tatuaje

Sa fii sanatos ! Sa ai o viata sanatoasa !

tatuaje

Mesajde loran_raul » Dum Iun 15, 2003 9:33 am

as dori daca stiti vrun centru de scos tatuaje in afara de Mall,sau vreo metoda babeasca.
loran_raul
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Lun Iun 25, 2001 12:51 pm
Localitate: bucharest

Mesajde Raiden » Dum Iun 15, 2003 12:52 pm

Nu prea te-as sfatui cu metodele babesti, pentru ca daca se intampla ceva ramai cu o cicatrice de toata frumusetea. Si apoi, eu nu inteleg de ce ar vrea cineva sa iti scoata tatuajul ? Cand ti l-ai facut, nu l-ai facut sa fie acolo o viata intrega ? Pana si cu laseru ramane o cicatrice naspa, asa ca trebuia sa te gandesti foarte bine daca vrei sau nu cand l-ai facut. Eu cred ca prefer sa raman cu el toata viata decat sa am o cicatrice naspa acolo, care oricum atrage la fel de multe priviri si mult mai multe intrebari ...
Raiden
 

Mesajde SOD » Lun Iun 23, 2003 3:47 pm

la centrul de medicina LaserMed,in dr. taberei!dar tot ramane un mic semn,identic cu o arsura.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

tatuaje

Mesajde valerianus » Joi Iul 17, 2003 9:42 pm

daca ai aflat cum sa se scoate tauajele prin orce metode nu conteaza daca lasa urme spune si mie daca vrei la valerianus@zappmobile.ro
valerianus
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iul 17, 2003 9:23 pm
Localitate: rm sarat

tot eu sunt

Mesajde valerianus » Joi Iul 17, 2003 9:44 pm

vreau cat mai repede mesajul ca daca nu il scot an doua saptamani am probleme mari va multumesc anticipat
valerianus
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iul 17, 2003 9:23 pm
Localitate: rm sarat

Mesajde weed13 » Sâm Iun 05, 2004 1:59 am

ai reusti sa-l scoti??? hai frate zi-mi mie cel putin, ca deja o trecut aproape un an de cand ai dat thread-u. zi sa stiu daca imi vine sa mi le scot si io pe ale mele.
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde BaRRo » Mar Dec 21, 2004 11:22 pm

Se poate scoate doar cu laser!!!!Si riman urmele de cicatrice.De fap pielea a fos intepata si tot tatuajul este o cicatrica,color nu este vizibil.Am vazut tatuaj scos in Germania si se vedea urma doar ca nu era color.
BaRRo
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 21, 2004 11:10 pm
Localitate: Gheorgheni

Mesajde ralucaurora » Dum Ian 02, 2005 6:25 pm

cine stie ce s-a intamplat cu un tatuaj care a fost facut permanent la salonul tara dar care in treo zile a disparut? adica nu se mai vede..poate cineva sa intre pe yahoo.. va rog muuulllttttt de tot
ralucaurora
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 02, 2005 6:19 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ralucaurora » Dum Ian 02, 2005 6:27 pm

adresa mea este raurora@email.ro.. in legatura cu tatuajul.. cine ar putea sami raspunda..
ralucaurora
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Ian 02, 2005 6:19 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Ursu Mihai » Joi Mar 03, 2005 3:48 am

:fuck: Eu cunosc pe cineva care avea un tatuaj pe mana dar nu prea mare
a reusit sa il scoata arzandul dar ia ramas putina cicatrice
nu teas sfatui sa procedezi la feliu e groaznic
Ursu Mihai
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Joi Mar 03, 2005 2:03 am
Localitate: BUCURESTI

Mesajde maxx1nsane » Mar Iul 26, 2005 12:13 pm

Shi eu ma gandeam sa imi fac un tatuaj, dar mai intai ar trebui ma gandesc foarte bine....daca avetzi vre-un sfat pentru mine, il ashtept cu cea mai mare placere.
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde tzache » Mar Iul 26, 2005 12:31 pm

Eu mi-am ales deja. Un cod de bare pe vene, acolo unde tin ceasul (desi e o mare prosteala, dar se vede misto). Si pe ceafa un hibrid intre un inger (chip si aripi) si drac (cornite si coada) intors cu spatele, cu capul intors la dreapta.
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde maxx1nsane » Mar Iul 26, 2005 1:26 pm

Sa shtii ca nu este aiurea, shi mie imi plac codurile de bare....de ce oare..?!?
Eu ma gandeam sa imi fac un tribal ceva pe spate, fara culori, sau mai shtiu eu ce desene cu mortzi, scheletzi, oameni politici, sau pisici care alearga shoareci.
Interesanta ideea cu codul de bare, shi HITMAN avea un cod de bare, dar pe ceafa :p
Sa imi spui shi mie cat te-a costat codu de bare daca itzi faci, ca poate imi fac shi eu unu.
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

tatuaje ..

Mesajde barbie_happy » Mar Aug 09, 2005 12:31 pm

daca vrei sa-ti scoti tatuaju mai bine te-ai duce la lasermad, e unu in dr taberei 34, e igienic, nu te doare prea tare (din cate am auzit) dar o sa te doara buzunaru .. caci am auzit ca nu e prea ieftin...
Amintirile Sunt Clopote Ce Bat La Usa Uitarii Si Ultimele Scintei Ce Lumineaza Trecutul
Avatar utilizator
barbie_happy
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Aug 08, 2005 11:00 pm

Mesajde barbie_happy » Mar Aug 09, 2005 12:34 pm

si vreau sa sthiu shi eu cine stie unde e un salon .. ceva .. in care se fac tatuaje cu henna. (temporare) in afara de mall..
Amintirile Sunt Clopote Ce Bat La Usa Uitarii Si Ultimele Scintei Ce Lumineaza Trecutul
Avatar utilizator
barbie_happy
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Lun Aug 08, 2005 11:00 pm

Mesajde iuliand » Mar Aug 09, 2005 7:21 pm

Uite ce am gasit pe net:

http://www.okazii.ro/catalog/1042479/imbracaminte/accesorii-voiaj/Tatuaj-temporar-care-arata-unul-real.html

Mi-am luat si eu unul, Joi face 2 saptamani de cand l-am pus si e inca in stare buna...astept sa inceapa sa se cojeasca ca sa imi pun altul. Omu' are zeci de modele, coduri de bare, tribale, zodiace, asa ca...

Cele cu henna pot fi cancerigene...eu nu m-as risca. Cititi aici sa vedeti ce zice:

http://www.cfsan.fda.gov/~dms/cos-tatt.html
iuliand
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iun 10, 2004 10:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde maxx1nsane » Mar Aug 09, 2005 7:22 pm

care are idee cam cat este unu cu henna, shi cam la ce bani unu de 20/10 negru, un tribal ceva....
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde iuliand » Mar Aug 09, 2005 10:48 pm

Sincer sa fiu nu stiu cat o costa unul cu henna, dar dupa ce am citit ce scria pe site-ul al carui link vi l-am aratat si voua mai sus...nu-mi mai trebuie. Cel pe care l-am cumparat de la tipul de pe okazii.ro mi se pare super misto...chiar nu e nici o diferenta intre unul real si asta iar modelele disponibile satisfac orice pretentie.
iuliand
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iun 10, 2004 10:00 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Florion » Joi Sep 15, 2005 2:08 pm

am auzit ca exista un fel de marker cu care poti sa faci tatuaje shi se duce numia cu alcool medicinal...... as vrea sa stiu shi eu cum se numeste shi unde se gaseste?plizzzz
Avatar utilizator
Florion
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Lun Sep 12, 2005 11:00 pm

Mesajde gigica » Dum Oct 02, 2005 11:09 am

@ Florion - nu cred ca exista asa ceva. Dar exista tatuaje care nu sunt permanente (se duc in cateva luni), numai ca sunt de vreo 2 ori mai scumpe ca cele permanente pentru ca se fac cu o cerneala speciala.

@ loran raul - daca ramane cicatrice nici eu nu te-as sfatui sa il scoti. Btw, ce are de ti-a casunat pe el? E sirena din aia cu tus albastru spalacit? ~p

Si eu vroiam tatuaj, numai ca vroiam sa imi fac ceva mic si discret (de vreo 3 cm) pe sanul stang, numai ca am auzit ca doare pe san....ca doare super putin daca faci tatuajul pe un plan osos, nu pe muschi sau tesut :)
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

Mesajde Hasis99 » Lun Oct 17, 2005 1:09 pm

Frate poti sa-ti tatuezi culoarea pielii peste si sa-l dai cu fond de ten daca vrei sa-l ascunzi....daca vrei sa scapi de el de tot, costa...cred ca doar cu laser scapi.....dar de ce vrei sa-l scoti?
Stie cineva un loc unde pot sa-mi fac un tatuaj semi-permanent...e un termen impropriu spus in sensul ca dureaza intre 3 si 5 ani...am auzit la TV ca ar exista undeva in Bucuresti...stie cineva ceva?
Hasis99
Junior Member
 
Mesaje: 106
Membru din: Vin Oct 07, 2005 1:43 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde blaind » Dum Oct 23, 2005 12:11 am

gigica...din cate shtiu eu de la cunoshtintzele mele tatuate, "mazgalelile" pe plan osos dor mult mai tare decat pe muschi...de sani nu am auzit cat de tare doare..
Still talkin' to myself
and nobody's home

(Alone)
Avatar utilizator
blaind
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Iun 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Neddy » Mie Mar 29, 2006 6:49 pm

Despre ideea de tatuat:
eu am aproape tot bratul drept tatuat si ma doare in pula ca unii vor rade, sau ca peste 30 de ani o sa-mi dau pumni in cap (adevarul e ca nu stii ce te asteapta in viata, potzi sa itzi pierzi serviciul , sau o femeie k lumea) da I don't give a FUCK , o sa le spun tuturor ca asa gandeam la varsta de 21 de ani
Unde imi fac tatuajele
tatuajele nu sunt facute la salon (prea scump) le-am facut la ATOM http://www.athommuska.tk
super tare omu , are aparat profesional si bate super extraordinar si i-a muuult mai ieftin decat la saloane ;singurul dezavantaj e ca bate cu tus Rotring , tus care nu este vegetal si este mai slab calitativ (de aceea este si mai ieftin) cu timpul se decoloreaza
daca esti in stare(si ai bani) sa-tzi faci rost de tus vegetal atunci e super bine
eu o sa imi cumpar tus vegetal si o sa le mai bat o data pe cele facute cu tus Rotring
tot la atom
Sfaturi
Eu sfatuiesc pe cei care vor sa-shi faca sa se gaandeasca f.f.f bine inainte ca pe urma
sa nu aibe probleme cu parintii, cu sefu la servici , cu sotia s.a.m.d.
o data ce tzi-ai facut un tatuaj nici nu te gandi sa-l scotzi pt. ca se va vedea si mai urat indiferent prin ce metoda chiar si prin laser, cel mai bine e sa astepti linistit si sa il repari .
eu nu m-am tatuat pentru a fi la moda ci pentru ca gasesc tatuajul o arta si ca ma simt mandru sa arat si sa transmit aceasta arta copiilor mei si nu numai
AAA si normal ca peste 20 de ani o sa apara metode mult mai avansate si mult mai bune decat ce avem noi dar asta este, trebuie sa te impaci cu gandul
Pace
Avatar utilizator
Neddy
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Mie Iul 10, 2002 11:00 pm

Mesajde CristinaDragna » Mie Apr 19, 2006 1:29 pm

iti poti face unul semi-permanent (cu durata de 3-5 ani) pentru inceput... pentru mai multe detalii vezi http://www.blooms.ro - este salonul meu si te invit sa vorbim daca te hotarasti pentru unul. Cristina Dragna 0788 600 100
CristinaDragna
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Apr 19, 2006 1:15 pm
Localitate: buc

Mesajde CristinaDragna » Mie Apr 19, 2006 1:33 pm

Salut!
Poti incerca un tatuaj semi-permanent (de scurta durata, 3-5 ani) cu pigmenti naturali. Pentru mai multe detalii poti sa intrii pe http://www.blooms.ro. Este salonul meu si daca te hotarasti te invit sa vorbim: Cristina Dragna 0788 600 100
CristinaDragna
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Apr 19, 2006 1:15 pm
Localitate: buc

Mesajde Shaki » Mie Apr 19, 2006 2:13 pm

cum adik semi-permanent, adik ramane umbra lui? :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde RajaF » Mie Apr 19, 2006 3:08 pm

Semi permanent... bleah... ala nu e tatuaj, e moft :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

vreau sa imi fac un tatuaj

Mesajde sexy_ch3rry » Lun Mai 22, 2006 10:12 pm

As vrea sa imi fac un tatuaj....unul micut pe umar....si nu prea stiu pe unde sa caut modele. Dak stiti site-uri cu modele astept raspunsurile voastre
sexy_ch3rry
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mai 22, 2006 10:05 pm
Localitate: romania

Mesajde RajaF » Mar Mai 23, 2006 5:41 am

sexy, daca dai un google simplu o sa gasesti acest minunat site.
http://www.tattoodesign.com/

Dar sa stii ca greul nu este in alegerea modelului. Greul vine cand te decizi daca il vrei sau nu. Tine minte ca o data facut 90% acolo ramane :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde Necko » Mar Mai 23, 2006 6:01 am

Raja, tu tzai facut frunt tatuaj? ce si unde? si mai ales de ce?
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Medicina - Sanatate

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator