentia de destindere a atmosferei, chiar si cu riscul de a nu fi inteles/gustat umorul tau) e prea sec pentru gustul meu, io nu pot pentru ca sa
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Mar 15, 2006 12:20 pm

kant emir scrie: poi ce, nevasta ie numa pentru secs? nu treso parasejt (decat daca relatia ie cu adevarat najpa, nu pencatz scade tzie libidou) numa pentru atata, dupa cum nici can te insori nu ten sori numa pentru secs (parerea mea, ofcors)
n-am zis niciunde ca ii numa pentru secs si io cand am zis de plictisit nu ma refeream la secs. paradoxal plictiseala asta secsuala e mai degraba rezultat al plictiselii generale din relatie
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde h0va » Mie Mar 15, 2006 12:36 pm

tipu respectiv nu vrea decat o singura chestie... ff urat din partea lui, intre noi fie vorba


vere intre noi fie vb e foarte frumos din partea lui ca vrea duar s'o futa..daca ar loao de nevasta viatza lui ar deveni un coshmar shi daca ea il iubeshte n'ar vrea ca puiu iei sa sufere, just? :)

ontopic..apropo de rel interzise..scrie la lege urmatuarele (shi daca datz search pe gugal la cuvintele chee: seductie casatorie inchisoare :) o sa gasitz imedita), asha ziceam, zice la lege ca:


Seductia – art. 199 prevede ca fapta celui care, prin promisiuni de casatorie, determina o persoana de sex feminin mai mica de 18 ani de a avea un raport sexual, se pedepseste cu inchisoarea de la 1 la 5 ani.


deci bre sfatu meu ie urmaretzu, ia'o pe sor'ta bag'o supt pat, pune'i un reportofon in mana, chiama'l pe to'arashu la o gustarica shi dupe ce i'ai facut shtromeleagu mare shi tare spune'i ca'i dai pisda duar daca te ia de nevasta..cand iel zice "te iau de nevasta daca'm dai pisda" pac fuga la tribunal..sh'atuncea or te ia ori o sa'i duca nevas'sa parizer la gherla..

sper ca sfatu meu ie mai bun ca alu bebe secsologu..daca da spune'mi ca ma bate gandu sa'm fac o emisiune ceva :)

ps: bre arthemis, nu mai invatza copilele la prostii, lasa'le cornute asha cum o cere varsta c'alfel nu mai prindem neam f'o aripioara de pasarica tanara :)

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde pacha » Mie Mar 15, 2006 12:52 pm

Sfatul meu e sa deschideti un subiect cu titlul "Sfaturi pentru minorii care sunt depasiti de sfaturile revistei Bravo".
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Mar 15, 2006 12:52 pm

paradoxal plictiseala asta secsuala e mai degraba rezultat al plictiselii generale din relatie
shanume de ce para docsal? ca desi nu ie chear unu langa altu, secsu si cu creeru-s deo sama, deo faptura si deo mama
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Mar 15, 2006 12:54 pm

numa ca scrie ca treaba aia se poate rezolva pe cale amiabila intre cei doi. asa ca daca fu asa de prost incat sa futa dupa ce a promis ca o ia in casatorie: tre sa plateste cajcaval
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde pacha » Mie Mar 15, 2006 1:36 pm

kantemir-"si cu creeru-s deo sama, deo faptura si deo mama"
Mah omule asta descris de tine in versuri se numeste -incest-
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde jeorj » Mie Mar 15, 2006 2:22 pm

h0va scrie:sfatu meu ie urmaretzu, , chiama'l pe to'arashu la o gustarica shi dupe ce i'ai facut shtromeleagu mare shi tare .....
brava bei, da-le idei la astea de au numa goanje si sburataciuni prin carcasa ce le-acopera gatu. nu-i destul de peline chisorile de amarati careo bagat o vrajala pentro tzar de miros de pis da, si ia dupe ce so vazut rezolvata so dat de victima si abuzata si mai stiu io ce.


rushinica
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde Daimon » Mie Mar 15, 2006 5:47 pm

bre vad ca v-atz lansat.. n-am acuma timp sa scriu.. da' revin ca sunt niste chestii interpretate altfel decat vroiam io sa iasa. brb
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Arthemis » Mie Mar 15, 2006 6:45 pm

iote ce au sarit barbatii cu gura pe mine, sa nu schimb tinereul... nu-l schimb bre... si nici nu pot de una singura si nici nu am de ce... lasa-le sa invete de capu lor... ce numai eu sa-mi aduc aminte de cand eram mica si fraiera si faceam prostii??

aceste fiind spuse.... ia hai, ontopic cu voi toti!

Parerea mea ramane neschimbata fata de spusele drianei!
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Mar 15, 2006 7:19 pm

au sarit barbatii cu gura pe mine

ecsageratz si voi, si iele (alea mici si tuante): tu, masculu major nu tresa-i promitz marea cu sarea, ca puate ia ie sincera si te crede; pe de cealalata parte, nici iele nu tresa pue botu asa usor (adica umpic de educatzie ar rezolva mai multe aspecte: mai putzina marlanie - salut, pretenu! - si mai putzina prostie - tot asa)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Mar Mar 21, 2006 1:48 am

vad ca nea emiru a cam tras o concluzie asa ca nu mai revin.
io am numa o opservatie shanume. nu stiu de ce plecati voi de la ideea ca saraca fatuca ingenua tresa aiba macsim 20 de ani? ca mie unu peste fro 20 de ani poate ca o sa-mi fie ok si una de fro 30. si apai aia ii femeie in toata firea si nu merge faza ca e mica si nu stie in ce se baga.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde driana_r01 » Vin Mar 31, 2006 10:42 pm

Vai, dar stiti ca imi place de voi ? Ati deviat (unii ce e drept) total de la subiect ! Si vad ca sunt f. criticata .... unii (majoritatea) nu-s de'acord cu mine ... dar din cate stiu am precizat k nu sunt tocmai credincioasa ... asha ca fiecare cu opinia lui ... poate unii ma considera o :cow: , dar nu imi schimb parerea ... e un forum, fiecare zice ce gandeste despre un subiect iar fata vine frumos si alege ce ii se pare cel mai corect ... cheers A-)
driana_r01
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Vin Sep 09, 2005 8:39 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde kant emir » Vin Mar 31, 2006 11:11 pm

iar fata vine frumos si alege ce ii se pare cel mai corect

sau cel mai practic, sau cel mai comod, sau ce pana iei, face ce vrea ia, ca duar tzara ie libera si democrata
Ati deviat (unii ce e drept) total de la subiect !

vaaaai, ne ertatz, nu ne pedepsitz! sau acu vei frea cu uaste si rasboi casa ne certz? or puate sa dai avertz? ca neam permis vesduamne sa ne abatem de la vitala problema dumniavuastra, care shasha "fata vine frumos..."
Vai, dar stiti ca imi place de voi ?
ce bine ce bine ce biiiiiiiine!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde driana_r01 » Dum Apr 02, 2006 12:30 am

Da kant emir ... te-ai simtit sau ce ?!
driana_r01
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Vin Sep 09, 2005 8:39 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde closer » Dum Apr 02, 2006 3:46 pm

nu te blameaza nimeni....
nu esti nici prima nici singura...care trece prin experienta asta...
si o prietena f buna de a mea, a fost in situatia asta...ea a profitat de clipele fericite cu el pana a putut...insa...nu a reusit sa-l determine sa se desparte de sotie....
dar traieste fii fericita...arata-i cat de mult il apreciezi si cate de fericita esti cu el......dragostea inseamna si suferinta
trebuie sa te pregatesti pt orice....
atat de greu iti gasesti fericirea in zilele noastre.....cat o ai..nu o lasa sa dispara, nu renunta....
succes. orice decizie vei lua..sigur va fi cea mai buna....
si ce daca nu vei fi cu el toata viata?
nu stim cand cunoastem pe altcineva............


ilariad scrie:Relatie cu barbat insurat! Am cazut din lac in putz :( si anume din postura de prietena inselata in cea de amanta. De aici incep problemele mele.
L-am cunoscut in februarie, ne-am intalnit de 2 ori..nu s-a intamplat nimic...nici macar un sarut pe obraz la despartire. Dupa vreo 6 luni ma trezesc cautata de acest tip. Am omis sa spun ca e mai mare cu 8 ani, roman, plecat de 13 ani in Italia si insurat (un copil care insa nu este al lui, ci al sotiei din prima casatorie). In mail imi spunea ca vine in tara si ca a decis sa ramana (nu se stie pt cat timp). Am ajuns inevitabil si sa facem sex. Totul cu urmatoarea intelegere: nici o implicare, pentru ca el a depasit criza de 7 ani in casnicie si nu va divorta. Raspunsul meu a fost ok, pentru ca nu imi doresc o relatie care sa sfarseasca in casatorie. Toate bune si frumoase insa de ceva vreme m-am indragostit de el, m-a luat valul. Si pe el. Nu stiu ce sa fac pentru ca ma simt extraordinar cu el (si nu ma refer numai la sex). Mi-am dat seamna ca este barbatul pe care mi l-am dorit. Din pacate nu am nici o informatie despre sotie sau despre cum merge casnicia lui, nu stiu cu ce "concurez". Nu vreau sa il intreb pentru ca mi-e frica sa nu il pierd.
Acum astept pareri.....si stiu ca multi ma veti blama pentru postura in care sunt. :)
closer
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 30, 2006 4:23 pm
Localitate: cluj

Mesajde driana_r01 » Lun Mai 22, 2006 9:03 am

In sfarsit cineva cu minte ... hai nu sariti cu gura ... am tot dreptul ... m-am saturat sa vad de cate ori s-au scris cuvintele"tolomace" "toante" etc etc .... si pt a va pune la curent ( nu ca v-ar interesa ) , am depasit momentul .. dupa vreo 10 luni ... e adv ink il iubesc , dar nu mai sunt chiar asha ca inainte ... insa parerea mea e neschimbata ... chill out man ... nu mai criticati atata ;)
driana_r01
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Vin Sep 09, 2005 8:39 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde baixinho© » Lun Mai 22, 2006 10:32 am

aha. concluzia este că userii care sunt de partea ta au minte, iar pe ceilalţi poţi să te de la distanţă. pe langă faptul că nu-i frumos, respecte şi părerea celorlalţi.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde sin ella » Lun Mai 22, 2006 10:44 am

pe langă faptul că nu-i frumos, respecte şi părerea celorlalţi.

mai ales ca ea ne-a cerut-o!

am depasit momentul .. dupa vreo 10 luni ... e adv ink il iubesc , dar nu mai sunt chiar asha ca inainte


lasa ca in curand o sa depasesti si acest moment :P
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde pacha » Mar Mai 23, 2006 3:26 pm

Adicatelea "Si asta trece" :)
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde melc_srl » Dum Sep 10, 2006 11:22 pm

mda.... parerea mea....ca sunt in aceasi situatie...e ca mereu ea va fi prima pt el...iar tu mereu vei fi doar ea...a 2-a... roata lui de rezerva....aq depinde de tine...daca tu vrei sa fi a 2-a atunci accepta lucrurile asa cum sunt...: :moon:
melc_srl
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Sep 10, 2006 10:57 pm
Localitate: giurgiu

S.o.s

Mesajde 572 » Lun Sep 11, 2006 3:41 pm

melc_srl scrie:mda.... parerea mea....ca sunt in aceasi situatie...e ca mereu ea va fi prima pt el...iar tu mereu vei fi doar ea...a 2-a... roata lui de rezerva....aq depinde de tine...daca tu vrei sa fi a 2-a atunci accepta lucrurile asa cum sunt...: :moon:


íŽţi impărtăşesc părerea!
Şi cum ... pentru majoritatea bărbaţilor soţia este soţia... iar restul... sunt şi ele... cred că in asemenea situaţii merită să incerci să- ţi vezi şi propriul tău interes. Dacă te satisface situaţia actuală, şi nu mă refer la postura de amantă care ţi se atribuie de societate, ci la atenţia şi afecţiunea pe care le manifestă faţă de tine, totul este ok, nu cred că are nimeni dreptul să te judece pentru faptul că ţi- ai căutat fericirea ( ştiu că sună poetic!), in schimb dacă tu simţi că nu este langă tine, că nu poate să- ţi ofere mai mult, cred că ieşi in dezavantaj in acestă relaţie sentimentală şi omiţi faptul că in timp ce tu te mulţumeşti cu ceea ce iţi poate oferi el, pe langă tine pot să treacă alţii care pot să- ţi ofere mai mult.
Da... oricum, din ce am citit... cred că iţi va fi greu să iei o asemenea decizie acum, cand eşti deja implicată sentimental, cand ai inceput să- ţi faci speranţe... Dar nu uita, tu eşti a doua! :nimic:
572
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Sep 05, 2006 9:18 pm
Localitate: acasa

Mesajde Fatima » Vin Sep 15, 2006 8:38 pm

Nu e bine pentru ca te-ai implicat sentimental ,si anume te-ai indragostit de tipul respectiv .Vei avea numai de suferit...pentru ca el de divortat nu va divorta niciodata ,iar tu vei fi intotdeauna pe locul al doilea.Si chiar daca nu recunosti acum ,dar nu cred ca nu a existat macar vreodata un moment in care sa nu stai si sa te gandesti ca tu esti singura ,iti este dor de el,l-ai dori langa tine ...doar ca nu se poate pentru ca el este cu nevasta!Daca relatia s-ar fi limitat numai la sex ,cu intelegere din ambele parti ar fi fost totul OK.Dar asa ...ar fi trebuit sa renunti din prima clipa in care ai simtit ca te implici mai mult decat era intelegerea la inceput.Continuand aceasta relatie ,nu faci decat sa te amagesti singura !Si sa suferi ...in tacere!
Avatar utilizator
Fatima
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Dec 10, 2005 12:00 am

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron