In memoriam Vali Sterian

Cafeneaua muzicii anilor '60, '70 si '80

In memoriam Vali Sterian

Mesajde river » Vin Iun 13, 2003 12:07 pm

Iar mi-o cashunat sa deschid aci un subiect, mai ales dupa ce am vazut cu ce frecventza posteaza angus melodii/versuri interpretate de Vali Sterian. Zic eu, ca merita si el un thread numai al lui...

Si cum vaz ca se obisnuieste p'aci, am sa incep cu cateva date despre mai sus amintitul:

Nascut la 21.09.1952, Ramnicu Sarat. A incetat din viata in anul 2000 (stiti voi povestea)
Studii Facultatea de Psihologie - Universitatea Bucuresti
Debuteaza ca baterist in grupul Copiii Florilor in timpul liceului
Debutul oficial in 1973 la Festivalul Primavara Baladelor (Premiul pentru cel mai bun cantec - Nopti - impreuna cu Carmen Marin, in grupul Vali si Carmen).
Infiinteaza in 1979 propriul grup, Compania de Sunet, in care, de-a lungul anilor au cantat foarte multi muzicieni.
Are la activ 14 albume, printre care cel amintit de angus, Veac XX-1982, S-a votat codul penal- 1993 si Vino, Doamne, in 1991.

Personal, ador stilul abordat, in special melodiile "Pariu pe o lacrima", "Concluzii", "Cantec de oameni" si, evident, "Amintire cu haiduci", care este absolut superba.
Astept pareri, completari si alte alea...

river :)
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Vin Iun 13, 2003 12:51 pm

mai adaug ceva la ce ai spus tu, Fundatia Culturala Phoenix a inregistrart un album in memoriam Vali Sterian. la acest album au participat tineri cantareti de renume interpretand 12 piese compuse de Vali Sterian. de asemenea, pe langa acestia, Alexandru Andries a interpretat piesa „Exercitiu", iar Mircea Baniciu, „Poveste cu haiduci". albumul se numeste „O sansa mereu", ultima piesa compusa de Vali Sterian. a fost lansat la Sala Palatului, anul trecut prin decembrie, in cadrul unui mare concert.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Iun 13, 2003 1:30 pm

nashicooooo, iesi din priza ca mai avem putin si scoatem un volum de poezii. mai bine zi-ne cateceva de piesele astea cu textele ingrijite de mataluta, cand le ascultasi, cu ce ocazie , unde, iubeai ,erai iubita, amintiri de-alea frumoasele sa stim si noi...ei ce zici?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde river » Vin Iun 13, 2003 1:54 pm

Io, i-am zis ca m-a convins... Mai citesc vreo doua poezii d'astea si mai ascult inca vreo doua melodii si jur ca ies cu drapelu' la defilare!...
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde angus » Vin Iun 13, 2003 2:03 pm

breh, io v-am mai zis shi prin alte partzi, da v-am zis cifrat, ashea casa nu va prindetzi voi catzi anishori posed in dotare prin indeplinire, spre a nu intimida forevar copiii p-aicea.
da acu ca tot ma dadui in fapt partzial color, va spui o povestioara ontopica: ieream cu prietena mea la cenaclu, shi cum eream noi lutze pa vremea aia (aka in primii ani de liceu), desigur inainte de revolutzie, eram insotzite de tatal ei, care iera prieten ceva cu ducu bertzi, shi prietena asta a mea shi cu fratele ei mai mic decat noi erau nishte copii cunoscutzi printre cativa dintre membrii cenaclului, shi paunescu ii shtia. shi iata cum, avand pile, ne-am dus shi noi mandre sa stam pe scena (scena era imensa, plina de scaune, era plina de oameni, chiar doo capre ca noi nu iesheau cu nimic in evidentza, puteam trece lejer neobservate). shi uite ashea am stat noi cand pe scena, cand in sala (in sala te puteai mishca - sa nu zic dansa shi puteai urla cat te tzin puterile - ca sa nu zic canta, ceea ce pe scena nu puteai in aceeashi masura). shi toate fura bune shi nu deranjarm pe niminea pana spre farshitul spectacolului, oamenii ierea amabili shi radea la noi, cand iata ca domnul vali sterian, pe care de pe atunci il iubeam, shi la care am dat fuga amandoo casa-i lom autograful, se repezi odata in noi cu manie in glas shi-n priviri, ca noi a lu cine suntem shi ce cautam pa scena, nu ne lasa sa spunem nici car nic mar shi aproape ca ne impinse jos de pe scena. am prins atuncea frica de el. da tot ii ascultam cantecele cu mare drag.
breh, itzi placu intamplarea rupta din veatza? sau mai itzi pui un canticel? :D
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde eyewitness » Vin Iun 13, 2003 2:07 pm

ai mila nashico de mine azi. hai las-o pe luni ce zici ?...nu l-am cunoscut pe sterian da multi prieteni imi spuneau ca era un tip mai al dracu. si facea rau ,rau la betie...nu ca mine ca as pupa pe oricine inclusiv gurile de hydrant.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

nu lasa pe maine ce potzi face az, n-ashea?

Mesajde angus » Vin Iun 13, 2003 2:15 pm

k, az te las, da luni n-o sa mai pot io, d-aia imi loai caietzelu cu rockereli, fiind mai suptzirel, ojurdui, casa va fac un bine cu fortza shi s-o scot pe river la defilare. zi mersi ca nu loai dela mama tomurile cu cenaclu flacara, ca la transa in care ma transpusei vi-l copiam pe tot aicea, shi pana nu mi-l loam pe ban nu ma puteatzi opri.
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde eyewitness » Vin Iun 13, 2003 2:26 pm

tzucu-te-as nashico ca mare liniste sufleteasca ma cuprinse asa de-odata vazand io ca si luni o sa am o zi fara poezie si fara manifestari de strada ca riverana era deja la politie sa ia docomentul semnat si parafat pt defilare luni de la 12-13 prin fata palatului culturii si pana la copou ca se dota deja cu steagu tricolor gaurit de la vecinu de palier si casca de miner si lampas.

si ca recompensa gandeste-te acu ca io ascult un tudor gheorghe cu rondelu rozelor ce mor...pe verdea margine de sant, statea macesu singuratec... restu ai mataluta in ...cutiuta pandorei.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde angus » Vin Iun 13, 2003 2:37 pm

insensibilule! ;P
lucrurile nu sunt ce par a fi
angus
Junior Member
 
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Mai 30, 2002 12:00 pm
Localitate: in za grin forest

Mesajde river » Vin Iun 13, 2003 2:50 pm

Ei, daca o zis angus ca se potoleste promit sa duc steagu lu' colegu de palier inapoi, ca oricum mi-l dadu cu strangere de inima...

eye, de ce nu postezi dumneata melodia lui Tudor Gheorghe pe "Om bun", sa-mi reamintesc versurile si sa fredonez si io melodia ca tare imi mai place...

Si hai, in sfarsit sa mai vb despre Sterian ca iar ne abatem de la subiect (da' nu stiu cum naiba ca se leaga toate). In randurile ce urmeaza am sa ma revolt putzin (ca tot dadui drapelu'napoi) pe dragii nostri reprezentanti ai tarii. Eu stiu ca Sterian cu etica era cam la pamant, si ca facea intr-adevar multe faze urate, era brutal si-i cam placea alcoolul (dar carui bosorog nu-i place?:D ) si ca pe la concerte, in ultima perioada a vietii sale nu se urca pe scena fara treisutedemiipatrusutepatru grame votca la bord (ca altfel nu putea spune cu naduf ce avea de spus), dar, reactiile mass-media in urma aflarii vestii cum ca o pasit artistul in lumea celor drepti, mi-a lasat un gust amar...

Sa nu uitam totusi ca a fost o mare valoare a muzicii folk romanesti (si este gratie bosorogilor) si ca nu merita ceea ce i s-a facut. Respectiv: "azi s-a stins din viata Valeriu Sterian, cunoscut publicului roman pentru Imnul golanilor din Piata Revolutiei, in 1989"... "un grav cutremur a avut loc in... in urma caruia au oameni etc. etc." M-am enervat atunci ingrozitor. Si pana si mamei ii venea sa-i spurce pe protv-isti pentru "locul aparte" ce i l-au rezervat lui Sterian in inimile lor de promovatori ai valorilor reale, alias Cichi Garls...

De aceea tara asta isi merita soarta.... Sa fim seriosi, nu a fost cu nimic mai depravat sau mai imoral al nostru Sterian decat o Janis Joplin, un Morrison, un Hendrix, o Marlyn Monroe etc. Numai ca, spre deosebire de romani, cei din afara stiu sa disocieze calitatea de imperfectiune, si ca atare, nu prezinta in mod peiorativ vietile celor care au contribuit cu ceva frumos la... Eventual sunt prezentate laturile negative ale respectivilor in scop educativ...

m-am indispus!!!!!! ;P
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde dinu » Vin Iun 13, 2003 4:54 pm

Initial trimis de riverflow
De aceea tara asta isi merita soarta.... Sa fim seriosi, nu a fost cu nimic mai depravat sau mai imoral al nostru Sterian decat o Janis Joplin, un Morrison, un Hendrix, o Marlyn Monroe etc.

Sa nu uitam ca Morrison nu a omorat doua persoane, conducand beat tun masina BMW proprietate personala, pentru ca apoi sa scape basma curata. Nu prea are rost sa dezgropam mortii, da' comparatia ta e penibila.
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde river » Vin Iun 13, 2003 5:34 pm

Stiu prea bine ce s-a intamplat, ca era beat, ca a provocat un accident in urma caruia au murit doi oameni si ca a scapat basma curata. Asta nu inseamna ca-i scade valoarea de artist ,ci, eventual, de om. Or, ceea ce am vrut eu sa sugerez, facand comparatiile pe care le-am facut, era ca mi se pare nedrept sa dam pur si simplu ignore intr-o astfel de situatie si sa ajungem sa negam in totalitate, sa stergem cu buretele pe cineva care, pana intr-un anumit moment al vietii sale, a fost ridicat in slavi si recunoscut ca fiind o valoare intr-un anumit domeniu. De Niro a fost implicat intr-un accident de masina, de asemenea, Nick Nolte se stie ce viata duce, multi actori, cantareti (de-a lungul timpului)etc. au dat dovada de o agresivitate si o decadere morala de neinchipuit, au fost implicati in mafie, au facut tarfic de droguri etc. Cu toate acestea au ramas actori, cantareti, pictori, sau cum vrei tu sa o iei, celebri, nu au fost stersi de pe harta definitiv. Cum ar fi, daca doamne fereste s-ar intampla ceva de genul acesta cu un mare actor, plin de oscaruri, indragit si aflat pe primul loc in topurile preferintelor? Si sa auzi la tv sau in presa "azi a decedat X, cunoscut publicului pentru rolul in filmul "omoara-mi pisica?"

intelegi ce-am vrut sa zic?...
peace!, river

later edit: Morrison nu o dat foc la dulapul in care se afla Pam? Sau faza aceea era numai in film?...:p
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Iun 13, 2003 5:46 pm

Initial trimis de riverflow

eye, de ce nu postezi dumneata melodia lui Tudor Gheorghe pe "Om bun", sa-mi reamintesc versurile si sa fredonez si io melodia ca tare imi mai place...

riverano parerea mea e ca nu poti sa-l compari pe sterian cu un morisson sau hendrix sau cu o joplin indiferent ca o faci referindu-te la vicii. e cam mare diferenta...zau asa . poate daca gaseai frun bulgar sau ceh mai mergea :D

trebe sa-mi fac timp sa copiez textu ascultandu-l ca io nu am caietelele fermecate ale nashicii. ah si gresii io era valtzul rozelor si nu rondelul rozelor. scuze...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde river » Vin Iun 13, 2003 5:59 pm

Mai oameni buni, poate ca ma pierd eu in prea multe metafore (fiind o fire mai creativa de felul meu :D ), uite, raspundeti-mi la urmatoarea intrebare: Vi se pare normala atitudinea mass-media atunci cand, in momentul mortii lui Vali Sterian s-au rezumat citez mot a mot la a spune pe post acest lucru? "Azi s-a stins din viata Valeriu Sterian, cunoscut publicului din Romania pentru Imnul golanilor din Piata Universitatii"?... Io stiu ca nu incape comparatie intre el si cei mentionati de mine dar, pur si simplu pe mine m-a revoltat acest lucru. Pana la acel accident stupid, neintentionat, in fond si la urma urmei, penibil, total imoral pentru ca el s-a urcat tapan la volan etc etc., vezi draga doamne, Vali Sterian era unul dintre reprezentantii muzicii autohtone, un greu etc. etc.; dupa acel accident, Vali Sterian a devenit brusc doar acea persoana cunoscuta publicului roman pentru ca a interpretat "Imnul golanilor". Pai hai ca ma duc sa-mi arunc discurile si casetele cu Sterian si daca intamplator o sa aud o melodie o sa strang din dinti, imi pun vata in urechi sa nu mai aud si o sa ma abtzin sa-mi mai placa muzica si versurile boshcaului asta, betzivan si criminal...

ps. stiu ca se chema "Valsul rozelor" :) Deh, Macedonski cu rondelurile lui... :)
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Lun Iun 16, 2003 10:23 am

river, nustu' zau cand a avut mass-media o atitudine, macar decenta, fata de o persoana publica, mai ales cand aceasta persoana publica trecuse in nefiinta.
in alta ordine de idei, mass-media a fost interesata doar de scandalul produs cu accidentul and sutff decat de toata munca lui depusa pana atunci. dar asta-i mass-media. (si nu doar cea romaneasca)

si da, din pacate, in acel moment valoarea lui ca om a scazut simtitor, si in mare parte datorita faptelor sale...

si sunt foarte de acord cu eyeu' si dinu: pe sterian nu-l poti compara, ca si artist in primul rand, cu Jim Morrison sau Hendrix nici intr-o 100 de ani. asta-i adevarul.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde stefan » Lun Iun 16, 2003 10:45 am

Nightwish, cred ca riverflow a vrut sa faca o analogie din punct de vedere al depravarii mai degraba decat din cel al valorii. Aceasta intepretare mi se pare mai plauzibila.

Intr-adevar mi se pare o mare greseala sa amesteci viata personala a unui om cu creatia sa, asa ar insemna ca trebuie sa ne revizuim parerea despre multi artisti. Vocatia muzicala nu e totuna cu vocatia de a te face placut, sau de a fi un om de treaba.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde river » Lun Iun 16, 2003 10:51 am

Exact! In sfarsit ati inteles. Comparatia nu era neaparat din punct de vedere al valorilor, ci al "depravarii" si, in primul rand, al modului cum mass-media din alte tari, nu-si nega valorile, indiferent de ceea ce reprezentantii acestora au facut/fac in viata lor privata. La noi, din pacate, nu-i asa... :( Iar asta ma amaraste pe mine cel putin, pentru ca, eu, de exemplu, cand ascult o melodie Vali Sterian, nu-l ascult pe el ca om, ci ca muzician... Ce a facut el in rest...
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde stefan » Lun Iun 16, 2003 11:27 am

Angus, daca tot ai bagat versuri, mai bine bagai "Colivia vietii" ("Simt colivia / vietii prea stramta"), sau una din lunga lista de cantece "obraznice": "Mai", "Noii detinuti politici", "S-a votat codul penal"...
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

2234

Mesajde baixinho© » Lun Iun 16, 2003 8:38 pm

Versurile la melodiile de pe albumul THE (VERY) BEST OF VALI STERIAN, la Nopti, la Ploaia, la Anxietate.
Inca un link adevarat de tot este acesta. Vali este la sectiunea Pop / Fol / Rap, in partea de jos a paginii.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aphex Twin » Joi Ian 08, 2004 5:38 am

fatza de vali sterian am un deosebit respect iar melodia copii e supermisto. mi-a placut si pozitia lui polititca si ceea ce spunea in piata universitatii, pacat ca unii sa-u folosit de el si in ultima faza ajunsese sa fie urat de oameni. mie personal imi place si-l voi respecta intotdeauna.
Aphex Twin
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Sâm Dec 27, 2003 6:46 am

Mesajde shinee » Vin Feb 27, 2004 2:38 pm

Vali era un om extraordinar. Vali ramane unul din cele mai dragi 3 spirite mie. Cu masina noaptea, spre dimineata, liniste, spre Sinaia. "De ce ti place, Vali, sa umbli cu masina?" "Fiindca imi place linistea". "Cine face galagie?" "Oamenii..." "Si de ce te plimbi cu mine?" "Pai tu vorbesti putin, ca esti un nor..."

Niste ani mai tarziu, "vreau sa te vad", "sa vezi un criminal, sa faci poza cu maimuta". nu m a lasat sa l vad pana tarziu. oricum nu se mai putea face nimic si Vali s a stins sub ochii nostri.
e dimineata in alta viata?
shinee
Junior Member
 
Mesaje: 482
Membru din: Joi Oct 11, 2001 10:09 pm
Localitate: bucuresti

Remember Vali Sterian

Mesajde make2000 » Vin Aug 06, 2004 2:11 pm

Miercuri, 11 august 2004, in clubul Big Mamou, Splaiul Independentei nr. 2 A (vis-a-vis de Palatul de Justitie) - remember Vali Sterian. Se vor canta piese clasice ca Iluzia unei insule, Antirazboinica, Nopti etc.

Contact: media@portiledefier.ro
make2000
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 17, 2004 3:26 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde little miki » Mar Noi 23, 2004 11:45 pm

am si eu o intrebare.... iluzia unei insule e dupa poezia lui ad. paunescu?
little miki
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Lun Apr 26, 2004 11:32 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde river » Mie Noi 24, 2004 5:03 pm

Dupa o simpla cercetare a copertii albumului (The very best of Valeriu Sterian) am constatat ca da.
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde pseudo_roman » Sâm Ian 14, 2006 11:59 pm

Pentru Sterian o sa am mereu ceva aparte(atat pt versuri- Anxietate, Resemnare, Antirazaboica, Bun gasit.. uff is atat de multe.., cat si pt partea instrumentala(sa nu uitam ca atat el, Bodolan si Dan Andrei Aldea au fost fff buni prieteni).
I-am vazut si mormantul, last time am fost chiar sapt asta si-am fumat o tigara-mpreuna)
Sa fie viata pe pamant
Mereu asa sa fie
pseudo_roman
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Noi 09, 2005 12:23 pm
Localitate: in insula la 5 capete sparta

Comentariu

Mesajde Oliver Sterian » Mar Apr 25, 2006 4:21 pm

In primul rand, va salut pe toti si va marturisesc marea mea bucurie sa descopar mica voastra discutie.

Vreau sa adaug un mic comentariu. Dat fiind ca in zilele noastre istoria se scrie in Libertatea si o vedem seara la ProTV, mi se pare fireasca nestiinta multora vis-a vis de nefericitul eveniment rutier in care a fost implicat Vali.
Asadar, Vali nu a omorat pe nimeni. Daca aveti curiozitatea, dosarul e public si-l puteti cerceta cu ochii vostrii. Cei de la Libertatea sau alte ziare si televiziuni, nu au avut-o, probabil pt ca nu intra in sfera "senzational-ului" de pe prima pagina. Si cum ar suna un titlu, fie el si mititel pe orice pagina.. "V.S. nu a omorat pe nimeni. Ne-am inselat noi"
Si de asemenea, cercetand dosarul, (sau pur si simplu cautand mai atent informatia) o sa vedeti singuri ca Vali Sterian nu a "scapat basma curata" ci a fost destul de condamnat. Ba chiar dupa ce ne-a parasit.

Multumesc

Oliver Sterian
Oliver Sterian
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 25, 2006 4:10 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde baixinho© » Mar Apr 25, 2006 5:50 pm

Oliver, salut prezenţa ta pe acest forum şi chiar te rog să spui adevărul despre ceea ce s-a intamplat atunci, in condiţiile in care eşti una dintre puţinele persoane care ştie cum s-au petrecut lucrurile. mă gandesc că adevărul trebuie spus, chiar dacă puţin mai tarziu şi să nu te mire dacă, in urma celor scrise de tine şi după o documentare mai atentă, o să vezi in vreun ziar (evident că nu Libertatea) un titlu de genul Vali Sterian nu a omorat pe nimeni.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde river » Mie Apr 26, 2006 4:51 pm

Da, da, bine ai venit pe la noi, Oliver si chiar asteptam cateva istorioare adevarate in ceea ce-l priveste pe nenea Vali :)
By the way, zilele trecute mi-am cumparat si io o caseta audio (am gasit-o la pleasca, zau asa, la 2,7RON era pacat sa nu o iau :D) cu Narcisa Suciu si ale ei Campuri aurii. Iar una dintre piese este reinterpretarea la Pariu pe o lacrima, piesa mea preferata de la Sterian. Tre' sa recunosc ca, desi deschisa la nou, nu prea mi-a placut varianta Suciu. E ok, dar nu exista feelingul ala pe care-l ai cand il asculti pe Sterian... :)

"Mai tii minte inceputul,
asa cum a fost?..."
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

aici e un paduche

Mesajde agoia » Lun Noi 06, 2006 12:12 am

his name is river, cum ii place lui, in englisch
agoia
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Noi 05, 2006 11:44 pm
Localitate: buh

Mesajde river » Lun Noi 06, 2006 7:42 am

agoia, ai putea fi mai explicit(a)? si care e legatura cu vali sterian?
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Oldies but goldies

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron