World Cup Germany 2006

drumul catre Germania 2006

Mesajde eyewitness » Dum Iul 02, 2006 3:14 pm

dar sper ca togo


am frut sa spui trinidad tobago da mere si togo :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Iul 02, 2006 3:42 pm

eyewitness scrie:nu jtiu, da mie mi se pare o aberatie sa vezi togo, sua, angola, arabia saudita si sa nu vezi rusia, danemarca, irlanda si de ce nu, romania


SUA, Coasta de Fildes si chiar si Togo mi-au placut de 10 ori mai mult decat Germania, Anglia sau Olanda. Iar Ghana a fost chiar super. Pentru tine eye-ule exista Campionatul European o data la 4 ani, chiar daca tu vrei sa-l vezi o data la 2. Eu ma uit la Mondial in special pentru aceste pete de culoare, si ma bucur ca au si ele sansa sa arate ce pot.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Iul 02, 2006 3:52 pm

bre, n-am nica cu iele, sa arate ce pot in canpionate si cupe regionale insa din puntu meu de vedere, la un canpionat mondial, tresa fie cele mai bune 32 echipe din lume si de asta n-o sa ma convinji cat ii haul. ca-ti plac tie petele de culoare ale unor echipe gen ghana sau angola ie dreptu tau da mie nu mi se pare corect ca olanda sa plece acasa jucand cu portugalia in tinp ce brazilia face galop de sanatate jucand cu ghana si cand a intalnit prima echipa seriuasa, europeana, franta, in 90 de minute n-au tras nici un sut pe poarta.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Dum Iul 02, 2006 4:26 pm

daca ne luam dupa statistica,franta a fost intr-un singur meci ,la acest mondial ,peste adversari din punct de vedere al:suturilor pe si spre poarta si al posesiei.in ce meci?evident in cel cu togo :D nu va asteptati la asta,nu? iar brazilia a avut mereu posesie superioara a balonului.stiti care e singurul meci in care nu a reusit sa faca nimic cu posesia?ei bine da,in cel cu franta :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Dum Iul 02, 2006 5:06 pm

brazilia nu a făcut nimic in nici un meci, cu excepţia celui cu japonia. fac pariu că dacă nu-i manca in rect pe niponi să inscrie primii, meciu se termina 1-0 pentru brazilia şi nu mai aveam parte de acea răbufnire de orgoliu a sud-americanilor.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Iul 02, 2006 5:18 pm

io unu aj face canpionatele mondiale cam ca la hochei, grupa a si grupa b, din 2 in 2 ani si aj desfiinta campionatele continentale gen canpionatu european sau cupa americii de sud etc

cate 16-24 de echipe in fiece grupa, retrogradeaza jumate din fiecare si promovarea in grupa B sa fie prin grupe de calificare dar nu pe sistem regional ci global

revenind acu la subiect, recunosc ca am vazut duar fro 15 meciuri din grupe, 6 optimi si tuate sferturile, insa concluzia mea este ca, acest canpionat mondial, la ceea ce am vazut io cu ochii aiului, este canpionatu marilor greseli de arbitraj. speculand putin si facand o paralela uarecum aiurea, plec de la ideea ca hotii si borfashii sunt intotdeauna ca tehnica, tactica sau mod de operare inaintea politistilor. am vazut meciuri la acest canpionat mondial unde jucatorii au ridiculizat arbitrii, ca nijte actori bine instruiti, influientzand astfel deciziile arbitrilor. mai mult, se pare ca arbitrii nu mai pot tine pasu cu dinamica fotbalului modern, chiar daca unele articole de regulament sunt anbigue si ofera o plaja larga arbitrilor pentru decizie, consider ca oricum, arbitrii de azi sunt depasiti sau poate sistemul cu un arbitru de centru si 2 asistenti este depasit. suarta unor meciuri si destinu unor echipe de la acest CM (si nu numai) au fost decise de grave erori de arbitraj. a fost nedrept pentru australia sa paraseasca CM pentru un penalty inexistent in min 90. a fost nedrept pentru anglia sa juace in 10 pentru un fault cel mult de cartonas galben. a fost nedrept pentru olanda, a fost nedrept pentru deco de la portughezi. nu mi-au placut niciodata englezii la canpionatele mondiale da aseara am fost alaturi de john terry si ferdinand cand au plans pentru ca au muncit 2 ani sa ajunga aici si a fost nedrept pentru ei sa-si vada munca irosita datorita unui arbitru care i-a lasat in 10 apruape o repriza + prelungirile(repet, am tinut si tin cu portugalia pana la sfarsit). sunt multe exenple, nu le inshirui aici dar ierarhia existenta acum, 4 echipe semifinaliste, cu siguranta putea fi total diferita daca nu erau marile greseli de arbitraj

indiferent cine va cajtiga CM dintre germania, italia, portugalia sau franta, tuate au ajuns aici si cu inestimabilul suport al arbitrilor, fie iel direct sau indirect.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Dum Iul 02, 2006 6:29 pm

eyewitness scrie: ca-ti plac tie petele de culoare ale unor echipe gen ghana sau angola ie dreptu tau da mie nu mi se pare corect ca olanda sa plece acasa jucand cu portugalia in tinp ce brazilia face galop de sanatate jucand cu ghana


Ghana intai a trecut de Cehia cu 2-0 intr-un meci in care putea sa mai dea lejer inca 2. Cu Brazilia au dominat tot meciul, au avut ocazii URIASE la 1-0 si au luat gol pe un offside cat cerul. Chiar si la 2-0 au ramas in careul brazilian, dovada golul 3. Daca nici Ghana n-a fost o nuca tare la mondial atunci ...

Inca o chestie, cel mai URAT meci de la mondial a fost Elvetia - Ucraina, rivalizand de aproape cu Elvetia - Franta. Apoi Polonia, Cehia, Serbia, Croatia au fost in plus la acest mondial, fiind sub echipe pe care tu nu le-ai vrea acolo respectiv Ecuador, Ghana, Coasta de Fildes si Australia.

Cel mai FRUMOS meci : Argentina - Mexic. Unde-i Europa aici? Vrei Danemarca si Rusia la mondial in conditiile in care Suedia nu poate bate Trinidad Tobago iar Ucraina ajunge in sferturi din intamplare?

Hai mai eye-ule, te credeam mai obiectiv ...

P.S. : Si eu vroiam sa vad mai mult Nigeria,Senegal,Uruguay si Chile decat Suedia,Ucraina,Polonia si Elvetia.
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Dum Iul 02, 2006 6:36 pm

bre, mai obiectiv decat obiectiv nu pot fi :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Iul 02, 2006 9:04 pm

eye-ule, i-am citit lu taica'miu ce ai zis de arbitraje si a zis sa-ti zic ca e de acrod cu tine. a ascultat cu mare interes cele scrise de tine...si din cand in cand mai exclama : "corect ! " :P
din pacate nu poate intra pe forum...ca in afara de Autocad nu stie sa foloseasca un calculator. :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Sică » Dum Iul 02, 2006 9:48 pm

astept cu nerabdare semifinalele (forza Italia) :D, daca ma pune sefu sa muncesc de noapte saptamana asta il omor :shoot: sau imi dau demisia :D
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Dum Iul 02, 2006 10:03 pm

Cel mai FRUMOS meci : Argentina - Mexic


cred ca brazilia franta a fost mai fain

p.s. stiu k o sa imi sara lumea in cap,dar asta e parerea mea :n:
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Iul 03, 2006 7:44 am

miraculosule, ma mir cum la un tata atat de intzelept ajchia a sarit atat de departe ~p
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Iul 03, 2006 9:09 am

bre....cum plm germania a jucat prost? ne uitam la alt campionat si io nu stiu?
germania ii echiipa aia care a batut ecuadoru cu 3-0 si in minutu 12 cu suedia avea 2-0?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Sică » Mie Iul 05, 2006 8:23 am

ITALIA IN FINALA \:/ :banana: e ca si campioana
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Mie Iul 05, 2006 8:26 am

asa cum erau anglia sau brazilia? ~p
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Mie Iul 05, 2006 8:37 am

Pe Italia am vazut-o in finala inca de cand era in grupe :P, de Anglia si Brazilia m-am indoit ca ar fi ajuns in finala, cred ca am si un post in care am spus ca finala va fi intre Argentia cu Spania sau Italia si va castiga echipa din Europa :D
nu a fost sa fie Argentina si Spania dar a fost Italia care e mult peste Franta sau Portugalia
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Sâm Iul 08, 2006 11:01 am

io unu nu cred ca italia este peste franta la ora actuala, italia a facut duar un meci bun, cel cu germania, iar franta doo, cel cu brazilia si cel cu portugalia(mai putin). anbele echipe juaca fuarte tacticizat, fiecare cu o aparare inpenetrabila, cu mijlocasi la inchidere meseriasi, cu zvacniri penetrante in atac si cu doi antrenori care se vede ca isi jtiu echipele f bine dar si adversarii. deasemeni, banuiesc ca lippi il va pune pe gatuso sa-l tina de chiloti pe zidane tot meciu, sa fie aptzipild pe el, cel putin din ce-am vazut pana acu, franta fara zidane ie ca miraculosu fara forum, adica chiauna. :D

io unu vaz un meci de 0-0 sau macsim 1-1 dupa 120 de minute


pentru meciu de diseara prevad o victorie la limita a jermaniei chiar daca contravine preferintelor mele. jermania mi s-a parut mai inchegata si spre deosebire de jermaniile anterioare, mult mai inventiva in atac. jermania este un tavalug permanent din aparare spre atac, fara sclipiri, fara valori individuale deosebite dar c-o incapatzanare, tenacitate si o vointza tipice nemtzejti :D

de partea cealalta, portugalia, beneficiind de un larg concurs al arbitrilor in meciurile din optimi si sferturi, s-a "strecurat" in semifinala gratie sclipirilor de moment ale lui figo, deco si ronaldo. are mari lacune in aparare si un joc dezordonat dar uneori eficient. personal nu cred ca va face fata tavalugului teuton si poate duar norocu sau fro sclipire a unuia dintre cei 3 servanti amintiti ii va putea propulsa spre locu 3 la acest canpionat ca de arbitrii nu cred ca se va putea pune problema in fiefu nemtilor
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Lun Iul 10, 2006 11:27 pm

e cam cu intarziere dar: ITALIA e campioana :banana:
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Mar Iul 11, 2006 9:29 am

daca primul gol al francezilor a venit dupa un penalty cam dubios,cel al italienilor a venit dupa un corner obtinut aiurea , si un fault in atac la matterazzi.la reluare se vede cum se impinge in viera parca.

FELICITARI ITALIA

totusi zidane a stiu cum sa iasa in evidentza,si parca se vorbeste si se scrie mai mult despre capul aplicat aluia decat succesul italiei :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Iul 11, 2006 12:58 pm

era deja in săritură cand pusese mana pe francezul (?) ăla la care faci referire.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mar Iul 11, 2006 1:16 pm

pai si faptul ca se sprijina pe el,nu se pune?sau tre sa ii dea un cap in figura ca sa fie fault? :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Iul 11, 2006 5:32 pm

este un gest facut din reflex. daca te uiti la Materazzi, o sa vezi ca el urmareste numai mingea, nu si omul care este langa el.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde marcuzzzo » Mie Iul 19, 2006 12:40 pm

forza italia!!!!!!!!!
marcuzzzo
Junior Member
 
Mesaje: 87
Membru din: Lun Mar 27, 2006 10:46 pm
Localitate: milano

Mesajde eyewitness » Mie Iul 19, 2006 2:22 pm

gata bre mancuzzo, iesi din priza, am inteles forza italia pe un tred da daca le iei pe tuate la rand rijti ca nenea baicsu, adminu si modu de serviciu pe sport, sa-ti dea un forza ban de fro doo saptamani
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Campionate mondiale si calificari

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron