Sean Paul

Forumul asociat fanclubului Sean Paul

Sean Paul

Mesajde kahlan » Joi Mai 13, 2004 9:29 pm

Ce parere/pareri aveti despre el?A cucerit usor lumea muzicii ce Get Busy,lansand apoi hit dupa hit, colaborand cu artisti precum blu cantrell, sasha, beyoce...
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

Mesajde Crazy Babe » Vin Mai 14, 2004 11:51 pm

singura melodie a lui care imi place e i'm still inlove with you featuring sasha in rest ma cam enerveaza...
Some people are like Slinkies...not really good for anything, but you still can't help but smile when you see one tumble down the stairs.
Avatar utilizator
Crazy Babe
 
Mesaje: 722
Membru din: Vin Dec 13, 2002 12:00 am

Mesajde I`m With You » Sâm Mai 15, 2004 4:41 pm

Mie`mi place la nebunie de el..."Get Busy" mi`a placut de prima data...Despre Colaborarea cu Blu Canttrel nici nu mai vorbesc,"breathe" imi place shi acum."I`m Still in love with you,boy" a fos` melodia REVELIONULui(deci am amintire legate d aceasta piesa).
Hmmm... "Baby Boy" nu prea mi`a placut..dar imi place de el...o sa va atasez 2 poze cu el ...cat e de scumpic
Fişiere ataşate
seanpaul.jpg
seanpaul.jpg (2.8 KiB) Vizualizat de 9175 ori
sean paul.jpg
sean paul.jpg (3.45 KiB) Vizualizat de 9265 ori
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde Black Eyes » Sâm Mai 15, 2004 5:41 pm

Fizic, nu mi se pare mare frumuseete! E chiar urat!
Cat despre piese, nu-mi plac decat cele cu care a avut colaborari cu alti artisti ca: Beyonce("baby boy"), Blu Catrell( "Breathe") si Sasha("I`m still in love with you boy").
In rest, nu mi-a mai placut nici o melodie de-a lui.
[font=Times New Roman]No one knows what it's like to be the bad man , to be the sad man , behind black eyes[/font]
Avatar utilizator
Black Eyes
Junior Member
 
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Apr 10, 2004 11:00 pm

Mesajde I`m With You » Lun Mai 31, 2004 4:55 pm

Mie`mi place accentul lui...shi`mi place cum arata,e simpatic.Accentul lui imi place la nebunie.
Mie "Baby Boy" mi`a placut cam 2 saptamani,nu mi s-a parul o piesa prea mijto...e acceptabila."I`m still in love" a fost melodia revelionului.I-am cumparat un CD original prietenei mele cu Sean Paul shi era innebunita dupa piesa. "Breathe" fiind my veche...am dansat shi p`aia...dar "Breathe" a fost super adevarata shi inca mai este.Imi place la nebunie
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde Titina » Vin Sep 17, 2004 11:14 am

hm...mi-a placut fff mult inainte...shi cum arata,shi cum canta...acu...ma enerveaza de ex mel aia cu Sasha,k o dau prea mult shi al tv shi la radio...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Dany_S » Vin Sep 17, 2004 6:09 pm

imi place mult genul asta de muzica

prin discoteci aici numai asa ceva se asculta (si hip-hop bineinatles), eu ii zic reagge, sau new reagge sau dancehall....ma rog, nu stiu cum se numeste exact, dar imi place

melodia aia putin mai lenta "i'm still in love with you" imi place cel mai putin din ce-am auzit de la el, in rest "give me the light", get busy, esa loca, sunt super pt party

pt cine agreeza genul, cautati si beenie man, devonte tanto& metro si mai sunt cativa
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde sen » Joi Sep 23, 2004 10:58 pm

genul se numeste dancehall...

de cautat : beenie man, T.O.K., vybz kartel, elephant man, bounty killa, sizzla, mr vegas, lexxus, capleton, mad cobra.. mmm cred ca astia-s cei mai buni..

ps e reggae nu reagge... accentu ala dragutz e JAMAICANA.. jamaican patois, patwa sau cum vrei sa-i zici.. :)
dk vrei un beat gratis cumpara un stetoscop...
sen
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Noi 18, 2003 10:07 pm
Localitate: world

Mesajde Titina » Vin Sep 24, 2004 9:26 am

da,reggae nu prea e....k la inceput shi eu am crezut k-i reggae,da dupa c am asc nishte mel reggae adevarate...lol...mi-am dat seama k e dancehall..reggae-ul in general mie nu-mi place shi d'aia...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Dany_S » Vin Sep 24, 2004 8:53 pm

da, si eu cred ca corect este dancehall

la inceput ii ziceam reggea ca asa ii zicea lumea prin cluburi cand a icneput sa se asculte acum vreo 5 ani. Dar fiind nou aparut in mainstream(aici, probabil ca in jamaica e de mult) lumea ii zicea reagge

Aprob si eu ca artistii numiti de "sen" sunt de asemenea buni in acest gen. Mai vroiam s-o adaug pe Lady Shaw, si chiar unele melodii mai vechi sau remixuri recente de la Apache Indian care le-as baga si pe ele
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

za best

Mesajde Sh3aN_P4uL » Dum Feb 20, 2005 6:14 pm

Dintre toti cantaretii de varsta lui Sean Paul,el e cel mai tare.A reusit sa cucereasca intreaga Europa si America. Are un accent de invidiat. Cati nu si-ar dori sa poata sa vorbeasca precum Sean Paul. Eu unul sunt interesat de orice tine de Sean Paul. Nu pot sa spun ca sunt cel mai mare fan ca poate sunt altii si mai infocati decat mine,dar pot spune ca melodiile lui sunt cele mai tari. Cu melodia "Get busy" sa zicem ca a inceput cu dreptul. Si dupa aceea a venit asaltul de melodii tari. "Baby boy" e printre cele mai tari ale lui(chiar daca se scrie beyonce feat. sean paul). Are ritm, si poti dansa pe ea pana scoti plamanul afara din tine :))) dar nu se compara cu melodia "Things come and go" feat Mya. E cea mai tare. Are tot ce ii trebuie. Versuri super, melodia e superba, si ca noi baietii sa nu murim prosti: fetele danseaza de moartea pe ea. Pacat ca nu prea e difuzata prin discoteci. Probabil ca e prea noua sau prea buna pt discotecile din romania.
Mai e cazul sa trecem si la vestimentatia lui nu? Nu credeti ca are un par de mori numai cand il vezi.Eu unul as da orice sa am coditzele lui.Nu ca ar fii greu sa ai parul mare da` are un mod ciudat in care si le-a facut.Ca sa nu mai vb de haine.Eu abia am reusit sa fac rost de o pereche de blugi ca ai lui.Cand i-am vazut in fata mea am zis ca nu e adevarat.Ce sa mai.E cel mai tare.Are cele mai beton haine.
Ca sa scurtez tot ce am scris pana acum:"Sean Paul e idolul meu si e cel mai tare cantaretz care traieste" :P
Sh3aN_P4uL
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Feb 20, 2005 9:42 am
Localitate: Acasa

Mesajde tzache » Joi Dec 01, 2005 1:20 pm

am auzit o pesa mijto d-a lui la radio, mai acu ceva saptamani, sa fie fro doo.
intrebare: bubu, cum se cheama melodia asta s-o iau si eu.
raspuns: nu stiu, stai sa ascult umpic, poate imi dau seama dupa refren.

Sa dea dracii daca-m inteles mai mult de şana pol.

Altfel, imi place we be burnin, pot spune ca ie melodie momentală (adecăcantă tuată ziua :P )
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde monserat » Dum Dec 04, 2005 8:17 am

Imi place la nebunie si cum canta Sean Paul si cum arata ai in plus are un accent super fain.Cea mai tare melodie a lui ii "We be burning".ii super faina.
Credinta castiga cel mai mult,umilinta primeste cel mai mult,dragostea insa lucreaza cel mai mult
Avatar utilizator
monserat
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Oct 14, 2005 11:00 pm

Mesajde Titina » Dum Dec 04, 2005 11:45 am

ultimul album nu-mi place asha mult k "dutty rock",iar mel "we be burning" nu m-a impresionat asha tare....eh,imi place,nu pot sa zik k e nasoala,da`...m-am pliktisit rps de ea shi aku kiar ma enerveaza knd o tot baga prin cluburi...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde bismark » Lun Dec 05, 2005 3:02 am

Ce parere sa am katzy e praf la capitolu live dar in rest are destule piese ritmate pe care o fata poate face destule:Ddar eu am ascultat concertu lui live si am facut comparatie cu alti e total sub zero nu e aceasi voce care se aude intr-o melodie, e una ragusita si lipsita de timbru si corzi vocale!
Ce imi pare rau este ca multa lume a crezut in el dar a dezamagit cum ar fi alti cantarati de renume care au legatura cu muzica:Razhel , Busta etc !
Singura piesa care imi place

"Can You Do The Work" in rest e varza
E genu ala care a stricat un stil frumos adika regge si a facut el unu de 2 bani pop-regge!!
Avatar utilizator
bismark
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Noi 30, 2005 12:00 am

Sean Paul no.1!!!!!!!!

Mesajde toppa_top_girl » Mar Ian 24, 2006 5:20 am

:* Sean Paul :* este cel mai tare artist din strainatate...Mie una, imi place de nu mai poooooot...ma crizeaza!!!Knd aud beet-ul pieselor lui trupul meu nu mai sta locului si danseaza de bezmetic...n-ai cum sa stai...!!!Toata ziua numai albumele lui le ascult...sunt prea adevarate! The Trinity imi place foarte mult (sper sa scoata clip la "All on me") insa merita ascultat cu foarte MARE atentzie si Stage one...caci de Dutty rock stie tooooata lumea!!! Aaaaaaaa...ce mai imi place la Sean Paul?! Pey felul in kre arata...Gagiu asta e sexy raaau de tooot!!! hay gata,copii...v-am lasat!! Peace...si take care!!!!!!!!
toppa_top_girl
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 24, 2006 4:44 am
Localitate: eniwer 2nite

Mesajde toppa_top_girl » Mar Ian 24, 2006 5:27 am

Am uitat...dam...sunt aeriana!!! Sa va arat niste poze cu el, sa vedem ma sustineti sau nop...eu zic k e tare, tare sexy tipu'!!!!!!! V-am pupat
Fişiere ataşate
sean paul.jpg
sean paul.jpg (72.61 KiB) Vizualizat de 9084 ori
sean paul 7.jpg
sean paul 7.jpg (60.19 KiB) Vizualizat de 9040 ori
sean paul 3.jpg
sean paul 3.jpg (92.28 KiB) Vizualizat de 9458 ori
sean paul 2.jpg
sean paul 2.jpg (77.37 KiB) Vizualizat de 9035 ori
sean paul 1.jpg
sean paul 1.jpg (52.19 KiB) Vizualizat de 9070 ori
toppa_top_girl
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 24, 2006 4:44 am
Localitate: eniwer 2nite

Mesajde kahlan » Mar Ian 24, 2006 7:59 am

te rog eo data viituare cand scrii mesaje shi vrei sa mai adaogi ceva, foloseshte botonu edit.
kahlan
Junior Member
 
Mesaje: 5044
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 pm

He is the best!!

Mesajde radoodya » Joi Iun 29, 2006 7:23 pm

Cred ca sean paul canta foarte bine.Si p deasupra e si dragutz.Accentul e super tare .cred ca prin asta si s diferentiaza d ceilalti care canta genul lui de muzik.E super tare!!! :* Imi plac super mult melodiile lui.sunt foarte ritmate,desi recunosc ca in unele melodii nu se inteleg unele cuvinte.Si nu-i cred p aia care spun despre el minciuni ca: canta prost live si alte inca multe chestii.Tipu' e foarte klumea!As vrea si eu un autograf d la el...dar pana atunci mai am d asteptat oleak.Temperature e super.la fel si The trinity.De fapt toate mel. lui sunt mijto.Nu aveti ce sa comentati.Cei care-s contra sa se abtina!Il iubescccc!!!
radoodya
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Iun 29, 2006 7:17 pm
Localitate: Romania

cel mai tare !!! s p e unic !!!luv him :x:x

Mesajde cristynutza » Mar Iul 04, 2006 5:14 pm

thuamne nu exista tip mai tare k sean paul 8-> sunt una din cele mai infokte fane a lui .. cu piesele lui ritmate (get bussy,like glue,give it up to me,temperature,ever blazin',we be burnin' ,breakout,eye deh a mi knee,straight up,connection etc etc )dar shi cele mai lente, a cucerit topurile -atat in romania kt shi in alte tzari ;) bv lui e un baiat de nota 10 ==D deshi multa lume zice k danseaza nasol (total fals! A-) ) sau k nu shtie sa vb bine engleza (iar fals..accentul lui e d jamaican cum s a zis shi mai sus) are extrem d multi fani..dar muzik reggae nu este kiar atat d cun in rom din nefericire :( => " and it's you a the key...yo...me go so then" <=this boy is hot like fyah 8-> => Keeping di fire blazin blessed<=
cristynutza
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Iul 02, 2006 10:37 pm
Localitate: bacau

Mesajde memetshot » Mar Iul 04, 2006 5:25 pm

Si nu-i cred p aia care spun despre el minciuni ca: canta prost live si alte inca multe chestii

ie cas rautaciosi?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde lica24 » Joi Ian 04, 2007 9:59 pm

salut tuturor
nu de curand am ascultat o melodie a lui sean paul ceva cu mai multe balbaituri si cu bla bla sau asa ceva.daca o are cineva sau macar sa imi spuna unde o gasesc sau doar numele melodiei .astept raspuns aici sau pe laurentiu4444@clicknet.ro
mercii
lica24
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 04, 2007 9:54 pm
Localitate: jimbolia


Înapoi la Sean Paul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron