stand-up comedy

sub lumina lanternei magice

Stand-up comedy in Bucuresti

Mesajde teo1314 » Mie Iun 09, 2004 2:24 pm

A fost cineva la Scena sau la Cafe Deko, la spectacole de stand-up comedy?
Daca da, cum au fost?
teo1314
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iun 09, 2004 2:18 pm
Localitate: Bucuresti

Super ... sper

Mesajde Quasar » Dum Iul 18, 2004 10:08 pm

teo1314 scrie:A fost cineva la Scena sau la Cafe Deko, la spectacole de stand-up comedy?
Daca da, cum au fost?



Sper ca ti-a placut petru ca eu sunt unul dintre cei care fac standUp acolo. Sunnt singurele cluburi din romania care fac acest gen de spectacol, standup comedy. Dar dupa cum stii clubul La Scena (la care eu eram pe scena in fiecare joi ) a terminat stagiunea si ne-am mutat la mare la Neptun. Eu astept un mesaj dee la tine daca vrei sa corespondam pe acet subiect destul de rarefiat aici in tara noastra dar care promite multe pe viitor.
mail: Big_Quasar@yahoo.com
Quasar
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iul 18, 2004 9:58 pm
Localitate: acasa

Mesajde jeni » Lun Aug 16, 2004 4:47 am

teo, nu ti-e jena putin?

.vaidecaputau
jeni
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Mar 01, 2004 7:01 am
Localitate: bucuresti

stand up comedy

Mesajde magus » Mie Apr 13, 2005 2:36 pm

am vazut ca acum ceva timp s-a discutat aici despre stand up comedy. ei bine, exista un loc in bucuresti unde se face stand up comedy. la cafe deko, in teatrul national. eu am fost si-am vazut. foarte sceptic, la intrare. pentru ca, cine stie despre ce vorbesc intelege, genul e greu de abordat. baietii aia m-au surprins. placut. am ris o ora cu gura pina la urechi. am descoperit stand up comedy cu iz suta la suta autohton, cu subiecte bine gindite si lucrate ca la carte. nu bancuri insirate pe banda. umor. umor de calitate, inventat de ei, nu furat de pe net. viziunile lor asupra subiectelor de care ne impiedicam zilnic. merita vazut.
magus
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Apr 13, 2005 2:26 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde memetshot » Mie Apr 13, 2005 4:51 pm

zi-mi si mie terog exact cum se ajunge la treaba asta?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde nbm » Mie Apr 13, 2005 4:55 pm

nenea memetu, cum se ajunge la circiuma cu pricina sau pe scena? ;)

cafe deko este in incinta TNB, pe aceeasi intrare cu laptaria, doar ca e la etajul II, daca tzin bine minte...
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Amaterasu » Mie Apr 13, 2005 5:10 pm

Asa e. (in leg cu Cafe Deko)

Se mai face stand-up comedy si la Coyote Ugly, dar nu va recomand. am fost duminica aceasta si nu mi-a placut deloc. Noroc cu Becksu` vietii ca altfel.. innebuneam. (a, da.. si noroc de companie :) )
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mie Apr 13, 2005 6:48 pm

merluc

enbiemule , felina stiti cunva daca treaba asta e zilnica sau ie anumite zile , ore cand se produce uaminii aia?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde nbm » Mie Apr 13, 2005 6:52 pm

aiule, ie reclame prin b24fun
nush daca gasesc una la repezeala, dar ma apuc sa caut ;-)


iedit:
ma documentai. in revista sus-pomenita este o reclama care zice ca trupa Deko prezinta un spectacol numit "Uzina de dume", in data de 15 aprilie, ora 20:00, dar la sala Arcub.
io nush care e aia, da' poci pt ca sa ma enteresez, de asemenea.
de fapt, mi se pare ca e chiar linga...
iar biletele se gasesc la Cafe Deko
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Amaterasu » Mie Apr 13, 2005 8:31 pm

Mr. Eye stiu ca duminica la Coyote Ugly, de la ora 20.00... este un soi de un stand up comedy, dar si impro-show.. Destul de interesant...
Duminica viitoare cica va fi si un concurs de karaoke (pe langa programul normal)...A-)
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde magus » Joi Apr 14, 2005 12:14 pm

asadar! cafe deko este in teatruil national, intrarea de la laptaria lu' enache, numai ca e la et. 1. stand-up-ul cu baietii astia se intimpla in fiecare vineri si simbata, de la ora 23.00. vineri, adica miine, tot ei fac primul spectacol de stand up comedy in sala. la arcub, pe batistei. de la ora 20.00. cit despre impro show, daca vreti sa vedeti un spectacol adevarat de improvizatie, mergeti (deh!) tot in cafe deko. joia. de la ora 21.00. eu sint fan cafe deko. e singurul loc din bucuresti unde se intimpla altfel de lucruri. am fost o data si m-am "imbolnavit. si de stand-up si de "improvizati". si de atunci tot povestesc de ei. chestia mosto e ca la stand-up in deko chiar vezi stand-up. aia fac treaba asta de vreo 2 ani si se vede. pe unul dintre ei l-am cunoscut. toti sint foarte ok si ca oameni. au vazut zeci de ore de stand up de la americani si-asa au capatat tehnica.
magus
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Apr 13, 2005 2:26 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde eyewitness » Joi Apr 14, 2005 12:17 pm

felino, sa-nteleg ca ie o invitatie ? ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Amaterasu » Joi Apr 14, 2005 12:26 pm

Nu, domnule, nu mi-as permite.
Da` asa ca sa stiti, eu cu "dumnealui" :p n-avem de gand sa mai mergem acolo dumineca pt ca si deoarece ultima oara am jucat bili in loc sa-i ascultam p`aia care gasisera rima la "azi beau bere" - "m-am lasat de.. mere"... si se credeau amuzanti nevoie mare. Da` ma rog... Am inteles ca uneori sunt chiar amuzanti. Cine stie...
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde SirBoss » Vin Dec 30, 2005 3:39 pm

Un sigur lucru vreau sa zic.....cine este interesat de asha ceva trebuie sa mearga la deko(TNB etaj 1)..........joia este impro-show.....vinerea si sambata este stand-up! Nu vetzi regreta nici un moment! Vedetzi ca totul este cu rezervare ca e full mereu! Have fun

vizitatzi http://www.improvizati.ro ....e inca in constructie siteul dar e de vazut in ceea ce priveste impro-showul de la deko!
SirBoss
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Dec 30, 2005 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde SirBoss » Vin Dec 30, 2005 3:44 pm

vizitatzi http://www.improvizati.ro ....e inca in constructie siteul dar e de vazut in ceea ce priveste impro-showul de la deko!!!!!!!!!!
SirBoss
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Dec 30, 2005 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

In legatura cu trupa Deko....

Mesajde SirBoss » Vin Feb 03, 2006 12:09 pm

Citez:"Teatrul Sport cucereste adepti si in Romania
Astazi, in fiecare oras mare din Europa exista mai multe trupe de Teatru Sport, organizindu-se inclusiv olimpiade ale acestei forme de teatru modern. Actorul Catalin Neamtu s-a "calit" in "Improshow", dupa care, dornic sa ofere mai mult, a infiintat, de curind, o alta trupa, intitulata "Impro Vizati". In fiecare joi seara, la Café Deko, Mihai Bogdan, Catalin Neamtu, Constantin Bojog, Catalina Vasile si Marian Hincu, alaturi de Tania Popa (vedeta lansata de Cristi Mungiu in "Occident"), joaca si se joaca. Sint mai multe jocuri verbale si nonverbale care se petrec "aici si acum", dupa un titlu ales de spectatori, fiecare construind o poveste cu tema. Spectacolul "Impro Vizati" da prilejul nasterii ad-hoc a unor povesti extrem de vii. Sint sase probe prin care tinerii actori trebuie sa treaca, iar daca nu indeplinesc cu brio sarcinile, primesc fluieraturile publicului din fluierele distribuite de ei printre spectatori. Probele sint jocuri dupa titlurile fanteziste impuse de public, discutii cu traducator in limbi straine inventate, o scena cu reply (realizarea aceluiasi moment intr-un cu totul alt stil decit cel initial), Blitz (preluarea pe rind a aceleiasi scene, creind o alta poveste, de catre fiecare membru in parte) s.a. La avanpremiera, story-urile le-au iesit celor sase artisti din mineca, reusind sa fie extrem de firesti, fiind realizate parca fara cel mai mic efort. Asta desi consumul de energie mentala si fizica (interesante si stilurile variate de dans) depus este maxim. Actorii au trait cu intensitate un spectacol in care nimic nu era stabilit dinainte, in afara de formula de joc. Iar emotiile au fost "la unii maxime, la unii deloc, depinde de personalitatea fiecaruia", dupa cum spune Catalin Neamtu. Lucru care s-a intimplat, de asemenea, si cu fiecare spectator in parte."
Va recomand sa incercatzi!Merita!!!!!!!!!!Eu nu am lipsit in nici o duminik de cand au inceput!!!Sunt super tari
SirBoss
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Vin Dec 30, 2005 2:15 pm
Localitate: Bucuresti

stand-up a la Cluj

Mesajde zeroweb » Lun Apr 17, 2006 12:29 pm

http://www.esua.ro

nu numai in Bucuresti se intampla sa gasesti umor de calitate.
Pe site veti gasi si secvente video si chiar un spectacol complet.

Asteptam impresii.
respecte
zeroweb
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 17, 2006 12:25 pm
Localitate: Cluj

I love standUp

Mesajde nedy » Joi Feb 08, 2007 8:16 pm

Sunt un tip din radauti fascinat de standUp. as vrea foarte mult sa fac asta de fapt ma gandesc la acest lucru de multa vreme. imi scriu propriul material si am vrut initial sa fac asta in anglia unde am stat ceva timp insa nu am avut curajul. cand am vazut la intoarcerea in tara ca si la noi se face numi pot lua gandul de la asta. nu cunosc prea multe detalii la cum as putea incepe dar sper sa gasesc informatiile dorite si mai ales cineva cu care pot colabora. adresa mea de mail e nedy_1976@yahoo.com
nedy
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Feb 08, 2007 5:22 pm
Localitate: radauti, suceava

Mesajde Nenorocitu » Joi Mar 22, 2007 12:49 pm

Mai e stand-up comedy si in Expirat in fiecare duminica de la 22.30 cu Trupa Aristocratii.
:moon:
Nenorocitu
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mar 22, 2007 12:45 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Film

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori