Liga I - Sezonul 2006-2007

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Liga I - Sezonul 2006-2007

Mesajde Aliosha » Mar Iun 27, 2006 11:41 am

Peste o luna incepe noul sezon insa pana acum pauza competitionala se dovedeste a fi de mare angajament. Printre 2 sticle de whisky si o deplasare la Vama poti afla ca:

Razvan s-a cacat pe el 2 saptamani pana sa stie unde sa antreneze. Razvane, sincer in ochii mei vei ramane vesnic un jeg de om (A se vedea sportu steaua 1-1. Si asta cum ca a sarit pe faru ca au jucat alftel cu steaua. dar el atunci cum a jucat cu steaua fata de rapid. ). Ma bucur ca ai ramas la rapid sa ii prelungesti frustrarea lu al batran. Amandoi complexati de steaua.

"Dan Alexa este caine rauu, dan alexa este caine rau" :)))))))
Ma unge la suflet evident ca de 2 luni la dinamo e haos. Deja acolo penibilul e stare de normalitate. Nici nu ar putea fi altfel.

Poli: Daimon, v-ati tras super antrenor de locurile 1-2. Ce v ati propus sezonul asta ? evitarea retrogradarii ? :))))))))))
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Iun 27, 2006 11:49 am

aliosha...of ce uituc esti.
uitasi de: pleaca radoi nu pleaca radoi. Iote 7 milioane si pe alde goian?
ce, steaua sa nu fie bagata si ea in circ?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mar Iun 27, 2006 11:52 am

Salut Aliosha. Ce mai faci? Uite eu nu grozav. Barul merge prost, Razvan isi ia concediu, tre' sa gasesc alt barman. Acum mi-au venit facturile si pt neoanele de la intrare, m-au dat total peste cap.

In alta ordine de idei, situatia de la dinampulea n-are cum sa-si gaseasca o rezolvare din simplul motiv ca Benny Hill e mort si nu poate conduce clubul. In rest toate bune si frumoase, mai ales ca site-ul dinamomania, pe care il citesc des pt ca ma amuza teribil titreaza azi cu litere de-o schioapa : DERBEDEUL DAN ALEXA: "DINAMO SI GALERIA LUI DINAMO NU AU INSEMNAT NIMIC PENTRU MINE". Acelasi Anal Dexa care era asteptat la aeroport de suporteri dupa ce ceruse yeni japonezi de la Jiji.

De mucoshila junior de pe banca echipei de SUB podul grant n-am ce discuta.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Iun 27, 2006 11:55 am

si cum alexei, de shiman chiar n-ai nici-un cuvant de "lauda" ca juma din sportu ie deva arvunita? ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Iun 27, 2006 1:02 pm

Mda, la Dinamo e haos. Ma rog..o sa se rezolve si asta.Personal ma bucur enorm ca am scapat de grigorie, ne-a mancat o gramada de meciuri, iar alexa, nici o pierdere, daca o sa joace si la poli cum a jucat la noi returu asta, nu se mai claseaza aia nici in primii 10.
Da nedumerirea mea e unde mai pleaca azi mirela? am inteles ca vor sa-l cumpere niste arabi cu 22 de milioane..22? am zis 22? am vrut sa zic 30, 40, de la nasu mare jiji becali pentru cine-l mai crede si voteaza. Apropo p-asta nu vrea sa vi-l cumpere nimeni?

P.S. Decret, e misto saitu Dinamomania ,nu? Nu va face si voo jiji unu la fel? Aoloeo, am uitat ca la voi n-are voie sa zica niciunu nimic , ca-l pune pe smarandescu cu baietii pe el:D
Mustata, ce mai face? Tot la arest preventiv sau deja executa pedeapsa? :n:
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Iun 27, 2006 1:15 pm

la Dinamo e haos. Ma rog..o sa se rezolve si asta


pana prin iunie 2007 aveti tot tinpu, succes! ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde MiG29 » Mar Iun 27, 2006 1:19 pm

bre, vorba aia, sunt tanar, am viitoru in fata, deci pot sa ajtept:P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Mar Iun 27, 2006 1:22 pm

pai da bre, acu cu mai putine echipe, B-ul devine chiar atractiv :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Mar Iun 27, 2006 1:53 pm

MiG29 scrie:P.S. Decret, e misto saitu Dinamomania ,nu? Nu va face si voo jiji unu la fel?


Avem fcsteaua.ro ... mult mai putin spectaculos dar mult mai obiectiv si mai pertinent. Cel putin noi nu lingem sub coada o javra si apoi il facem derbedeu.

Daca ar fi dupa mine nu l-as da pe Mirel nici pe 15 milioane de euro. Asa ca mi se rupe de tam-tam-ul cu plecarea lui atata timp cat a ramas.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Iun 27, 2006 3:22 pm

memetShol scrie:uitasi de

e mai simplu să te uiţi in curtea vecinului.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Iun 27, 2006 4:41 pm

merluc, cautat-am pe net, onlinesport, gsp etc si nu am gasit nicaieri noua organizare, echipe, promovari si retrogradari din divizia a, b si c, cate grupe de b cate de c etc adica toate detaliile pentru sezonu 2006-7. poate esplica cineva pe larg?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mar Iun 27, 2006 4:45 pm

cutuma© scrie:Avem fcsteaua.ro ... mult mai putin spectaculos dar mult mai obiectiv si mai pertinent.


~p
Zi zau sa faci plici!
Am aruncat si eu acum un oki acolo sa vad cum arata un site "mai obiectiv si mai pertinent"...
Ai dreptate, nimic de zis: pe prima pagina troneaza fatza de sluga-cersetor a lui gabi safta!
Nici n-am mai avut curaj sa mai ma uit pe altceva, ca mi s-a facut scarba cand vad promovati in asa hal niste jeguri de oameni... Probabil asa e tot site-ul ala de rahat...
Penibil... Mai bine taceai din gura si nu mai faceai pe desteptul cand nu era cazul...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Mar Iun 27, 2006 5:17 pm

da, intr-un coltz din josul paginii. Vai ce spiritual esti mah. Umorul tau de toaleta ma impresioneaza profund.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Iun 27, 2006 10:50 pm

aiule, varianta scurta este aici, undeva in josul paginii..

varianta mai lunga:
ANUL COMPETIŢIONAL 2006/2007 ŞI URMĂTORII
1. DIVIZIA A: 18 echipe
1.1. Răman in Divizia A echipele clasate pe locurile 1 – 14
1.2. Retrogradează in Divizia B echipele clasate pe locurile 18, 17, 16 şi 15
1.3. Promovează in Divizia A echipele clasate pe locul 1 şi 2 in fiecare din cele două serii ale Diviziei B
2. DIVIZIA B: 2 serii a cate 18 echipe
2.1. Răman in Divizia B echipele clasate pe locurile 3 – 14 in fiecare din cele două serii
2.2. Promovează din Divizia C in Divizia B un număr total de 8 echipe, respectiv, echipele clasate pe primul loc in fiecare dintre cele 6 serii şi alte două echipe clasate pe locul doi in serie urmare a caştigării turneelor de baraj. Acestea se organizează pe teren neutru după sistemul 1 – 3, 3 – 2 şi 1 – 2, respectiv 4 – 6, 6 – 5, 4 – 5 (cifrele corespund fiecărei serii geografice a Diviziei C ).
2.3. Retrogradează in Divizia C echipele clasate pe locurile 18, 17, 16 şi 15 in fiecare dintre cele două serii ale Diviziei B.
3. DIVIZIA C: 6 serii a cate 18 echipe
3.1. Promovează in Divizia B:
a) echipele clasate pe primul loc in fiecare din cele 6 serii ale Diviziei C;
b) alte două echipe, clasate pe locul doi in serii, care au caştigat turneele de baraj.
3.2. Retrogradează in Divizia D un număr de 21 de echipe, astfel:
a) echipele clasate pe locurile 18, 17 şi 16 in fiecare serie
b) alte trei echipe cel mai slab clasate pe locul 15. Pentru determinarea acestora se alcătuiesc clasamente separate numai pe baza rezultatelor obţinute de echipele de pe locul 15 cu cele de pe locurile 1 – 14. Se procedează similar cu prevederile pct.2.3 lit.b) – anul competiţional 2005/2006 - privind determinarea echipei divizionare B de pe locul 10 care retrogradează.
3.3. Promovează in Divizia C un număr 21 de echipe clasate pe primul loc in campionatele divizionare D care au caştigat jocurile de baraj.
4. Echipele divizionare A, B şi C care retrogradează sunt obligate să realizeze baremul de 25 de puncte.
4.1. Echipele retrogradate in categoria inferioară care nu realizează baremul vor fi penalizate in campionatul categoriei inferioare cu diferenţa dintre punctele realizate şi cele stabilite prin barem.
4.2. In cazul retragerii sau excluderii unor echipe din campionatele divizionare A, B şi C, inainte de sfarşitul turului, baremul de puncte ce trebuie realizat de echipele retrogradate se reduce procentual, in funcţie de numărul de echipe retrase sau excluse.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Iun 28, 2006 7:03 am

mersi jijica
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde old lord » Mie Iun 28, 2006 10:34 am

nu stiu dar e mult 2 divizii B si e prea mult 6 divizii C . cred ca e un haos pe acolo !?!? ca sa nu mai zic de blaturi

in ceea ce priveste dinamo,...io deja m-am pregetit pentru o lunga agonie. In momentul de fata nu cred ca situatia are o rezolvare usoara. Prea multi actionari idioti si tot sunt sefi iar seful mare e mai idiot ca toti ca sa nu mai zic de retardatul ...cum iii zice?? imi bag pl in el.
oricum cred ca o terminam repid cupa uefa si mai rapid campionatul
Cel mai dificil, când eşti înşelat, este să-ţi păstrezi demnitatea. Să te simţi de parcă n-ai merita oxigenul pe care îl tragi în tine. Te obişnuieşti cu asta. Începi să crezi. Chiar să-ţi placă. Ca o sticlă care nu se goleşte niciodată. Poţi să o duci la gură la nesfârşit.
Avatar utilizator
old lord
 
Mesaje: 1312
Membru din: Mie Mar 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Iun 28, 2006 10:56 am

2 serii nu sunt multe in divizia b, numai că ar fi trebuit să fie 14 sau 16 echipe, nu 18. sincer, nu cred ca exista in Romania 36 de entitaţi care vor să ţină o echipă in liga a doua.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Joi Iun 29, 2006 9:01 am

Eu demult imi zic ca ar trebui urmat modelul italian: 1 singura serie de B (de 18-20 de echipe), intrucat lipsa banilor face ca in fiecare an 10-12 echipe sa termine in agonie campionatul de B, iar vreo 2-3 chiar sa se desfiinteze.
Cu o singura serie s-ar concentra si jucatorii valorosi in mai putine echipe si ar fi si meciurile mai spectaculoase si mai atractive pentru spectatori.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Iul 04, 2006 1:18 pm

Campioana Romaniei, Steaua, va intalni, in deplasare, pe Poli Timişoara, iar vicecampioana Rapid va juca, tot in deplasare, cu Sportul Studenţesc, in prima etapă a sezonului 2006/2007 a Ligii I, in timp ce Dinamo va evolua, pe stadionul Cotroceni, cu FC Naţional, s-a stabilit, marţi, la sediul LPF. Promovatele in Liga I, Universitatea Craiova, UT Arad, Ceahlăul Piatra Neamţ şi Unirea Urziceni vor juca in prima etapă pe teren propriu, in compania formaţiilor FC Vaslui, respectiv Farul Constanţa, Gloria Bistriţa şi Poli Iaşi. Runda de debut a Ligii I, ce va avea loc in 29 iulie, programează următoarele meciuri: Poli Timişoara-Steaua, Universitatea Craiova – FC Vaslui, UT Arad – Farul Constanţa, Oţelul Galaţi – CFR Cluj, Ceahlăul Piatra Neamţ – Gloria Bistriţa, Unirea Urziceni – Poli Iaşi, FC Naţional – Dinamo, Sportul – Rapid şi Jiul – FC Argeş. Primul derbi al Ligii I va avea loc, in etapa a 7-a, la 16 septembrie, cand se vor intalni Steaua şi Rapid. In etapa a 8-a, la 20 septembrie, se va juca meciul Dinamo – Steaua, iar in 30 septembrie, in etapa a 10-a, Dinamo va juca in compania Rapidului. Turul Ligii I se va incheia cu etapa a 17-a, la 25 noiembrie, insă, in acest an mai sunt programate două etape din retur, deci ultima dată pană la care se vor juca meciuri este 9 decembrie.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Iul 04, 2006 1:47 pm

PROGRAMUL DIVIZIEI A

Etapa 1 (29 iulie)
Timisoara - Steaua
Craiova - FC Vaslui
UTA Arad - Farul Constanta
Otelul Galati - CFR Cluj
Ceahlaul - Gloria
Urziceni - Poli Iasi
FC National - Dinamo
Sportul Studentesc - Rapid
Jiul Petrosani - FC Arges Pitesti

Etapa 2 (5 august)
Steaua - Craiova
FC Vaslui - UTA
Farul - Otelul
CFR Cluj - Urziceni
Gloria - FC National
Poli Iasi - Ceahlaul
Dinamo - Sportul
Rapid - Jiul
FC Arges - Timisoara

Etapa 3 (12 august)
Timisoara - Rapid
Craiova - FC Arges
UTA - Steaua
Ceahlaul - CFR Cluj
Urziceni - Otelul
FC National - Poli Iasi
Sportul - Gloria
Jiul - Dinamo
FC Vaslui - Farul

Etapa 4 (19 august)
Otelul - Ceahlaul
Steaua - FC Vaslui
Farul - Urziceni
CFR Cluj - FC National
Gloria - Jiul
Poli Iasi - Sportul
Dinamo - Timisoara
Rapid - Craiova
FC Arges - UTA

Etapa 5 (26 august)
Timisoara - Gloria
Craiova - Dinamo
UTA - Rapid
Ceahlaul - Urziceni
FC National - Otelul
Sportul - CFR Cluj
Jiul - Poli Iasi
Steaua - Farul
FC Vaslui - FC Arges

Etapa 6 (9 septembrie)
Otelul - Sportul
Urziceni - FC National
Farul - Ceahlaul
CFR Cluj - Jiul
Gloria - Craiova
Poli Iasi - Timisoara
Dinamo - UTA
Rapid - FC Vaslui
FC Arges - Steaua

Etapa 7 (16 septembrie)
Timisoara - CFR Cluj
Craiova - Poli Iasi
UTA - Gloria
FC National - Ceahlaul
Sportul - Urziceni
Jiul - Otelul
Steaua - Rapid
FC Vaslui - Dinamo
FC Arges - Farul

Etapa 8 (20 septembrie)
Otelul - Timisoara
Ceahlaul - Sportul
Urziceni - Jiul
Farul - FC National
CFR Cluj - Craiova
Gloria - FC Vaslui
Poli Iasi - UTA
Dinamo - Steaua
Rapid - FC Arges

Etapa 9 (23 septembrie)
Timisoara - Urziceni
Craiova - Otelul
UTA - CFR Cluj
Sportul - FC National
Jiul - Ceahlaul
Steaua - Gloria
FC Vaslui - Poli Iasi
Rapid - Farul
FC Arges - Dinamo

Etapa 10 (30 septembrie)
Otelul - UTA
Ceahlaul - Timisoara
Urziceni - Craiova
FC National - Jiul
Farul - Sportul
CFR Cluj - FC Vaslui
Gloria - FC Arges
Poli Iasi - Steaua
Dinamo - Rapid

Etapa 11 (14 octombrie)
Timisoara - FC National
Craiova - Ceahlaul
UTA - Urziceni
Jiul - Sportul
Steaua - CFR Cluj
FC Vaslui - Otelul
Dinamo - Farul
Rapid - Gloria
FC Arges - Poli Iasi

Etapa 12 (21 octombrie)
Otelul - Steaua
Ceahlaul - UTA
Urziceni - FC Vaslui
FC National - Craiova
Sportul - Timisoara
Farul - Jiul
CFR Cluj - FC Arges
Gloria - Dinamo
Poli Iasi - Rapid

Etapa 13 (28 octombrie)
Timisoara - Jiul
Craiova - Sportul
UTA - FC National
Steaua - Urziceni
FC Vaslui - Ceahlaul
Gloria - Farul
Dinamo - Poli Iasi
Rapid - CFR Cluj
FC Arges - Otelul

Etapa 14 (4 noiembrie)
Timisoara - Farul
Otelul - Rapid
Ceahlaul - Steaua
Urziceni - FC Arges
FC National - FC Vaslui
Sportul - UTA
Jiul - Craiova
CFR Cluj - Dinamo
Poli Iasi - Gloria

Etapa 15 (11 noiembrie)
Craiova - Timisoara
UTA - Jiul
Steaua - FC National
FC Vaslui - Sportul
Farul - Poli Iasi
Gloria - CFR Cluj
Dinamo - Otelul
Rapid - Urziceni
FC Arges - Ceahlaul

Etapa 16 (18 noiembrie)
Timisoara - UTA
Craiova - Farul
Otelul - Gloria
Ceahlaul - Rapid
Urziceni - Dinamo
FC National - FC Arges
Sportul - Steaua
Jiul - FC Vaslui
CFR Cluj - Poli Iasi

Etapa 17 (25 noiembrie)
UTA - Craiova
Steaua - Jiul
FC Vaslui - Timisoara
Farul - CFR Cluj
Gloria - Urziceni
Poli Iasi - Otelul
Dinamo - Ceahlaul
Rapid - FC National
FC Arges - Sportul
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mar Iul 04, 2006 2:26 pm

Cel mai dur inceput are Craiova: joaca in primele 5 etape cu Steaua, Rapid si Dinamo... nasol de ei...

Dinamo si Steaua au un program mai greu pana prin et 12... apoi e mai lejer pt ambele... personal mie nu-mi convine ca jucam si cu Steaua si cu Rapid acasa ambele meciuri... preferam unul acasa si unul afara...

Rapidul are cel mai avantajos program...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Iul 04, 2006 2:29 pm

io zic ca poli are cel mai nasol, juaca cu steaua, rapid si dinamo in primele 4 etape :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Iul 04, 2006 2:29 pm

nenea Ayrton, dar ce inţelegi prin "cel mai avantajos program"? oricum le intalneşti pe toate, aşa că, personal, mi-e tot una dacă Sportul ar juca in primele cinci etape cu Steaua, Rapid, Dinamo, FC Naţional şi Poli Timişoara, iar in ultimele cu Universitatea Craiova, UTA, Ceahlăul şi Unirea Urziceni. a, dacă ar fi etapele in zile consecutive, da, ar fi un program infernal sau mai uşor. părerea mea!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Iul 04, 2006 2:35 pm

io cred ca airtonu s-a referit la faptu ca daca debutezi primele etape cu echipe grele poti pierde puncte de la inceput ceea ce duce automat la o scadere a moralului echipei. jucand cu echipe mai slabe, ai timp sa-ti rodezi echipa pentru meciurile tari si poti cajtiga macsimu de puncte deci un moral ridicat in abordarea meciurilor grele
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mar Iul 04, 2006 3:30 pm

fără nici un fel de mişto ieftin, adu-ţi aminte cum a inceput şi continuat dinamo turul campionatului trecut şi cum a trecut linia de sosire cu limba de-un cot.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Iul 04, 2006 4:18 pm

bre, io vorbesc de mentalitatea generala a echipelor care incep un canpionat fie ele din romania sau de-afara. este unanima ideea sa incepi cu meciuri usuare ca sa-ti intri in vana dupa paosa dintre canpionate. nu mai tin minte ce-a facut dinamo in tur anu trecut si sincer iti spun ca ma duare drept la flofender ce-a facut. io duar am motivat afirmatia precedenta a airtonului
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayrton » Mie Iul 05, 2006 8:44 am

Cam ce a spus eye m-am gandit si eu: daca pleci cu infrangeri si dupa 5-6 etape esti pe locul 10-12 la vreo 10 puncte de podium deja incepe scandalul... jucatorii comenteaza si sunt cu moralul la pamant, antrenorului i se cere demisia, conducatorii incep sa ameninte prin presa, iar suporterii incep sa te fluiere...

In fine... vedem ce-o fi... pana una alta Bravo Italia!!! :D
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Iul 05, 2006 10:45 am

am un contraargument: Rapid in sezonul trecut. nu a inceput cu infrangeri, dar mergea ca rectul in canpionat. abia in retur si-a revenit. a fost scandal, ce-i drept, dar unul de mai mica intensitate, si aici ma refer la demiterea lui Razvan Lucescu pentru o noapte. suporterii nu au fluierat, pare-mi-se ca jucatorii nu au declarat ca sunt cu moralul la pamant (nu mai stiu sigur, serios), iar rahaturile declarate de Copos in presa nu prea le-as pune la socoteala, pentru ca imbe***** ala a recunoscut singur ca motivul pentru care este in permanenta nemultumit este ca vrea sa puna presiune asupra echipei.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Ayrton » Mie Iul 05, 2006 3:05 pm

Si ati luat titlul?

Poate conta o victorie in plus la inceputul campionatului...
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde Aliosha » Joi Iul 20, 2006 4:49 pm

Daimon, v-ati pregatit anusul pentru prima etapa ?
Daca editia trecuta mai avea cateva etape ajungeati in B :))
Superechipa si superantrenor aveti si sezonul asta.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron