Vopselele de par

Mesajde jeorj » Joi Mai 18, 2006 5:24 pm

arici mic si dragut, nu upgradezi poza, ca s-ar putea sa fi ajutata cu sfaturi mai bune. banuiesc ca din martie 2005(cand pare a fi facuta poza) so mai intamplat modificari ale coafiurii
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde Aricica mica » Joi Mai 18, 2006 5:35 pm

sin'ella multzam mult. cred ca ar fi o solutie buna... desi nu-mi convine mie sa astept pana creste si ajung la culoarea naturala... plus ca nu cred ca ar prinde pe satenul meu.... speram ca-mi da cineva detalii cu etapele de decolorare... am auzit ca ar fi nevoie de 2 sau chiar 3 decolorari pana reusesti sa obtii un blond foarte deschis pe care sa se prinda argintiul... multzam mult.
Aricica mica
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Feb 24, 2006 5:12 pm
Localitate: home

Mesajde Aricica mica » Joi Mai 18, 2006 5:37 pm

gigiell draga... il vopsesc periodic (la cca 2 luni) si il tund la 30 -40 de zile... asa ca nu se schimba mai nimic (tocmai pentru ca ma "upgradez" eu destul de des... :)
Aricica mica
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Feb 24, 2006 5:12 pm
Localitate: home

Mesajde Shaki » Joi Mai 18, 2006 5:44 pm

weet, probabil vopseaua nu ie buna shi tre sa foloseshti alta. tzin minte cand ma vopseam k am lasat odata vopseaua mai mult tinp, shi ieshise un blond f deschis, blond-argintiu, care chiar era interesant, pacat k tot asha, a trecut in doo saptamani... sau ceva produse, shampon, balsam, tratament pentru mentzinerea culorii parului vopsit... deshi e doar o idee, nu cunosc nimik in domeniu asta, srry :(

aricico, aveam o colega care de la shaten deschis ajungea la blond-auriu dupa o singura decolorare, acu la tine sigur trebe mai multe shi unu, nu shtiu cum o sa arate rezultatele intermediare, doi (care probabil nu te intereseaza) nu este absolut deloc sanatos. cu decolorari succesive plus permanant rishti sa ramai fara par, oricat de sanatos crezik l-ai avea acum
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde jeorj » Joi Mai 18, 2006 6:02 pm

aricica, incearca sa folosesti butonu edit care e in partea stanga jos a postului, cand mai vrei sa adaugi ceva dupa ce ai postat, ca te cearta nenii astia rautaciosi, de le zice admini:D, ca di ce nu respecti regulamentu care zice ca nai voie doo posturi consecutive in mai putin de 3 ore.
si altfel, nu te plictisesti sa ai tot paru scurt? mai incearca si tu sugestia lu memetu sa-ti lasi parul mai lung. macar o zi doua asa, de proba:D
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde shiona » Joi Mai 18, 2006 6:16 pm

weet...depinde si de vopsea...stiu ca si eu am patit asa acu mult timp...cu fiecare spalare se ducea vopseaua din par, acu nu mai am probleme...incearca sa-ti schimbi vopseaua
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Joi Mai 18, 2006 6:45 pm

Mah, am incercat cu Schwarzkopf si garnier, daca nu ma insel.. si ala in salon, nu cred ca a folosit chiar orice.. dracu stie, eu am zis ca renunt la a ma vopsi, si-asa face lumea galagie..

memetu are idei foarte bune, o sa retin, saru-mana
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Nanuka » Vin Mai 19, 2006 5:36 am

Aricico, iti vei distruge sigur parul cu permanent si decolorare. Cunosc f bine pt ca si eu am trecut printr-o astfel de experienta si a trebuie sa indur cam vreo 4 ani pana mi s-a regenerat tot parul.
Saptamana trecuta m-am facut suvite blonde. Au iesit aiurea, nu ce vroiam eu, asha ca aseara mi-am cumparat vopsea care se ia dupa 28 de spalari. Un castaniu deschis, a prins f bine , sunt multumita. Marca vopselei este Clairol natural instincts non permanent care nu contine amoniac:D

Weet, nu iti spala paru inainte de vopsire si inca o chestie care-am auzit-o, sa nu te vopsesti cand esti pe period:D..ca nu prinde cik:P...
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Aricica mica » Lun Mai 29, 2006 12:04 pm

Multzam fain petru idei si sugestii. Sunteti super cool. Am reusit sa ma decolorez.... singura acasa... de doua ori.... (pt. ca asa cum spusei am parul saten dar fusese vopsit non-stop (in ultimii ani) in nuante inchise de violet-pruna, visina si negru-albastrui. A iesit ciudat (adica nu cum ma asteptam) dar chiar imi place. Nush' daca mai reusesc culoarea asta nici daca vreau. Fetelor cu par sanatos si des - puteti sa va decolorati daca vreti o culoare faina, fetelor cu par mai sensibil - nush ce sa va zic, nu risc sanatatea parului vostru.... e treaba voastra si va cunoasteti ciuful mai bine decat oricine. Mie sincer mi-a iesit super, si nu mi-a cazut parul (cum zisera unii rautaciosi p'acilea). Apropos' m-am decolorat succesiv la o zi diferentza. Nici-un "side efect". Va pupacesc, va multzam de ajutor si ... bafta doritoarelor de schimbari evidente!
PS. Daca vreti ajutor cu decolorarea va povestesc eu cum facushi.
Aricica mica
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Feb 24, 2006 5:12 pm
Localitate: home

Mesajde sin ella » Lun Mai 29, 2006 12:12 pm

VREM POZA!!!! dar nu l-ai mai vopsit gri, nu?

si cred ca piskeshutz e in asentimentul meu :zambet:

ps. parul nu-ti cade imediat. o sa vezi tu mai tarziu :zambet:
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde Shaki » Lun Mai 29, 2006 12:37 pm

aricico, nu tzi-a zis nimeni cu rautate k decoloratu nu e sanatos...
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Lun Mai 29, 2006 12:51 pm

Nanuka, am respectat intocmai ce ziceau instructiunile, si nici nu eram in perioada aia a lunii.. asa ca, in definitiv, dracu stie!

Aricico, cum zicea si sinella, o sa vezi mai incolo... Dar daca esti tu convinsa ca ai paru sanatos, sa-ti traiasca si sa-ti creasca :D

( eu l-am avut permanent, acu 4 ani, il aveam lung si desi mi-a facut tipa de la salon tratament nush ce, sa nu se arda, cand dupa juma de an de la permanent am vrut sa-mi fac iar ( ma tunsesem intre timp, se dusese permanentul) mi-a zis o tanti de la un alt salon ca ea nu risca sa-si bage mainile in parul meu, ca e prea ars.. )
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Aricica mica » Lun Mai 29, 2006 4:08 pm

sin ella Nu, nu l-am mai vopsit gri... ca-mi place mult nuanta de acum de la decolorat... astept sa ma plictisesc (bucur) un pic de ea... si ma fac si argintie cred ca peste cca o luna. Parul nu cred ca o sa-mi cada (lasa-ma sa ma bucur si eu de el... nu-mi luati bucuria cu chestii de genul "o sa vezi tu mai tarziu" :) )
shaki Cand am spus "rautocioshi" glumezam si eu.

weet Merci mult. La fel si tie "Sanatate si culoare" si tie si parului tau. Si eu l-am avut permanent (acu' fo 2 ani) tot la un salon "Hogo - fogo". Iesise super ok... dar nu a rezistat mult ca la mine ciuful asta neascultator creste repede si onduleurile arata altfel pe par scurt si nashpa rau cand creste... Nu mi-a cazut nici-atunci "nici-un fir de par " dar dupa o luna am fost nevoita sa-l tund ca nu mai asculta deloc mine.

Va multumesc mult tuturor. Pupici... si va doresc ce va doritzi!

PS. sin ela Poza o las la "cum arata membrii for..."
Aricica mica
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Feb 24, 2006 5:12 pm
Localitate: home

Mesajde Nanuka » Mar Mai 30, 2006 2:29 am

Aricico, pai bien merci:P..tu ai parul scurt..normal ca te rishti la permanent,mov, albastru, verde, blond,platinat...ti-l tunzi periodic si gata..s-a dus ce a fost stricat:D

Dar dar de un par lung si sanatos pana la mijloc, ce mai zici??:D....l-ai mai strica tu atat de des??:P...nu cred...:D
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Aricica mica » Mie Mai 31, 2006 12:16 pm

Nanuka, atunci cand avusei si io par lung pana la mijloc fusai cam mica pt. colorat si decolorat (sau cel putin asa spuneau ai mei parinti si nu ma lasau sa-l chinuiesc in nci-un fel... nici macar sa-l tund). In clasa a 10-a am reusit sa ma tund ca nu-l mai suportam (aveam cozile impletite si ma durea capul de greutatea lor, nu fac glume chiar aveam dureri de cap). L-am tuns in scari sa-i mai iau din volum (dupa moda Pamelei lui Bobica din Dallas-ul de la vremea ceea).... Si de atunci am tot tinut-o in tuns scurt si mai apoi cu vopsitul...
Astai povestea... asa ca de par lung NTZ... ntz... ntz... Nici vorba... Dar merci de idee...
Aricica mica
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Feb 24, 2006 5:12 pm
Localitate: home

vopsele semi-permanente

Mesajde Lara » Sâm Aug 26, 2006 8:19 pm

Sunt cam in aceeasi situatie cu voi...damaged hair:)
spune-mi te rog unde anume ai gasit tu Clairol Natural Instincts? eu caut de ceva timp si nu gasesc...


Nanuka scrie:Aricico, iti vei distruge sigur parul cu permanent si decolorare. Cunosc f bine pt ca si eu am trecut printr-o astfel de experienta si a trebuie sa indur cam vreo 4 ani pana mi s-a regenerat tot parul.
Saptamana trecuta m-am facut suvite blonde. Au iesit aiurea, nu ce vroiam eu, asha ca aseara mi-am cumparat vopsea care se ia dupa 28 de spalari. Un castaniu deschis, a prins f bine , sunt multumita. Marca vopselei este Clairol natural instincts non permanent care nu contine amoniac:D

Weet, nu iti spala paru inainte de vopsire si inca o chestie care-am auzit-o, sa nu te vopsesti cand esti pe period:D..ca nu prinde cik:P...
Lara
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Aug 26, 2006 8:13 pm
Localitate: BUc

Mesajde andra1986 » Vin Sep 14, 2007 8:36 pm

I need help. Am inceput s imi vopsesc parul acum vreo 4 ani, am inceput cu un roscat tzipator(care nu prea mi-a placut). Apoi am incercat s il aduc la o culoare naturala(nu am reusit).Apoi l-am facut roscat inchis...si imi statea chiar bine. Dar, m-am plictisit s il tot vopsesc, as vrea s revin la o culoare cat mai naturala aproape de parul meu(care e saten mediu). Am si incercat lucrul asta...dar in zadar...am folosit Palette Radiance si mi l-a decolorat si a iesit o culoare ingrozitoare(un fel de saten portocaliu...si alte culori). Acum as vrea s merg la un salon desi ma va costa mult dar ...nu vreau s mai arat asa. Credeti k singura solutie s scap de roscatul din cap este s il decolorez apoi s il vopsesc saten? Nu o s imi ard tot parul(nu k nu ar fi asr destul)?
Avatar utilizator
andra1986
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Sep 13, 2007 11:00 pm

Re: Vopselele de par

Mesajde mdmdmd » Sâm Oct 05, 2013 8:40 pm

:happymail :happymail Pentru decolorarea parului incercati COLOR OFF, este un produs profesional rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda, nu contine amoniac,
.....................................

il puteti comanda la nr .........., sau mail ................ :happymail :happymail :happymail
Ultima oară modificat de kant emir pe Lun Oct 07, 2013 3:20 am, modificat 1 dată în total.
Motiv: sau pe la publicitate, pe undeva
mdmdmd
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Oct 05, 2013 8:33 pm

Re: Vopselele de par

Mesajde Simonaradulescu » Dum Sep 18, 2016 3:34 pm

Aş recomanda şamponul ....................... celor care au probleme cu părul. Acest produs îmbunătăţeşte regenerarea firelor de păr slăbite. Este foarte eficient chiar şi contra mătreţii!
Ultima oară modificat de kant emir pe Dum Sep 18, 2016 8:40 pm, modificat 1 dată în total.
Motiv: reclama
Avatar utilizator
Simonaradulescu
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Sep 05, 2016 1:18 pm
Localitate: bucuresti

Anterior

Înapoi la Frumusete

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron