Chiar de-o fi moca, mai bine ma lipsesc

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

Chiar de-o fi moca, mai bine ma lipsesc

Mesajde eyewitness » Sâm Iul 15, 2006 6:02 pm

ideea tredului mi-a venit azi intorcandu-ma de la servici*. la un stop de la unirii, asteptand verdele, in dreapta mea, se aseaza o alta masina in paralel cu mine. credeam ca-i o dacia break. n-am dat atentie initial insa m-a frapat ca masina era noo, pruaspata si bine intretinuta si parca la o a doua privire nu parea a dacie. din curiozitate, l-am lasat pe omu ala s-o ia inainte, sa vaz ezat ce masina era. era un subaru. bah uameni buni, masina mai urata ca asta n-am vazut in veata mea sa muara bibi. creca si un elev de scuala primara gasea un design mai acceptabil pentru o masina. atunci mi-am zis, bah sa-mi dea unu o masina din-asta moca, sa-l baji in ma-sa p-ala daca aj loa-o. creca masina nu era mai veche de 4-5 ani insa era urata, fuarte urata

voi ce ati refuza daca vi s-ar oferi moca ?(vorbesc de lucruri cu o anumita valuare nu de sidiuri cu adi minune, da?)

ps: atentie carcotasi! tredu e pe jenerale unde-i sultan flufa asa ca mare grije la caterinci si offtopice :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sică » Sâm Iul 15, 2006 6:49 pm

daca ar veni cineva si mi-ar oferi de nevasta o femeie de vreo 89 de ani as refuza :D
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Djinn » Sâm Iul 15, 2006 8:53 pm

Sica, te cam mananca. n-ai vazut ce scrisa aiu, iti arat io acu:

1. vorbesc de lucruri cu o anumita valuare.
femeile in varsta nu-s lucru si nici, cu tot respectul, o valoare pe piata :doh:

2. ps: atentie carcotasi! tredu e pe jenerale unde-i sultan flufa asa ca mare grije la caterinci si offtopice

orice iuzer are drept la 1 avertizare blanda ca o palmutza dupe ceafa, dupe care incep sa curga avertismentele. asta de mai sus e avertizarea matale, deci ai grija, ca te paaaashte...

ontopic: tzuale d-alea la moda de zici ca-s zdrente sau carpe de sters pe jos. Coasta de te rupe da' nu valoreaza mare branza. (si nu, nici de carpe de sters pe jos nu-s bune, ca-s din materiale d-alea scarboase care nu absorb apa. d-alea sintetice).
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Sâm Iul 15, 2006 11:55 pm

eye subaru ,din cate stiu eu, sunt apreciati pt motoarele masinilor,deci pt performante si nici decum pt aspect.plus,au un pret foarte mic.

as refuza plaja de la modern :D sa mi se ofere o parcela de plaja,o terasa,orice . mi se pare foarte naspa plaja aia.am ajuns azi dupa vreo 2 ani prin zona,si e vai mama ei.parca si tiganilor le e scarba sa mai vina la ciordit acolo :)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde =ll=Kain » Dum Iul 16, 2006 11:34 pm

yap performantele unui subaru sunt comparabile cu ale unui labmo, da e de 3 ori mai eftina si adevaru e ca e cam urata :|
eu mi-as face loc in garaju plin de mertzane si bmw-uri si pt un amarat de subaru B-) :)) apoi il vanz si cumpar dacii pe care le tunez.
Avatar utilizator
=ll=Kain
Junior Member
 
Mesaje: 150
Membru din: Lun Ian 16, 2006 12:00 am

Mesajde HABEEB » Lun Iul 17, 2006 7:40 am

sa fim seriosi.. nu sint comparabile cu un lamborghini.. si cred ca sint cam de 10ori mai ieftine... 30k vs 300k
mie de exemplu imi plac subaru.. mai putin chestia aia care pare un break cu pretentzii de suv...

si eu am o vorba.. nu conteaza ca e urit daca e scump :D suna snob dar potzi sa vinzi si banii sint frumosi a dreaqu :)
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde pacha » Lun Iul 17, 2006 7:50 am

Mah mie mi s-a oferit un Mercedes.N-as refuza nici un Subaru atata timp cat trage la deal.
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Iul 17, 2006 10:51 am

eye subaru ,din cate stiu eu, sunt apreciati pt motoarele masinilor


poasa fie poleite cu aur ca penitele de la stilourile chinezesti, vorbesc ezat de modelu ala conbi de care zice habeeb mai sus, oribil bre, uratzenia uratzeniilor, mai frumuasa ie o dacie papuc :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Iul 17, 2006 10:57 am

I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Iul 17, 2006 11:02 am

nu bre, alta, creca model mai vechi, de fro 4-5 ani
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Lun Iul 17, 2006 12:31 pm

io nu refuz nimic, daca e ceva ce nu imi foloseste precis gasesc sa dau cuiva care e mai in cacat decat mine.

de ex mi-a dat o doamna cadou niste blugi de marca ffff frumosi dar care nu imi intra nici pe o buca si nu i-am refuzat fiindca stiu ca am o vecina mai saracutza si somera care e micutza (nici ca shaki da' aproape) si i-am dat ei si s-a foarte bucurat mai ales ca i-au venit ca turnati pe oase.

un subaru d'ala de zice aiu l-as da la neamuri la tzara sa care porumbul de exemplu :D

un singur lucru cu regret ash refuza: un animal de rasa pe care nu mi-as permite sa il intretin.

edit: ca vaz c anu va pricepeti, subaru is foarte tari la raliuri si la sisteme 4x4
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Djinn » Lun Iul 17, 2006 1:17 pm

deci nu pot sa zic ca gaga n-are dreptate :)

si uite ca mi-am dat seama: un cal bre... l-as refuza din motive de imposibilitate de-al intretine :(
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Lun Iul 17, 2006 1:35 pm

Da poti sa-l gatesti,sau sa-l vinzi ca si pe Zorab
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde Ayala » Lun Iul 17, 2006 1:40 pm

Djinn scrie:tzuale d-alea la moda de zici ca-s zdrente sau carpe de sters pe jos. Coasta de te rupe da' nu valoreaza mare branza. (si nu, nici de carpe de sters pe jos nu-s bune, ca-s din materiale d-alea scarboase care nu absorb apa. d-alea sintetice).


e edevarat, sa dau cel putin 1000E pe o hainuta cu care daca se intampla sa ies sa mananc tre sa comand mancaruri fara sos ca altfel, conform legii ca o bucata scufundata cu presiunea fortei gravitationale genereaza alte fenomene rauintentionate, sa revin deci, hainuta mea care are interdictie de spalare, ca toate hainutele f scumpe, adica devine de unica folosinta, adica daca ar fi fost macar impermeabila...deci am verificat, pe jos merge ca e absorbanta....
acum ca mi-am amintit si mi-am defulat refularile ma duc sa vad daca totusi mai merge o data...
deci adica daca imi oferiti hainute .... sunt aici A-)

on topic... vazusem la tv un cuplu de romani la o licitatie in Paris cu obiecte de anticariat.... achizitionasera un serviciu de argint cu cateva mii de euro...
asta nu as suporta- argintaria, nici tacamuri, nici obiecte ornamentale.... si parca si mobila aia, reconditionata, de pe vremea lui Luis nu-stiu-cat...
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde wednesday » Lun Iul 17, 2006 1:53 pm

nu mi-as lua mobila din pal, sub nici o forma!!!
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Ayala » Lun Iul 17, 2006 2:19 pm

eu vorbesc de mobila de anticariat, adica 2000 E scaunu pe care a stat strabunica in ziua nuntii si care a strans acarienii ce ies cu fiecare ocazie cand iti pui fundu
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Lun Iul 17, 2006 2:20 pm

bre, nu ie vorba de ce v-ati cunpara sau nu ci de ceva pe care ati refuza daca a-ti primi moca

in al doilea rand ideea este ca acel lucru sa-l folosesti tu, nu sa-l vinzi sau sa-l dai de pomana, intr-un fel, primesti moca ceva dar esti obligat sa folosesti/porti acel ceva

e mai clar acu?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Shaki » Lun Iul 17, 2006 2:23 pm

eu cred ca ash refuza mashina de orice fel... pentru ca ma shtiu cat sunt de zapacita shi imprashtiata shi cu capu in nori shi crek nu voi conduce niciodata o mashina. ca nu vreau sa provoc nenorociri :)

bine, daca ash primi moca mashina shi cu shofer inclus, ar fi ok :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Iul 17, 2006 2:26 pm

eu as refuza o slujba,poa sa fie ea si de frecat duda, tot as refuza momentan :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Lun Iul 17, 2006 2:32 pm

bah cr3tz, ia-te de mana cu sica, la amandoi vi se prelinje umoru pe la tanple si suptziori precum sudoarea, ala cu nevasta de 89 de ani, tu cu slujba, amandoi offtopic
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Pinguinu » Lun Iul 17, 2006 4:15 pm

Acum cativa ani as fi refuzat clar un Mercedes...da acum parca le fac mai frumoase :)
As refuza orice fel de animal.....in afara de pesti, ca sunt usor de intretinut.
As refuza o basca, nu le pot suporta.....

Subaru sunt niste masini bune, fiabile, performante, au pus 4x4 si pe o masina pentru gospodine, adica Forester (si din ce am citit asta ajuta f mult la sigurantza activa)...sunt intr-un fel niste "frumosi nebuni" si pt asta ii apreciez f mult, dar ca design...tot asiatici raman.... dar un WRX nu as refuza sub nici o forma....poate nu bate un lambo, dar un porsche bate sigur.
A umblat pisica neatenta odata
In curte la un motan
Iar curcanul smecher o vazu `ncordata
Si gandi: "Why not?!"
Avatar utilizator
Pinguinu
Junior Member
 
Mesaje: 372
Membru din: Dum Aug 21, 2005 11:00 pm

Mesajde HABEEB » Mar Iul 18, 2006 6:45 am

forester e o masina misto
eu vorbeam de:
http://www.subaru.com/shop/overview.jsp?model=OUTBACK&trim=30_R_LLBEAN_EDITION_WAGON&command=overview

sorry pt link..

as refuza o nevasta urita, as refuza o bere calda, as refuza un elefant in calduri ca animal de companie...
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde river » Mar Iul 18, 2006 4:27 pm

Baaa, io una as refuza categoric, chiar daca nu e frumos sa refuzi, chiar daca asta ar sta in calea celei mai bune prietenii, chiar de-ar fi sa ma fac dusman cu sora mea, clar, categoric, incotestabil, fara drept de apel si foarte, foarte serios, as refuza un tablou din acelea care sunt la moda acuma, intruchipand fete, flori si alte bazaconii si care sunt “croiteâ€Â
"Uneori se mai intampla insa ca vreun Smochin razvratit sa se catzere pe gard si sa-si ia lumea in cap... "

imi asum ceea ce scriu, cine are de gand sa plagieze o face pe barba lui
Avatar utilizator
river
Junior Member
 
Mesaje: 1035
Membru din: Joi Ian 23, 2003 12:00 am

Mesajde Pinguinu » Mie Iul 19, 2006 9:08 am

Da, asta este klar un refuz categoric :n:

hebeeb.....nu este vreo frumisetze masina aia, dar nici urata nu este (stiu, gusturile nu se discuta). Cred ca cea mai reusita masina a lor este Legacy(din punct de vedere estetic)
A umblat pisica neatenta odata
In curte la un motan
Iar curcanul smecher o vazu `ncordata
Si gandi: "Why not?!"
Avatar utilizator
Pinguinu
Junior Member
 
Mesaje: 372
Membru din: Dum Aug 21, 2005 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Sâm Iul 22, 2006 12:09 am

heroina...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde RajaF » Sâm Iul 22, 2006 4:36 am

heroina...


Esti sigura? :D

Eu as refuza categoric o bere calda, o inghetata topita, o masina si o blonda americana :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde HABEEB » Sâm Iul 22, 2006 9:04 am

offtopic: legacy e superba.. masina puternica etc.. hehe...

onstropic.. riverflow nu ai cumva si niste icoane din alea cu leduri ceva ?! alea sint miezu :D
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am


Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron