Steaua in cupele europene, editia 2005/2006

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Trece Steaua de Rosenborg?

Chestionarul s-a închis pe data de Joi Aug 18, 2005 11:27 am

Da
3
43%
Nu
4
57%
Nu stiu
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 7

Mesajde memetshot » Vin Mar 10, 2006 12:22 pm

poi naie...nai dece sa ma susti domle, dar asara asta am vazt la olaroiu si iera cat paci sa nu intre sticla aia de vin.
Baietii de la betis erau subtziri rau in aparare si destul de agresivi de la mijloc in sus, dar fara a fi o echipa cu adevarat consistenta.
Nu este posibil sa joci prudent contra unei aparari unde un singur om (iacob) creeaza panica (si portaru si aparatorii au balbait o carca de mingi cand ii presa) si sa-i lasi sa-si faca jocul la mijloc.

ratarile lui dica si radoi is absolut intamplatuare si se datoreaza mai mult valorii individuale decat unde "tactici alu nea olaroiu".
baiatu asta nu creca princepe ca trebe sa dea gol si abia porma sa nu primeasca nu "sa nu primeasca gol si poate sa dea".
sansele amu au scazut, dar sper acolo sa se revanseze o parte din jucatori.

nesu si nicolitza ar trebui sa faca niste vizite prelungite pe banca de rezerve.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Joi Mar 16, 2006 5:00 pm

ai dreptate memet! nesu e deja pe banca ,mai ramane nicolita care ar trebui inlocuit de oprita care pare intr-o forma bunicica .

meciul de diseara se va termina 2:0 ,sper ca pentru Steaua

Hai Steaua !!
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Mar 16, 2006 10:31 pm

Mi-e tare frica cu Petre Marin, care n-a mai jucat de 2 sezoane, om la om pe Joaquin, "de departe cel mai bun mijlocas de banda din lume" (MM Stoica).

Da' sa speram in bine.

FORZA STEAUA! VINCI PER NOI!
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde h0va » Joi Mar 16, 2006 10:58 pm

bafta bre..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Mar 16, 2006 11:52 pm

scăpaţi, bre, de Dică. e perpendicular in spaţiu cu ce se intamplă pe teren.


excelent reflexul lui Carlos.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde nbm » Vin Mar 17, 2006 12:42 am

0-1, bravo baietzi !!!!

si a fost 0-2
si apoi 0-3

plinge sevilla, bucurestiul ride.

FELICITARI STEAUA!!!
imi doresc sa va bata Rapidu in finala cupei UEFA :D
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde nae cinefil » Vin Mar 17, 2006 1:21 am

0-3! hehe! e bine, macar pana duminica! ;)
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde h0va » Vin Mar 17, 2006 1:26 am

bre, voo de ashtea va era frica ca va cocosheaza? ~p ~p ~p

vai de capu lor, bre daca se concentrau baetzii vosh nitzel era 5-0..

sper maine la tragerea la sortz Stiaua sa pice cu Sevilla sau cu Levski iar Rapiduletzu cu Basel sau cu Schalke..de fapt oricum sa fie numa impreuna sa nu picam

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Mar 17, 2006 1:39 am

trebuiesc evitati engleji si germani, stai ce tot zic ? sa cadem cu cine o fi numai intre noi nu, daca ne evitam finala scrie si pe rapid si pe steaua
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Vin Mar 17, 2006 1:57 am

No pudo ser. El Real Betis querí­a plantarse por primera vez en su historia en los cuartos de final de la Copa de la UEFA pero no pudo ser. Después de una primera parte igualada, en la segunda mitad el cuadro rumano aprovechó sus ocasiones y sentenció la eliminatoria. Ahora sólo queda centrarse en la Liga para salir de los puestos bajos de la tabla.

En la primera parte, el partido estuvo muy igualado con ocasiones para los dos equipos pero ninguno llegaba a concretar. De todas formas, el resultado reflejaba la igualdad y la falta de punterí­a en muchos minutos de juego si contamos los 90 de la ida en tierras rumanas. El público, que se dio cita en gran número en el estadio Ruiz de Lopera, se divertí­a ante un bonito partido y todos confiaban en una victoria verdiblanca en la segunda mitad. Pero en el segundo tiempo todo cambió. Nada más empezar Nicolita en una indecisión adelantó al Steaua y a los pocos minutos Joaquí­n fue expulsado tras repeler una entrada de Dica. A partir de ahí­ casi todo acabó. Sólo Dani en un par de ocasiones estuvo a punto de lograr el empate pero no lo consiguió una vez por la actuación de Goian y la segunda tras dar en el larguero. Acto seguido, Iacob poní­a, de cabeza, el segundo y sentenciaba. De ahí­ al final, Nicolita de nuevo hizo un golazo para poner el punto y final a la eliminatoria. Ahora todos deben centrarse en la Liga porque en pocos dí­as, el domingo a las 19:00 horas, el Real Betis rinde visita al Real Madrid para jugar la 28ª jornada de Liga. Ahora esa es la única preocupación.


Sursa: http://www.realbetisbalompie.es
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Mar 17, 2006 5:07 am

igal scrie:ai dreptate memet! nesu e deja pe banca ,mai ramane nicolita care ar trebui inlocuit de oprita care pare intr-o forma bunicica .


uite un om care le jtie :D

brava steaua!
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Vin Mar 17, 2006 9:59 am

nasol moment ieri seara,iar a scos sportul studentul din camin sau din bar :)

frumos cadou pt romani ,oli inca nu e timpu sa pleci la poli :P
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Mar 17, 2006 10:46 am

de Dică. e perpendicular in spaţiu cu ce se intamplă pe teren.

n-a scos decat un rosu si a dat o pasa de gol :d

superb meci si daca dupa 0-0 acasa a fo clar din cauza tacticii deficitare alu oli, ieri s-a cam revansat, ajutat umpic si de carlos, ogararu, nicolita (cate puli sia luat baiatu asta pana la gol), noroc si...sansa :D

jucatorii meciului in opinia mea fura carlos si ogararu, nicolita venind pe un meritat loc 3
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Mar 17, 2006 10:55 am

pentru cei interesati, pe sharereactor torrent au aparut la daunload meciurile betis-steaua si hamburg-rapid, integrale, la cca 4gb fiecare
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Eagle Raider » Vin Mar 17, 2006 4:20 pm

eyewitness scrie:uite un om care le jtie :D

brava steaua!



ma bucur ca nicolita m-a contrazis ,dar raman de parere ca nicolita cand ajunge in fata portii e speriat de bombe sau cand este angajat nu e in stare sa faca o preluare si imediat se tavaleste pe jos.S-a intamplat si aseara in prima repriza ,dar in cea de-a doua a spart gheata si a dat 2 bucati :D.

BV Steaua si sa-i batem pe Rapid
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde h0va » Dum Mar 19, 2006 12:10 pm

Bhuttu continuam aici discutia despre Steaua..te rog nu ma face cap patrat sau paranoic ca io n'am nimic personal cu matale..te rog, macar putzin respect pt faptul ca deshi simpatizez cu Rapid shtiu foarte multe lucruri despre fotbalul romanesc in general, fiind asha cum ar trebui sa fie orice microbist adevarat..iarta'mi subiectivismul cu care privesc anumite situatzii, insa tre' sa'ntzelegi ca dragostea de club e mare :)

Bre bhuttule, de ce nu iesht matale cinci minute obiectiv? Pe vremea aceea se jucau doar 5 manshe in Cupa Campionilor, cu putzina shansa, daca aveai culoar bun shi nu intalneai nici o echipa mai tare puteai ajunge lejer in finala. Hai sa urmarim traseul Stelei in perioada '85-'90.

1985-1986

In primul tur i'atz invins pe teribilii jucatori de la Vejle BK, o echipa de notorietate in lume, cashtigatoare a nu mai putzin de 5 campionate in Danemarca in 100 shi ceva de ani de activitate

Mi 18.09. Vejle BK - Steaua Bukarest 1:1
Mi 02.10. Steaua Bukarest - Vejle BK 4:1


Apoi in turul doi, atz intalnit omoloaga voastra din Ungaria, echipa armatei Honved Budapest:
Mi 23.10. Honved Budapest - Steaua Bukarest 1:0
Do 07.11. Steaua Bukarest - Honved Budapest 4:1

In turul trei atz spart o alta nuca tare: echipa finlandeza Kuusysi Lahti.
Mi 05.03. Steaua Bukarest - Kuusysi Lahti 0:0
Mi 19.03. Kuusysi Lahti - Steaua Bukarest 0:1

Abia in turul patru atzi intalnit o echipa mai de doamne'ajuta:
Mi 02.04. RSC Anderlecht - Steaua Bukarest 1:0
Mi 16.04. Steaua Bukarest - RSC Anderlecht 3:0

Uite cine a mai participat in anul acela in Cupa Campionilor: Bayern Munchen, Austria Viena, FC Porto, IFK Goteborg, Juventus Torino, Ajax Amsterdam sau Sparta Praga. Din fericire pt Steaua voastra norocoasa, aceste echipe s'au eliminat intre ele shi voi atzi ajuns in finala.

Imi mentzin parerea ca a fost un rezultat accidental, de conjunctura asha cum este shi prezentza voastra in sferturile Cupei UEFA anul acesta..

In anul urmator v'a scos Andrelecht din al doilea tur..iar rezultatele le putetzi observa cu ochiu vos de sticla..
1986/1987

Mi 22.10. RSC Anderlecht - Steaua Bukarest 3:0
Mi 05.11. Steaua Bukarest - RSC Anderlecht 1:0

1987/1988

Mi 21.10. Steaua Bukarest - Omonia Nikosia 3:1
Mi 04.11. Omonia Nikosia - Steaua Bukarest 0:2

Mi 02.03. Steaua Bukarest - Glasgow Rangers 2:0
Mi 16.03. Glasgow Rangers - Steaua Bukarest 2:1

Mi 06.04. Steaua Bukarest - Benfica Lissabon 0:0
Mi 20.04. Benfica Lissabon - Steaua Bukarest 2:0

1988/1989

Mi 26.10. Steaua Bukarest - Spartak Moskau 3:0
Mi 09.11. Spartak Moskau - Steaua Bukarest 1:2

Mi 01.03. IFK Gí¶teborg - Steaua Bukarest 1:0
Mi 15.03. Steaua Bukarest - IFK Gí¶teborg 5:1

Mi 05.04. Steaua Bukarest - Galatasaray Istanbul 4:0
Mi 19.04. Galatasaray Istanbul - Steaua Bukarest 1:1

Mi 24.05. AC Milan - Steaua Bukarest 4:0 (3:0)

1989/1990

Mi 18.10. Steaua Bukarest - PSV Eindhoven 1:0
Mi 01.11. PSV Eindhoven - Steaua Bukarest 5:1


Singurul parcurs mai de doamne'ajuta a fost cel din 88-89. Atunci atzi shi altfel de echipe decat cele cvasi'anonime pe care le'atzi infrant in 85-86. Din pacate pt voi dream'teamul lui Milan din vremea aceea v'a facut muci dovedind diferentza reala dintre o echipa venita dintr'un campionat puternic shi o echipa venita din Divizia V. Ceaushescu unde Steaua nu prea avea cu cine juca shi deci exersa..

PS: Poate cu ocazia asta mai invatza shi suporterii vosh ceva despre istoria echipei favorite ca sereacu Mustatza s'a cam facut de ras la zero tv acu fo doo seri intrebat fiind cand au fost cashtigate cele doomii de trofee interne..din acest punct de vedere sunt complet lamurit 9 din 10 stelishti nu shtiu cand a fost fondat clubul militar, 9 din 10 stelishti nu shtiu cand a cashtigat steaua primul campionat al Romaniei, 9 din 10 stelisti nu shtiu ce echipe a intalnit Steaua in '86 in CC, 9 din 10 stelisti nu cunosc componentza lotului militar in finala din CC, 9 din 10 stelisti habar n'au de istoria sau de performantzelor altor cluburi din Romania..asta e, pt astfel de omuletzi fotbalul romanesc se rezuma la steaua..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Mar 19, 2006 12:20 pm

de mentionat ca in periuada respectiva echipele englezesti aveau ban general in cupele europene
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde whatever » Dum Mar 19, 2006 1:01 pm

pai exact, altfel veneau baietii mei de la Liverpool, si tot rupeau :D

de la Steaua cati jucatori au 2 galbene pana la ora meciului cu Rapid ? Stie cineva ?
Avatar utilizator
whatever
 
Mesaje: 2848
Membru din: Dum Feb 15, 2004 12:00 am

Mesajde h0va » Dum Mar 19, 2006 1:14 pm

Cartonase galbene inainte de dubla confruntare
Rapid
3 - Burdujan (suspendat)
2 - Coman, Rada, M. Constantin, N. Constantin, E. Dica, Buga, D. Niculae
1 - Badoi, Vasilache, Negru, R. Stancu, Perja

Steaua
3 - Bostina - suspendat
2 - Paraschiv, Cristea
1 - Goian, Nesu, Ogararu, Dica, Nicolita, Iacob


cam asha se pare..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Dum Mar 19, 2006 7:19 pm

h0va scrie:Bre bhuttule, de ce nu iesht matale cinci minute obiectiv? Pe vremea aceea se jucau doar 5 manshe in Cupa Campionilor, cu putzina shansa, daca aveai culoar bun shi nu intalneai nici o echipa mai tare puteai ajunge lejer in finala.


Asemenea, se poate spune despre cacatii de romani ca au ajuns sa se umfle prin primavara europeana datorita formatului actual al cupei UEFA, unde te poti califica daca ai o victorie din 4 meciuri.

Asemenea, se mai poate spune ca cele 2 momente de glorie post-decembrista ale rapidului au venit pe fondul celei mai slabe perioade din istoria Stelei (exclud aici primii patru ani de existenta, pana la primul titlu ca, de, sunt primii) - anume perioada Victor Piturca - si totodata intr-un moment in care rapidul s-a nimerit sa aiba cel mai puternic lot din Romania si pe marele Il Luce care spurca arbitrii la fiecare meci la care nu lua 3 puncte.

Asemenea, se mai poate spune ca doar o conjunctura nefavorabila si un ghinion chior au facut ca Steaua sa nu joace in Champions League sezonul asta (Antrenor nou, care nu stia lotul, fapt care a dus la formula nefericita cu Nesu in linia de mijloc. Cat despre 2 autogoluri Radoi... daca nici asta nu-i ghinion, as vrea sa stiu cum arata ghinionul. Nu trebuie sa uite nimeni ca la Trondheim Steaua a avut o ultima jumatate de ora extraordinara, cu 2 goluri in 2 minute si numeroase ocazii, din care putea iesi un al treila, calificant. Cam ca Hamburg in optimile UEFA)

Si se mai pot spune multe, tinere hova, si orice performanta sau contraperformanta poate fi umflata sau minimalizata daca o judeci contextual si cauti circumstante. Eu am incercat totusi sa nu fac asta, pur si simplu pentru ca de cele mai multe ori nu e deloc practic. Ce incercam eu pe threadul celalalt era doar sa te fac sa-ti mai scoti un pic dopul din cur, ca prea te umflasei. Demersul meu pare sa fi fost lipsit de succes, iar in legatura cu asta n-am decat regrete si resemnare.

Si-una rea, pe final: bine dracu' ca nu joaca Argesu' in Uefa. :n:
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Apr 06, 2006 11:48 pm

si gata....inca o coincidenta sau nu...dar rapidu iar a iesit inainte stelei. voiam sa felicit jucatorii rapidului si o sa o si fac. Au demonstrat un fairplay demn de sferturile uefa si singurul lor ghinion este ca au intalnit una dintre cele mai mature echipe de prin uefa....


tati hova. cand milanu batea cu 4-0 pe barsa, iar se vedea diferenta intre doo campionate, unu super tare si unul slab? nu poti sa zici ca echipa stelei de atuncea era slaba penca sia luato de la milan. acelasi milan care in semifinale trecuse de real cu 5-1.
pana una alta, ceea ce conteaza este ca Steaua are doo finale de Cupa Campionilor (una castigata), o super cupa, 3 participari in CL si o semifinala in UEFA, semifinala in perioada moderna, dupa ce a trecut de echipe puternice, gen Betis, Rapid, Lens....tulai, iar tot felu de elemente de circumstanta.




urmeaza englezii....nustu daca trecem. sper


despre meciul de az: greu. al dreaq de greu. iarasi multe erori individuale care din fericire nu sau vazut pe tabela. Eroarea lui carlos din min 88 era sa fie decisiva.
tactica lui oli zic ca a fost aia buna, din pacate dica iar nu a prea jucat niica.
vreau sa mentionez ultima faza alui balan care mie unu imi zice cum ca ar avea ceva stofa de jucator.
oli destul de tupeist, sa juace cateva minute cu nesu mijlocas dreapta...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Apr 07, 2006 7:22 am

brava steaua si succes mai departe
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Sâm Apr 08, 2006 4:23 am

STEAUA - Rapid 0-0, 6 aprilie 2006, Lia Manoliu, Sferturi de Finala Cupa UEFA, editia 2005/06

Nu stiu cat de mult ma credeti, sau cat de mult ma credeati, inaintea meciului asta sau inaintea dublei manse, cand spuneam ca sunt ferm convins ca Steaua se califica. Pana si Aliosha mi-a zis ca "sunt suspect de optimist". Dar singurele si scurtele momente cand m-am indoit au fost in numar de doua: putin inainte de inceputul meciului din Giulesti (deh, emotii inerente) si spre sfarsitul reprizei intai de pe Lia Manoliu (n-am fost de acord, n-am sustinut si n-am incurajat niciodata jocul la 0-0. Dupa parerea mea, atata vreme cat nu ai un avantaj de minim 2 goluri e riscant sa te aperi. Nu si dupa a lui Oli).

In fine... meciul.

Foarte aglomerat de foarte devreme pe stadion. Treaba a fost mult complicata si de mult-laudata si absolut penibila organizare a sigurantei meciului. Faimoasa jandarmerie romana.... Un filtru suplimentar pus pe trotuar, la cativa metri de intrarea in stadion, a aglomerat inutil zona si a creat inca o busculada, pe langa aia obisnuita de la intrarea in complex.
A doua prostie: se intra doar in sectoarele de pe bilet, asta in conditiile in care pe abonamente, de exemplu, locurile sunt scrise absolut aleator. Adica sa va explic, sa va dati seama: daca io am abonament la Steaua in sectorul 32 al peluzei si vin la meci cu fi-miu de 7-8-9 ani, cati vreti voi, caruia i-am luat bilet in sectorul 36, eu trebuie sa intru printr-o parte a peluzei, iar respectivul copil prin cealalta. Este ca numai un politist putea sa gandeasca asta?
Asa se face ca gasca cu care-am venit la meci (vreo 15 insi) a trebuit sa ne spargem in vreo 3 bucati la intrarea in stadion. Intalniri, telefoane, draci, nervi... toate asigurate de Jandarmeria Romana.
Prostia numarul 3: nu e voie cu pixuri pe stadion. PIXURI, dragi tovarasi! Asta n-am reusit sa mi-o explic decat prin prisma faptului ca politistii nu cunosc respectivul obiect si, normal, tot ce e necunoscut e suspect. Altfel, cred ca nici campionul mondial la aruncarea pixului pe stadion nu reuseste sa arunce un pix pe gazonul de pe National. Ca e departe rau.
CONCLUZIE NR.1: Cea mai proasta meserie este la Jandarmerie!
CONCLUZIE NR.1 pentru presa: Jandarmeria s-a achitat impecabil de sarcini.

Pe stadion: atmosfera absolut de exceptie. S-a cantat aproape incontinuu, de pe la ora 6, cu 2h30 inainte de meci, pana pe la ora 2, 4 ore dupa meci, in Piata Universitatii. Momentul culminant a fost iesirea echipelor. A fost cea mai frumoasa atmosfera de pana acum in aceasta primavara europeana. Dupa parerea mea, cea mai frumoasa atmosfera de la meciul cu Lens incoace.
In continuare nu inteleg de ce ne lipseste o coregrafie in toata regula pe Lia. Hmmm, poate nu-s bani...
Fair-play? Da, a fost fair-play. Cel putin la noi. Dar as fi ipocrit sa spun ca asa am simtit cu totii si ca suntem niste oameni mari si civilizati care inteleg ca ala nu e decat un meci de fotbal. Nici pe departe, astea sunt cuvinte pentru ziare.
Nu, a fost un fair-play de frica. Frica de atotputernicia UEFA, folosita uneori in mod absurd. Frica de momentul Valerenga, cand Steaua a avut stadionul suspendat pentru un rasism pe care l-a vazut doar un tigan trezit in functie de sef de comisie. Frica de tot zgomotul din media, in care cuvintele “suspendareâ€Â
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Sâm Apr 08, 2006 10:53 am

The club faced huge financial problems in the 1980s, falling briefly into liquidation in 1986 and falling into the Third Division for only the second time in their history. At the end of that year, the club was brought back to life through the influence of Teesside businessman Steve Gibson.

Asta e motivul pt care 1986 apare in stema lor.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Apr 21, 2006 12:07 am

deci da si fics.
Steaua - boro 1-0.
putea fii fuarte usor 3-0, dar si 1-1. pana la urma este un scor destul de bun, mai ales in conditiile in care steaua, cred ca are una dintre cele mai puternice aparari din sezonul asta de UEFA (cu 3 goluri primite).

niste chestii asa:
- vizualizat pe net, folbalu seamana cu hocheiu: nu prea vezi obectu muncii
- cum se pot cumpara belete la finala? :D
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde old lord » Joi Apr 27, 2006 11:24 pm

ce dracu s-a intamplat ????
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Joi Apr 27, 2006 11:34 pm

deci da...tzi zic io.
staua in min 25 a dat gol si in o90 sia luat golu 4
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde RajaF » Joi Apr 27, 2006 11:45 pm

Nasol a pierdut Steaua :(
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde bhuttu » Joi Apr 27, 2006 11:53 pm

Middlesbrough - STEAUA 4-2, Riverside Stadium, semifinale Cupa UEFA 2005-06 retur, 27 aprilie 2006

Nu sunt trist. Nu stiu de ce, cred c-ar trebui, dar nu ma simt trist. Nu sunt trist pentru ca ramane 4-0 cu Lens. Ramane 3-1 cu Heerenveen. Ramane 3-0 cu Betis. Ramane gol in Giulesti in minutul 4. E ca si cum timp de un an am cules graunte de aur, iar acum as plange ca n-am gasit filonul. Prefer sa ma bucur de ce-am primit deja, pentru ca mi-e suficient pentru toata viata.

REP:"La 2-0 eram calificati." OLAROIU:"Eram, dar am crezut prea devreme lucrul asta."

Din punct de vedere al Stelei, logica statisticii nu exista. 4 goluri primite intr-un meci? Echipa de pe locul 14 in Anglia? Nu reusim sa aparam 3-0?
Din punct de vedere al lui Boro, o logica a statisticii se poate gasi. Dupa 3-0 cu Chelsea, 4-1 cu Manchester si 2-1 cu Arseanal, se poate invinge si Steaua. Dupa Stuttgart si Roma, si Steaua poate fi batuta. Dupa o revenire de la 3-0 cu Basel, e posibila inca una cu Steaua. Dupa gol in minutul 89 cu Basel, se poate gol in minutul 88 cu Steaua.

Dar astea sunt doar cuvinte. Si cuvintele mai au putin sens dupa un meci ca asta.

Inca o data, multumesc Steaua pentru tot ce-am primit sezonul asta. Si e mai mare bucuria de la golul lui Goian decat tristetea de la cel al lui Riggot.
Aplauze, de o mie de ori aplauze pentru cei cativa nebuni care s-au dus totusi la Universitate.
Admirabila forta mentala a englezilor, o echipa pe care-am vazut-o favorita inca de la iesirea din grupe. Preferam sa ma insel, totusi.

Marele castig al nostru e ca simtim eliminarea din semifinala ca pe o infrangere. La anul ne vom descurca mai bine.

Succes in continuare Middlesbrough.

LATER: Dupa parerea mea, toti fanii fotbalului ar trebui sa multumeasca Stelei pentru ca, dupa doua semifinale de Champions League execrabile la capitolul spectacol, aceasta "liga a doua a Europei" a oferit in seara asta un meci memorabil si care a stralucit la capitolul spectacol.
Si daca unii dintre noi sunt tristi, asta-i doar pentru ca fotbalul e un joc unde exista invingatori si invinsi.
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Joi Apr 27, 2006 11:57 pm

butule, sam bag pl...reusisi sa imi bucuri o seara de cacat
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori