Cu par sau fara par?

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Tu ce relaţie ai cu parul (altora)?

Chestionarul s-a închis pe data de Vin Iul 28, 2006 3:44 pm

sunt anti-păr convins
2
15%
dacă mai rămâne ceva pe ici, pe colo, nu mă deranjează
7
54%
prefer să rămână un pic de "blăniţă" la loc caldutz :p
0
Niciun vot
mi-e indiferent
0
Niciun vot
sunt fan păr
0
Niciun vot
pe planeta mea, oamenii păroşi îs veneraţi
1
8%
fics ca baicsu
3
23%
nu jtiu, nu sunt din localitate
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 13

Cu păr sau fără păr?

Mesajde Djinn » Mie Iun 28, 2006 3:32 pm

Dragii djinnului, in urma imboldirii de catre cumatrul pijkesh pe alt tred si al oferirii de catre colegu nebeme al unui link foarte interesant, m-am gandit sa deschid subiectul de fatza, dedicat parului (corporal sau facial, ala de pe cap nu ne intereseaza).

Asadar, fetili astea de aci au ceva de declarat: http://www.noscruf.org/

Acu se pun niste intrebari:
- sunteti de acord cu ele? de ce da sau de ce nu?
- bajeti, cum ati reactiona daca iubita v-ar sanctiona lookul trendy "cu tuleie" prin renuntarea la epilat?
- orice alte opinii is binevenite, numa ca tineti seama va rog ca ne aflam pe "generalitati" nu pe katerincile lu aiu, drept care aberatiile nu-s tolerate (simtul umorului da, numa sa nu fie prea tras de par :D ).

Me first :D
Deocamdata nu pot penca sai fiu de acord finca blanita tine de cald vara ~p hm, eventual iarna ar mai merge :P

Iar indivizii ar trebui sa se barbiereasca nitel, mai ales in caz de atacare a unor parti delicate si proaspat epilate (ca doar asa le place, nu?). La o adica, noi trecem prin chinurile iadului ca sa ne facem moi si fine, iar ei vin si ne zgarie bunatate de pielicica delicata... pai e corect?

Si, la o adica, de ce sa nu se epileze si barbatii? picioare, piept, etc :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mie Iun 28, 2006 3:44 pm

pe pept nu m-am epilat niciodată şi nici nu sunt foarte tentat să mă. la ouţe şi la suptbraţ - da, acolo merge. alceva?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Djinn » Mie Iun 28, 2006 3:51 pm

Am adaugat un sondaj (pana sa scriu io m-au deturnat invadatorii).

am auzit de multi barbati care se epileaza la subbratz, motivul e de confort, mai ales pe vremea asta.

Ce zici de protestul ala de pe noscruf? :D

Ca parere personala, mi se pare cam gretzos sa vad o femeie cu tufish la subbratz :blink: am vazut odata o poza cu Julia Roberts in aceasta ipostaza... yuck. Banuiesc ca stereoptipurile sociale sunt adanc inscriptionate in mintea-mi... oare d-asta?
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde nbm » Mie Iun 28, 2006 3:53 pm

bre, stiu ca acu citiva ani julia roberts a scandalizat o omenire intreaga (exagerez evident) cind a facut cu mina pentru camere la nush ce festivitate aratindu-si o splendoare de coafura axiala :D. pare-mi-se ca apoi chiar si-a cerut ceva scuze si remediat problema.

pe de alta parte, nu poci sa nu ma gindesc ca inainte de aparitia saloanelor de comsetica sau a silkepilelor minune cea mai mare parte a fomeilor nu cred sa-si fi pus problema scurtarii sau eliminarii parului corporal. probabil ca nici masculii lor...

dar deh, asa cum moda a impus crinolinele, corsetele, minijupele, bikineii etc, asa a venit si rindul femeilor epilate. poate peste ani va veni moda parului in exces, never know.
dar, cum se pare ca nu mai avem nevoie de par sa ne protejeze de intemperii, eliminarea lui - pe cai naturale (adica genetic, cum se intimpla de secole) sau artificiale - pare fireasca
mie mi se pare, la urma urmei, chiar o chestie igienica. nu pot sa nu ma gindesc cu groaza la mirosurile dintr-un autobuz arhiplin...
in acest sens, si in asentimentul lui baics, anumite zone se aranjeaza periodic. dar sunt mindru de paru de pe piept si nu am de gind sa-l tai, ca n-oi fi vrun chipendale ~p

pese: iote, fluf ca am ginditara la fel ;)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Iun 28, 2006 3:53 pm

fluf...poi la tine macar cu paru sa se mai apere si el mai...cu tuate ca nu cred cai ajunge.

fics ca baicsu
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Mie Iun 28, 2006 3:55 pm

djinule, aşa că fă bine şi adaugă la pul opţiunea "ca baicsu". ~p~p~p
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Djinn » Mie Iun 28, 2006 4:02 pm

baixinho, dac-as putea... ~p

memete, ai ghicit corect.

nbm scrie:dar, cum se pare ca nu mai avem nevoie de par sa ne protejeze de intemperii, eliminarea lui - pe cai naturale (adica genetic, cum se intimpla de secole)

m-am nascut prea devreme :D sunt curioasa cam cate zeci de generatii o sa treaca pana o sa se elimine genetic. Chiar e interesant cum va evolua fiinta umana (mai ales cu incalzirea globala.... )

mie mi se pare, la urma urmei, chiar o chestie igienica. nu pot sa nu ma gindesc cu groaza la mirosurile dintr-un autobuz arhiplin...

o daaaa, este de-a dreptul daramator.

dar sunt mindru de paru de pe piept si nu am de gind sa-l tai, ca n-oi fi vrun chipendale ~p

mi-a sarit in minte imaginea unui macho man cu paru itindu-se mandru prin camasa descheaiata pana la buric :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde cubu » Mie Iun 28, 2006 4:16 pm

Asa e flufii, cum de si-a permis omu sa scoata ditai blana? Treea sa stea incheiat si sa moara de cald, sa nu oripileze domnisoarele delicate care miros numa parfume fine. Jos parosii! Epilati-va, lua-v-ar mama dracu! Hua! :D

In rest, vorba lu memet, fics ca baicsu. ~p
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Iun 28, 2006 4:35 pm

deci optiunea ar fi
"vorba lu memet, fics ca baicsu."
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Scotch » Mie Iun 28, 2006 4:47 pm

Pi planieta mia oamenii parosi ie venerati. Femeile emana secsualitate de la zeci de metri distanta si barbatii au invatat respiratul pi urechi. Explozia demografica care a urmat inevitabil acestor salturi spirituale facute de specia (si nu rasa) noastri ne-au obligat sa copulam alti planiete, aflate la zeci de ani semiintuneric departare. Sunt foarte surprins sa vad ca pe aceste picioare de plai ale domnisoarelor locale, lucrurile care noi le pretuim si admiram sunt privite cu condescendenta si chiar repulsie. La noi un mascul cu o burta impadurita atarnand mandru pana aproape de genunchi este ales mascul impregnator, ambasador al speciei, si in fiecare vineri seara sarbatorim la femme sauvage. Fiindca pe planieta mia obiectele taioase sunt interzise de religie, si temandu-ma de manifestarile xenofobe ale faunei feminine locale, am recurs la epilari intensive, cu diverse obiecte neascutite, un exemplu fiind scociu si plasturili.

Chewbacca
Scotch
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Iun 28, 2006 3:56 pm
Localitate: Aiurea

Mesajde sin ella » Mie Iun 28, 2006 4:52 pm

in principiu si io ca baicsu :zambet:
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde Djinn » Mie Iun 28, 2006 5:01 pm

Brazilianco, ma dezamagesti.... doar de la voi vine faimoasa epliare in stil brazilian :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde sin ella » Mie Iun 28, 2006 5:18 pm

Poi gini nush ce s-a inteles din ce-am zis io, dar ca sa inlaturam orice urma de indoiala: deci, da; io suta la suta ;k
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde memetshot » Mie Iun 28, 2006 5:32 pm

sinelo adica tu te razi la outze?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Mie Iun 28, 2006 5:41 pm

La faza cu Julia Roberts, tanti a zis ceva de genul " pai ce, femeile din Europa nu se epileaza, eu de ce m-as epila?" Nesimtire, la o adica.

Si nu ma deranjeaza parul altuia, daca nu e prea mult. Am mai vazut unii cu par pe spate, ursuletz, nu alta.

La femei mi se pare cam dezgustator, mai ales pe site-ul ala, naiba m-o pus sa ma uit? cu tufa sub brat.. e yuck
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde stefan » Mie Iun 28, 2006 7:04 pm

Bre, subiectul ăsta-mi aduce aminte de un spot cu ăia de la Vacanţa Mare: "Eu is Gary Cooper!" "Iar eu is Gary fără păr!".

Site-ul ăla cu noscruf mi se pare pur şi simplu o altă manifestare din ciclul: "eşti frustrată? eşti urată? nu te f**e nimeni? cine-i de vină? evident bărbaţii cu pretenţiile lor absurde" :D. Ce să-i faci, dacă n-au auzit de beer (C) (helping ugly people have sex, since 1821)?

Şi ca să fiu şi ontopic, ştiu două fete străineze care nu se epilează, una avea şi nişte fire-n barbă. Dom'le, trăim in democraţie pană una-alta, e dreptul lor, la fel cum e dreptul meu s-o iau la fugă dacă le văd că se apropie şi poartă fustă sau pantaloni scurţi :D.

Din cate ştiu există bărbaţi care se epilează, din păcate, nu ştiu caţi is straight. Eu unul n-aş incerca, mă simt bine aşa :D.
subpolar homesick fane

"This here post might offend you some
If it doesn't it's because you're dumb"
stefan
Junior Member
 
Mesaje: 2282
Membru din: Dum Feb 24, 2002 1:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Djinn » Mie Iun 28, 2006 9:00 pm

stefan scrie:Din cate ş]
lol, memetu si baixinho taman ce-au recunoscut ca se epileaza pe ici pe colo... ce vrei sa insinuezi ? :D

si-apoi, de ce "din pacate"? ~p

Eu unul n-aş incerca, mă simt bine aşa :D.

breh, sa mor io daca nu mi-e ciuda ca nu m-am nascut barbat. Acu lasand deoparte stereotipurile, un barbat poa sa stea paros si sa fie considerat absolut normal, iar o femeie in nici un caz. Sa fie clar, nu dau vina pe nimeni aici (eventual pe societate, pe constiinta colectiva si alte balarii :P ) si nu sustin cauze feministe, mai ales ca am recunoscut singura si nesilita de nimeni ca si io ader la stereotipurile astea. Dar asa, ca chestie....
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Mie Iun 28, 2006 9:12 pm

Cititi Sanda Brown si veti afla acolo cum e cu barbatii parosi :)

Nu prea pot zice multe deoarece doar pe cap am in exces si si acela...
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde Djinn » Mie Iun 28, 2006 9:21 pm

auleu, Sandra Brown? am citit o carte de ea cand eram prin liceu, sa vad care-i treaba... dar atat. Ce-i cu barbatii parosi la Sandra Brown? cumva e virili rau? :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde Necko » Mie Iun 28, 2006 9:27 pm

conplicata intrebare.

in ceea ce-i priveste pe ei, vorba lu memetu fics ca baicsu ba chiar mai mult, tinind cont de podoaba avuta in dotare si de regulile de igiena si confort.

cit despre ele, fics ca sin ella ie perfect :D sau macar un 98%.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Unleashed » Mie Iun 28, 2006 10:43 pm

No, la fomei, sa aiba pi cap si epilate-n rest. Iar la barbatzi, ma nush...e la moda acum cu metrosexualu' asta epilat,ras tra la la, da' na, nush baixu' zicea de epilat la ootze, apai la epilat acolo nu ma bag, ras e ok, epilat la scrot, pffff...nope, iar in rest...la subratz sa nu fie iar barba de jmekereala asa..io nesuportand sa ma barberesc :D
mie somn. voua?
A mai tare semnatura de la X incoa.
Avatar utilizator
Unleashed
 
Mesaje: 381
Membru din: Mar Ian 10, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Iun 29, 2006 5:27 am

breh, sa mor io daca nu mi-e ciuda ca nu m-am nascut barbat

casa te potz planje ca daca iereai muere, hehehe, ce bine iera!
io - ca neco (or alcineva, nush ezapt!): igiena, confort; daca se m'AI pune la socoteala ca muerea pujtuaica puasa aiba un pufushor de persica pe obraz, or pe la pupatuare, ie tot bun

dar: se cam exagereaza (barbatz care se epileaza cu regularitate, or se machiaza!), este suficient sa elimini inesteticul, nu sa-i declari vesnic razboi (parului)
n-am votat (te superi, duha?), ca mae un aspect, care nu ie in poll: daca ie in mancare? ofcors ca anti, no?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Iun 29, 2006 6:58 am

pentru o mai buna evaluare a rezultatelor sondajului am adaugat inca doo optziuni si anume:

-fics ca baicsu
-nu jtiu, nu sunt din localitate

multumesc

continuati
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Joi Iun 29, 2006 7:00 am

ar fi fost aptsurd sa nu votez fics ca baicsu
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Djinn » Joi Iun 29, 2006 8:47 am

kant emir scrie:n-am votat (te superi, duha?), ca mae un aspect, care nu ie in poll: daca ie in mancare?

nu ma supar bre, da' dac-ar fi sa adaugam tati variabilele se lungeste polu pe toata pagina... vezi c-a mai pus aiu doo optiuni, dintre care una ti se potriveste :D

(ps - aiule, obtiunea nr. 2 chiar am vrut s-o pun, dar am stat in cumpana ca nu eram sigura ca merge la subiect serios de generalitati ~p )
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Joi Iun 29, 2006 9:00 am

Deci nu ma rad pe pl ca e riscant, in schimb ma tund.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Iun 29, 2006 9:17 am

subiect serios de generalitati

mwahaha, datzim voe, mwahaha
adica tu chiar AI impresia ca o sa m'AI ramana multa vreme serios? serios?
macar daca il faceai pe secse (ca acolo e mai mult de discutat despre utilitatea sau ... impedimentele pe care le aduce pilozitatea)

uite, alt aspect: daca tzie (ca muere, nu ca simplu observator - neutru) iti plac masculii cu par pe fata - si daca da, in ce fel? exista un standard? un tipar (mustata a la hitler, sau a la Calistrat Hogas) care sa indice formatul, sau numai stufoshenia sobolanului de sub nas? sau despre barba - la fel, o constructie impresionanta (Maiorescu) sau spilcuita (Kogalniceanu), ori liniutzele cotidiene (vezi baeztii cu un smoculetz minuscul pe barbie)
si daca ai un raspuns, detaliaza: e vorba de podoaba, accesoriu, utilitate, subliniere a personalitatzii (macio, filfizon, etc); ca uite, la maghiari (nu neaparat masculii de oras contemporani) mustata e un aspect aproape indispensabil (ca vorba rastita si glasul ingroshat) al barbatului
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Joi Iun 29, 2006 9:35 am

breh, kantemire, nu vad de ce nu putem discuta si pe un subiect de generalitati despre (printre altele) implicatiile sexuale ale lipsei de par (sau nu).

sau s-avem ceva simt al umorului prin zona.... nush dac-ai observat, si io ma tavaleam pe jos de ras cand am zis treaba aia, n-am stiut ca tre sa pun si ghilimele ca sa se inteleaga clar :D

mie, ca mujera, nu place paru pe fatza la barbatzi decat ca aspect estetic si privit de la distanta :P am poze ale strabunilor cu niste mustati stufoase, tare bine le statea... revenind in prezent, daca vrea sa se apropie de mine, sa faca bine sa se rada :D
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde kant emir » Joi Iun 29, 2006 9:40 am

nu vad de ce nu putem discuta si pe un subiect de generalitati

ba putem, cum sa nu putem? ce, tzam lasat io impresia ca nu pot sa discut serios p'aci? da' parca e pacat, se poate si mai mult, nu?
ete:
daca vrea sa se apropie de mine

da' vrea?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Djinn » Joi Iun 29, 2006 9:45 am

pai da-i drumu, vorbeste.

kantemir scrie:da' vrea?

eh, ziceam si io pur ipotetic, la cat de muma-padurii sunt fug bajetii de mine ca vampiru de apa sfintita :nope:
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Următorul

Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron