cine are xbox 360 ?

Software, hardware, internet, GSM, games, quake, counter strike ....

cine are xbox 360 ?

Mesajde LoveVerde » Sâm Apr 15, 2006 7:14 am

are cineva un x box 360 ? nici nu stiu daca se gasesc in romania, eu am cumparat una acum cateva zile pt ca ma tot joc cu prietenul meu tot timpul ...

e super misto !
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde RajaF » Sâm Apr 15, 2006 8:56 am

Ce bine ca ai un 360 :D
Acuma poti zice ca ai cheltuit 500$ degeaba :P
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde LoveVerde » Dum Apr 23, 2006 9:03 am

da ... iar tu nu stii despre ce vorbesti. plus ca nu e $500 ca e $300. asa e romanul, nu conteaza unde e... daca nu cunoaste ceva ... imediat trebuie sa zica ceva rau. IRGNORACE is sweet. xbox 360 e cea mai buna consola da jocuri video pe piata acum. si sa nu zici nimic de PS3 pt ca nu merita.
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde RajaF » Dum Apr 23, 2006 4:29 pm

Whoa, hold on there junior. Ia spune-mi tu mie de unde ti-ai luat un 360 cu 300$ ca ma duc acuma sa imi iau si eu unul :D?
Da sa aiba an extra controller, HDD, 3 games and HD cables. Aham, nu exista un asemenea loc. Atunci merci dar prefer sa raman cu cea mai buna consola de jocuri de pe piata pe moment PS2 si sa ma joc God of War 2 si multe alte jocuri care nu le gasesti (si nu o sa le gasesti vreodata) pe 360.
Did I mention the PS2 is only 150$? Da, intr-adevar, ai dat 500$ degeaba :P
And yes, let's not even mention the PS3 or you'll start crying :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde LoveVerde » Lun Apr 24, 2006 3:05 am

hahaha sony fanboy :)
nu, nu a avut tot ce ai spus tu, doar systemul cu one controller si cabluri... HDD-ul urmeaza sapt asta iar a wireless controller la fel. oricum, eu nu am dat nici un $ pe nimic, in afara de o memory card pe care o voi duce inapoi as soon as I get the HDD. serviciul live PS e groaznic oricum .... pentru 150$ probabil ca e cea mai buna consola de pe piata, but you get what you pay for. :D

haha nici sa nu iti zic de PS3, ca o sa incepi TU sa plangi. research it n00bcakes !
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde HABEEB » Lun Apr 24, 2006 8:47 am

ps3 o sa stearga pe jos cu orice pc sau consola.. adica inclusiv xbox360`ul tau
dupa ce ai aruncat 3-500$ pe un xbox evident ca nu vei recunoaste ca e pilaf
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde RajaF » Lun Apr 24, 2006 1:47 pm

"Sony fanboy"... hehe da sony fanboy :D

"Research it"... mdea facem pe jmecherii. "n00bcakes"... tre sa recunosc e prima oara cand un roman imi zice asa, dar trebuia sa ma astept de la un adolescent semi american.

Serviciul live PS... in primul rand nu exista serviciul "live" pentru PS altfel ii zice si de ce e mai bun ca Live, pentru ca e moca (dar deh cine vorbea de research nici nu stii cum se numeste).

"oricum, eu nu am dat nici un $ pe nimic"... si ce asta e motiv de lauda? Hai sa aratam ce bogati sunt mama si tata nu?

For 150$ yes I do get what I paid for don't I? I get a console that has all the games the 360 has, and on top of that it has games that the 360 will never have and are twice as good :D

Si daca vrei sa vorbim de PS3 ia zi tu asa ai habar cu ce jocuri se lanseaza consola in toamna? Daca nu hai ca iti zic eu asa ca sa nu uiti... si le si compar un pic.

Motorstorm (PS3) - PGR3 (360) -> castigator Motorstorm, pentru ca in comparatie PGR3 arata ca Need for Speed 2

Kameo (360) - Heavenly Sword (PS3) -> nu ca ma astept sa ai habar ce e ala Heavenly Sword dar in orice caz daca ai stii ai intelege

Unreal Tournament 2007 (PS3) - Perfect Dark Zero (360) -> cred ca nu trebuie sa iti explic nu?

Si cam atat ca restul jocurilor de pe 360 sunt asa de jalnice ca nu suporta comparatie. Daca tot mai ai de zis ceva dupa asta compara cel mai bun joc, anuntat, de pe 360 (Gears of War) cu cel mai bun joc de la lansare (Metal Gear Solid 4, probabil, daca nu ne face vreo surpriza placuta vreun alt joc) de pe PS3 si vei vedea diferenta. Daca nici atunci nu intelegi de ce ai dat 500$ degeaba pe o consola, nu mai are rost sa discutam. Pastreaza-ti 360-ul pana la lansarea lui PS3 si cand o sa se intample din nou fenomenul Dreamcast, o sa tin minte sa intru aici pe forum sa fac misto de tine.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde LoveVerde » Lun Apr 24, 2006 11:37 pm

LOL ... daca ai cunoaste ceva date technice ai stii ca 360-ul e cea mai buna consola pe piata acum. iar pana la PS3 mai este, pt ca din cauza costului de productie prea ridicat, nu o pot lansa inca. stiu ca va fi mai puternica decat tot ce exista acum deci nu te mai stresa atat. O sa vezi cate neplaceri vor fi cu PS3.



i ce asta e motiv de lauda? Hai sa aratam ce bogati sunt mama si tata nu?


nu, nici macar nu locuiesc cu parintii, parintii mei sunt in Romania inca, deci daca habar nu ai despre ce vorbesti mai bine taci. normal ca tu, roman plecat in canada, trebuie sa iei apararea unor lucruri de proasta calitate care sunt mai ieftine, ca sa iti areti muschii cand nu iti poti permite altceva mai bun.
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde RajaF » Mar Apr 25, 2006 5:24 am

Ia-uzi ce se zburleste asta micu la mine :D

Te rog frumos... date tehnice, lumineaza-ma. Spune-mi tu asa mie ce procesor foloseste 360-ul? Dar placa video?

Daca te descurci la primele doua intrebari, explica-mi care e diferenta dintre arhitectura cu unified-shaders care se gaseste in Xenos si arhitectura normala dintr-un ... G71 sa zicem.

Dupa care daca te descurci si la aia, poate imi explici ce fel de core foloseste procesorul din 360 (si mai ales how many cores, daca sunt mai multe bineinteles).

Poate imi spui si mie de placa video din 360 are 10MB de memorie dedicata pe langa memoria normala.

Si daca tot suntem la date tehnice, poate stii si ce e FlexIO (asta e din PS3 asa sa iti dau un hint) si imi zici si mie de ce e atat de laudat de lumea IT.

No si astea asa de inceput, ca sa spargem gheata, sa vedem cat ne pricepem :D Daca te descurci atunci mai vorbim si altele. A da, si daca folosesti google sa stii ca te descalific :P

Zici tu:

oricum, eu nu am dat nici un $ pe nimic


Dar daca nu parintii atunci cine? Sau tu inca mai crezi in Mos Craciun :D

Si de unde stii tu ca sunt eu roman plecat in Canada? Poate sunt canadian care vorbeste romaneste... eh ce zici de asta, ar fi o treaba :D.
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde Nymphenburg » Sâm Mai 13, 2006 3:38 pm

Eu unul n-ma bani de Xbox 360 dar mi-ar trebui unul... Am vazut niste jocuri pe Xbox 360 care m-ar interesa. Desi inca sustin cu tarie Wii...
Nymphenburg
Junior Member
 
Mesaje: 85
Membru din: Mar Feb 21, 2006 6:44 pm
Localitate: Constanta

Mesajde LoveVerde » Lun Mai 22, 2006 6:39 am

abia astept sa imi rezerv un wii dar inca nici un magazin nu ia reservari ...
I don`t like to watch myself in the mirror cause i`m a narcississt,
I simply like to see myself exist.
Avatar utilizator
LoveVerde
 
Mesaje: 376
Membru din: Sâm Iun 05, 2004 11:00 pm

Mesajde u-77 » Sâm Iun 02, 2007 2:34 am

Nintendo Wii poate fii MODDED cu WIIKEY (chip),http://www.eurasia.nu/images/submitted/wkr.jpg,folosind un DVD-ROM LG si un BURNER DVD-R puteti face back-up de la cele mai tari jocuri...Check:http://www.eurasia.nu
Avatar utilizator
u-77
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Joi Iun 17, 2004 11:00 pm

Mesajde cosminbadu » Vin Aug 31, 2007 11:38 pm

RajaF scrie:Whoa, hold on there junior. Ia spune-mi tu mie de unde ti-ai luat un 360 cu 300$ ca ma duc acuma sa imi iau si eu unul :D?
Da sa aiba an extra controller, HDD, 3 games and HD cables. Aham, nu exista un asemenea loc. Atunci merci dar prefer sa raman cu cea mai buna consola de jocuri de pe piata pe moment PS2 si sa ma joc God of War 2 si multe alte jocuri care nu le gasesti (si nu o sa le gasesti vreodata) pe 360.
Did I mention the PS2 is only 150$? Da, intr-adevar, ai dat 500$ degeaba :P
And yes, let's not even mention the PS3 or you'll start crying :D



Cea mai buna consola e PS3, si cine cunoaste stie:)))))
cosminbadu
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Aug 23, 2007 11:23 pm
Localitate: Los Angeles, CA.

Mesajde kant emir » Sâm Sep 01, 2007 12:24 am

ba nu


(iti place raspunsul meu? intelegi de ce nu e voie cu asa ceva, pe forum?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am


Înapoi la IT, internet

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori