Prichindeii din muzica romaneasca-jos cu ei!!!

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Prichindeii din muzica romaneasca-jos cu ei!!!

Mesajde NiKkiTa » Lun Mai 13, 2002 11:05 pm

De cate ori deschid televizorul...si vrand nevrand ajung pe la posturile romanesti de muzica (daca le pot numi asa)...nu pot sa nu observ niste puberi cu cas in gura care ne canta despre marea iubire...si suferinta amara a despartirii...buhuuuuuu....chiar ca e de plans..;P ...Pai asta a ajuns muzica romaneasca? Bataia de joc a unor pustani si a unor curvistine minore, care sug orice pentru bani si chiar parintii lor le pun sa faca asta?
Ce parere aveti despre formatii de 2 bani ca Bambi, Giglio, Candy si altii (ca nu-mi vin acum in minte de "straluciti ce sunt"...:cool:
Cat despre Hi-Q...sunt asa de penibili ca ma mir cum de nu se sparge ecranul televizorului cand apar ei...In special Dana aia...e ARTIFICIALA pana la refuz!!!!!!!!

Voi ce ziceti?
astept parerile voastre!!!!!


nu-i prost cine canta...e prost cine sta sa-i asculte!!!
NiKkiTa
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Mai 13, 2002 10:37 pm
Localitate: Patagonia

Mesajde MiG29 » Lun Mai 13, 2002 11:56 pm

Pai io vad k noi tot scriem,ne revoltam aducem argumente shi tot nimca...astia tot persevereaza in prost -gustul shi imbecilitatea lor...asa k stau pe ganduri....De ce e atata ignorantza in capu unora?
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Mar Mai 14, 2002 6:24 am

Cea mai penibila, imbecila si scarboasa productie romeasca din cate am vazut pana acum la noi e EXTRA -> doua curve cu un pusti gras si urat dar care a stiut sa se dea bine pe langa unchi-su sa--i dea camion sa conduca la 12 ani!
Ma apuca mereu crizele de nervi cand vad porcaria aia de videoclip cu ragetele alea, ce dracu, aia e muzica?!
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde K-gula » Mar Mai 14, 2002 9:38 am

in general ma enerveaza pana peste cap, incurajarea prostitutiei muzicale JUVENILE. viata este frumoasa si plina de surprize. dupa cum am mai afirmat, li se pregateste ceva de amploare, acestori nulitati.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Mar Mai 14, 2002 2:21 pm

Apropo de ce vorbiti voi pe aici,am vazut un videoclip cu 2 fete de vreo 10-12 ani..n-am retinut cum isi spuneau,dar am auzit comentarii cum ca au avut mare succes la "Ploaia stelutelor" imitandu-le pe cele de la Andre si ca atunci s-au hotarat sa-si faca trupa...culmea tupeului :mad: Exact de asta avea nevoie muzica romaneasca,de alte 2 ...nici nu stiu cum sa le spun... cum numesti 2 copile de 11 ani care vor sa para de 18,canta despre dragoste,si cauta un motiv mai serios de a face bani si de a chiuli in mod sistematic de la ore?
Stau si ma gandesc cat de proasta poate ajunge calitatea muzicii romanesti :con:
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde djdiu » Mar Mai 14, 2002 6:00 pm

Nu inteleg cum pot unii copii la 14-15-16 ani sa vb despre dragoste.Jos cu ei!!!!!!!HHuuuuuuuuuuu!!!!

I am smart! :eat:
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

intr-adevar!

Mesajde Joao » Mar Mai 14, 2002 10:30 pm

nu mai suport nici eu explozia de invitatii la pedofilie din muzica romaneasca!
dar,atata timp cat e vreo unul prin familie cu bani,kindereii vor continua sa ''cante'' si sa ne ''incante'' cu melodii ''superbe''!
asa ca,nu avem ce face,pana nu scapam de activistii si pilosii astia!
Pace voua!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Josefine^ » Mie Mai 15, 2002 2:04 pm

Sa va povestesc faza,apropo de parinti inconstienti...
Am vazut recent la tv,nu stiu pe ce post,o tipa ii lua interviu uneia de vreo 7-8 ani si a intrebat-o(logic)ce vrea sa devina cand va fi mare.A primit raspunsul"cantareata".Asta n-ar fi nimik,dar sa fi vazut fata reporterei cand mama fetitei in cauza i-a zis ca exact acum se intorc de la inregistrari!?
NO MORE COMMENT!!!
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde K-gula » Mie Mai 15, 2002 2:22 pm

Initial trimis de Josefine^
Sa va povestesc faza,apropo de parinti inconstienti...
Am vazut recent la tv,nu stiu pe ce post,o tipa ii lua interviu uneia de vreo 7-8 ani si a intrebat-o(logic)ce vrea sa devina cand va fi mare.A primit raspunsul"cantareata".Asta n-ar fi nimik,dar sa fi vazut fata reporterei cand mama fetitei in cauza i-a zis ca exact acum se intorc de la inregistrari!?
NO MORE COMMENT!!!


nu este de mirare. la ce vad la TV pustoaicele si pustanii in ziua de astazi nu va trebui sa ne mire cand ii vom vedea cotaindu-se pe strada asa inmijlocul strazi, iar masinile sa astepte dupa ei.

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Mie Mai 15, 2002 2:50 pm

Initial trimis de K-gula


nu este de mirare. la ce vad la TV pustoaicele si pustanii in ziua de astazi nu va trebui sa ne mire cand ii vom vedea cotaindu-se pe strada asa inmijlocul strazi, iar masinile sa astepte dupa ei.

K-gula.


Total adevarat..tragic,dar adevarat...
Si cand ma gandesc ca eu am doar 15 anisori :a
A nimerit-o ala care a zis ca ignoranta-i o binecuvantare!
Totusi...Traiasca libertatea cuvantului! :t
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Mie Mai 15, 2002 2:52 pm

...asa pentru acei ca mine... :p
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde J.A.Tiranu » Mie Mai 15, 2002 2:57 pm

Initial trimis de Josefine^
Sa va povestesc faza,apropo de parinti inconstienti...
Am vazut recent la tv,nu stiu pe ce post,o tipa ii lua interviu uneia de vreo 7-8 ani si a intrebat-o(logic)ce vrea sa devina cand va fi mare.A primit raspunsul"cantareata".Asta n-ar fi nimik,dar sa fi vazut fata reporterei cand mama fetitei in cauza i-a zis ca exact acum se intorc de la inregistrari!?
NO MORE COMMENT!!!


Cand eram mic vroiam sa fiu aviator.Pacat ca nu s-a intamplat la fel si parinti sa fi zis "Pai da ,tocmai am fost cu el la antrenament"
undeva la marea neagra ..... lucrurile se contrazic
J.A.Tiranu
Junior Member
 
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Apr 13, 2002 1:11 am
Localitate: Somewhere over the rainbow

Mesajde Josefine^ » Mie Mai 15, 2002 3:14 pm

Initial trimis de J.A.Tiranu


Cand eram mic vroiam sa fiu aviator.Pacat ca nu s-a intamplat la fel si parinti sa fi zis "Pai da ,tocmai am fost cu el la antrenament"


Momente ca asta ma fac sa ma gandesc cat de mult imi iubesc parintii! :D
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Mai 15, 2002 3:22 pm

pe mine ma ataca cel mai tare bubu,baiatu' lu' cernea de la sfinx experience.are niste aere bre ,de parca-i niscaiva urlich sau lombardo.
am vazut la un club din capitala patriei lansare la trupa amicii.bre,oameni buni,opreau conferinta de presa ca sa vorbeasca la mobil,ce mai,erau oamenii tari de tot!nimeni din lumea asta nu cred ca opreste conferinta de presa ca sa vorbeasca la telefon!dao-n masa de treaba!
in loc sa se duca la joaca la topogan ei se tin de cantari!tampiti sunt parintii ca indeamna copiii la asa ceva.sunt de acord ca un copil sa-si inceapa cariera artistica de cat mai devreme,dar nu mi-aduc aminte ca mtv sa fi difuzat vreun clip cu copilu' lu nu stiu cine!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Joi Mai 16, 2002 3:45 am

situatia nu e tragica, sa nu uitam de melodia aia frantuzeasca cu bebelusi (am uitat cum se numea) ceva cu 'biu biu nu-stiu-cum bebe'. mai e pana sa batem recordul la varsta cat mai mica in muzica romaneasca :).
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde Josefine^ » Joi Mai 16, 2002 5:08 am

Initial trimis de SOD
pe mine ma ataca cel mai tare bubu,baiatu' lu' cernea de la sfinx experience.are niste aere bre ,de parca-i niscaiva urlich sau lombardo.


Macar ala stie sa cante la tobe,ma rog...face si el ceva...majoritatea nu se pricep la absolut nimik si ma enerveaza ca au o parere foarte buna despre ei si despre "prestatia" lor
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Zgubilici » Joi Mai 16, 2002 5:50 am

Parca Bubu era baiatul Crinei Mardare...
Jordy care canta super-piesa "Dur Dur D'Etre Bebe" canta spre deosebire de ce e la noi despre el, despre bebe, nu despre fetite, nopti pierdute si alte tampenii.
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde SOD » Joi Mai 16, 2002 11:15 am

Initial trimis de Zgubilici
Parca Bubu era baiatul Crinei Mardare...
Jordy care canta super-piesa "Dur Dur D'Etre Bebe" canta spre deosebire de ce e la noi despre el, despre bebe, nu despre fetite, nopti pierdute si alte tampenii.

crina a fost casatorita cu unu' bogat iar acu mult timp s-a despartit de el si a imbartisat cariera muzicala alaturi de misu cernea si al lui sfinx experience.in anii 80 sfinx au avut foarte multe turnee in olanda,motiv pentru care trupa a stat foarte mult timp plecata din tara.acesta a fost un prilej minunat ca idila dintre cei doi sa se infiripe.cu toate ca aceasta relatie a fost negata foarte multa vreme,acum ceva timp,relativ putin,au recunoscut public ca sunt impreuna si ca bubu e copilul lor.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

VA MULTUMESC!!!

Mesajde NiKkiTa » Lun Mai 20, 2002 10:05 pm

Vreau sa va multumesc din suflet tuturor celor care mi-au raspuns...in special Josefine^ (la cei 15 anisori ai tai gandesti foarte matur...tine-o tot asa!!!):o , Zgubilici, K-gula, tre cool si ceilalti. Ati aratat ca intr-adevar va pasa ce ascultati! (Ca si mie de altfel!) Si inca ceva important: daca noi nu facem ceva sa-i mobilizam cumva pe ceilalti sa se trezeasca din visele cu "mare, soare si fetite goale" sau "Lasa-ma papa la mare"...atunci cine???
Ma bucur ca au mai ramas in Romania si oameni care gandesc cu partea anatomica corecta;h
In rest....ce sa va mai spun? Haideti sa continuam lupta...numai asa vom reusi...nu?
:bye:
NiKkiTa
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Mai 13, 2002 10:37 pm
Localitate: Patagonia

Re: VA MULTUMESC!!!

Mesajde K-gula » Lun Mai 20, 2002 10:09 pm

Initial trimis de NiKkiTa
Vreau sa va multumesc din suflet tuturor celor care mi-au raspuns...in special Josefine^ (la cei 15 anisori ai tai gandesti foarte matur...tine-o tot asa!!!):o , Zgubilici, K-gula, tre cool si ceilalti. Ati aratat ca intr-adevar va pasa ce ascultati! (Ca si mie de altfel!) Si inca ceva important: daca noi nu facem ceva sa-i mobilizam cumva pe ceilalti sa se trezeasca din visele cu "mare, soare si fetite goale" sau "Lasa-ma papa la mare"...atunci cine???
Ma bucur ca au mai ramas in Romania si oameni care gandesc cu partea anatomica corecta;h
In rest....ce sa va mai spun? Haideti sa continuam lupta...numai asa vom reusi...nu?
:bye:


anytime baby ;)

K-gula.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde NiKkiTa » Lun Mai 20, 2002 10:33 pm

Heya K-gula!
:sal:

kool ca esti on-line...imi place mult forumul asta si vin aici de fiecare data cand am ceva de spus!;w
Si eu ascult hip-hop...de peferinta cel strain...dar cred ca si parazitii se descurca deocamdata destul de bine...sa vedem cum vor evolua!

CYA!:bye:
NiKkiTa
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Mai 13, 2002 10:37 pm
Localitate: Patagonia

Re: VA MULTUMESC!!!

Mesajde Josefine^ » Lun Mai 20, 2002 10:47 pm

Initial trimis de NiKkiTa
Vreau sa va multumesc din suflet tuturor celor care mi-au raspuns...in special Josefine^ (la cei 15 anisori ai tai gandesti foarte matur...tine-o tot asa!!!)


Ce sa spun...mersi pentru ce ai scris si...ma bucur ca si altora le pasa ce asculta ;)
Avatar utilizator
Josefine^
Junior Member
 
Mesaje: 208
Membru din: Mar Mai 07, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Mar Mai 21, 2002 12:23 am

Initial trimis de NiKkiTa

Si eu ascult hip-hop...de peferinta cel strain...dar cred ca si parazitii se descurca deocamdata destul de bine...sa vedem cum vor evolua!

CYA!:bye:


daca asculti hip-hop iti recomand cu caldura formatia 'suspect' care e parazitii ''la puterea x'. eu nu ascult hip-hop dar astia sunt tari de tot. aici >>> http://www.mmc.ro/tre/crap/suspect__atat_de_larga.mp3 <<< e o melodie de-a lor. mai am si altele daca iti place.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde NiKkiTa » Mar Mai 21, 2002 10:27 pm

Initial trimis de tre cool


daca asculti hip-hop iti recomand cu caldura formatia 'suspect' care e parazitii ''la puterea x'. eu nu ascult hip-hop dar astia sunt tari de tot. aici >>> http://www.mmc.ro/tre/crap/suspect__atat_de_larga.mp3 <<< e o melodie de-a lor. mai am si altele daca iti place.


Mersi mult! E chiar misto melodia:B E bine ca incepe sa mai evolueze si muzica romaneasca...from the darkness into the light...
Apropo de citatul tau de la sfarsit...sa stii ca stiu germana;)
NiKkiTa
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Mai 13, 2002 10:37 pm
Localitate: Patagonia

Mesajde tre » Mar Mai 21, 2002 11:31 pm

Initial trimis de NiKkiTa


Mersi mult! E chiar misto melodia:B E bine ca incepe sa mai evolueze si muzica romaneasca...from the darkness into the light...
Apropo de citatul tau de la sfarsit...sa stii ca stiu germana;)


ce bine ca intelege cineva mesaju meu, e din 'j.b.o. - ein guter tag zum sterben' doh ;). daca vrei mai pot uploada ceva 'cover'-uri de la 'suspect' la fel de faine ;).
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Mai 22, 2002 1:12 am

adevaru' este ca si io stapanesc germana la perfetie,engleza o halesc iar finlandeza si suedeza au mici necunoscute pt. mine la perfectul simplu.cedraq mai nene,vorbiti ca sa ne intelegem.daca nu ,iecsista pemeu.in orice limba.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Vin Mai 24, 2002 2:10 am

Initial trimis de SOD
adevaru' este ca si io stapanesc germana la perfetie,engleza o halesc iar finlandeza si suedeza au mici necunoscute pt. mine la perfectul simplu.cedraq mai nene,vorbiti ca sa ne intelegem.daca nu ,iecsista pemeu.in orice limba.


e motto-ul meu ala dammit! nu puteam sa-l traduc ca iesea ceva urat de tot ;).
bravo tie ca stii ceva limbi scandinave, eu as vrea sa-nvat olandeza (holland - windmills, cheese, bad english and free drugs) ;).
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde NiKkiTa » Vin Mai 24, 2002 10:27 pm

Initial trimis de tre cool


e motto-ul meu ala dammit! nu puteam sa-l traduc ca iesea ceva urat de tot ;).
bravo tie ca stii ceva limbi scandinave, eu as vrea sa-nvat olandeza (holland - windmills, cheese, bad english and free drugs) ;).


Heya again!:sal:
Hai sa ma laud si eu cu ceva cunostiinte...pai...invat germana de la 2 ani 1/2 (ce sa fac...m-au dat ai mei mai devreme la gradinita...nu m-am putut impotrivi:), engleza din clasa a 2-a (oricum...as fi invatat-o si din muzica...spaniola din telenovele (cand eram mai mica...bineinteles...cui ii place sa recunoasca:D...italiana de la Rai Uno (il Calcio)...franceza la scoala (liceu) si..uite ca stiu 6 limbi straine (cu romana:) bineinteles...
Dar sa revenim la muzica...doar de asta suntem aici...nu? Eu as propune o campanie gen "Limita de varsta"--> cine are sub 18 ani si canta dance romanesc nu are ce cauta pe scena:) Cat despre manele...propun o lege care sa le interzica...sau amenda 1 milion de dolari cine e prins ca le asculta:)..Bineinteles...asta nu se va intampla niciodata...dar merita incercat:)
NiKkiTa
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Mai 13, 2002 10:37 pm
Localitate: Patagonia

Mesajde SOD » Vin Mai 24, 2002 11:36 pm

Initial trimis de NiKkiTa


Heya again!:sal:
Hai sa ma laud si eu cu ceva cunostiinte...pai...invat germana de la 2 ani 1/2 (ce sa fac...m-au dat ai mei mai devreme la gradinita...nu m-am putut impotrivi:), engleza din clasa a 2-a (oricum...as fi invatat-o si din muzica...spaniola din telenovele (cand eram mai mica...bineinteles...cui ii place sa recunoasca:D...italiana de la Rai Uno (il Calcio)...franceza la scoala (liceu) si..uite ca stiu 6 limbi straine (cu romana:) bineinteles...
Dar sa revenim la muzica...doar de asta suntem aici...nu? Eu as propune o campanie gen "Limita de varsta"--> cine are sub 18 ani si canta dance romanesc nu are ce cauta pe scena:) Cat despre manele...propun o lege care sa le interzica...sau amenda 1 milion de dolari cine e prins ca le asculta:)..Bineinteles...asta nu se va intampla niciodata...dar merita incercat:)

si eu tot asa,ca sa ma laud,invat copta veche de la 1 an,sanscrita de la 3 si sunt expert in srierea cueniforma.ca sa nu mai zic ca latina veche nu mai prezinta nici un secret pentru mine.
iar cu manelele propun ca pe langa amenda sus amintita sa li se taie si mana dreapta.

ce draq bre,chiar scriem aberatii,asa,de dragul castigariii de posturi?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde tre » Sâm Mai 25, 2002 1:18 am

da...buna idee sa revenim. ar trebui promovati doar prichindeii care merita. pana la urma si mozart era prichindel cand a inceput sa compuna.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 3 vizitatori