Firma

Totul despre muzica rock

Mesajde screenager » Dum Noi 21, 2004 7:31 pm

mie imi plac Firma,la nivelul romaniei sunt buni,si au o muzica interesanta.as fi curios sa ii vad intr-un concert unplugged,sper sa prind asa ceva.
Avatar utilizator
screenager
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Mar Noi 16, 2004 12:00 am

Mesajde nakednoise » Lun Apr 17, 2006 10:48 pm

firma mi-au marcat viata intr-o modalitate monstruos de unica si irepetabila ... nu stiu care este stadiul actual al trupei si nu stiu daca o sa apuc vreodata un concert cu ei, cert e ca au dat alternativului ce-i al alternativului, in sensul real, pur, tangibil al cuvantului, si nu in incadrari stupide si conformiste de gen ... " muzica facuta pe calculator? n-au nici sansa sa respire din putoarea succesului underground" . pe scurt, bila alba de la mine ... stay blind yet conscious mai mult decat cuvinte, mai mult decat mesaj, mai mult decat amintire
Not all men who drink are poets. Some of us drink because we aren't poets.
Avatar utilizator
nakednoise
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mie Dec 29, 2004 12:00 am

Mesajde =ll=Kain » Mar Apr 18, 2006 12:33 am

se chinuie in antimuzica romaneasca...si bravo lor pt asta...au reusit sa se remarce...
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde zabi » Mar Apr 18, 2006 6:57 am

bine bine, au reusit ei sa se remarce, dar de-atunci nu s-a mai intamplat nimic. am imbatranit de cand astept un concert de club in bucuresti cu firma... are cineva vreun semn? o informatie de interior, ceva...? A-)
vous liriez ma lettre avec les levres
Avatar utilizator
zabi
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Vin Mai 13, 2005 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron