Facere de bine, futere de...Radoi?

Forum dedicat echipei Steaua si tuturor celor cu sange ros-albastru.

Facere de bine, futere de...Radoi?

Mesajde eyewitness » Sâm Iun 17, 2006 2:36 pm

citit-am pe cateva saituri ca viitoru presedinte al romaniei, gigi becali, il va ceda pe finu sau, mirel radoi, gruparii engleze portsmouth, cu suma de 11 mil euro, negociind in acelashi tinp si un salariu anual pentru radoi de 1,3 mil euro.

inteleg din aceleasi surse ca negocierile sunt avansate si ca in proportie de 90% transferul va fi perfectat curand.

pe de alta parte, mai ezista o oferta, mai veche, de 9 mil de euro, de la manchester united.

io personal nu l-am avut niciodata pe radoi in lista personala de preferinte (motive am destule) insa se pare ca altii il iau. facand abstractie de preferintele mele, poate meschine si subiective, intreb totusi fanii gruparii din ghencea, ie mai bine pentru numa 9 mil euro la o echipa de rang 1 in europa sau ie mai bine la o echipa de rang 17 in anglia pentru 11 mil euro? credeti ca daca va ajunje la portsmouth vom mai auzi frodata de radoi (in afara bineinteles de meciurile nationalei)? credeti ca pentru 2 mil de euro, diferenta intre man u si portsmouth, bani in buzunaru lu jiji becali, radoi isi va merita anonimatu ?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Sâm Iun 17, 2006 5:08 pm

viitorul presedinte al romaniei a declarat ca s-a gandit la jucator nu la bani cand i-a dat drumul lui Radoi. daca ar fi fost asa, l-ar fi lasat sa plece la Manchester United, nu la Porthsmouth. Radoi ar merita sa joace la echipe mult mai valoroase ca MU, cum ar fi Chelsea sau Barcelona, pentru ca are valoare si este polivalent.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Dum Iun 18, 2006 1:49 am

oferta de la manchester nu a existat ,cel putin din spusele lor si cred ca asta cu portsmouth este vrajeala, Radoi va pleca la Liverpool pe 11 mil dak pleaca Gerrard la Real Madrid
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Iun 18, 2006 5:53 am

igal, io fac nijte speculatii la nijte stiri care ar putea fi adevarate sau nu. ie fuarte posibil sa fie vrajeli becaliene dar merg pe principiul ca nu iese fum fara foc :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Daimon » Dum Iun 18, 2006 10:34 am

ar fi o MARE lovitura de imagine, ca inegalabilul star mirelradoi sa ajunga la o echipa de mana a 3-a fie ea si din anglia.
e ceva dubios aici.. probabil ca o sa ne lamurim in curand cat e adevar in zvonurile astea.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde Eagle Raider » Dum Iun 18, 2006 11:22 am

la portsmouth sigur nu va ajunge ,de asta sunt eu sigur.Nu cred ca Radoi s-ar duce la aia nici pt 2 mil salariu .
ne-a jiji a spus ca e o echipa din Anglia il cata pe radoi ,nu a spus care si a negat in legatura cu transferul la Manchester
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Mie Iun 21, 2006 10:54 am

uite Radoi ,nu e Radoi


Radoi rateaza transferul in Anglia!! mai bine ,decat sa se duca la Portsmouth sta la Steaua si intra in CL si dupa aia il da nea jiji la o echipa mare pe 15 mil :D
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

cuot la post anterior

Mesajde marian jan » Mie Iun 21, 2006 10:46 pm

Eagle Raider scrie:uite Radoi ,nu e Radoi


Radoi rateaza transferul in Anglia!! mai bine ,decat sa se duca la Portsmouth sta la Steaua si intra in CL si dupa aia il da nea jiji la o echipa mare pe 15 mil :D


cea mai proasta veste din ultimul timp.si cand ganieshti ca am si beut pi triaba asta cum ca pliaca idiotu'.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Joi Iun 22, 2006 9:43 am

e las ca mai bei si data viitoare cand se va transfera pe vro 15 mil euro
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Iun 22, 2006 11:29 am

The Sun scrie ca Radoi si-a dat acordul pentru un salariu lunar la Porthsmouth de 15.000 de lire sterline, adica 107,8729 RON pe ora.

edit: e vorba, de fapt, de salariul saptămanal, aşa că pe va caştiga aproximativ 1 RON pe secunda.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Eagle Raider » Joi Iun 22, 2006 3:00 pm

eu nu stiu ce sa mai cred! astept sa il vad pe Radoi in tricoul altei echipe si atunci cred ,pana atunci....
///tHE Lion kING\\\
Avatar utilizator
Eagle Raider
 
Mesaje: 645
Membru din: Joi Mar 24, 2005 12:00 am


Înapoi la FanClub Steaua

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron